mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 22:11 
Cytuj  
Pojawiły się pierwsze recenzje. Nie wiem jak MMO można oceniać w dniu premiery, ale spoko. :)

http://www.tentonhammer.com/reviews/guild-wars-2 90/100

http://www.eurogamer.it/articles/2012-0 ... recensione 10/10


Pierwsze wrażenia:
http://techland.time.com/2012/08/28/gui ... e-of-mmos/


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.


Ostatnio edytowano 28 sie 2012, 22:12 przez wodny, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 22:12 
Cytuj  
Ponoc engame jest od 1lvla to pewnie mozna :P


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 22:26 
Cytuj  
od "pierwszych wrażeń" jest już topic, a recenzje są chuja warte - czytają je chyba tylko ludzie, którzy kupują 1/2 gry na rok i i grają po 3h tygodniowo


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2012, 23:49 
Cytuj  
Ale fajnie że jest temat w którym można robić to, za co gani się "prasę". Oceniać grę po kilku godzinach.
W przypadku GW2 to zajebiste! Tak samo jak gra. Obstawiam 9+ w prasowych recenzjach.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 07:03 
Cytuj  
Kolejna "recenzja":
http://www.cdaction.pl/artykul-28473/gu ... ionpl.html


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 29 sie 2012, 08:17 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Ale fajnie że jest temat w którym można robić to, za co gani się "prasę".

...pierwsze wrazenie to nie recenzja.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*

Posty: 103
Dołączył(a): 2.02.2010
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 12:24 
Cytuj  
Pierwsze wrażenia po tygodnia grania wg mnie GW2 zapowiada się na FAIL roku, takie AoC, WO dwa w jednym. Na porządku dziennym wrzuty na pulpit, zalogować się po takim czymś to czasem godzina klikania, znikające itemi i kasa na ah ( przy kupnie i sprzedaży). Lagi się gające nawet 1-2 minut ( stoję przed cebulą przez chwile próbuje zebrać, nic się nie dzieję, więc biegnę do ore obok, to samo. Po 1-2 min postać zaczyna zbierać cebulę :). Masa bugów związana z gildią. Zbugowane insty i niektóre eventy. Jeżeli ktoś jeszcze tej gry nie kupił, to niech poczeka jakiś czas, na to co jest szkoda kasy.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 12:40 
Cytuj  
tomk81 napisał(a):
Pierwsze wrażenia po tygodnia grania wg mnie GW2 zapowiada się na FAIL roku, takie AoC, WO dwa w jednym. Na porządku dziennym wrzuty na pulpit, zalogować się po takim czymś to czasem godzina klikania, znikające itemi i kasa na ah ( przy kupnie i sprzedaży). Lagi się gające nawet 1-2 minut ( stoję przed cebulą przez chwile próbuje zebrać, nic się nie dzieję, więc biegnę do ore obok, to samo. Po 1-2 min postać zaczyna zbierać cebulę :). Masa bugów związana z gildią. Zbugowane insty i niektóre eventy. Jeżeli ktoś jeszcze tej gry nie kupił, to niech poczeka jakiś czas, na to co jest szkoda kasy.

Dzięki, już chciałem kupować.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 12:48 
Cytuj  
Yeap, coraz czesciej czuje sie jakby to byla open beta, a nie release, rozumiem ze problemy jakies moga byc, ale przegieciem jest ze jest premiera, a gra nie ma zadnych zabezpieczen konta, AH nie dziala, albo wlaczaja go dla czesci userow (co jest kurwa chorym pomyslem, srsly), w ostatnich dwoch dniach co kilka godzin padaly spvp albo byly calkowicie wylaczone, maile byly wylaczone, jesli sklep zamuli i kupisz cos dwa razy to nawet nie licz na refund, w grze jest w trzy dupy bledow ktore nawet nieswiadome "wykorzystanie" moze oznaczac bana no i czasem kilkakrotny reset serwerow w ciagu dnia... gg AN, mogli przesunac release albo zrobic normalny kilkudniowy stress test zeby wylapac tego typu gowna. Kontakt AN z graczami tez jest wyjebany w kosmos, kurwa goscie pisza na reddicie, a w swojej grze/launcherze/forum (ktorego nawet nie potrafia odpalic bo serwery im padna kurwa lol) zero informacji.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 13:02 
Cytuj  
Trudno sie nie zgodzic z niektorymi rzeczami (bo akurat to ze jebia exploiterow to dobrze). W wielu aspektach gra jest w gorszym stanie niz w BWE1.

