mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 18:28 
Cytuj  
Strona nie jest mojego autorstwa, a kolegi któremu pomagałem przy jej tworzeniu. Post również został przez niego napisany, a ja go prze edytowałem aby jakoś wyglądał na forum.


Wiem, że ten tekst jest dosyć długi - mam jednak nadzieję, że chociaż częściowo podzielicie mój optymizm po przeczytaniu tej ściany tekstu... jeżeli jednak nie chcecie/nie macie czasu - na ostatniej stronie tego wpisu znajduje się krótkie podsumowanie (tzw. TLDR), natomiast tutaj możecie przejść bezpośrednio do strony tymczasowej.

Wszystko zaczęło się od tego, jak z braku zajęcia postanowiłem poćwiczyć tworzenie layoutu portali internetowych ponieważ nie miałem z tym zbyt dużej styczności. Po dłuższej chwili i ukończeniu pierwszej wersji gotowej do pokazania światu zdecydowałem, że warto kiedyś zacząć udzielać się na Reddicie - miałem ku temu niezłą okazję, więc wrzuciłem swój pierwszy post... Został on dosyć ciepło przyjęty, pojawiła się cała masa prywatnych wiadomości i komentarzy z uwagami użytkowników, które kilkukrotnie narzucałem na projekt (ostatnia wersja pokazana na Reddicie około miesiąca temu wyglądała tak).

Od tego czasu w sprawie projektu - zdarzyło się wiele dobrego, po pierwsze chciałbym, abyście rzucili okiem na to:


Tyle wstępu, przejdźmy do rzeczy.


1. 48 godzinny livestream GW2 na naszej tymczasowej stronie oraz szansa na wygranie gry w edycji “Digital Deluxe”

W tej chwili udostępniam Wam stronę tymczasową. Od czasu ostatniego Redditowego wpisu cały czas trwają prace nad serwisem, wiemy, że nie udałoby się nam wypuścić strony przed wyjściem tak ważnego wydarzenia jakim dla fanów Guild Wars 2 jest pierwsza “szeroko dostępna beta weekendowa” (dla niewtajemniczonych, każdy kto zakupił grę w preorderze będzie miał dostęp do tej bety).

Postanowiliśmy więc wypuścić stronę, na której część naszej ekipy będzie streamowała na żywo przez 48 godzin, Cały event będzie trwał od 27 do 29 kwietnia. Dodatkowo podczas tego livestreamu rozlosujemy grę w edycji Digital Deluxe.
Strona ma służyć jako hub skupiający całą masę zgłoszonych livestreamow, zarówno ludzi związanych z GWDen, jak i zwykłych użytkowników, którzy zgłosili się do redditowej list. Wszystko to jednym miejscu, z oznaczeniem, które faktycznie są online - zintegrowanym chatem i w czytelnej oprawie. Jeżeli masz zamiar również streamować swoją grę - wyślij maila na [email protected], dodamy twój kanał do listy.


2. Czym właściwie jest, a raczej ma być GW Den

GW Den, lub jak kto woli Guild Wars den, będzie nieoficjalną fanowską stroną skupiającą społeczność graczy wokół nadchodzącego MMO od ArenaNet, której wydawcą jest NC Soft. Chcemy, aby nasi użytkownicy dzięki narzędziom, które im udostępniamy mogli tworzyć własne artykuły, poradniki, i inne twory - a także dzielili się nimi z ludzmi, oceniali i pozwalali oceniać.

Dodatkową, ważną informacją jest to - że strona zostanie przetłumaczona na język polski, a także na kilka innych języków, jednak nastąpi to już po wypuszczeniu wersji angielskiej.


