mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2011, 12:45 
Cytuj  
Mialem atak weny tworczej, trzeba bylo zapisac :D


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2011, 12:56 
Cytuj  
@lokken, ladna rozpiska.

Kombinowalem wczoraj z mendolem z podobnym buildem. Wlasnie chlorolock (choleryk^^).
Tyle ze pare pkt wiecej w chloro, kilka mniej w locka (chociaz 32 pkt silence jest fajne). A nawet bardziej pvp, bo z Neddra's Graps + AOE (dmg po kazdym skillu) i tym 2.5sec stunem.

Ogolnie przezywalnosc powinna byc na dobrym poziomie, ale tak jak z bardem - zajebisty jak mu sie pozwolic dzialac. Bez tego przydaje sie zwykly single target healer.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 99
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 1 lut 2011, 17:28 
Cytuj  
Lokken napisał(a):


Z tego co się bawiłem chloro na 30 podczas ostatniej bety wprowadziłbym parę zmian, głównie po to żeby zwiększyć przeżywalność w pvp.

Na poczatek archon vs dominator jako trzeci soul (w którego nie zamierzam pakować punktów) - osobiście w opvp gankując robiących rifty lepiej się sprawdzał dodatkowy cc od domi; jednak juz na wf jego znaczenie zmalało poprzez szybkiego dispella i jego długi cast. Wtedy błyszczał searing vitality archona - 5x7 endurance na 5 min, warto dodać vitality od warlocka dające kolejne 10%, buff się stackuje z tymi od innych klas typy neddra's strenght - ok. 10 endurance na 30. Pod koniec bety mój hp pool to ok ~3k.
Co do talentów wymieniłbym accelerated glow na natural awarness (testowalem oba, oprócz tego że ten drugi zwiększa dmg o jakies 10% to jeszcze daje crita i pośrednio podnosi hp. Brakuje punktów w raised in nature i living shell (w becie boostnięte, regeneruje 2% max many co 3s); imo oba obowiązkowe pod jakiekolwiek pvp. Punkty w destructive growth to strata. Osobiście wolałem pozbyć się call of spring (na 30 lvl, 15% heala) i wrzucic to w accelerated growth (3pkt).

W warlocku wg mnie bez sensu jest pakowanie punktów w life leech'a, wiekszy heal wyrobisz castując podstawowego nuke'a chloro, szczególnie że zostawia dota zadającego 100% dodatkowego dmg. Neddra's torture tez imo zbedny.

Po testach wiekszości buildów chloro wyszło mi coś takiego:
chloro na 30
wstępna wersja na 50

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 lut 2011, 18:00 
Cytuj  
lathspell napisał(a):
Lokken napisał(a):


Z tego co się bawiłem chloro na 30 podczas ostatniej bety wprowadziłbym parę zmian, głównie po to żeby zwiększyć przeżywalność w pvp.

Na poczatek archon vs dominator jako trzeci soul (w którego nie zamierzam pakować punktów) - osobiście w opvp gankując robiących rifty lepiej się sprawdzał dodatkowy cc od domi; jednak juz na wf jego znaczenie zmalało poprzez szybkiego dispella i jego długi cast. Wtedy błyszczał searing vitality archona - 5x7 endurance na 5 min, warto dodać vitality od warlocka dające kolejne 10%, buff się stackuje z tymi od innych klas typy neddra's strenght - ok. 10 endurance na 30. Pod koniec bety mój hp pool to ok ~3k.
Co do talentów wymieniłbym accelerated glow na natural awarness (testowalem oba, oprócz tego że ten drugi zwiększa dmg o jakies 10% to jeszcze daje crita i pośrednio podnosi hp. Brakuje punktów w raised in nature i living shell (w becie boostnięte, regeneruje 2% max many co 3s); imo oba obowiązkowe pod jakiekolwiek pvp. Punkty w destructive growth to strata. Osobiście wolałem pozbyć się call of spring (na 30 lvl, 15% heala) i wrzucic to w accelerated growth (3pkt).