Na usprawiedliwienie mozna rzec ze chyba pobili wszelkie rekordy populacji podczas launchu i nawet sprzedaz gry musieli czasowo wylaczyc. :) To ze AH nie dziala to tez sie w sumie nie dziwie - ono jest globalne wiec to nie tak hop siup jak w WoW.

Aha... no i gra nie jest i nie bedzie failem... gra sie bardzo fajnie mimo popremierowwej "czkawki". Absolutnie nie zaluje kupna a ilosc bugow w swiecie gry w porownainiu z jego wielkoscia i iloscia kontentu jest minimalna. Brak maili, AH czy bugi gildi nei przeszkadzaja mi w grze i niech je spokojnie fixuja powolutku.
Lagow nie mam (byl jeden dzien z lagami tylko), do logowania przepuszcza max za 2-3 proba, patche sa codziennie a jak ktos ma wrzuty na pulpit to niech zrobi porzadek z koepem i systemem bo gra jest stabilna jak skala u mnie (po 8h idzie bez problemow).

Ogolnie post kolegi tomk81 to wyolbrzymienia i nie sugerowalbym sie. Ingame odbior gry jest bardzo dobry - ludzie sie swietnie bawia.


_________________
Obrazek

*

Posty: 131
Dołączył(a): 25.09.2002
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 13:09 
Cytuj  
Nie wiem czy ja jestem juz za stary czy po prostu gw2 jest takim crapem, ale loguje sie do gry ( o ile sie uda ) pogram z 30 minut i robie exit to windows. Ta gra wieje nuda , moje odczucia odnosnie gry :
- pve , jest kiepskie. Dynamiczne eventy sa moze dobre przez pierwsze 2 godziny grania, pozniej to juz tylko irytuja. Wprowadzaja chaos do rozgrywki, sprowadza sie to wszystko do bezmyslnego napieprzania w moby. Faktycznie next lewel.
Chyba z nikim nie zamienilem w tej grze slowa , ktora chce byc masivem. Res i thx sie nie licza. Nie mam tego odczucia, ze gram w gre online, i global czaty mnie nie interesuja, osobiscie jestem ich przeciwnikiem.

- pvp , tutaj liczylem na sporo, niestety gra i w tym temacie jaj nie urywa. Spvp totalny standard z naciskiem na aoe zerg w malej skali, pogralem chwilke i na razie dziekuje nie mam ochoty na wiecej
Wvwvw , mialo byc cudownie a jest jeden mega zerg przy 11 fpsach, o ile oczywiscie mam na tyle cierpliwosci zeby byc w grze czekajac az mnie na www invitnie

Moja ocena to : wieje nuda , nie kupowac

Chyba resubne sobie konto w MO , gra ma trylion bugow maly zespol, ale to jest ostatni masiv , ktory daje mi poczucie ze gram w prawdziwa gre online, w ktorej kladzie sie nacisk na relacje miedzy ludzmi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 13:34 
Cytuj  
do spvp potrzeba 5 osob i wtedy grasz tournaments.
a po wvw nie wiem czego sie spodziewales? dla mnie to daoc 2.0 zrobiony dobrze i z pomyslem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 13:45 
Cytuj  
Tak a'propos bugow wczoraj na wvw jakims sposobem do keepu ktorego bronilismy wszedl przeciwnik (wszyscy jego "kumple" bili wrota, on sam dostal sie jakims exploitem) i byl niesmiertelny - on nas mogl sobie bic, a jak my go atakowalismy to spam czerwonego teksciku invulnerable. Poszedl bug report, ale jak widzialem przynajmniej z godzine stal w jednym miejscu w srodku i sobie kogos kto sie nie kapnal jeszcze bil, pozniej sobie poszedlem :wink:

*

Posty: 131
Dołączył(a): 25.09.2002
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 13:48 
Cytuj  
Liczylem przynajmniej na mierna optymalizacje, na dluzsza mete zabawa przy 11 fpsach nie dje frajdy. Jako ciekawostke mozna uznac fakt, ze zmiana na najnizsze ustawienia graficzne daje mi przyrost o 2 fpsy. Komputer mam natomiast niezly , nie jest to maszyna high endowa z tego miesiaca, ale w bf3 na duzych mapkach mam 60 fps a tutaj 11.

