mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Posty: 9
Dołączył(a): 8.08.2014
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 16:22 
Cytuj  
Witam.
Przepraszam jeśli już taki temat istnieje, proszę o usunięcie tego. Zamierzam rozpocząć swoją zabawę z FF XIV, aczkolwiek nie mam bladego pojęcia jaki serwer, klasa, itp. Jeśli macie jakieś pomysły, screeny postaci jak wyglądają w custom/end setach, byłbym wdzięczny za wszelkie rady. Jestem fanem FF od III części serii, tudzież grywanej jeszcze na NESie, dlatego jeśli będziecie mówili o klasach to potraktujcie mnie ulgowo, aczkolwiek nie traktujcie jak totalnego "newbie". Z góry dzięki za zaangażowanie.

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 17:25 
Cytuj  
Tyle, że FFy online to całkiem inna bajka od SP. Klasą rozpocznij byle jaką. Kwestia wyboru tank, healer, dps. I tak zawsze mozesz zmienic jak cos sie nie spodoba. Zreszta predzej czy pozniej i tak zrobisz kolejna. Chyba, ze szybko sie znudzisz i zrezygnujesz.

Avatar użytkownika

Posty: 9
Dołączył(a): 8.08.2014
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 17:31 
Cytuj  
Tak wiem, dużo poczytałem na temat klas (chodziło mi bardziej, że znam ogólne założenia postaci z SP). W mmo zawsze grywam tankiem i healerem, rzadziej natomiast rDPS, w ogóle prawie nie grywam mDPSem (wyjątkiem jest marrauder w SWToR).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 19:07 
Cytuj  
cokolwiek bym teraz nie napisał , może ruszyć lawina "za albo przeciw" .

Rozpatrując job pod względem czekania w kolejce do dungów - tank>healer .... dps'y .

osobiście zrobiłem WHM ( wzgląd na FFXI ) + czekanie w kolejce i ... znów heal mainem .

Tank czeka najkrócej . PLD ( podobno! ) łatwiejszy od WARka , osobiście nie mam - powtarzam czyjeś opinie.

DPS - łatwo się gra BRDem , BLMem , a BlackMage bardzo użyteczny w endgame ( dla kogoś kto "potrafi" wykorzystać job do maksimum ) .

Jeżeli grałeś tankami / healami - to wiesz co wybrać :)

Jak Krzysiek pisał - w trakcie możesz zmienić - czy po 50tce :)

powodzenia na starcie :)


_________________
COLD is BACK !

Avatar użytkownika

Posty: 9
Dołączył(a): 8.08.2014
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 19:35 
Cytuj  
Istnieją może joby czysto supportowe ? Czy dostosowywanie postaci odnośnie armora obejmuje posiadanie swojego

ulubionego (pod względem wyglądu) z najlepszymi statami - coś w rodzaju custom armorów albo adaptive.

I jak gra Ci się healerem @coldee1?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2282
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2014, 20:44 
Cytuj  
Byaku napisał(a):
Istnieją może joby czysto supportowe ? Czy dostosowywanie postaci odnośnie armora obejmuje posiadanie swojego

ulubionego (pod względem wyglądu) z najlepszymi statami - coś w rodzaju custom armorów albo adaptive.

I jak gra Ci się healerem @coldee1?



wprowadzono opcje glamour - dzięki której możesz zmieniać wygląd equipu - wraz z pozostawieniem base - dla statsów.


Healem - mam mniejszą paletę debuffów niż WHM w XI , ale z kolei XIV jest szybsza , wymaga większej dynamiki niż XI.

Mi osobiście Healem gra się super , mam zamiar wkrótce spróbować SCH - tam leczenie wygląda troszkę inaczej
Jakoś nie wiem co więcej napisać o leczeniu :)


_________________
COLD is BACK !

Avatar użytkownika

Posty: 9
Dołączył(a): 8.08.2014
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 07:16 
Cytuj  
Aktualnie waham się między 4 klasami:
- Paladin- jakoś Warrior mało mnie pociąga, bo nie lubię zbytnio toporów. Fajnie jakby miał dwuręczny mieczyk albo młot, ale niestety. Natomiast PLD to całkiem inna bajka, typowo wyglądający tank.
- Bard - jakoś zawsze lubię klasy muzyczne - niby support, niby dps.
- Scholar - jego heal wydaje mi się zabawny, więc czemu nie spróbować.
- Monk - kurcze no lubię Zela z FFVIII.
Trudny wybór, aktualnie bawię się w Benchmarku w tworzenie postaci - i tu też dylemat, ale jest on bardziej uzależniony od rasy.

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 18:40 
Cytuj  
w ff14 nie ma supportu, bard to klasa dps


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

******

Posty: 3739
Dołączył(a): 27.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2014, 21:23 
Cytuj  
dzięki Zjawcia ale jednak to też support, szczególnie jest to uwidocznione na dalekich coilach gdzie śpiewanie jest koniecznością.


_________________
"The tendency to whining and complaining may be taken as the surest sign symptom of little souls and inferior intellects."
Francis Jeffrey

******

Posty: 3357
Dołączył(a): 16.12.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2014, 11:00 
Cytuj  
W FF14 nie ma supportu. Gdzie nie spojrzysz to BRD jest jako DPS. Tak patrząc to większość klas ma coś z supportu, gdyż mają doty, manawalle, aoe silence... BRD ma tego chyba najwięcej. Ale 100% użyteczność, jak sam napisałeś, jest dopiero od Coila 2. Wcześniej nie używa się tego dużo więcej jak skilli innych class czy jobów. Coila T1 silencowałem sam MNKiem (BRDa niebyło żadnego!!!). Musiałem poświęcić dps na bycie gotowym do silence. BRD też poświęca DPS.

Avatar użytkownika

Posty: 9
Dołączył(a): 8.08.2014
Offline
PostNapisane: 10 sie 2014, 13:52 
Cytuj  
Postanowiłem przed zakupem pobawić się na trialu każdą klasą - wiem, że nie wycisnę z niej wszystkiego, co najlepsze, ale zawsze jakiś zarys.

Chyba dobrze gra mi się: http://na.finalfantasyxiv.com/lodestone/character/8437939/

******

Posty: 4799
Dołączył(a): 8.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2014, 15:11 
Cytuj  
nie chce ci psuc samozadowolenia ale prawdziwa gra zaczyna sie dopiero po levelu 30 kiedy odblokujesz joby dla klas, tracisz wtedy czesc crossclass skilli, zyskujac za to nowe umiejetnosci


_________________
Final Fantasy XI : Zjawcia [Ramuh] RETIRED
Final Fantasy XIV: Chrysalis Skyserpent [Moogle]

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2014, 19:50 
Cytuj  
Tylko Black Mage.

Nie słuchaj innych.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1034
Dołączył(a): 20.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2014, 18:47 
Cytuj  
Kazdy job jest wazny. Kazdy job ma swoje zastosowanie.
Graj dla funu, a nie dla potrzeby community!


_________________
Obrazek

*

Posty: 6494
Dołączył(a): 14.10.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2014, 16:32 
Cytuj  
Fisher!


_________________
FFXI: Hucksterthief: THF99 / BLU99 / NIN99 | AF3+2 (done!) THF5/5, NIN5/5, BLU5/5 | Merity:670+ | Kannagi: 85
FFXIV: The Huckster: BRD80 i452 | MIN80 / BTN80 / FSH80 | GSM80 / CRP80 / CUL80

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.