mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Na jakim serwerze chcemy grać w ARR
Ragnarok 55%  55%  [ 16 ]
Sargatanas 45%  45%  [ 13 ]
Liczba głosów : 29
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 cze 2013, 16:29 
Cytuj  
Bazując na ostatnim wpisie na blogu (http://na.finalfantasyxiv.com/blog) wyglada na to, ze jedyny Legacy server fizycznie znajdujacy sie w EU to Ragnarok. O ile nasz stary Sargatanas jest zapisany jako NA/EU to wszystkie te servery sie znajduja sie najprawdopodobniej w USA. Teraz pytanie dla powracajacych: czy robimy przenosiny na Ragnaroka (lepsze latency), czy zostajemy na Sargatanas (mniej zachodu)?

Jeżeli wybierzemy Ragnarok, to będzie trzeba złożyć aplikacje o przeniesienie postaci w połowie czerwca (dokładna data nie jest jeszcze znana). Będzie też wtedy trzeba tego pilnować, żeby zrobić to jak najszybciej, bo ilość miejsc będzie z pewnością ograniczona.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 5 cze 2013, 22:06 
Cytuj  
Jutro powinno byc potwierdzenie juz 100%, ale wyglada na to, ze jednak zaden server nie stoi w EU, lol...
Jak tylko beda jakies konkrety znane to napisze :p

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 09:19 
Cytuj  
WEŹ TAM GOKU TO ZAŁATW KURDE! :)


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80


Posty: 39
Dołączył(a): 11.07.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 10:22 
Cytuj  
Mnie interesuje ilu z tych co grali i nadal zamierzają grać chce w ogóle grać starą postacią; coś mi sie tam o uszy obiło, że podobno mają być wydzielone servery dla tych co zaczynają od zera (w sensie, że nie będzie można na nich grać postaciami z 1.0) coby nie psuć ekonomii dla tych zaczynających od 2.0 ale w tym infie nie ma o tym ani słowa. Ktoś w ogóle może to potwierdzić? A jeśli to prawda to co robimy; wszyscy start od zera czy jak kto sam uważa?

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 10:36 
Cytuj  
Święto Lasu Ozi Online!

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 11:00 
Cytuj  
Fajnie będzie pograć ze znajomymi niezależnie od tego gdzie wylądujemy, ale średnio uśmiecha mi się granie na serverach gdzie ludzie mają wszystkie joby lub wszystkie crafty na maxa. Jeśli o mnie chodzi jest to równoznaczne z poddawaniem się ustalonej z góry przez kilka(naście) osób ekonomii. Podobał mi się początek od 0 w alfie oraz 1 i 2 fazie bety gdzie wszyscy startowali z tego samego miejsca i przy lekkim wysiłku można było zdominować scenę craftu ale decyzję podejmę po 3 fazie i wypróbowaniu starego toona.

Sporo osób pewnie będzie grało w FFXIV po raz pierwszy i choćby z tego powodu nie będą mieli ochoty (lub możliwości) pakować się na legacy serverze.
Wiem, że kilku z nas włożyło w stare postacie sporo czasu i wysiłku (wliczając mnie choć na pewno nie tyle co niektórzy) ale nie wiem ile frajdy będzie sprawiała gra od razu scapowaną postacią. Mnie się raczej znudzi szybciej niż gdybym levelował profesje od 0.

Fajnie by było jakby wszyscy chcieli zacząć od 0 na nowym serwerze z wiedzą i doświadczeniem z 1.0/bety aby w miarę szybko się ogarnąć i być znaczącą gildią na serwerze ale to tylko takie marzenia ściętej głowy :wink:


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 13:28 
Cytuj  
Ja będę grał po raz pierwszy ( mam cd-keya już) i na nowym serwie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 15:18 
Cytuj  
Dla mnie najważniejsze to móc grać ze starą ekipą. Czy to od zera czy na postaciach z 1.0. To już i tak nie te czasy, żebym spędzał przy MMO kilka/naście godzin dziennie. Jeśli już mam gdzieś grać to tylko tam gdzie ekipa z różowych lat 2005 - 2010.


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 15:27 
Cytuj  
Kurde, troche mnie martwicie bo ja osobiscie dosc sporo wlazylem w swoja postac po 1.23 i bardzo ciezko byloby mi sie z nia rozstac :) Z drugiej strony po jakims czasie S-E ma udostepnic transfery nawet na nowe serwery, wiec moze sie nastawia na tymczasowa rozlake? ^^;

@Ozi

Tak, na tych nowych serwerach mozna na poczatku tylko tworzyc nowe postacie.


