mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 ... 484  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 11:30 
Cytuj  
sula napisał(a):
Imho jest kilka możlwych wytłumaczeń jeżeli chodzi o twoje odczucia:
1. Z jakiegoś powodu masz większy ping do Europejskich serwerów. Gdzieś po drodze, jakaś "hopka" ci nabija latency lub packet losty. Jakbyśmy znali IP serwera to by można traceroute proste zrobić i może by było coś wiadomo. Wtedy można dać znać swojemu ISP, któremu może się udać (albo nie) to naprawić przez zmiane "trasy", routingu.
2. Jak grałeś na USA serwerach to było na nich mniej ludzi, były mniej obciążone i wobec tego wydawały się bardziej responsywne. Spróbuj zagrać na nich w amerykańskim prime time. Oczywiście jeżeli to dlatego, to serwery international by sprawiły zwiększenie latency.
3. Arena net dała dupy i serwer farma w EU jest znacznie słabsza, albo jest taka sama, ale w EU gra więcej ludzi ogólnie.
4. Tylko ci się wydaje.

Serwery International? Jeżeli będą w Europie to jestem na tak.

btw. czemu poszedłeś na USA serwer?
btw2. guestingu dalej nie ma?
btw3. pokazuje mi że mogę transfer za darmo zrobić, tzn są non-limited transfers za darmo dalej czy po prostu mam jednorazowy za darmo a kolejne mnie już będą kosztowały?


1. - Nie mam pojęcia.
2. - Nie było bo server był high a za chwilę po transferze już full, ludzi było więcej niż na EU teraz.
3. - Wątpię żeby w EU grało więcej ludzi niż w stanach ale moge oczywiście się mylić.
4. - Możliwe, ale wróciłem na EU i znów gra mi się gorzej nawet w małym zergu( WvW)

Poszedłem na USA bo gram dużo w takich godzinach kiedy na EU są pustki a z tego co widzę to na wielu serverach USA "prime time" maja 24/7 co oczywiście wiąże się też z kolejkami na WvW.

Obstawiam że guesting włączą dopiero jak wyłączą free transfery.
Transfery nadal są za free bez ograniczeń do kiedy nawet Anet tego nie wie.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 11:53 
Cytuj  
Cytuj:
Way to check ping
There is a way to check it inside Taskmanager:

Open it up by right clicking your toolbar, or ctrl+shift+esc
Go to Performance Tab
Click Resource Monitor
Go to the Network tab
Select the GW2.exe process
Open up the TCP connections list and it should show the latency

Mam 3 połaczenie do różnych IP.
Pierwsze jest, które się pojawia przy logowaniu. Ping wysoki, ale tu żadnych niespodzianek bo jest zupełnie nie istotny. 206.127.159.107
Drugi to od ekranu wyboru postaci i ew. transferu na inny serwer / guestowania w przyszłości. Ping j/w 64.25.40.117
Trzeci jak już się zalogujesz do gry to będzie ten właściwy "serwer" i latency od którego zależą właściwe opóźnienia w grze.
UWAGA - sens ma sprawdzanie TYLKO jak gra jest odpalona w oknie.

Czemu? :
1. Jak okno nie jest 'aktywne' automatycznie ping rośnie
2. Jak postać stoi w miejscu a nie biegnie (lub używa skilli pewnie choć nie sprawdzałem jeszcze) to ping rośnie. Jak biegnę to ping mam na poziomie np w Hoelbreak 50-60 ms. Edit: w Eternal Battlegrounds teraz to mam 35-50 ms. Tyle, ze mało ludzi atm.Jak stanę to po chwili 150 ms, zacznę biegać (albo pewnie robić cokolwiek) znowu 50-60. Muszę przetestować jak zachowuje się podczas walki.


Aha w przypadku zmiany lokacji np. z zony na zonę albo do WvWvW, etc możesz mieć przez chwilę nawet po połączeniu 4 ip. Jedno 'stare' z poprzedniej lokacji i jedno z nowej. Po chwili się to 'czyści'.

btw. co za serwer USA na którym jesteś to sprawdzę sobie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 12:13 
Cytuj  
Ja mam latency 90 na EU, na USA nie wiem, server to Crystal Desert ale jest już full od jakiegos czasu i nie moge wrócić sprawdzić.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 12:16 
Cytuj  
Jak ping moze wplywac na fps-y?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 12:21 
Cytuj  
Byłem przed chwilą na Sanctum of Rall w USA. Latency 165-250 ms w zależności jaka zona. Na Eternal Battlegrounds 165-200. W zonie nornów 200-250. FPS w zergu nie mogłem sprawdzić bo jeden serwer ownuje całe WvWvW - w małej potyczce ok 7 vs 5 + parę NPC spod warowni fps takie jak na EU pomiędzy 45-60.

======================

@up

Wyłączając pingi typu 500 ms + oraz duże packet losty które mogą powodować freezy na ekranie, bo gra głupieje i się na ekranie nic nie dzieje i wtedy wskaźnik FPS też może głupieć ;p To nie może wpływać na FPS.
Ping może wpływać na poczucie płynności gry bo np. skille odpalają sie z opóźnieniem, itd na same FPS-y ping nie ma wpływu.