W warlocku wg mnie bez sensu jest pakowanie punktów w life leech'a, wiekszy heal wyrobisz castując podstawowego nuke'a chloro, szczególnie że zostawia dota zadającego 100% dodatkowego dmg. Neddra's torture tez imo zbedny.

Po testach wiekszości buildów chloro wyszło mi coś takiego:
chloro na 30
wstępna wersja na 50


Dzięki za rady, ale nie do końca je rozumiem. Być może coś jest zjebanego z linkiem do mojego builda bo praktycznie wszystkie twoje sugestie są już w nim zawarte:

"wymieniłbym accelerated glow na natural awarness" - tak właśnie wybrałem

"Brakuje punktów w raised in nature i living shell" - mam oba, w raised in nature 2/3

"Punkty w destructive growth to strata" - nie mam

"W warlocku wg mnie bez sensu jest pakowanie punktów w life leech'a" - nie mam. Również nie planuje rzucać czarów WLa, no może oprócz Mortality, gdy będzie dostępne.

"Neddra's torture tez imo zbedny" - nie mam


Co do 3 soula to pomyślałem, że lepszy będzie archon z jego dwoma buffami niż wiewiórka Domi. Mam feara od Warlocka.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2011, 18:23 
Cytuj  
Tak sobie składam build na PvP do nowej bety - http://rift.zam.com/en/stc.html?t=0zwv0.xtftVzo.x.x
I mam takie pytanie - jak często hituje pet? wszystkie tak samo, czy zealot częściej? Bo niby Essence Link procuje z tego(wiem że to żaden heal, ale lepiej mieć niż nie mieć).

*

Posty: 99
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 1 lut 2011, 18:31 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
lathspell napisał(a):
Lokken napisał(a):


Z tego co się bawiłem chloro na 30 podczas ostatniej bety wprowadziłbym parę zmian, głównie po to żeby zwiększyć przeżywalność w pvp.

Na poczatek archon vs dominator jako trzeci soul (w którego nie zamierzam pakować punktów) - osobiście w opvp gankując robiących rifty lepiej się sprawdzał dodatkowy cc od domi; jednak juz na wf jego znaczenie zmalało poprzez szybkiego dispella i jego długi cast. Wtedy błyszczał searing vitality archona - 5x7 endurance na 5 min, warto dodać vitality od warlocka dające kolejne 10%, buff się stackuje z tymi od innych klas typy neddra's strenght - ok. 10 endurance na 30. Pod koniec bety mój hp pool to ok ~3k.
Co do talentów wymieniłbym accelerated glow na natural awarness (testowalem oba, oprócz tego że ten drugi zwiększa dmg o jakies 10% to jeszcze daje crita i pośrednio podnosi hp. Brakuje punktów w raised in nature i living shell (w becie boostnięte, regeneruje 2% max many co 3s); imo oba obowiązkowe pod jakiekolwiek pvp. Punkty w destructive growth to strata. Osobiście wolałem pozbyć się call of spring (na 30 lvl, 15% heala) i wrzucic to w accelerated growth (3pkt).

W warlocku wg mnie bez sensu jest pakowanie punktów w life leech'a, wiekszy heal wyrobisz castując podstawowego nuke'a chloro, szczególnie że zostawia dota zadającego 100% dodatkowego dmg. Neddra's torture tez imo zbedny.

Po testach wiekszości buildów chloro wyszło mi coś takiego:
chloro na 30
wstępna wersja na 50


Dzięki za rady, ale nie do końca je rozumiem. Być może coś jest zjebanego z linkiem do mojego builda bo praktycznie wszystkie twoje sugestie są już w nim zawarte:

"wymieniłbym accelerated glow na natural awarness" - tak właśnie wybrałem

"Brakuje punktów w raised in nature i living shell" - mam oba, w raised in nature 2/3

"Punkty w destructive growth to strata" - nie mam

"W warlocku wg mnie bez sensu jest pakowanie punktów w life leech'a" - nie mam. Również nie planuje rzucać czarów WLa, no może oprócz Mortality, gdy będzie dostępne.

