mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2014, 14:30 
Cytuj  
Twierdzisz, że za każdym razem gdy w Pixies ktoś claimnął to miał bota? ...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2014, 16:26 
Cytuj  
Nie, natomiast jeśli udało mi się claimnąć mobki 3 razy w ciągu roku (dobry refleks, detale na minimum, names off) a widziałem tych samych kolesi w aery, którzy dzień po dniu claimowali przez cały tydzień lub dłużej to sorry ale fartem tego nie wytłumaczysz.

System claimu dla jednej ekipy jest bardzo fajny w teorii bo nagradza czujnych niestety praktyka nauczyła nas tego, że w 90% wygra osoba z jakąś dodatkową aplikacją która czyta info z servera szybciej niż wyświetla się ono w grze itd. Żeby daleko nie szukać te wszystkie toolsy informujące o tym kiedy twintania będzie robiła divebomb czy twistery a założę się, że podobne narzędzia alertujące są już na turn 6, 7, 8 i 9 bo ci co nie dają rady reagować na to co w grze się wyświetla tez chcą mieć dobry equip i z braku kompetencji szukają pomocy w tzw 3rd party. Już teraz ponoć w tej ffxiv app jest jakiś patent na wynajdywanie mobków z huntu, rzygać się chce. /rant off


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2014, 16:58 
Cytuj  
Jup - w ffxivapp jest radar, przez chwilę nawet sprawdzałem jak to działa... W praktyce jednak i tak biegnie się tam gdzie ludzie krzyczą, a sam plugin jest tak żenująco napisany, że zżera więcej ramu niż cała gra huehue. Więc ja już o radar nie rageuję i mam wbite. Oszustwa były i zawsze będą. To jest nieunikniony element mmo niestety. Kwestia czy chcesz mieć satysfakcję z uczciwej gry.
Ja mam satysfakcję, że zrobiłem coile (teraz wprowadzili hp% moba tekstowo, ja to miałem wcześniej dzięki ACT, bo nie potrafię jednak rozpoznać na podstawie długości paska - mam krzywe oczy :P) bez żadnych wspomagaczy, ale znam osoby, które na twintanii dźwięków używały. Na nowych coilach by mi tylko przeszkadzały raczej. Gra nie dość, że jest mocno na wyczucie to jeszcze zwiększenie wydajności potrafi fazy pomieszać i ktoś kto nie ogarnia tego wówczas nie zrobi. My dla przykładu wczoraj pominęliśmy 3cią fazę na t8. Po prostu jest już tak wysoki dps output, że gra wymusza całkowicie nowe taktyki. Nie goni Cię wówczas enrage za to dzieją się różne cuda (t6 i t7 - kilka faz jednocześnie).

Wracając do clue - Ty claimnąłeś 3x w roku, lesiu 15x w roku, xxx 7x w roku, mi się udało 2x w roku. I tak kupa osób. To się rozkłada. Tak wiem, że były boty, ale nie były doskonałe i potrafiliśmy je przegonić. A potem nastała era dark ixiona i sandworma. Także, boty mają może z 20-30% impactu, da się z tym jednak żyć. I lepiej mieć takie podejście niż się o gówno wściekać. Gra ma dawać przyjemność - ff14 mi daje, a dorzucenie jeszcze contentu w stylu, który ja właśnie lubię dałoby mi jeszcze więcej przyjemności. Póki co jest ogrom contentu dla wowkids i totaltardsnoskillafter4yearzofplaying, a imo czas na ukłon w kierunku harcorów - ukłon z nagrodami - salvage scob to imo nie to (chyba, że oddzielą timery i da się równolegle do zwykłego robić - to sobie zbiorę static). Czasami mam ochotę pograć 1-2h dziennie, a czasami 10. Póki co hunty są delikatnym ukłonikiem.
Idealnym rozwiązaniem byłyby 3 obszary open pvp gdzie popią/można popnąć jakieś fajne NMy i określona ilość osób dostaje nagrodę. Więc jednocześnie pvp + pve =]
Bym się chyba osrał ze szczęścia. Coś a'la Tiamat czy Cerberus, ale możesz jeszcze zarobić kosę od konkurencyjnego FC :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 16:35 
Cytuj  
Dobra, wróciłem do FFXIV po krótkiej przerwie, wbiłem 50 DRG, zrobiłem main story (2.0, 2.1 main questy robię), odblokowałem kilka hard mode dungeonów, ilvl 51 i nie mam kasy na upgrade - pytanie czy jako nowa osoba do dungeonow pchac sie do duty findera z tymi hard mode dungeonami + Crystal Tower i zbierac gear + tomestones? nie chce mi sie w inne joby bawic jeszcze, choc jakiegos tanka sobie zrobie z czasem