3. Struktura strony

  • Najnowsze informacje (news stream) - nasi moderatorzy, felietoniści i zwykli użytkownicy będą mieli możliwość dodania najnowszych wieści dotyczących GW2
  • Felietony/artykuły (specialized columns) - gdzie nasi felietoniści, regularnie będą umieszczali przeróżne artykuły dotyczące praktycznie wszystkich aspektów gry. Fan każdej profesji znajdzie tu coś dla siebie, ludzie czekający na podsumowanie ciekawostek ze sceny e-sportowej, czy po prostu fani PvP. Ciekawi odkrywania Tyrii, poczytać będą mogli o niezwykłych, ukrytych i trudno dostępnych miejscach. Pojawią się też artykuły dla nowych graczy tłumaczące podstawowe zasady gry... i wiele wiele więcej.
  • Poradniki tworzone przez użytkowników (User Generated Guides). Udostępnimy naszym zarejestrowanym użytkownikom świetne, rozbudowane - a jednocześnie bardzo łatwe do zrozumienia - narzędzia, dzięki którym będą oni mogli stworzyć swój własny poradnik, nie ważne czy będzie to specyficzny styl np opisujący postać posługującą się danym typem oręża, czy ogólny poradnik dla danej klasy, tu znajdzie się miejsce dla każdego. Możesz tam dodać przeróżne zakładki, dołączyć bezpośrednio film z youtube, zdjęcia, tworzyć tabele tzw “counterów” dla twojego stylu gry... Wszystko to będziesz mógł wykonać nie dotykając dziesiątek linijek niepotrzebnego kodu - dodatkowo, udostępnimy także filmiki instruktarzowe, które pomogą Ci w stworzeniu Twojego pierwszego wpisu!
  • Media (Media Section :)), miejsce, gdzie będziesz mógł podzielić się filmami, screenshotami z gry a może tworzysz fanarty czy też komiksy i chcesz się nimi podzielić z szerszym gronem fanów gry?
  • Live Stream w tym miejscu będziesz mógł zobaczyć listę najlepszych streamerow, którzy na swoich kanałach dzielą się wrażeniami z gry, będziesz również mógł dodać swój własny stream do listy - lub zaproponować kanał swojego znajomego...
  • Informacje o grze (Game Info Page), czyli posortowane w odopowiednie kategorie informacje o wszystkich aspektach gry, dla ludzi, którzy jeszcze nie wiedzą - czy warto śledzić informacje o GW2, lub po prostu chcą uzupełnić wiedzę w tej dziedzinie...
  • oraz oczywiście - Forum (więcej o tym w następnej sekcji)

Dodatkowo na stronie umieściliśmy prawy panel, który pokazuje kilka ciekawych informacji jak np wyróżnione przez nas poradniki i media, “szybka” lista najciekawszych streamów, a także sekcja z losowymi ciekawostkami związanymi z grą, oraz lista nadchodzących eventów związanych z grą (chociażby kolejne beta testy itp).

Dodatkowo - strona tworzona jest z myślą o całej gamie urządzeń, od komputerów po telefony komórkowe i tablety, w tym celu strona będzie się dynamicznie zmieniała.


4. Forum, oraz możliwe interakcje z użytkownikami

Fora, zawsze są ważne dla większości społeczności - są one szczególnie lubiane przez graczy. Chcemy, aby nasi użytkownicy mieli dostęp do całej gamy różnych kategorii, aby mogli znaleźć interesujący ich temat, dlatego struktura forum będzie bardzo rozbudowana.

Oczywiście - to norma w tej kwestii, jednak my chcemy Wam udostępnić kilka ciekawych rozwiązań, które sprawią, że wasza aktywność na forum - jeżeli tego zechcecie - będzie dużo bardziej rozbudowana. Strona użytkownika GWDen będzie jednocześnie miejscem przypominającym jego własny blog - gdzie będzie on mógł tworzyć swoje własne wpisy, komentować lub oceniać wpisy innych. Będzie to miejsce zbliżone funkcjonalnością do facebooka czy twittera, gdzie np. możesz “wspomnieć” o kimś w swoim poście - wystarczy, że przed jego nickiem użyjesz @ (np @tanapta), a zostanie on o tym powiadomiony.
Użytkownicy mogą łączyć się w grupy, dzięki czemu w prosty sposób będziecie mogli poinformować gildię o ważnym wydarzeniu, lub spotkaniu grupowym.

Większość akcji podejmowanych przez użytkownika, bedzie nagradzała go punktami znanymi fanom gier - achivement point’ami - które pozwolą na odblokowanie dodatkowych styli graficzny do wykorzystania na stronie, i innych ciekawych rzeczy. Będzie również prowadzony ranking użytkowników, którzy w danym czasie (powiedzmy miesięcznie) uzyskali najwięcej punktów.