"Neddra's torture tez imo zbedny" - nie mam


Co do 3 soula to pomyślałem, że lepszy będzie archon z jego dwoma buffami niż wiewiórka Domi. Mam feara od Warlocka.


hehe no to skomentowałem nie Twój build tylko inside'a, sorka musiały mi się podmienić linki ;]

Isengrim napisał(a):
Tak sobie składam build na PvP do nowej bety - http://rift.zam.com/en/stc.html?t=0zwv0.xtftVzo.x.x
I mam takie pytanie - jak często hituje pet? wszystkie tak samo, czy zealot częściej? Bo niby Essence Link procuje z tego(wiem że to żaden heal, ale lepiej mieć niż nie mieć).


pet zealot atakuje dosc szybko, coś na zasadzie dual wielda + 3 skille z cd ok. 6-8 s kazdy; heal chyba wychodzil cos 40-60 za kazdy hit, nie pamietam dokladnie


Ostatnio edytowano 1 lut 2011, 18:38 przez lathspell, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 2 lut 2011, 00:18 
Cytuj  
Czy spell power wpływa na moc heala ? Jesli nie to czy jakies inne statystyki na to wpływają ? Oczywiście oprócz skilli, talentów.

Pytam o to w kontekście Chlora jako healera. Jeżeli heal jest niezależny od SP to jest to ewidentny plus dla Chlora bo jego heal bazuje na zadanym dmg, który oczywiście zależy od SP.


EDIT: OK, nvm. Wyczytałem na oficjalnym forum, że jednak wpływa. Nie miałem czasu by to potestowac na ostatniej becie.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 3 lut 2011, 14:56 
Cytuj  
Bardzo ciekawe dane dotyczące leczenia Chloromancera. Osoba przeprowadzająca te kalkulacje liczyła je na podstawie logów jednego z Chlorów udzielających się na forum.

------------------------------------------------

Note: Damage and Heal values are heal values from Arieste's logs (unless it's stated as the base value of the spell) and may include passive bonusses from his soul trees - e.g. Call of Spring 15% heal increase, and/or increases from buffs etc.

Note: Arieste had not engaged active damage increasers such as the channeled Entropic Veil for a 19% damage increase. Other souls can bring further active damage increases of 10%.

Tank Healing for Chloro

Lifegiving Veil: heals Tank via Synthesis Buff.

* Lifegiving Veil (specced): Heal is 80% of all Chloro Life Damage

* Synthesis: Lifegiving Veil Heal for the tank gains 150% healing passive increase.

* Natural Fusion: Lifegiving Veil Heal for the tank gains a further 75% healing passive increase

Nature's Touch: heals Tank via Synthesis Buff and via Lifegiving Veil. 6 second cool-down.

* 100% of Nature's Touch damage goes through Synthesis/Natural fusion resulting in a heal up to 350% of damage
(Ref: 836 heal vs Countess Surin from non-crit damage of 236 in Arieste's log)

* 80% of Nature's Touch damage goes to Lifegiving Veil to heal the tank through Synthesis/Natural fusion resulting in a heal of up to 280% of the damage.
(Ref: 666 heal vs Countess Surin from non-crit damage of 236 in Arieste's log)

* So you get two hits of healing for the tank per cast of Nature's Touch resulting in a Total Heal of up to ~630% of the damage done.
(Ref: 1502 total heal vs Countess Surin from non-crit damage of 236 in Arieste's log)


Radiant Spores: Heals group/raid members as proc when they hit a mob with Radiant Spores on it.

* Heals for 100% of the group/raid members procced damage hit.

* Specced heals for 30% of hits.

* With Stream of Reclamation channeling can rise to healing for 55% of hits.

