mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 18:49 
Cytuj  
Cytuj:
What about brute force you ask? - If they brute forced a maximum character password with letters, numbers, symbols and a mix of lower and uppercase - they deserved to steal my platinum lol.

Anyways - I was just reading on the forums all these people that seem to think that only idiots that try to buy plat in game or power leveling are getting hacked. This is not the case, you can always call customer support (got about a 45min wait time to talk to a rep though) and ask them yourself =)

Cheers.


P.s. She also told me that hacked accounts are being given the top priority atm and they have brought in more people to work in the entirely seperate dept they created to handle this issue, due to the onslaught of hacked accounts from this weekend.

She said the estimated time was a few hours to 24hrs max to get the account reinstated from today.

She said it was good that I sent in a ticket via the website as well as in game - and that the hacked dept. will get in touch via email / ingame to try and resolve this issue as soon as possible.

Hope that helps some people wondering about the resolution times.



Specjalnie dla Huragan. Zeby mial w co gownem rzucać.


A juz tak pozatym to ciekawe jak im wpadly w lapy te tysiace hasel i loginow. Jakos kiepsko widze tutaj wine uzytkownikow przy takiej ilosci ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 19:07 
Cytuj  
Jakie tysiace? Paru krzykaczy z forum to nie tysiace... Ludzie traca konta, jak w kazdej innej grze MMO. Glownie przez wlasna glupote.


_________________
Obrazek

*

Posty: 184
Dołączył(a): 20.11.2009
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 19:07 
Cytuj  
Sranie w banie.
Od dziesieciu lat gram w mmo i jeszcze nigdy nie mialem wlamania na zadne konto. Jak ktos nie potrafi sie chronic to juz jego problem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 19:11 
Cytuj  
iniside napisał(a):
A juz tak pozatym to ciekawe jak im wpadly w lapy te tysiace hasel i loginow. Jakos kiepsko widze tutaj wine uzytkownikow przy takiej ilosci ;p.


QQ MORE :)
Wiekszosc ludzi ktorym hackneli konto uzywalo dps meterow, ktore okazaly sie keylogerami :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 19:14 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Jakie tysiace? Paru krzykaczy z forum to nie tysiace... Ludzie traca konta, jak w kazdej innej grze MMO. Glownie przez wlasna glupote.

REally ?

Cytuj:
her exact words:

"I apologize for the wait times, but we had an extremely large quantity of accounts that got hacked over the weekend. Our hacked dept. is overwhelmed, but we are bringing in more people to help handle the issue"

me:

"How many accounts would you estimate got hacked this weekend?"

her response:

"Oh it has to be thousands"

me:


Nie kazdemu chce sie juz krzyczec.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 19:27 
Cytuj  
Jakies zrodlo do tych angielskich informacji? Oczywiscie, najlepiej, zeby byly to teksty kogos z ekipy Trionu. Bo cos takiego moze napisac kazdy, ot tak, dla samej checy.
Pare razy dziennie przegladam forum Rifta, ale jedyne wypowiedzi ekipy dotyczace wlamow to haselka w stylu "jestesmy swiadomi problemu, pracujemy nad tym, zeby nasza gra byla jak najbezpieczniejsza".
O tysiacach polamanych kont nikt tam nie wspominal ;).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 19:32 
Cytuj  
Perrin napisał(a):
Jakies zrodlo do tych angielskich informacji? Oczywiscie, najlepiej, zeby byly to teksty kogos z ekipy Trionu. Bo cos takiego moze napisac kazdy, ot tak, dla samej checy.
Pare razy dziennie przegladam forum Rifta, ale jedyne wypowiedzi ekipy dotyczace wlamow to haselka w stylu "jestesmy swiadomi problemu, pracujemy nad tym, zeby nasza gra byla jak najbezpieczniejsza".
O tysiacach polamanych kont nikt tam nie wspominal ;).

To bylo od telefonicznego supportu.
OFc nie musisz wierzyc.

Ale z mojego punktu widzenia to wyjasnia dlaczego tak duzo czasu zajmuje im rollback postaci. Jakby to bylo marne kilkaset kont to pewnie uwienli by sie z tym przez weekend..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 285
Dołączył(a): 5.01.2011
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 19:39 
Cytuj  
To ja mam pytanie - czy ktokolwiek kto mial hackniete konto korzystal z programow 3cich jak dps meter etc?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 19:40 
Cytuj  
W granie online bawie sie od bardzo, bardzo dawna, zaczelo sie od MUDow kilkanascie lat temu. O kradziezy kont zawsze bylo glosno, ale nigdy nie skradli konta komus, z kim mialem bezposredni kontakt (ludzie z ktorymi gralem, znajomi) zawsze ktos slyszal, ze komus sie wlamali...
Nauczylem sie ignorowac pewne informacje ;).

Przez weekend support Trionu chyba wogole nie dzialal, nie wiem ile zatrudniaja osob, ale robili jakas impreze na PAXie, akurat w ten weekend. Nie wiem ilu gosci tam pracuje, ale wiekszosc chyba pojechala sie bawic ;).


