mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 10:12 
Cytuj  
Temat byl poruszany w kilku watkach, ale nie moge znalezc tych postow :/

Moglby ktos napisac pare slow o plusach i minusach?

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 10:19 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Temat byl poruszany w kilku watkach, ale nie moge znalezc tych postow :/

Moglby ktos napisac pare slow o plusach i minusach?


Minus jest taki, że telewizora nikt inny nie będzie oglądał, plus z kolei taki, że ekran duży.
Duży ekran ma zkolei minusy bo czata dobrze nie widać.
Reakcja na makro/guziki/hotbary jest jak zwykle lepsza na padzie niż na klawiaturze.

Edit:
No i jak wyjdzie ps4 to dostaniesz wersję na ps4 za darmo. Jedna gra do kolekcji więcej :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 10:27 
Cytuj  
A jak jest z gadaniem przez mikrofon na PS3?

Pytam przyszlosciowa bo narazie to sobie chce potluc moby. Klawy tez nie bede podpinal bo to dla mnie wypaczenie idei konsoli.

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 11:02 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
A jak jest z gadaniem przez mikrofon na PS3?

Pytam przyszlosciowa bo narazie to sobie chce potluc moby. Klawy tez nie bede podpinal bo to dla mnie wypaczenie idei konsoli.



Uoooooooooooo, a to jest dobre pytanie. Ja nigdy nie używałem headseta na ps3, nie wiem w ogóle czy to działa przez psn czy ffxiv czy jak. Używałem za to w xbox 360 tego standardowego i było spoko.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 13:58 
Cytuj  
Nie da sie rozmawiac glosowo uzywajac ps3 w czasie grania w FFXIV.
FFXIV nie wspiera czatu glosowego, aby nikt nie czul sie zobowiazany i nie byl naciskany ze strony community do jego uzywania.
Z kolei PS3 nie wspiera czatu glosowego w trakcie, gdy gra ktora nie ma go wbudowanego, jest odpalona.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 14:29 
Cytuj  
Amateru napisał(a):
FFXIV nie wspiera czatu glosowego, aby nikt nie czul sie zobowiazany i nie byl naciskany ze strony community do jego uzywania.


Kiepski argument.

Granie na kosoli bez czatu glosowego to lekka dupa, bo jednak na instancjach a szczegolnosci na rajdach to przydatna rzecz w mmo.

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 14:53 
Cytuj  
Slowa Yoshi'ego. Wiekszosc Japonczykow zgadza sie z tym, nie lubia rozmawiac glosowo, z wielu powodow ^^;... Jednym z nich jest na przyklad to, ze nie chca wysluchiwac gadania jakiegos dziada przy CS'ach czy w trakcie BGM w grze. Takze bardzo wielu przeszkadzaja odglosy w domach ludzi po drugiej stronie. Placze dzieci, telewizor, muzyka itp itd, psuje im to klimat gry. Zreszta, to sie nie tyczy tylko JP, prawda Gokulo? :wink:

Byc moze na PS4 bedzie czat niezalezny od gry, jak to maja Xbox'owi? Nie jestem na bieżąco z nowinkami.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 15:00 
Cytuj  
Amateru napisał(a):
Slowa Yoshi'ego. Wiekszosc Japonczykow zgadza sie z tym, nie lubia rozmawiac glosowo, z wielu powodow ^^;... Jednym z nich jest na przyklad to, ze nie chca wysluchiwac gadania jakiegos dziada przy CS'ach czy w trakcie BGM w grze. Takze bardzo wielu przeszkadzaja odglosy w domach ludzi po drugiej stronie. Placze dzieci, telewizor, muzyka itp itd, psuje im to klimat gry. Zreszta, to sie nie tyczy tylko JP, prawda Gokulo? :wink:



Ja tez nie lubie, ale w niektorych momentach to jest poprostu uzyteczne. Poza tym to juz jest powoli standard w grach, a na PS3 to jedyny sensowny sposob komunkacji, bo nie wyobrazam sobie siedzenia na kanapie z padem i klawa na kolanach.

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 15:02 
Cytuj  
Tja, alienacja Japoczykom zawsze dobrze wychodziła co nie znaczy, że mają rację. Wolę przed rajdem lub podczas mieć swobodę komunikacji zamiast wipować 30 razy zanim w końcu wszyscy naucza się co trzeba robić na pamięć.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 15:04 
Cytuj  
Ja uzywam tego malego czegos (klawiaturki) co sie przyczepia do pada i tym pisze. Hmm... no ale oczywiscie klawa szybciej... chyba.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 15:39 
Cytuj  
Amateru napisał(a):
Ja uzywam tego malego czegos (klawiaturki) co sie przyczepia do pada i tym pisze. Hmm... no ale oczywiscie klawa szybciej... chyba.


Tez mialem o tym pisac. Osobiscie nie mam, ale ludzie sobie chwala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 15:43 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Amateru napisał(a):
Ja uzywam tego malego czegos (klawiaturki) co sie przyczepia do pada i tym pisze. Hmm... no ale oczywiscie klawa szybciej... chyba.


Tez mialem o tym pisac. Osobiscie nie mam, ale ludzie sobie chwala.