***

Posty: 754
Dołączył(a): 2.02.2011
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 12:38 
Cytuj  
dziwne rzeczy gadacie ... ani razu nie zauwazylem 'wiekszego pingu' na WvWvW gram na aurora glade i czesto biegam po WvWvW , 90-150 ms , nigdy nie spotkalem sie z wiekszym lagiem , no chyba ze mialem w tle jakis buffor/male sciaganie to tak , a o tym ze MS wplywa na FPS in game pierwsze slysze :P


_________________
www.methodwow.com

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 12:41 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Jak ping moze wplywac na fps-y?


Oczywiście, że może. Wszystko zależy jak od tego jak jest zbudowany kod obsługi klient - serwer, może np. dokonywać synchronizacji co ramkę. Taki gówniany efekt jest niestety w TSW na Fusangu Project.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 12:44 
Cytuj  
Pocieszny napisał(a):
dziwne rzeczy gadacie ... ani razu nie zauwazylem 'wiekszego pingu' na WvWvW gram na aurora glade i czesto biegam po WvWvW , 90-150 ms ,

Też dziwne rzeczy "gadasz" bo nie widziałem aby ktoś pisał o większym pingu na WvWvW.

@TobiAlex

No w sumie racja.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 12:51 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
candidoser napisał(a):
Jak ping moze wplywac na fps-y?


Oczywiście, że może. Wszystko zależy jak od tego jak jest zbudowany kod obsługi klient - serwer, może np. dokonywać synchronizacji co ramkę. Taki gówniany efekt jest niestety w TSW na Fusangu Project.


No wlasnie myslalem o takiej mozliwosci. Czego nie moge zrozumiec, to po co robic cos takiego? Na chlopski rozum to powinno dzialac niezaleznie - jak zlapiesz laga, to najwyzej ludzie beda ci sie teleportowac, ale gra bedzie dzialac plynnie.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 14:26 
Cytuj  
Po dłuższych obserwacjach w tym task m. wychodzi że w Eu mam około 120-140ms w USA mam cały czas 160.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 14:58 
Cytuj  
Ten guesting działa jak ludzie są na tych tymczasowych serwerach.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 15:06 
Cytuj  
Guesting na razie nie działa wcale.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 15:14 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Po dłuższych obserwacjach w tym task m. wychodzi że w Eu mam około 120-140ms w USA mam cały czas 160.

Znaczy to tylko tyle, że masz kijowe połączenie z Europejskimi serwerami. Jak skontaktujesz się ze swoim dostawcą internetu to ma on psi obowiązek próbować to naprawić choćby przez inny routing. Bo coś po drodze musi ci "robić" taki ping.

tracert możesz odpalić to ci powinien pokazać co i jak

Sama fizyka pokazuje, że między pingiem do wschodniego wybrzeża USA a do np. Francji czy Holandii powinna być conajmniej 2,5 ktotna różnica na korzyść Europy.

Ja tam mam. Na WvWvW w USA na jakimś serwerze miałem właśnie ~160-180. Na moim serwerze w EU ok 40-60 ms.

**

Posty: 306
Dołączył(a): 7.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 15:37 
Cytuj  
@up - jako przedstawiciel dostawcy: pocałuj mnie w moją psią rzyć, zabawnych tekstów o zmianie routingu nie będe komentować. dobry żart tynfa wart :lol:


_________________
koty mają wybitny szacunek dla własnej energii

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 15:40 
Cytuj  
To słabego dostawcy jesteś przedstawicielem. Mi mój w podobnej sytuacji pomógł.

Inna sprawa, że uderzyłem od razu do działu technicznego i poza tym jest to mały ISP.
Pewnie jakbym chciał przejść przez 'obsługę klienta' w jakimś dużym ISP to pewnie spuścić moją sprawę w kiblu by chcieli.

**

Posty: 306
Dołączył(a): 7.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 15:45 
Cytuj  
no, słaby 8) ale z niecierpliwością czekam co mi jeszcze napiszesz o zmianie routingu :lol:

a mały ISP to już w ogóle tak routing zmieni, że ho ho :lol:


_________________
koty mają wybitny szacunek dla własnej energii

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 15:46 
Cytuj  
To miłego czekania 8)

edit: no tak zmienił, że skontaktował się ze swoim dostawcą.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 15:49 
Cytuj  
No ja u mojego wystarczy, że odpalę WinMTR z jakimś adresem i jak tylko mam latency powyżej 90 na bramce to zapierdala jak dziki reks, aby to usnąć (24h/7 dni, święta nie święta). Za to mu płacimy, bo net teraz jest śmiesznie tani, reszta to usługa. Co innego jak problem pojawia się na Telii.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**

Posty: 306
Dołączył(a): 7.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 16:20 
Cytuj  
ale wiesz co to bramka, a co to zmiana routingu? ja tam jak się na czymś nie znam, to staram się milczeć coby przypadkiem nie palnąć jakiegoś głupstwa, ale przyznaje, koncepcja zmiany routingu bardzo, bardzo mi się podoba 8)


_________________
koty mają wybitny szacunek dla własnej energii

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2012, 16:29 
Cytuj  
https://forum-en.guildwars2.com/forum/p ... post188369


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 ... 484  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.