mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 13:07 
Cytuj  
Ama, ale co Ty z tą mocą serwerów wyskakujesz? Co ma piernik do wiatraka?
Informacje o domkach to tylko tablica obiektów. Mocniejszy telefon by to obsłużył ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 13:39 
Cytuj  
Targaryen napisał(a):
Do domku będzie można wsadzić dzwonek do retainerów, marker board i aetheryte, do tego dojdzie hodowla chocobosów i gardening. Będzie można na posesji/w domku craftować.


Tablice, dzwonek i krysztal to masz w miescie, to jest fajne ale jako dodatek do czegos co bedzie motywowac do odwiedznia domku.

Hodowanie chocobo i gardening to juz cos, ale jak to ma byc rozwiazanie we wspolnym domku? To bedzie instancja w instancji czy gardening wspolny na potrzeby gildii?

Craftowac to mozna wszedzie. Ma byc jakis bonus za craftowanie w domu?

Przedmioty jak nie maja dodatkowej funkcjonalnosci to sie wstawia i o nich zapomina. W LOTRO sa itemy z bossow z instancji, niby fajne, ale raczej ludzi to nie sklanialo do odwiedzania domu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 13:47 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Ama, ale co Ty z tą mocą serwerów wyskakujesz? Co ma piernik do wiatraka?
Informacje o domkach to tylko tablica obiektów. Mocniejszy telefon by to obsłużył ;)


Tak? Dzielnica domków to instancja. Kolejki do Dungeon'ów są bo...? Limit czasowy w Dungeonach jest bo...? Craftować w wynajętym pokoju nie można bo...? Bo serwery nie mogą utrzymać (jak i co nie wiem) tylu instancji. Było to pisane i mówione już w wielu miejscach.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 14:03 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tablice, dzwonek i krysztal to masz w miescie, to jest fajne ale jako dodatek do czegos co bedzie motywowac do odwiedznia domku.

Hodowanie chocobo i gardening to juz cos, ale jak to ma byc rozwiazanie we wspolnym domku? To bedzie instancja w instancji czy gardening wspolny na potrzeby gildii?

Craftowac to mozna wszedzie. Ma byc jakis bonus za craftowanie w domu?

Przedmioty jak nie maja dodatkowej funkcjonalnosci to sie wstawia i o nich zapomina. W LOTRO sa itemy z bossow z instancji, niby fajne, ale raczej ludzi to nie sklanialo do odwiedzania domu.


Ja tylko wymieniłem funkcje jakie domek może spełniać. Część z nich jest zastępcza do tego co już mamy ale nie wiem jak Tobie, ale mnie się nie uśmiecha craftowanie gdy obok craftuje 50 innych osób, wolę to robić w spokoju :) Bonus... w postaci braku brzdąkania czyjegoś nq/hq z boku jak dla mnie bomba.
Gardening/chocobosy za wcześnie aby coś mówić bo nikt nic nie wie (ale ma być).

Kiedy dojdzie dzwonek/market board/aetheryte to z domu gildijnego będę wychodził tylko na coil/questy/gathering matsów. Resztę czasu będę spędzał w okolicach domku.

Mnie osobiście będzie przyjemnie popatrzyć na łeb behemotha zamontowany nad kominkiem, nie musi mi dodawać +5%exp żebym miał z tego satysfakcję.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 14:56 
Cytuj  
Zdaje sie żę Yoshie-P coś gada o 2.1:
http://www.youtube.com/watch?v=Oh_OeAnaPkw
niestety nie ma live tłumaczenia od reinhearta puki co


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 15:05 
Cytuj  
Kyuubi napisał(a):
Zdaje sie żę Yoshie-P coś gada o 2.1:
http://www.youtube.com/watch?v=Oh_OeAnaPkw
niestety nie ma live tłumaczenia od reinhearta puki co

Czytają patch notes i czasem komentują.
Reinheart tłumaczy co ważniejsze wypowiedzi Yoshiego tutaj.

