mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 484  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 07:14 
Cytuj  
Smieszne - na tej mapie eventowej mam perma 80-120 fps.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 07:29 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Widac grales areny w Wowie na wysokim poziomie, ze masz tak prawidlowe informacje...


Nie grałem arenek, zbyt prostackie.
Lepiej być błaznem wśród królów, niż królem wśród błaznów. Więc pvp to ja szukałem w "trochę" lepszych grach (pod względem pvp właśnie) np WAR, EVE, AOC.

@wodny
GW2 ma nieporównywalnie lepszą grafikę niż rift.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 07:37 
Cytuj  
Nie wim po co wogole mu odpisujecie. U mnie jest na ignorze a jedynie dlaczego czytam juz jego posty to zeby sie posmiac ;e.

jak macie problemy z wydajnoscia ( :D ) to wyslijscie na [email protected] DxDiag i opiszcie gdzie i jakie sa problemy.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 07:39 
Cytuj  
Swietny ten event jest. Z jednym kolesiem biegalem i wygralismy gre teamowi.

@Niah

ofc, twoje mass pvp to jest dopiero carebear. Ale przynajmniej personal suckynessa nie widac to jest plus.


edit.
Cholera naprawde dobry pomysl mieli na ten event. W pewnym momencie bylo 2v2 i masa robocikow podarzala za nami sprawdzajac poczynania.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 08:08 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Smieszne - na tej mapie eventowej mam perma 80-120 fps.

U mnie też bardzo dobrze chodziło. Nawet jak tych robocików było ponad 20. Dziwne.


Niah napisał(a):
@wodny
GW2 ma nieporównywalnie lepszą grafikę niż rift.

Wiem, wiem. "RIFT" jest ładny, ale raczej tylko z czysto technicznego punktu widzenia. Mimo wszystko uważam, ze jak obracam postać i w "GW2" klatki skaczą jak oszalałe, to coś jest jednak nie tak. Tak nie powinno być.

W ogóle to zauważyłem, że jak włączę "GW2", to komp jest cichutki. Jakbym w nic nie grał. W innych grach słychać, że pracuje. Tutaj tego nie ma. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 08:29 
Cytuj  
Dziwna sprawa z tym performance. Ja sam nie mam jakiegoś mocarnego kompa - i5-2500K + Radeon 5850 + 8GB Ramu. I ani razu nie miałem spadku fps do 20 czy 30, zawsze powyżej 60-80 fps na max detalach. Ok, gram w 1440x900 i na WvWvW może miałem po prostu szczęście.

Jeśli ktoś napisał, że po podkręceniu proca był naglw wzrost fps o 5-7, to rzeczywiście engine jest dość kulawy. Swoją drogą, jeśli ktoś ma i5, nawet nie w wersji K, to po OC (tak, da się zrobić na tym OC) gra powinna śmigać.

W Takim WARZe był bez porównania gorzej IMO.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 08:36 
Cytuj  
Niska rozdzielczość to raz a dwa, że proc ciągnie wszystko. U mnie na radku 5770 jest nieźle i nie narzekam na wydajność, pewnie to zasługa wykręconego i7.


_________________
@polygamia

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 08:43 
Cytuj  
No na i7 widzialem, ze calkiej dobrze chodzi. Kilka osob z najlepszymi i7 STREAMOWALO GW2 i mieli stale 50-60 fpsow grajac w 1920x1080, kiedy to sam streaming zabiera 3-4x tyle zasobow co gra.
Wiec potwierdza sie, ze to procek gra pierwsze skrzypce atm, co nie zmienia ofc faktu, ze na i5 czy jakims starszym 4 rdzeniowcu gra powinna smigac bez problemu.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 08:58 
Cytuj  
Większość prosów streamuje na dwa kompy, tzn na jednym grają drugi przechwytuje obraz i udostępnia. ;>
Ale fakt faktem - stary silnik = większy nacisk na cpu.