Kwestia serwerów:

S-E jak zwykle nie chce jasno nic powiedziec, ale wyglada na to, ze nie ma czegos takiego jak server w EU. Napisali tylko, ze lokalizacji data center NA/EU zostala wybrana po dokladnych analizach i ze gracze z europy nie maja sie o co martwic. Takze chyba nie ma co myslec o przenosinach. Czyli - kto chce to zostaje na Sargatanas, a jak nie to na jakims nowym serwerze :P Jezeli chodzi o wybor nowego serwera to polecam poczekac do Phase 3 i sprawdzic wtedy jak sie prezentuje ping na roznych serwerach.

(PLOTKA glosi ze datacenter NA/EU znajduje sie w Montrealu :P)

****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 15:42 
Cytuj  
Ja raczej tez nie bede robic nowej postaci.


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 17:12 
Cytuj  
Co do datacenter to nie ma się co martwić bo w XI wszystko było w Japonii a grać się dało bezproblemowo (tylko Glizdus narzekał przy claimowaniu Fafnira :wink:)


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 17:37 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Co do datacenter to nie ma się co martwić bo w XI wszystko było w Japonii a grać się dało bezproblemowo (tylko Glizdus narzekał przy claimowaniu Fafnira :wink:)


Oj nie do konca. XI mialo to byl inny gameplay, w zasadzie przygotowany z mysla o tym, ze gracze beda mieli duze pingi. Kazdy kto gral w jakies normalne MMO na serverach np. EU i poza wie, ze roznica jest odczuwalna. A w wypadku XIV jest to jeszcze wazniejsze poniewaz dodaja bardziej rozbudowane PvE niz w XI i normalne PvP.

No i nieszczesna walka z Ifritem w 1.0 gdzie latency dla graczy EU bylo bezlitosne...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 cze 2013, 21:37 
Cytuj  
W zasadzie potwierdzenie, ze NA/EU data center sa w Montrealu:

http://www.linkedin.com/in/anthonyjsalazar

Cytuj:
Was picked by the CIO in Japan to be a project manager for the North American side of the business. This project was built out in Montreal Canada.

Responsible for finding a data center facility in Montreal Canada to host the Final Fantasy 14 online game.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 cze 2013, 07:56 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
normalne PvP.



Jest juz jakies info na temat pvp?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2013, 08:23 
Cytuj  
Podobnie jak Desh, nie zamierzam rezygnowac z postaci, za duzo wysilku mnie to kosztowalo, aby teraz to wszystko zostawic.
Poza tym, mam jeszcze co levelowac :)


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2013, 11:48 
Cytuj  
Pójdę tam gdzie reszta. Wylevelowanie w 2.0 jakoś dużo czasu zajmować nie będzie. Najwyżej jeśli się podzielimy to chłopaki ze starymi postaciami później dołączą do tych z nowymi. W sumie nieco durne rozwiązanie. Chociaż może wprowadzą world passy - tak, by można było dołączyć do znajomych nawet grając od zera. To by było najlepsze rozwiązanie.
Goku - mógłbyś sklecić taką petycję na forum ff14? A wszyscy myślę poparlibyśmy, aby móc grać na własną odpowiedzialność od 0 na serwerze z weteranami pod warunkiem otrzymania WP od jednego z weteranów.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2013, 12:56 
Cytuj  
Od 0 na legacy serverze z tego co się orientuję będzie możliwość gry ale sporo osób, które będą grać po raz pierwszy nie jest zbytnio zadowolonych z dołączania do świata gdzie nie mają szans na kreowanie ekonomii od zera.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 cze 2013, 13:26 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Od 0 na legacy serverze z tego co się orientuję będzie możliwość gry ale sporo osób, które będą grać po raz pierwszy nie jest zbytnio zadowolonych z dołączania do świata gdzie nie mają szans na kreowanie ekonomii od zera.

No to wacuś im w oczko. Skoro będzie możliwość to ja problemu nie widzę. W ff11 też zaczynałem kilka lat po starcie, a kasowo stałem chyba w top5 Polaków i generalnie top100 serwera w momencie quita.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 8
Dołączył(a): 7.06.2013
Offline
PostNapisane: 7 cze 2013, 14:41 
Cytuj  
Witam

Może ktoś napisać jak wrócić nie jestem w temacie ( jaki server wybrac itp.)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 7 cze 2013, 15:14 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Targaryen napisał(a):
Od 0 na legacy serverze z tego co się orientuję będzie możliwość gry ale sporo osób, które będą grać po raz pierwszy nie jest zbytnio zadowolonych z dołączania do świata gdzie nie mają szans na kreowanie ekonomii od zera.

No to wacuś im w oczko. Skoro będzie możliwość to ja problemu nie widzę. W ff11 też zaczynałem kilka lat po starcie, a kasowo stałem chyba w top5 Polaków i generalnie top100 serwera w momencie quita.


No generalnie wybrac stary serwer to nie problem, zakladajac, ze nie bedzie przepelniony, bo jakies tam limity maja byc. A o ekonomie bym sie wlasnie nie bal. Kto ogerniety sobie poradzi ;)


@Dragonborn

Czekac az gra wyjdzie narazie ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.