Co do housingu, z dzisiejszego streama:
Cytuj:
YoshiP is saying it was set this way so players don’t buy out all the lands right away and end up in situation where none is available. RMT estimated gil has been removed from their amount, they checked how much gil the FC’s have and got the estimates. with battle alone you should be able to earn 15000-18000, little bit over 20000 gil with role bonus every day. If you farm 7 days that’s good amount X number of members. It’s set so players can buy in 3 month time. He says again he will look at situation and make adjustments. The information posted on the patch notes it the highest amount and most likely not much people will buy, he wants people to use this as example to have players talk over how to gain the gil to purchase


_________________
Obrazek

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 15:21 
Cytuj  
dobry sposob zbierania kasy od membersow jest wrzucanie kasy do FC chesta, ot wpadnie mi w ciagu dnia kilkanascie k z dungow/fate/leve - wrzuce na koniec dnia do skrzynki :) (log umozliwi sprawdzenie kto ile wrzucil)

poza tym jest jeszcz jedna sprawa, mimo ze FC maja po kilkadziesiat osob, nie wszyscy maja / chca dac kase na housing - co w tej sytuacji? biorac pod uwage ze ludzie wplacaja po kilkadziesiat/set tysiecy - osoby ktore nie dadza nic beda tak samo korzystac z bonusow dawanych przez domek - sprawiedliwe?

cos mi sie wydaje ze po patchu bedziemy swiadkami setek shoutow typu "FC "XXX" rekrutuje membersow - wpisowe XXXXXX gil"


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 15:51 
Cytuj  
Kyuubi napisał(a):
puki

..., że pękają oczy...
oczy oczy oczy


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 15:53 
Cytuj  
Cytuj:
If you farm 7 days that’s good amount X number of members. I


LOL
Czyzby rozrywka zamieniala sie w prace ?
Heh ....


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 15:56 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Kyuubi napisał(a):
puki

..., że pękają oczy...
oczy oczy oczy


Przecież to nie dworzec w Kutnie nocą.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 15:57 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Cytuj:
If you farm 7 days that’s good amount X number of members. I


LOL
Czyzby rozrywka zamieniala sie w prace ?
Heh ....

FFXI nie pamiętasz?
Praktycznie wszystko w XIV to instant gratification. Dodali jedną rzecz, którą trudno jest mieć od razu (oraz która przeznaczona jest dla większych grup graczy) i od razu taka tragedia?
Przecież zdobycie tych gildyjnych domków to nic w porównaniu do farmy potrzebnej do osiągnięcia czegokolwiek w starych mmo. Plus to tylko jeden, całkowicie opcjonalny element gry, który nie jest potrzebny do żadnego progressu etc.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 15:59 
Cytuj  
Nawet nie wiesz jak jestem wdzięczny Keii, że to napisałeś.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 16:17 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Bodziu napisał(a):
Cytuj:
If you farm 7 days that’s good amount X number of members. I


LOL
Czyzby rozrywka zamieniala sie w prace ?
Heh ....

FFXI nie pamiętasz?
Praktycznie wszystko w XIV to instant gratification. Dodali jedną rzecz, którą trudno jest mieć od razu (oraz która przeznaczona jest dla większych grup graczy) i od razu taka tragedia?


Mam nadzieje, ze z czasem takich rzeczy bedzie pojawiac sie wiecej, bo kolejne sety armorow z coraz wiekszymi liczbami przy statsach napewno nie zatrzymaja mnie w tej grze na dluzej, a lubie mmo na lata a nie na kilka miesiecy.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 16:22 
Cytuj  
Hehe a myslalem ze Rha odpisze nawet na to czekalem :P