Odnosnie turniejowych rozgrywek, to wiem o nich , ale jakos dla mnie ta gra nie ma tego czegos co powoduje, ze nie moge sie doczekac aby znowu zagrac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 13:51 
Cytuj  
w bf3 tez mam 60 klatek, a tutaj 15 przy wiekszej zadymie.
tylko, ze chyba to troche nietrafione porownanie.

ale fun i tak jest z wvw. poczekam troche i zobacze czy beda probowali cos z tym zrobic, czy oleja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 13:55 
Cytuj  
Ano, jak często w BF3 widzi sie 80 ludzi na monitorze ?

Abstrachując przy dużej zadymie w PS2 też mi FPS potrafi ściąć do 30-25. A tak normalnie mam 60.

SkeletalMeshe są bardzo CPU heavy i raczej nic sie już tym nie da zrobić, poza pakowaniem większej mocy w CPU. Przynajmniej jeśli gra ma zachować kompatybilność z Dx9/10.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 131
Dołączył(a): 25.09.2002
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 14:05 
Cytuj  
Przy 30 klatkach gra jest grywalna ,nie ma komfortu z grania, ale się da. Natomiast przy 11 to już nie za bardzo.
Na tą chwilę mam Q9400 podkręconego na 3.8 Ghz, osobiście uważam, że taki procesor powinien umożliwiać w miarę płynną rozgrywkę.
Obecnie mam raczej negatywne odczucia odnośnie GW2, może lepsze przyjdą z czasem. Zobaczymy, pewnie będę się logował aby zobaczyć w jakim kierunku gra się rozwija i czy wybrany przez AN kierunek mi pasuje czy nie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 14:08 
Cytuj  
no tez mam quada i niestety sa one juz dosc przestarzale.
juz w darkfallu bylo widac zajebista roznice w fps'ach pomiedzy quadami a i5 chociazby.
mi sie na razie podoba, exp na wvw ladnie leci, arenki tez sa niezle do potestowania buildow.
a pve - jak w kazdym mmo - jest bo musi byc :)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 14:12 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Przynajmniej jeśli gra ma zachować kompatybilność z Dx9/10.

No tu jest właśnie błąd.

Imo nowe gry, których gameplay potrzebuje dużej 'mocy'. Czyli m.in. mmo z opcjami zadymy z klkudziesięcioma (lub więcej) graczami na ekrania - powinny być Dx 11 i 64-bit only i korzystać z tych technologii jak najwięcej.

I tak ludzie ze starymi słabymi dwurdzeniowymi prockami, słabymi dx 9-10 grafami - nie będą mieli dobrego performance we wszystkich zergach - czy to duży DE czy WvWvW.
Wiem, bo sam taki PC mam i nie gram w GW2 dopóki kompa nie złoże - bo nie ma sensu na starym dx9-10 kompie i katorga to jest i obrzydziło mi to grę :/

64- bity bo przy 32-bitowych aplikacjach i tak są one projektowane z uwzględnieniem 4gb capu i m.in dlatego pamięć jest chujowo niewykorzystywana.

Zresztą 4gb limit jest łączny dla RAM + VRAM na karcie graficznej, z czego sobie spora część osób nie zdaje, a przy obecnej ilości łącznie Ramu-u i Vram-u to jakaś parodia jest.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 16:59 
Cytuj  
sula napisał(a):
iniside napisał(a):
Przynajmniej jeśli gra ma zachować kompatybilność z Dx9/10.

No tu jest właśnie błąd.

Imo nowe gry, których gameplay potrzebuje dużej 'mocy'. Czyli m.in. mmo z opcjami zadymy z klkudziesięcioma (lub więcej) graczami na ekrania - powinny być Dx 11 i 64-bit only i korzystać z tych technologii jak najwięcej.

I tak ludzie ze starymi słabymi dwurdzeniowymi prockami, słabymi dx 9-10 grafami - nie będą mieli dobrego performance we wszystkich zergach - czy to duży DE czy WvWvW.
Wiem, bo sam taki PC mam i nie gram w GW2 dopóki kompa nie złoże - bo nie ma sensu na starym dx9-10 kompie i katorga to jest i obrzydziło mi to grę :/

64- bity bo przy 32-bitowych aplikacjach i tak są one projektowane z uwzględnieniem 4gb capu i m.in dlatego pamięć jest chujowo niewykorzystywana.

Zresztą 4gb limit jest łączny dla RAM + VRAM na karcie graficznej, z czego sobie spora część osób nie zdaje, a przy obecnej ilości łącznie Ramu-u i Vram-u to jakaś parodia jest.


Problem w tym, że często ludzie z o wiele gorszym sprzętem mają lepszy fps niż ci z high endowym topowym sprzętem.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.