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 16:52 
Cytuj  
na dungach zdobedziesz ilvl70, wtedy lecisz na ct1 ilvl80, potem/rownolegle coil ilvl90 + mytho ilvl90


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 17:46 
Cytuj  
dzieki, a jakbys byl w stanie odpowiedziec jaka jest najlepsza/najbardziej pozadana klasa do tankowania i healowania w dungach?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2014, 17:59 
Cytuj  
nie ma. Wszystkie klasy są przydatne tak samo, a na instancjach 8 osobowych stara się złożyć zbalansowany skład lub uzupełniający się nawzajem.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2014, 13:05 
Cytuj  
1) Można płacić abonament w dolarach? Czy tylko w euro, ile on wynosi obecnie

2) Ten trial, o którym pisaliście, można dostać od każdego czy każdy ma tylko jeden kod ?


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 06:00 
Cytuj  
Będąc w EU zapłacisz tylko w €.
Trial w tym momencie może sobie pobrać każdy, od innych można dostać Refer-a-friend.

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 06:48 
Cytuj  
A czym roznia sie te 2 opcje? Najwięcej Polaków gra na Mooglu ?


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 10:55 
Cytuj  
Qurama napisał(a):
A czym roznia sie te 2 opcje? Najwięcej Polaków gra na Mooglu ?


W przypadku opcji refer a friend dostajesz bonusa ty i osoba cię zapraszająca ( podwójnego kurczaka ) , otrzymujesz też trial-a i jakiś bonus do exp w postaci itemu:
http://na.finalfantasyxiv.com/lodestone ... d_recruit/

W przypadku trial - a nie dostajesz nic poza trialem.
http://www.ffxiv-freetrial.com/us/


Mam wysłać do Ciebie zaproszenie, daj email na PW.


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 12:52 
Cytuj  
To jeszcze się zapytam jak to wygląda w 14, jest sens wchodzić na np 2 godziny? Czy tak jak w 11tce nic się nie zrobi w tak krótkim czasie ?


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 17:21 
Cytuj  
Qurama napisał(a):
To jeszcze się zapytam jak to wygląda w 14, jest sens wchodzić na np 2 godziny? Czy tak jak w 11tce nic się nie zrobi w tak krótkim czasie ?



Możesz robić w tym czasie crafty lub gathering. A najlepiej to i to.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 19:13 
Cytuj  
Qurama napisał(a):
To jeszcze się zapytam jak to wygląda w 14, jest sens wchodzić na np 2 godziny? Czy tak jak w 11tce nic się nie zrobi w tak krótkim czasie ?



+ 1szym jobem robisz questy storyline .... solo - dung do 50 to max 90 min . więc 2 godziny ... to albo exp z questów albo z dungów ... nie musisz ( jak w 11tce ) czekać do 2 w nochy aż Ci się party zbierze :) ..... w zależności od klasy - czekasz w kolejce do dunga - ale niedługo .

Zawsze COŚ zrobisz :)


_________________
COLD is BACK !

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 19:35 
Cytuj  
Długo się czeka w kolejce do rejestracji postaci na Moogle ? Bo aktualnie jest zablokowana


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

Avatar użytkownika

Posty: 9
Dołączył(a): 8.08.2014
Offline
PostNapisane: 10 sie 2014, 06:19 
Cytuj  
Ustaw sobie budzik na 6/7 rano - Moogle wolne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2014, 11:57 
Cytuj  
Coś a'la CC linkshell z 11tki istnieje? Jeżeli tak może ktoś mi dać perłę ok 14:30? Ul'Dah , Torell Aho


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

***
Avatar użytkownika

Posty: 874
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2014, 13:34 
Cytuj  
Widze, że nie moge edytować to zapytam jescze, jak to jest z tą alokacją statsów wg własnego widzi mi sie? Bo nie bardzo widze, gdzie mogę dodawać sobie statystyki samemu.


_________________
FF XI - Torell , Elvaan - WAR 75 // RNG 75 // NIN 40 *Dead*

FF XIV - Torell Aho , Au'Ra ♂ - WAR 50 // DRG 50

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 10 sie 2014, 15:01 
Cytuj  
Qurama napisał(a):
Widze, że nie moge edytować to zapytam jescze, jak to jest z tą alokacją statsów wg własnego widzi mi sie? Bo nie bardzo widze, gdzie mogę dodawać sobie statystyki samemu.


Od lv 10 jakos sie zaczyna?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2014, 21:20 
Cytuj  
Masz 30 punktów statystyki do rozdania, te 30 pkt to na lv 50. Od lv 20 za każdy up dostajesz 1 punkt.

Standardowo wygląda to tak :
tank - max vitality
healer - max mind
blm, smn - max int
drg, mnk - max str
brd - max dex


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.