mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1564 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 79  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 30 cze 2012, 15:08 
Cytuj  
Niestety conquest był fajny pierwszego dnia gdy wszyscy grali tak jak powinni. Niestety już w piątek niektórzy postanowili wykorzystać parę luk i zaczęło się bagno. Moja gildia gra od początku jako Oathsworn i teraz ta frakcja jest w dupie bo dwie pozostałe zgrały się przeciwko niej. Gdy jest nas dużo online to próbujemy organizować skuteczną obronę. Jest to o tyle trudne, że większość gildii woli easy mode i wybiera pozostałe strony by farmić. Tak więc nam zostają ranodmy które nie dostały się do pozostałych. No ale obecnie conquest jest wyłączony. Zobaczymy co wymyślą.

Nie ma easy mode dla maga w pvp albo gramy efektywnym ale dosyć skomplikowanym buildem albo prostym ale mało skutecznym.

Najlepsze buildy do PvP:

35 Pyro / 31 Dom / 0 Archon http://rift.magelo.com/en/soultree#iG4hkkEg/dA92EAHk/G

34 Chloro / 32 Dom / 0 Archon http://rift.magelo.com/en/soultree#FkGAnA54/dAl9aIAGg/G

Jeśli ma się heal na plecach to dosyć dobry i stosunkowo łatwy jest 51 pyro (reszta wg uznania, ja używałem 10 dom i 5 archon).

Całkiem fajnie gra mi się też 35 Pyro / 31 Chloro oraz 35 SC / 31 Dom.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 26.12.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2012, 17:12 
Cytuj  
Dzieki. 2 pierwsze sam zobaczylem na forum i jej pokazalem ale jeszcze sobie z nimi nie radzi. ale wszystko w swoim czasie :)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 30 cze 2012, 19:24 
Cytuj  
Porób jej może jakieś makra. Jeśli nie wiesz jak to podaj mi spec a ja je zrobię. Co prawda używanie zbyt wielu makr w pvp obniża twoją skuteczność, ale znacznie ułatwia grę.

***

Posty: 517
Dołączył(a): 26.12.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2012, 13:15 
Cytuj  
Macra wiem jak robić staram się jej coś tam napisać ale lekko mi ciężko z tego powodu, że po prostu nie znam klasy dobrze. Znalazłem na forum oficjalnym mały guide dotyczący chloro/domi i pyro/domi i staram się wszystko brać stamtąd.

W sumie teraz i tak najwięcej gra 51 chloro/15 lockiem. Kojarzysz jakieś inne niezłe buildy leczące?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 lip 2012, 13:55 
Cytuj  
Jak rozumiem chodzi wyłącznie o PvP ?

Jeśli tak to proponuję:

34/32 Chloro/Lock - najlepszy AOE Heal plus wysoka przeżywalność

51 Chloro - dla ST/AOE Heal, pozostałe punkty można wydać na 15 Lock (więcej HP), 10 Dom/5 Ele (dispel, reflect, purge, większy crit)

35/31 Chloro/Pyro - dobry dps plus AOE Heale

34/32 Chloro/Dom - Aoe Heale plus najważniejsze skille od Dom

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2012, 23:21 
Cytuj  
Lokken napisał(a):
Obecnie ludzie olewają eventy bo lepsze nagrody są z Conquest (3-frakcyjne RvR).


O kurwa, jest coś takiego w tej grze? Jak to wygląda i czy jest grywalne?

Damn, może trzeba będzie w końcu obczaić.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2012, 09:08 
Cytuj  
Ja bym poprosil kogos o jakas recenzje tego rvr.
Najlepiej w porownaniu do gw2/daoc'a :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 15.09.2010
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2012, 13:08 
Cytuj  
Dzisiaj odnawiam suba, tak więc może się będę mógł wkrótce do tego odnieść ;)

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2012, 15:25 
Cytuj  
Niestety Conquest wyszedł im średnio. Po części wina za obecną sytucję leży po stronie graczy, ale oni w sumie wykorzystują jedynie mechanikę gry, więc to obowiązek developerów aby przewidzieć możliwe zachowania graczy mogące zepsuć rozgrywkę.

Krótki opis rozgrywki (napisany parę dni po patchu) - viewtopic.php?p=985806#p985806

Mój główny zarzut jest taki, że zbyt wiele walk odbywa się na zasadzie zerg vs zerg. Takie walki nie są zbyt porywające bo zwykle wygrywa strona mająca więcej ludzi, walki są mało skillowe - spam AOE.
Dzieje się tak dlatego bo latanie w zegru się opłaca. Nagroda za killa jest taka sama, nie ma znaczenia czy zabiliśmy kogoś solo czy razem ze 100 kolegami.

Kolejny zarzut jest taki, że nagrody są zbyt duże - za zabijanie graczy, przejmowanie obiektów, zabijanie bossów dostajemy praktycznie wszystko (oprócz kasy) co jest potrzebne do endgamowej rozgrywki PvP (favor, prestige, xp, conquest marks, conquest points, inscribed sourcestones, order of eye rep). I dostajemy to wszystko prawie za darmo - za bycie w zergu który zabił przeciwnika, za tagowanie bossów lub innych obiektów.
Wynikaja z tego dwie rzeczy: 1. nie ma już praktycznie żadnego związku pomiędzy tym jak sobie radzimy w grze a jakie mamy z tego nagrody, 2. nie oplaca się robić innych rzeczy które dotychczas były potrzebne do zdobycia tych rzeczy (pvp rifty, daily pvp questy, zone eventy).