_________________
@polygamia

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 09:13 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):

@Niah

ofc, twoje mass pvp to jest dopiero carebear. Ale przynajmniej personal suckynessa nie widac to jest plus.


Wiesz dla mnie jak pierwszy raz zobaczyłem, że coś takiego jak arenki w mmorpg-ach się pojawiło - to mniej więcej tak pasowało jakbyś sadzenie kwiatków i dojenie krów do Counter Strike wrzucił.

Dla części playerbase jakiś e-sport i pojęcia jak 'scrub' czy 'pro' czy ogólne sama idea e-sportu jest totalnie obca.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 09:31 
Cytuj  
Co nie zmienia faktu, ze przy zestawieniu instanced pvp i open pvp to wlasnie open pvp jest bardziej carebearowe/casualowe/latwe/niewymagajace, a tego sie tyczyl post niaha.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 09:37 
Cytuj  
Ok. Kupil mnie ten weekend test. Ostatnio tak dobrze w pvp bawilem sie chyba w DAOCu. Szkoda, ze nie jest opvp (tak lubie sie pozergowac w pvp). Gra ma generalnie gro fajnych features i malo frustrujacych + daje duzo prezentow ;P. Tworzenie sie "party" ad hoc = zwyciestwo. Nody z resources niezalezne dla kazdego = zwyciestwo. Jakos tak dobrze sie gralo po prostu. Performance jest z dupy to fakt. Bardzo randomowe w moim przypadku. Na starcie na siege jakiegos zamku chodzilo blysk z niezla masakra na ekranie, a pozniej jak tylko zblizalem sie do walki spadki byly nie do przebrniecia :<. Anyway maja moje PLNy ...

T.


_________________
Templair_@PSN

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 09:38 
Cytuj  
Zależy.

W UO, DFO lub EVE wcale carebearowe nie jest. Powiedziałbym, że jest dużo mniej carebearowe niż areny.

'Łatwe' to już w ogóle nie pasuje. Łatwe to może być podpięcie się do dużego zergu gankującego innych w takim np. WoW-ie czy Ettenmoors w Lotro, ale przeciez nie każde open pvp tak wygląda.

Różne jest open pvp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 11:03 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):

A jaką masz grafikę?


Radeon HD4770.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 11:47 
Cytuj  
Razoth ta grafa jest trochę szajsowa. Co prawda nie pamiętam jak u Ciebie z procem ale grafa jest bardzo w plecy. Może GW2 to nie graficzny majstersztyk ale grafa pewnie w niektórych momentach dostaje bardzo po zadzie. Plus to, że to po prostu stara architektura (bardzo stara).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 11:50 
Cytuj  
Wiedźmin 2 płynnie na medium w Full HD, Crysis 1 na wysokich, Skyrim na wysokich, Crysis 2 już gorzej ale też dało radę po zjechaniu z detalami, Arkham City = Wszystko na full detalach.

Guild Wars 2 ma zapierdalać mi na medium z taką grafiką.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


Posty: 2
Dołączył(a): 23.07.2012
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 11:50 
Cytuj  
Oto parametry mojego laptopa - Intel Core i7-2630QM 2 GHz , NVIDIA GeForce GT 540M - 1024 MB, DDR3, dodatkowo Intel HD Graphics 3000, ForceWare 66.10, 6GB ramu.
I co potem o tej Becie ?
Gdyby nie to, że karty graficzne grzeją mi się jak tosty (Gt540M ~86 stopni, Intel HD Family ~80), to bym się cieszył, że w miarę, gra dobrze chodzi (płynnie) na High. Jak przestawię na Medium, to w FPS dużej różnicy mi to nie robi. Niekiedy jak mnie zlagowało, to spojrzałem się na chwilę w ziemie i już jakoś szło.
Laptop zrobił się gorący dlatego zrobiłem mu test.
Ale nie w takie gry się grało na High. Dajmy na to Diabolo, czy BF3, wiadomo to nie są gry MMORPG. Ale laptop nie grzał się do takich temperatur.
Hmmmm nie wiem co sądzić. Widać, że optymalizacja jeszcze śsie, widać to po Waszych komentarzach jak i na innych portalach.
Np. jeden ma słabego kompa i chodzi mu na Ultra. Natomiast drugi z o wiele lepszym kompie może pomarzyć o High.

