mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 13:18 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Czyli podsumowujac skoro ustawiajac jedna pileczke na 60 fps, a druga na 120 fps jestem w stanie dostrzec, ktora porusza sie plynniej to wniosek jest taki, ze ta prosta aplikacja nie jest w stanie utrzymac stalego fpsu tych obiektow bo w innym wypadku "za Chiny Ludowe nie dostrzegl bym roznicy"?


Wiesz jedni słyszą różnicę między winylami a CD... Olimpijczyk 100m robi poniżej 10s. Ale co czy to znaczy, że wszyscy teraz mam biegać na 100 w poniżej 10s? Ja różnicy między 60fps a 120 fps na tych piłeczkach nie widzę (już nie wspomnę o tym, że po ustawieniu jednej piłeczki na 60fps a drugiej na 100fps pojawiają się inni "niedoskonałości" oka ludzkiego, ale to nie miejsce na ten temat, od tego są inne strony).


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*
Avatar użytkownika

Posty: 68
Dołączył(a): 6.12.2006
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 09:48 
Cytuj  
Makaburi napisał(a):
Dla osob zainteresowanych dzisiejszym stress testem i posiadajacym karty nvidia:
http://www.reddit.com/r/Guildwars2/comm ... rease_not/
maja byc dzis (podobno) nowe drivery w wersji 305.XX czy jakos tak, ktore maja poprawic wydajnosc w GW2, wiec bedzie mozna od razu sprawdzic, jak im to wyszlo :P

PS: na pewno nie rollne na Blacktide i Vabbi, chocby mnie zywym ogniem przypiekali


Po tym co nvidia odwala ze swoimi sterownikami to ja nie będę tego gówna na razie instalował. Na każdej wersji sterowników od 3XX.XX miałem problemy w każdej grze z fpsami, doszło nawet do tego że w 304.XX w jednej z lokacji w GW2 komputer mi się restartował. