mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2012, 13:28 
Cytuj  
Obrazek


Tutaj prosilbym dyskutowac na temat tej klasy. Wymiana informacji, linki do buildow, propozycje, pomysly.
Prosilbym o nie wklejanie obrazkow, majacych na celu pokazanie wszystkim jaki to nie jestem zajebisty.

Niestety otwieranie linkow w nowym oknie nie dziala z defaulta :)

**

Posty: 488
Dołączył(a): 16.01.2011
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 19:20 
Cytuj  
Pusto tutaj jak w mojej kieszeni przed wyplata.

Zaczne grac elementalista jako pierwsa i glowna postacia. Oczywiscie wszystko moze ulec zmianie. Ale do rzeczy.

Znalazlem kilka porzadnych pomyslow na build pod tym adresem: http://en.gw2codex.com/

Najbardziej spodobaly mi sie dwa:
1. http://en.gw2codex.com/build/10343/show Jack "of All Trades"
2. http://en.gw2codex.com/build/10823/show Critical Overkill

Testowalem miks jednego z drugim i mimo, ze jestem noobem szlo mi przyzowicie.

Dodatkowo wpadlem na prosty i zwiezly poradnik dotyczacy podstaw walki z innymi klasami:
http://epic-timeraider.weebly.com/hybri ... guide.html

Do tego fenomenalny, choc po rosyjsku, kalkulator builda:
http://gw2skills.net/editor/

To tyle, nie mam jakichs wielkich przemyslen na temat elemelka, te pewnie przyjda z czasem.


_________________
BF3: hungrymumin

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 18:21 
Cytuj  
No tak. Mam zamiar grać Elementalistą, ale jestem zupełnie zielony w tym temacie. Praktycznie w tę grę nie grałem i jutro zaczynam jako totalny noob (to mnie akurat cieszy ;)). Czas chyba poczytać i poszukać jakiegoś builda, bo trochę wstyd, żeby nic nie wiedzieć :D.

**

Posty: 488
Dołączył(a): 16.01.2011
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 19:21 
Cytuj  
Na spokojnie stary. Po paru godzinach bedziesz mial juz pojecie o tym co chcesz robic. Potem dopasujesz do siebie builda :D

P.S. dobra lista na lascie


_________________
BF3: hungrymumin

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 19:24 
Cytuj  
anastol napisał(a):
Na spokojnie stary. Po paru godzinach bedziesz mial juz pojecie o tym co chcesz robic. Potem dopasujesz do siebie builda :D


Wiadomo, ale jakieś podstawy postaram się ogarnąć i tak ;).

anastol napisał(a):
P.S. dobra lista na lascie


A, podziękował.