Hmmm no cóż. Czekam na sterowniki do Nvidii, gdzie będzie współpracowało z GW2.
Oraz na zasra...ą optymalizację. Bo widać, że coś tam robili, ale z tematów podanych na ich głównej stronie, wynika, że skupiali się na klasach itp.

No nic czekamy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 13:02 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Wiedźmin 2 płynnie na medium w Full HD, Crysis 1 na wysokich, Skyrim na wysokich, Crysis 2 już gorzej ale też dało radę po zjechaniu z detalami, Arkham City = Wszystko na full detalach.

Guild Wars 2 ma zapierdalać mi na medium z taką grafiką.



Hmm to już sam nie wiem, ja pamiętam, że mając mniej ramu i podobną grafę, też mogłem pograć na Medium, ale na High już nie. Z drugiej strony Ty grasz/grałeś w FullHD i dziwię się, że ta grafa to pociągnęła (medium to jednak mało precyzyjne bo ustawień w W2 było bardzo dużo). Cholera wie w czym problem. Na pewno optymalizację jeszcze poprawią. Nie można jednak powiedzieć, że jest skopana na maxa, raczej czytam opinie mówiące o tym, że jest lepiej :-? . Czyżby gra była aż tak wrażliwa na drobne różnice w sprzęcie?


Aladen - BF3 na takim lapien a jakich detalach? Sry, ale gf gt 540m to gówniana grafa i ten BF3 to jestem ciekaw na jakich dokłądnie detalach/w jakiej rozdzielczości. Bo gra jednam ma jakieś wymagania.


Niestety mmo nie słyną z dobrej optymalizacji, ja już się do tego przyzwyczaiłem ;).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 13:10 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):


Hmm to już sam nie wiem, ja pamiętam, że mając mniej ramu i podobną grafę, też mogłem pograć na Medium, ale na High już nie. Z drugiej strony Ty grasz/grałeś w FullHD i dziwię się, że ta grafa to pociągnęła (medium to jednak mało precyzyjne bo ustawień w W2 było bardzo dużo).


Medium + jakieś może jeszcze pomniejsze tweaki, w każdym razie solidne medium było i działało płynnie (około 40 klatek we frapsie).

zaboleq napisał(a):
Cholera wie w czym problem. Na pewno optymalizację jeszcze poprawią. Nie można jednak powiedzieć, że jest skopana na maxa, raczej czytam opinie mówiące o tym, że jest lepiej :-? . Czyżby gra była aż tak wrażliwa na drobne różnice w sprzęcie?


Problem w tym, że ta gra nie korzysta z karty graficznej tak jak powinna.


zaboleq napisał(a):
Niestety mmo nie słyną z dobrej optymalizacji, ja już się do tego przyzwyczaiłem ;).


Atm to optymalizacja w GW2 jest tragiczna niestety, nie pamiętam MMO które byłoby aż tak skopane pod tym względem.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


Posty: 2
Dołączył(a): 23.07.2012
Offline
PostNapisane: 23 lip 2012, 13:16 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Razoth napisał(a):

Aladen - BF3 na takim lapien a jakich detalach? Sry, ale gf gt 540m to gówniana grafa i ten BF3 to jestem ciekaw na jakich dokłądnie detalach/w jakiej rozdzielczości. Bo gra jednam ma jakieś wymagania.


Niestety mmo nie słyną z dobrej optymalizacji, ja już się do tego przyzwyczaiłem ;).


Rozdzielczość 1600x900 Tekstury itp. na Wysokich.
Nie wiem co wy macie do tej GT540M :P Jak na razie wszystko mi na niej idzie.
I to płynnie !

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 484  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.