Wszystko co stworzysz, ma szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców - jeżeli napiszesz świetny artykuł o swojej ulubionej profesji, itp - może on zostać umieszczony w odpowiedniej sekcji felietonów, oczywiście z Twoim nickiem jako autorem postu! Chcemy aby kreatywni ludzie, wnoszący coś ciekawego do treści serwisu mieli szansę zostać zauważonymi.


5. Plany na przyszłość

W tej chwili, wszyscy poświęcamy nasz wolny czas abyśmy mogli w końcu podzielić się z Wami naszą stroną - mamy nadzieję, że uda nam się to zrealizować już wkrótce!

Nie poprzestaniemy na tym, co zobaczycie po wyjściu serwisu, cały czas będziemy go ulepszali i słuchali waszych sugestii, ponieważ zależy nam na stworzeniu miejsca, gdzie każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie, spędzi czas z innymi i po prostu - będzie się dobrze bawił.


Podsumowując...

Od siebie mogę powiedzieć tyle... od pierwszego wpisu na Reddicie, zacząłem wierzyć, że wszystko może się udać, wystarczy mieć pomysł - i ludzi, którzy chcą Ci pomóc w jego realizacji... bez społeczności, która zaangażowała się w ten projekt - nigdy nie mógłbym wprowadzić tego serwisu w życie.

Niestety nadal nie mamy ustalonej daty oficjalnego wypuszczenia GWDen.com, najprostrzym sposobem aby być na bieżąco jest śledzenie naszej strony bezpośrednio, lub też poprzez kilka sieci społecznościowych, na których możecie nas znaleźć:


Wszyscy tutaj - w ekipie GW Den - mamy nadzieję spotkać się z Wami, zarówno na streamie weekendowej bety, jak i na pełnej stronie, której sami nie możemy się doczekać :)


Jeżeli faktycznie - dotarłeś/dotarłaś do końca, zasługujesz na drobną nagrodę :)


... jest to pakiet stworzony przeze mnie, z użyciem genialnych concept artów udostępnionych przez ArenaNet w ich “website creation kit”


Pozdrawiam! adam / tanapta




TLDR*
GWDen, to nowa strona społeczności GW2, zbudowana przez fanów DLA fanów. Nie jest jeszcze skończona, dlatego chcemy wam udostępnić stronę tymczasową na której będziecie mogli obejrzeć 48 godzin nagrania z beta weekendu - na żywo. Będziesz mógł także wygrać grę GW2.


Wspomniany topic na Reddit-cie znajduje się pod tym adresem.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 124
Dołączył(a): 10.04.2012
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2012, 19:02 
Cytuj  
powodzenia :) chociaz bedzie Ci ciezko wybic sie bo masz spora konkurencje. GWguru, guildwars2.pl, czy guildwars2.com.pl . Chociaz rozbudowane opcje maja szanse przyciagnac sporo ludzi :wink:

**

Posty: 488
Dołączył(a): 16.01.2011
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 04:03 
Cytuj  
Layout zajebisty, moze biel jest ciut zbyt biala, ale idzie sie przyzywczaic! Powodzenia!


_________________
BF3: hungrymumin

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2012, 10:23 
Cytuj  
Nieźle wygląda ale jak pisali konkurencja duża, ale powodzenia.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2012, 16:56 
Cytuj  
Jakby ktoś nie miał dostępu do bety, a jest ciekaw gry to może oglądać dziś streamy chłopaków na http://gwden.com/ ;)
Na dole macie listę innych ludzi (spoza ekipy GWDen), którzy też streamują swoją grę.

Dziś podczas streamu będzie giveaway Guild Wars 2! Dokładnie to chłopacy przeleją zwycięzcy 70 dolców ;)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2012, 05:55 
Cytuj  
no i na ostatnią chwilę przed premierą ruszyła stronka GWDen.com

jeszcze nie jest do końca zrobiona, ale systematycznie ma dochodzić nowy content

najbardziej skończona jest strona ze streamami i imo zajebiście wygląda
http://gwden.com/streams/


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.