*

Posty: 195
Dołączył(a): 25.01.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 19:46 
Cytuj  
Co do buildów - poczekaj. Wyjaśnienie jest proste. Zmiany. Balansowanie klas.
Elementalistą gram od pierwszej bety i zmiany jakie do tej pory wprowadzili, zmieniły całkowicie układ tej klasy. Z doświadczeń buildo-budowniczych wynika, że spora część ich ulubionych np. z BWE2 (czyli drugiego weekendowego eventu) kompletnie straciła rację bytu.
Pytanie też JAKIM chcesz być elementalistą? Ze staffem i 30 pointami w Arcane/Water (i resztą np. w Air) jesteś supporterem. Z D/D (dagger main hand i dagger off-hand) i inaczej rozłożonymi traitami jesteś krótko dystansowym DPSem. Z kolei S/F (scepter main hand i focus off-hand) to znowu zupełnie inna filozofia grania. Do tego masz skille na klawiszach 6 w górę, które ustawiasz jak chcesz i pod to co chcesz robić.
Możesz samodzielnie i na spokojnie iść do mista (czyli takiej poczekalni dla trybu PvP) i tam poćwiczyć sobie 80 lvl postacią na kukłach z różnym ekwipunkiem, jeżeli szukasz buildu pod PvP.
Zupelnie inna sprawa to PvE, gdzie nie masz na starcie max lvl i wszyskich punktów do rozdysponowania. Tutaj budujesz się powoli i po kolei, znowu pamiętając, że inaczej do solo (ze staffem jest trochę ciężej), a inaczej możesz w party się zbudować.
Możesz bazować na stackowaniu conditions, możesz budować burst damage, możesz stworzyć survival build. Możliwości jest od groma i ciut, ale nikt tak naprawdę nie wie, jakie w ostatniej chwili zmiany mogła wprowadzić ANet do klas postaci, dlatego te 3 dni head start możesz przeznaczyć na testowanie.
Możesz tez pogrzebać po gw2guru i tam poszukać buildów i je dostosować pod siebie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 sie 2012, 19:56 
Cytuj  
Czym chcę grać? Nie mam bladego pojęcia :). Wyjdzie w praniu, jak potestuje różne kombinacje, tak jak napisałeś.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 17:46 
Cytuj  
Kombinuję aktualnie z brońmi. Testowałem D/D, D/F, staffa i przyznam, że na tym poziomie (12), granie ze staffem w earth to przeginka. Skill o nazwie Eruption robi wszystko za nas. Bodaj 100 dmg. na start i 600 w bleedingu w ciągu 12 sekund, AoE i całkiem duże pole działania. Może stać i 10 mobów, żaden nawet nie dobiegnie. Air daje rade praktycznie w każdej kombinacji, Fire najlepiej mi się gra w D/D, choć staffem też jest prosto. Water najgorzej, ale też przeznaczenie trochę inne.

*

Posty: 198
Dołączył(a): 16.05.2006
Offline
PostNapisane: 30 sie 2012, 11:28 
Cytuj  
Testuje Elementaliste - tanka.

http://gw2skills.net/editor/en/?fEEQFAWlMGaOGcw4Ah9AARxJuEUcgCjHcoxGA

Ogólnie opieram się na stackowaniu bleedow i burningu.
Max wpakowane w earth, później w fire/watter.

Staff bardziej ofensywny (pewnie w staffie max fire, watter tylko 10 i zamiast teleportu sygnet of fire dla burna), a defensywnie scepter+focus.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 21:18 
Cytuj  
Wrzucam jako ciekawostke. Kwestie wymawiane przy zmienianiu attunementów (jako Sylvari; nie wiem jak u innych ras):

FIRE

"Element of fire... obey me!"
"I am the flames."
"Consuming fire!"

WATER

"Element of water... attend me!"
"I am rain and ice."
"Persistent water."

AIR

"Element of wind... heed me!"
"I am the wind."
"Joyous air!"

EARTH

"Element of earth... hear me!"
"I am rock and soil."
"Solid earth!"

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 21:48 
Cytuj  
U innych ras są inne, przynajmniej na Asurze mam inaczej.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 20:06 
Cytuj  
hmm albo odnosze takie wrazenie po mesmerze, albo soluje sie nim niesamowicie ciezko, dopiero 11 poziom - scepter/dagger, ale zrobieniu samemu byle skill pointa na ten sam poziom (3 moby na raz, niekoniecznie jeden veteran) to nawet pierwszego nie zabije, jak juz bede lezal na lopatkach. staram sie jak najszybciej wrzucac tarcze (z water i earth) + blind na przeciwnika jak moge, ale ani nie zdaze znukowac przeciwnika, ani od niego uciec. no chyba ze robie cos zle, bo mesmerem sie bawilem od BWE1, a elementaliste tak sobie odpalam jak mi sie spvp/wvw nudzi i nie bawilem sie za bardzo w theorycrafting nim.

