mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435 ... 484  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 20:19 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Farin napisał(a):
Hej panocki napisze mi ktoś po angielsku pytanie czy będą zwiększać populację na serwerach jak i kiedy to zrobią. Dokładnie chodzi mi o serwer Far Shiverpeak ?
Bo sam nie wiem jak to napisać poprawnie :]
Z góry dziękuję za pomoc.


Przecież już zwiększyli.

chyba o śmieszną ilość bo nadal Far Shiverpeak jest na full i nie mogę się tam dostać. A właśnie tam mam znajomych :[


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 20:29 
Cytuj  
iniside napisał(a):
sula napisał(a):
Makaburi napisał(a):
- ludzie juz za gre zaplacili, to czy graja nie ma znaczenia, to co ma znaczenie, to ile osob korzysta z gem shopu (ja korzystam) i to ze za rok wyjdzie dodatek i przynajmniej czesc ludzi, ktora kupila gra kupi tez dodatek (ja wiem, ze kupie)

No właśnie zależy czy grają, bo jak nie będą grali to nie będą korzystali z gem-shop-u.


-------------------

Co do tego, że GW2 nie ma i nie będzie raczej mieć progresowego PvE i ciężkich rajdów - to fakt, design gry jest inny i by musieli drastyczne zmiany wprowadzić a tego nie mają powodu robić.

Nie prawda. Tylko mały procent graczy używa item shopa. I najczęsciej sa to core playerzy danej gry (aka fanboje).

Bazujesz na starych danych sprzed kilku latdot. f2p asian klonów na zachodnim rynku, na których z kolei bazuje większość publicystycznych teksów w f2p oraz wikipedia. Niektóre nawet bazują na danych z rynku azjatckiego, które były przytaczane przez devsów, wydawców i 'ekspetów' z Chin i Korei, którzy mieli prezentację na konferencjach i targach mmo na zachodzie. Co już jest w ogóle nie przydatne.

Zachodnie mmorpg-i (z wyjątkiem może STO) i nie-mmo gry ze sklepikami bazują w mniejszym stopniu (przynajmniej póki co bo się to zmienia w niektórych tytułach) na tzw. wielobybach (whales), którzy wydają setki lub tysiące dolarów miesięcznie niż azjatyckie produkcje.

Dlatego, że (jeszcze) zachodnie freemium i f2p produkcje jak i pierwsze mmorpg b2p nie sprzedają bezpośrednio 'przewagi' albo sprzedają 'przewagę' o bardzo małej 'wielkości' (np. stat tomy w Lotro).

W 'średniej' chińskiej f2p produkcji dzięki sklepikowi można na max. levelu mieć o 30% silniejszą (ilość hp, dps, itd)
postać niż najbardziej wygrindzona(setkami godzin często) free postać, która nie 'obkupuje' się w sklepiku. Oczywiście poza tym korzystają też z tego wszystkiego co jest w zachodnich f2p - czyli boosty, unlocki oraz ruletkę 'aka' boxy z małą szansą na super fajny loot (tyle, że tam też się zdarza loot z zajebistymi statysktykami, a nie tylko kosmetyczny).

Także w zachodnich produkcjach f2p oraz freemium (o b2p-GW2 narazie nie wiadomo, a wyciągać wniosków z GW1 specjalnie nie można, bo inna gra, inny sklepik, inne czasy i w dużej mierze inny playerbase) ze sklepiku korzysta większy % niż w azjatyckich gdzie jest to często tylko 1-3%.

Zresztą wystarczy spojrzeć na jakiekolwiek forum (łącznie z tym) gdzie dyskutuje się o LoL-u, WoT czy innych i gdzie ludzie się wymieniają / chwalą co kupili, na ile czasu 'premium' VIP suba wzieli, etc

To nie tylko bardzo niewielka ilość bogatych albo fantatycznych fajbojów.

Co nie zmienia faktu, że jest to mniejszość ogólnej liczby graczy.