Kei - nie narzekam, tylko dla mnie (bo mam prawo tak sobie myslec) jest to bezsensu, wlasnie wolalbym gratification w contencie a nie po miesiacu masz relic+1, ubrany w allagan itd
Natomiast housing, ktory nie jest potrzebny do zadnego progressu, ktory wlasnie moglby ulatwic i uproscic kilka bezsensownych rzeczy, jest tworzony w sposob wyczynu LOL
Nie jestem jakims fanboyem, ktory przymknie oczy na wiele rzenujacych rozwiazan typu 1 moogle na miasto, czy zniszczeniu contentu low midlvl, czy nie wspomne o endcontencie zaliczajacym sie do farmienia capa mythpology na poczatku 1 AK a potem WP w formie SR, czy nawet 1 rajdzie, ktorego 80% robi sie w 1 godzine, czy bezsensownym craftingu na ilvl70 za bagatela okolo 2200 philo LOL. Na szczescie troche rzeczy zmieniaja na plus w tym 2.1., szkoda ze jednak tak pozno, kiedy niektorzy maja juz wszystkie crafty, joby na maxa :/ albo gear, ktory jest juz lepszy od scrafconego.


_________________
"Why is it people who can't take advice
always insist on giving it ?" - J. B.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 17:39 
Cytuj  
No generalnie to sami sie przyznali, ze patch 2.1 zawiera 'to co powinno byc w grze od poczatku'.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 18:30 
Cytuj  
Dajcie znac gdyby main skonczyl sie przed czasem albo chociaz kiedy bedzie mozna sciagac updade.

****

Posty: 1007
Dołączył(a): 22.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 18:46 
Cytuj  
Duszek napisał(a):
poza tym jest jeszcz jedna sprawa, mimo ze FC maja po kilkadziesiat osob, nie wszyscy maja / chca dac kase na housing - co w tej sytuacji? biorac pod uwage ze ludzie wplacaja po kilkadziesiat/set tysiecy - osoby ktore nie dadza nic beda tak samo korzystac z bonusow dawanych przez domek - sprawiedliwe?


Pewnie wiekszosc fc ktore zbieraja randomowych ludzi wprowadzi obowiazkowe skladki, a w fc gdzie zbieraja sie grupki znajomych to ludzie dogadaja sie miedzy soba :p

A nasze fc ma problem, bo jego glownym zalozeniem jest to, ze kazdy Polak moze w nim byc. A ja nie mam zamiaru sie z tego wycofywać.


_________________
FFXI - Ramuh -Deshter Whm75/Smn75 Retired
FFXIV - Sargatanas Deshter Verniferi

****

Posty: 1872
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 19:19 
Cytuj  
smuuteeeczek!
nie titanę :<


_________________
Kalcia (Mithra) - Ramuh [retired]
Kalcia Kitsunetsuki (Miqo'te) - Sargatanas

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 19:38 
Cytuj  
Duszek napisał(a):

poza tym jest jeszcz jedna sprawa, mimo ze FC maja po kilkadziesiat osob, nie wszyscy maja / chca dac kase na housing - co w tej sytuacji? biorac pod uwage ze ludzie wplacaja po kilkadziesiat/set tysiecy - osoby ktore nie dadza nic beda tak samo korzystac z bonusow dawanych przez domek - sprawiedliwe?



To straszne, ze ktos bedzie craftowal w domku na ktory sie nie skladal!

To czy ktos jest w stanie wylozyc te kilkadziesiat k na domek nie powinno byc wyznacznikiem tego czy moze byc w danym FC czy nie.
Jak komus zalezy na domku to napewno wylozy wiecej niz zalozona skladka, tym bardziej ze kase nie zarabia sie zbyt trudno.

Ten dom ma tak naprawde tak niewielkie znaczenie w grze (przynajmniej na teraz), ze raczej powinien byc zrodlem przyjemnosci budowania czegos wspolnie, a nie jakims faszystowskim przymusem.

****

Posty: 1818
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2013, 21:11 
Cytuj  
Można ssać patch


_________________
Warframe,
Planetside 2: Vanu
Final Fantasy XIV: Bogusz Skyserpent [Moogle]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1248 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 63  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.