Premiowanie zergów oraz wysokie nagrody doprowadziły do tego, że sami gracze zepsuli rozgrywkę. Na początku było bardzo fajnie, ludzie grali w mniejszych grupkach. Obecnie jednak wszyscy skupiają się na tym aby wyciagnąć jak największy zysk z rozgrywki. Doprowadziło to pewnej specjalizacji frakcji. Teoretycznie są one wyrówane, ale w praktyce wygląda to inaczej.

Nightfall - olewa kompletnie przejmowanie obiektów, prawie nigdy nie wygrywają bo skupiają się na farmieniu killi. Praktycznie wszyscy grają w jednym mega zergu skupiającym ponad 100 graczy. Taki zerg rozwala wszystkich, ale nie nadaje się do kontroli dużej mapy

Oathsworn - dzielą się na kilka grup i zdobywają obiekty przez co bardzo często wygrywają

Dominion - chłopcy do bicia. System stara się stworzyć wyrównaną rozgrywkę, ale zwykle tych z Dominion jest zawsze najmniej, do tej frakcji można zawsze dolączyć bez kolejki przez co jest ona pełna randomów. Ostatnio jednak radzą sobie coraz lepiej.

Problemem jest też dowodzenie. Jedynie na samym poczatku w rozgrywce brały udział całe gildie przez co walka była bardziej zorganizowana. Teraz jest to zwykle nieskoordynowany zerg który podąża za jedną osobą, która czasem nawet nie wie, że prowadzi.

Część z tych zarzutów dotyczy pewnie innych gier gdzie mamy masowe pvp. Podobnie było w Aionie - tam siege były jeszcze gorsze. Właściwie to jedynie w L2 podobało mi się mass pvp, ale to było moje pierwsze mmo więc pewnie trochę mitologizuję tą rozgrywkę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2012, 10:18 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Ja bym poprosil kogos o jakas recenzje tego rvr.
Najlepiej w porownaniu do gw2/daoc'a :)

JA dzisiaj chwile pograłem. Szczerze ? Bieda straszna. Ot biegasz sobie od punktu do punktu i je capujesz. walenie taranem w drzwi i obrona keepow jest duzo ciekawsza.
Tak czy inaczej z WvW albo DAoC to jedyne co to ma wspolnego to ilosc graczy na mapie.

Nie wspominajac o tym, ze na moim sprzeci działa to gorzej niż WvW w GW2 przy 3x mniejszej ilosci ludzi na ekranie :lol:


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 09:58 
Cytuj  
pykam juz sobie tydzien i poki co jest dobrze chociaz sie pojawiaja pierwsze oznaki odrzucenia :)

jakby ktos gral jakas wieksza ekipa polakow na jakims serwerze dajcie znac, na raidy nie chodze ale na conquesty czy wf z checia pobiegam w grupie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 14:51 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
pykam juz sobie tydzien i poki co jest dobrze chociaz sie pojawiaja pierwsze oznaki odrzucenia :)


To dlatego, że grasz solo. Raczej ciężko ci będzie tak długo wytrzymać.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 08:45 
Cytuj  
Ja juz 36lvl.
Gra mi sie OK - chociaz niektore questy sa na maxa irytujace. PvP (warfronty) to dla mnie copy z WoW-a - najgorzej jak taki newb trafi na grupke twinkow - rece opadaja, no ale to normalne.
Ludzi jest sporo - nawet na tych moim lowlvl co chwila kogos spotykam.
Nawet sie zastanawiam czy nie wykupic rocznej subskrypcji by dostac dodatek grats ;)

Jakby co to aktualny nick: szaka - rogue.
Tanka poddalem w pierwszym grupowym dungeonie - i na razie nie chce mi sie do niego wracac.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 13:04 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Ludzi jest sporo - nawet na tych moim lowlvl co chwila kogos spotykam.


Tym bardziej, że jest funkcja mentora. Bardzo mi się to podoba i brakuje mi w innych mmo, bo lubię i questować / levelować i chodzić po instancjach, ale jak chodzę po instancjach to dostaję dużo expa a tym samym level zdobywam bardzo szybko. Powoduje to, że muszę odpuszczać sobie questy za które i tak już nic nie dostanę (to akurat było na przykładzie WoWa :P. A tu mentorek, obniżam level i dalej jazda :) Mark, jak Ty piszesz o tym Rifcie to mi aż chce się znowu przedłużyć abonament (2 miechy temu się skończył a teraz korzystam z Rift Little). Przypomnij jeszcze na jakim serwie grasz.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 23:44 
Cytuj  
icewatch po stronie guardianów.

roguem na razie zasysam - muszę zrobić rerolla skilli - znalazłem jakieś templaty na stronce :P Ale na PvP i tak chodzę by się "szkolić".

btw. ten mentor jest niezły - działa taki mały exploit - robimy szybko questa będąc na swoim normalnym levelu (quest załóżmy szary) - przed oddaniem robimy mentora by quest żółty/czerwony i zgarniamy exp? Czy jakoś się przed tym zabezpieczyli?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2012, 08:41 
Cytuj  
eee to cie nie pukne ;/


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2012, 10:19 
Cytuj  
jaki masz nick piszpan?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2012, 13:22 
Cytuj  
zgadnij ;)

mala podpowiedz, jest na dole.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2012, 14:06 
Cytuj  
rotfl, myślałem, że to z jakiejś Tibii PL - na ogólnym po polskiemu?!? ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2012, 14:14 
Cytuj  
'niech go ktoś zabije!!" - fajny nick


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1564 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 79  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.