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 19:43 
Cytuj  
Thou napisał(a):
To ja mam pytanie - czy ktokolwiek kto mial hackniete konto korzystal z programow 3cich jak dps meter etc?


Na ten temat było za dużo teorii. Na moje jest w tym tyle samo winy użytkowników co Trionu. Takie masowe rzeczy poprostu nie dzieją się przypadkiem ;p.

Cytuj:
Przez weekend support Trionu chyba wogole nie dzialal, nie wiem ile zatrudniaja osob, ale robili jakas impreze na PAXie, akurat w ten weekend. Nie wiem ilu gosci tam pracuje, ale wiekszosc chyba pojechala sie bawic .

Pomysliłeś firmy ;p. Zreszta moj ticket wisi już od zeszłego tygodnia.


Anyway. Na waszym miejscu, tak na wszelkim wypadek i tak bym zmienił hasło. Po co ryzykować ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 20:00 
Cytuj  
Haslo zmienilem jeszcze przed weekendem, jak zaczely sie pojawiac posty o hackowaniu kont ;). To, ze nie wierze slepo w kazdy post na jakims forum, nie znaczy, ze lubie niepotrzebnie ryzykowac.
Ostroznosci nigdy za wiele.

Najlepiej zeby wprowadzili authenticatory, tanie a skuteczne. Ludzie wielokrotnie o tym pisali, ale jak dotad byli ignorowani.


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 285
Dołączył(a): 5.01.2011
Offline
PostNapisane: 14 mar 2011, 20:04 
Cytuj  
Jesli bedzie dodatek do rifta pudelkowy to mogli by np dac tokeny jak do wowa sa, chetnie bym sie w takie cos zaopatrzyl.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 mar 2011, 08:24 
Cytuj  
Też grałem w pierdyriald MMO i miałem konto zhackowane 2x
raz w GW jak ktos im zap... hasła z srewera i shackowali tysiące kont a drugi w Lotr ktoś mi ukradł konto trial.

I nie korzystałem z żadnych 3rd party programów ani takich rzeczy, zawsze mam włączonego uaktualnionego antyvira i anty spyware/malware.


Co do Trion to niech dadzą authenticatora na komórki i po sprawie.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 15:15 
Cytuj  
ZAM: You said you didn't get many complaints about fixes at the party. Are there any bugs in the game now that are on your personal priority list to fix?

Hartsman: In terms of bugs, not really. The big priorities for us right now are the speed with which the game came under attack from hackers and thieves and credit card fraudsters and all of that. We knew it was going to happen the instant we launched, but it came with more volume than we expected. As a matter of fact, it came with so much volume that had our ops teams not planned for it the right way and expected this amount of it, it would have taken out a smaller company. It was effectively the same thing as being denial of service attacked. The attacks were coming that fast. We reacted pretty well.

With the attacks also came the spam. We reacted by tuning up the spam filter than had been collecting data all through beta and getting that turned on within the first few days of Head Start, which cut down on spam a lot. When you block game spam, people move to mail spam, so the mail spam filter is being updated right now.

Also, the other thing is people who have used the same log in credentials for our game as they have for other games and been hacked in other games, those hackers still have their credentials. A lot of the time we'll see people getting their stuff hacked that way. We're actually going to a more secure log in system where if you log in from a place other than your current computer, we will be economy locking your character. We're calling it a coin lock where you can play the game, you can gain stuff and loot things, but you can't sell or destroy anything you own or mail off your coin. That's the first thing they do. They log into your account, sell of your junk and mail all the coin. If you log in from someplace other than where we know you've logged in as you, you're going to get an e-mail with a one-time password that you're going to use to unlock your character. It's just another layer of protection that's going out pretty soon. There are a couple other plans in the works as well.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 mar 2011, 16:29 
Cytuj  
Niezły pomysł z tym coin lock.
Ostatnio spamowali tą wiadomością na serwerach.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 08:35 
Cytuj  
Toll napisał(a):
Niezły pomysł z tym coin lock.


No niezły, ciekawe co zrobią ludzie którzy się przeprowadza :P


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*

Posty: 145
Dołączył(a): 5.05.2002
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 08:55 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Toll napisał(a):
Niezły pomysł z tym coin lock.


No niezły, ciekawe co zrobią ludzie którzy się przeprowadza :P


Klikną linka w mailu, który przyjdzie po zalogowaniu się z innego miejsca?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 09:53 
Cytuj  
A jak ci/im zhackuja konto email?


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 09:55 
Cytuj  
To sami sobie winni. L2P


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2011, 09:57 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
A jak ci/im zhackuja konto email?


Jak ci shackuja konto email bo bedziesz mial na nic takie samo haslo jak w grze to imho czas quitnac internet a moze i pomyslec o jakims ladnym ustronnym i dosc wysokim moscie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.