No to w takim razie musze sobie sprawic taka!

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 16:16 
Cytuj  
Mam takie coś pod xboxa i naprawdę robi różnicę przy pisaniu bo inaczej nawet napisanie afk {bio} było dramatem nie mówiąc już o czymś konkretniejszym.

**

Posty: 446
Dołączył(a): 20.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 18:13 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Gokulo napisał(a):
Amateru napisał(a):
Ja uzywam tego malego czegos (klawiaturki) co sie przyczepia do pada i tym pisze. Hmm... no ale oczywiscie klawa szybciej... chyba.


Tez mialem o tym pisac. Osobiscie nie mam, ale ludzie sobie chwala.


No to w takim razie musze sobie sprawic taka!


Też mam taką klawiaturkę podpinaną do pada PS3 i naprawdę daje radę. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale ma nawet opcję touchpada :P. No i teraz w empikach są one wyprzedawane i dają -50% (wychodzi coś koło 70zł).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2013, 20:01 
Cytuj  
Amateru napisał(a):

Byc moze na PS4 bedzie czat niezalezny od gry, jak to maja Xbox'owi? Nie jestem na bieżąco z nowinkami.


Bedzie, zresztą już w PS Vita jest.

Na plus: poruszanie się, kamerka - wszystko płynnie i fajnie, większa imersja.
Na minus - targetowanie, obsługa okienek - ale inaczej chyba nie dało się tego zrobić, grafika jest do bani, mało osób - czasami trzeba czekać aż vendorzy sie "pojawią".

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2013, 07:14 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Temat byl poruszany w kilku watkach, ale nie moge znalezc tych postow :/

Moglby ktos napisac pare slow o plusach i minusach?


Plusy:
1. Można grać na Ps3. (Dla tych co mają słabe komputery lub ich wcale nie mają.)
2. Jak ktoś lubi, można dostać trofea na PS3.
3. Grafika jest zrównoważona tak, że nie ma żadnych zacięć/lagów/frame rate dropów graficznych.

Koniec plusów.

Minusy:
1. Niski frame rate innych postaci niż własna.
2. Mało jednocześnie wyświetlanych postaci na ekranie, npc i graczy.
3. Wolne doczytywanie terenu jak się za szybko biega.
4. Im dalej się oddala kamerę tym bardziej maleje jakość tekstur. (Mocno zauważalne jak się chce zrobić ładnego SS swojej postaci... Wystarczy troszkę oddalić, a detale sprzętu znikają.)
5. Grafika ładna, ale... brzydka w porównaniu do PC.
6. Niemożność wystawienia na ekran większej ilości pasków skrótów niż cross bar.
7. Nie wiem do końca jak na PC, ale na PS3 można mieć tylko 4 taby czatu.

Podsumowując: Nie warto grać na PS3 jak się ma dobrego kompa ^^.

Argument o wielkości tv w porównaniu do monitora: zależy jaki kto ma monitor :) lub podłączyć kompa pod TV można :D .
Argument że dostanie się gratis wersję na PS4: nie ma to nic wspólnego z graniem TERAZ na PS3.
Argument o wygodnym graniu na padzie: na PC można dokładnie to samo.

Dlaczego JA gram na PS3? Bo nie mam kompa :D .

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2013, 09:47 
Cytuj  
Ama - szkoda ze dopiero teraz to piszesz. Widze wiecej minusow no plusow.

Kupilem jednak XIV, wlasnie sie patchuje. No i zrobilem nowe konto SE pod to, bo mi system mowil ze mam zle haslo do starego konta. Zreszta nvm, na 100% warto sprobowac jak sie mmo bedzie sprawowac na konsoli. Mysle ze sie sprawdzi jako gra do klepania mobow wieczorami, a jak zachce mi sie powazniejszego grania to pewnie reaktywuje konto na PC.

**
Avatar użytkownika

Posty: 207
Dołączył(a): 6.01.2006
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2013, 10:10 
Cytuj  
Oj, wybacz spóźnienie :-? .

Bawić się można dobrze na obu platformach oczywiście, jednak ja bym wolała PC, gdybym takowego miała.

Szkoda, że stworzyłeś nowe konto. Postacie Ci się "rozjadą", w sensie że któreś konto zawsze będzie leżeć odłogiem. No chyba, że będziesz na dwa naraz :o .

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2013, 10:37 
Cytuj  
Amateru napisał(a):
Oj, wybacz spóźnienie :-? .



Spoko i tak bym pewnie kupil. :)

Gry na kosnoli bardziej traktuje jako odstresowywacz wiec zadnych powaznych rzeczy nie bede robil, a na PC wroce jak sie pojawi content ktory mnie zainteresuje. Wylelvelowanie postaci na szczescie (w tym wypadku) nie zajmuje wiele czasu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2013, 13:45 
Cytuj  
Pogralem chwilke. Sterowanie to masakra, trzeba sie bedzie uczyc, niestety nie dziala to tak intuicyjnie jak na kompie.

Za to totalnie zadnych lagow nie ma. Generalnie nie jest zle - pewnie troche pogram, pozabijam moby, pokopie. Jak sie uda zarobic troche kasy to bedzie dla Opiekuna jak nim wroce.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.