Z tym, że olbrzymia większość graczy w f2p / freemium grach w większości tych niepłacących quituje na low levelach, względnie nie dochodzi do end-game lub quituje krótko po.


Zresztą GW2 ma mieć niby inny model i tu się nie nastawiają tylko na 'wielorybki'.
Nawet tuba propagandowa branży postuje artykuł z takim wydźwiękiem:
http://www.mmorpg.com/mobile/features.c ... 679&ismb=1


Ostatnio edytowano 4 wrz 2012, 20:36 przez sula, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 20:30 
Cytuj  
Gram na Far Shiverpeaks i po 5-10 min na overflow mogę już wbijać na serwer.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 20:49 
Cytuj  
Lochy w tej grze to istna miazga! Ta parka elementalistka i mesmer z AC dokopali nam niemiłosiernie. Próbowaliśmy różnych strategii i klops. Grupa się rozpadła. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 21:07 
Cytuj  
Yahzon napisał(a):
Gram na Far Shiverpeaks i po 5-10 min na overflow mogę już wbijać na serwer.

Ehhh jak tu "gadać" z takimi :P
Kupiłem grę wczoraj i po odpaleniu gry pojawia mi się lista serwerów. Jak wybrałem na chybił-trafił to wyskoczył mi komunikat, żebym ostrożnie dobrał serwer, bo ewentualne przenosiny są płatne :/
dlatego tez odwiedziłem stronę znajomej gildii w którą kiedyś dawno temu pykałem w diablo2 oraz WOW i dowiedziałem, się że grają na Far Shiverpeaks - no to trzeba tam wbić koniecznie i się dołączyć. Niestety na liście ten serwer pojawia się jako FULL i za cholerę nie mogę do niego wejść :[
Czy teraz rozumiesz mój problem ?


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 21:22 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Yahzon napisał(a):
Gram na Far Shiverpeaks i po 5-10 min na overflow mogę już wbijać na serwer.

Ehhh jak tu "gadać" z takimi :P
Kupiłem grę wczoraj i po odpaleniu gry pojawia mi się lista serwerów. Jak wybrałem na chybił-trafił to wyskoczył mi komunikat, żebym ostrożnie dobrał serwer, bo ewentualne przenosiny są płatne :/
dlatego tez odwiedziłem stronę znajomej gildii w którą kiedyś dawno temu pykałem w diablo2 oraz WOW i dowiedziałem, się że grają na Far Shiverpeaks - no to trzeba tam wbić koniecznie i się dołączyć. Niestety na liście ten serwer pojawia się jako FULL i za cholerę nie mogę do niego wejść :[
Czy teraz rozumiesz mój problem ?


A w czym problem jak nie będzie FULL (czyli np. rano) i wtedy stworzyć postać? Nie generuj problemów tam, gdzie ich nie ma.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 21:28 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Farin napisał(a):
Yahzon napisał(a):
Gram na Far Shiverpeaks i po 5-10 min na overflow mogę już wbijać na serwer.

Ehhh jak tu "gadać" z takimi :P
Kupiłem grę wczoraj i po odpaleniu gry pojawia mi się lista serwerów. Jak wybrałem na chybił-trafił to wyskoczył mi komunikat, żebym ostrożnie dobrał serwer, bo ewentualne przenosiny są płatne :/
dlatego tez odwiedziłem stronę znajomej gildii w którą kiedyś dawno temu pykałem w diablo2 oraz WOW i dowiedziałem, się że grają na Far Shiverpeaks - no to trzeba tam wbić koniecznie i się dołączyć. Niestety na liście ten serwer pojawia się jako FULL i za cholerę nie mogę do niego wejść :[
Czy teraz rozumiesz mój problem ?


A w czym problem jak nie będzie FULL (czyli np. rano) i wtedy stworzyć postać? Nie generuj problemów tam, gdzie ich nie ma.

Już dziś rano próbowałem :P
Wygląda na to że to full odnosi się do ilości graczy zadeklarowanych na danym serwerze, a nie w danej chwili grających :P
Także problem będę nadal generował.