Single-Target Healing for Chloro

Bloom: Instant Single-Target direct heal on 15 second cool-down. Used mostly as single heal for non-tank.

Essence Surge: 100% Heal - cool-down 2 minutes. (usually used for tank or somebody In-Combat Rezzed as it reduces Chloro healing for 12s)

Group Healing for Chloro

Lifegiving Veil: heals everybody in raid/group for 80% of all Chloro's Life Damage (specced) Note: Each hit of an AoE spell will heal separately through Lifegiving Veil.

Radiant Spores: heals any group member for 100% of their damage on 30% of their hits. (can rise up to 55% of their hits if the Chloro is channelling Stream of Reclamation).

Flourish: Big Instant AoE direct heal on 20s cool-down (Arieste's log shows heal of 690 per player)

Wild-Growth: Big Instant AoE Heal over Time on 2 minute cool-down. (Arieste's log shows Heal of 110 per tick for 6 ticks)

Withering Vines: AoE Heal over Time (with DoT attached) - can be used when balancing more toward DPS (underused though)

Natural Splendor: 44 Pt AoE Heal over Time for (base) 2108 per player over 8s. Cool-Down 2 mins.

Źródło

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2011, 01:36 
Cytuj  
Test= Necro + Lock + Arch
Efekt= pozytywnie
Uwagi= Warek+kler na klate
Braki= nuke
Uwagi: prowadzący pijany. Wysokie prawdopodobieństwo zajebistości w momencie wytrzeźwienia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2011, 02:58 
Cytuj  
necro ujebali tak ze żal na maxa, soul purge wychanelować teraz to trzeba mieć farta ze hej, chyba wszystko co cie muśnie nawet to od razu przerywa :/ ech kurwa aż się magiem grac odechciewa


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2011, 03:02 
Cytuj  
Bez przesady.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2011, 05:57 
Cytuj  
Ogólnie widać nerf na wszystkich drzewkach maga, brak jakiegokolwiek "jebniecia", jedynie chloro mi się bardziej podoba.

EDIT: necro jak był tak jest przegięty.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 686
Dołączył(a): 15.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2011, 09:38 
Cytuj  
necro jako solo pvp jest całkiem ciągle mocny, ale za to na warfrontach jest kompletną porażka


_________________
Obrazek

*

Posty: 119
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 5 lut 2011, 14:41 
Cytuj  
eh każdy mag ssie na warfrontach teraz nie mogę znaleść odpowiedniego buildu ;p

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2011, 16:07 
Cytuj  
elitper napisał(a):
eh każdy mag ssie na warfrontach teraz nie mogę znaleść odpowiedniego buildu ;p



Nie tylko na warfrontach :P


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 5 lut 2011, 18:19 
Cytuj  
Mi tam całkiem przyjemnie gra się Chloro/Warlock/Archon (0 pkt). Solo PvE to banał, na warfrontach jestem w czołówce pod względem heala i na wysokim miejscu pod względem dmg. Jedynie na dungeonach dupa. Nie daję rady być jedynym healerem jak na razie. Ale i tak było wesoło. Kleryk tankował, mag leczył, rogue buffował :)

Wg mnie brakuje przeżywalności, jakieś insta cc, tarcze by się przydały.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2011, 22:39 
Cytuj  
http://rift.zam.com/en/stc.html?t=0zqzI ... xfzIhushzo

Uber build dps maga. Zostaly dwa punkty, mozna je wrzucic w cokolwiek.
Mozna by tez moze zabrac ze dwa punkty z pyro.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2011, 22:43 
Cytuj  
Ice Shielda bym do tego dorzucił, jest priceless na warfrontach ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2011, 22:49 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Ice Shielda bym do tego dorzucił, jest priceless na warfrontach ;)

to jest dps/support, surviability nie jest opcja, ale ze zostaly dwa punkty to moze byc ;d.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 lut 2011, 23:03 
Cytuj  
To weź jeszcze flowing sand z archona, kto wie kiedy się przyda.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.