ogolnie zeby nie wychodzilo ze sobie nie radze, to radze sobie ale strasznie powoli, jak ktos ma jakis setup fajny do levelowania/pve w ktorym jest jakis konkretny dmg/przezywalnosc to moze sie nim podzielic ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 20:53 
Cytuj  
Bo Mesmer/Guardian/Ranger to najbardziej brainless klasy do pve w grze ;p.
Ele jest zdecydowanie najtrudniejszy. Bardzo mało hp, bardzo dużo biegania.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 21:10 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
hmm albo odnosze takie wrazenie po mesmerze, albo soluje sie nim niesamowicie ciezko, dopiero 11 poziom - scepter/dagger, ale zrobieniu samemu byle skill pointa na ten sam poziom (3 moby na raz, niekoniecznie jeden veteran) to nawet pierwszego nie zabije, jak juz bede lezal na lopatkach. staram sie jak najszybciej wrzucac tarcze (z water i earth) + blind na przeciwnika jak moge, ale ani nie zdaze znukowac przeciwnika, ani od niego uciec. no chyba ze robie cos zle, bo mesmerem sie bawilem od BWE1, a elementaliste tak sobie odpalam jak mi sie spvp/wvw nudzi i nie bawilem sie za bardzo w theorycrafting nim.

ogolnie zeby nie wychodzilo ze sobie nie radze, to radze sobie ale strasznie powoli, jak ktos ma jakis setup fajny do levelowania/pve w ktorym jest jakis konkretny dmg/przezywalnosc to moze sie nim podzielic ;)


To akurat prawda, Mesmer nie jest zbyt mocny jesli chodzi o solowanie (pve). Szczegolnie jesli przesiadasz sie z warriora/guardiana/thiefa :) Natomiast najpierw poszedlem w Scepter/Sword, ze wzgledu na duzo opcji defensywnych, teraz Sword/Sword i jest O-K, druga bron to staff :)

Jednak nadal dupy nie urywa. Natomiast w pvp to miazdzy cyce.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 21:11 
Cytuj  
Ja biegam cały czas ze staffem i jest bardzo przyjemnie. Trudno, ale można chociaż pokombinować, pełno opcji do wyboru.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 21:13 
Cytuj  
Ale arturnik chyba sie do ele odnosił że mu ciężko po graniu mesmem a nie że mesmem ciężko, chyba że pokręciłem.

Ja na ele latam ze staffem i kituję moby zmieniając co chwila elementy i wykorzystując wszystko co matka natura dała.

@Inside co do ranga/guarda sie zgodzę ale mesm to już nie, przynajmniej nie dla mnie :)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 21:58 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Ale arturnik chyba sie do ele odnosił że mu ciężko po graniu mesmem a nie że mesmem ciężko, chyba że pokręciłem.

Ja na ele latam ze staffem i kituję moby zmieniając co chwila elementy i wykorzystując wszystko co matka natura dała.

@Inside co do ranga/guarda sie zgodzę ale mesm to już nie, przynajmniej nie dla mnie :)

No właśnie jakoś tak Dagger w main ma strasznie mały zasięg :/
Scepter jeszcze w miarę daje rade i wtedy coś w off-hand...
Staff to taki daleki zasięg i support no i duży plus bo ma chyba najwięcej opcji leczenia ze wszystkich broni.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 00:32 
Cytuj  
Tak, mowilem o tym ze mesmem w porownaniu do elementalista to easy mode. brak albo pierdolniecia, albo przezywalnosci. no nic poprobuje ze staffem, choc na tym etapie odblokowywanie 20 skilli (po 5 na kazdy zywiol) to istna tragedia, biorac pod uwage nie za bardzo imponujacy dmg.

Za to trzeba wspomniec oczywiscie o wielkim plusie przy graniu elementalista - na wvw WRESZCIE jestem w stanie kogos dosiegnac na murach/z murow.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 04:01 
Cytuj  
Na mesmie masz taki sam zasięg jak na ele 1200 ja spokojnie obiema klasami sięgam i ja czuję duuuużo większe pierdolnięcie na ele niż na mesmie.

BTW polecam tym którzy nie próbowali ele earth tank na daggerach ;)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 wrz 2012, 05:51 
Cytuj  
zapodaj builda na tego tanka:)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.