Ps To była 7 rano :P


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 21:32 
Cytuj  
Farin napisał(a):
[

Już dziś rano próbowałem :P
Wygląda na to że to full odnosi się do ilości graczy zadeklarowanych na danym serwerze, a nie w danej chwili grających :P
Także problem będę nadal generował.

Ps To była 7 rano :P

Może zmienili (nie wiem nie gram narazie), w pierwszych dniach po premierze - na pewno odnosiło się to do ilości w danej chwili grających, bo się to bardzo dynamicznie zmieniało i właśnie rano / po północy było najniżej.
Jak to zmienili to rzeczywiście problem i pechozol.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 21:45 
Cytuj  
Wlasnilem robilem Priest Of Balthazar. Tego sie nie da poprostu zazergować. Jesli bedzie probowac to was ten priest wyrucha bez wazeliny :lol:

A pozatym fajna walka.
Ale z gory mowie ze jak komus sie wczesniej nie podobalo to to tez mu sie nie spodoba ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 78
Dołączył(a): 3.07.2012
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 22:29 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Lochy w tej grze to istna miazga! Ta parka elementalistka i mesmer z AC dokopali nam niemiłosiernie. Próbowaliśmy różnych strategii i klops. Grupa się rozpadła. :)

Wyjatkowo upierdliwe bydleta.
W czasie bety byl na nich jeden nienajgorszy sposob polegajacy na rozdzieleniu ich za pomoca drzwi (nie wiem, czy nadal dziala, do dungow jeszcze nie dotarlem).
Dzialalo to jakos tak, ze gdzies po drodze do ich komnaty byly drzwi otwierane/zamykane plyta naciskowa (zwyczajowo kladlo sie tam kamien, zeby drzwi otworzyc), ale jak sie nie polozylo kamienia, a na plycie stanal gracz, to sie drzwi otwieraly, ktos aggrowal jednego z tych bossow i jak tylko ten przekroczyl prog, to gracz stojacy na plycie z niej schodzil zamykajac drzwi i odgradzajac psiejuchy od siebie.
Inna sprawa, ze trzeba bylo manewr powtarzac, bo te skubance sie co jakis czas do siebie po prostu teleportowaly.
Wymagaja dobrego zgrania grupy w czasie, ale sa do ubicia.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2012, 23:24 
Cytuj  
Po 1 osobie ciskajacej kamieniami na kazdego bossa i calosc sie robi znosna. Cala walka wydaje sie byc natomiast zbugowana - czesto bossy blokuja sie na scianach i nie da sie ich ruszyc, badz co gorsza utykaja na jakiejs niewidzialnej scianie przez co kamienie powalaja ich w miejscu.
I co by nie bylo WSZYSTKO zalezy od grupy. Robilem tego insta 4 razy i naprawde poziom trudnosci wraz z dolaczaniem do innych grup zmienial sie nie do poznania. 2 razy mialem takie szczescie i trafilem na ogarow, dzieki czemu podczas calej instancji tylko jedna osoba zaliczyla zgon(wszyscy sie ladnie dogadali i mimo, ze nie zawsze mieli odpowiedni build to chetnie go zmieniali, aby byc bardziej utility pod team co naprawde robilo kolosalna roznice).
Kolejna eskapada wymiekla wlasnie na duo bossie bo mielismy team zlozonych z samych nakurwiaczy - ludzi, dla ktorych kazdy skill ktory nie robi dmgu jest useless, a stety/niestety zrobienie instancji bez condi removali/slowow/cckow/buffow/shieldow reflektujacych itp moze graniczyc z cudem.
Ostatnia grupa byla tak mierna, ze udalo nam sie przejsc duo bossa tylko dzieki wymyslonej przeze mnie taktyce - res train, czyli jesli mamy ginac to giniemy pojedynczo tak aby zawsze 1-2 osoby trzymaly bossy w combacie co zapobiegalo resetowi(kazdy z nas padl z 10 razy jak nie wiecej :D).


Jesli chodzi o przyszle instancje w gw to chcialbym zobaczyc jakies boss encountery z naprawde ciezkimi jumping puzzlami, typu boss channeluje mega uber fale smierci przez iles tam sekund i w tym czasie musimy wbic sie w jakies trudno dostepne miejsce, aby przerwac channelowanie itp. Imo to jest way to go, aby dungeon byl dynamiczny i zrecznosciowy. Chetnie tez bym przyjal extra nagradzanie za speed runy/flawless runy - imo gameplay i design gw2 idealnie sie do tego nadaje, gdyz mozna tutaj minmaxowac efektywnosc czyszczenia dunga nie przez gear, a przez odpowiednie zagranie postacia jak i teamem.

PS. Nadal twierdze, ze bossy/trashe, ktore nie robia nic specjalnego oprocz stania w miejscu i bicia z range'a powinny miec mniej hp, bo o ile mowiac tutaj znowu na przykladzie AC hp pool duo bossa ma sens, bo walka jest intensywan to pozostale bossy nie robia doslownie nic i troche meczace/nudne jest bicie target dummy przez 5min


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2012, 03:53 
Cytuj  
Makaburi napisał(a):
Wymagaja dobrego zgrania grupy w czasie, ale sa do ubicia.



Są , moja grupa ubiła za pierwszym podejściem.


@Farin nic nie pozmieniali,np w tej chwili far Shiverpeaks jest high nie full.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*
Avatar użytkownika

Posty: 78
Dołączył(a): 3.07.2012
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2012, 07:25 
Cytuj  
@Szamotula
Dobrze wiedziec, ze kamienie znowu dzialaja (jak ja tam bylem w becie, to niestety nie dzialaly).
Wszelkie stuny, knockdowny itp chyba na bossow nie wplywaja poza tym (maja stability, a przynajmniej kazdy boss mial w czasie bety)?
Znaczy cos slyszalem, ze dzialaja niejako czesciowo, czyli, ze robia interrupta jak boss uzywa skilla, ale to tyle...
Czy cos zmienili?
Chetnie sie dowiem, bo jeszcze 10 leveli i sie pewnie bede tam wybieral.

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2012, 08:55 
Cytuj  
Wczoraj dobiłam do 20 lvl i "wykończyłam" Caledon Forest - jest tam jeszcze jakaś instancja ale nie wiem od którego poziomu warto się tym w ogóle interesować?

A, jeszcze jedno - czy da radę wyłączyć jakoś automatyczne restarty gry po tym jak dostępny jest nowy build? Strasznie wkurzające, robi się coś np. eventa, a tu nagle pyk i launcher coś dociąga (a po restarcie ląduje w zonie przejściowej :/ ).


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2012, 10:49 
Cytuj  
Jak jest odliczanie do nowego buildu to i tak server zalicza restart, a czasem lezy kilka minut, nie da sie wiec ominac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2012, 19:00 
Cytuj  
pożądany przez kilku serwer FS właśnie jest high a nie full - zrobiłem transfer.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2012, 19:02 
Cytuj  
Bo już sporo osób go opuściło w tym elitarny RC. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2012, 19:03 
Cytuj  
kurwa ja go opuściłem pierwszego dnia hs potem pomyślałem że lepiej wrócić bo nie gram wcale (czołgi) a za jakiś miesiąc może być płatny.
gdzie grasz?
przecież mendol pisał ze RC się tam podoba ... gdzie się przenieśli?


_________________
psn


Ostatnio edytowano 5 wrz 2012, 19:06 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2012, 19:05 
Cytuj  
Przenieśliśmy się na gandare.
Ja napierdalam na zmianę w czołgi i gw2. :D


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2012, 19:06 
Cytuj  
dobra ide na gandare ale gram tylko w czolgi na teraz


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 429, 430, 431, 432, 433, 434, 435 ... 484  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.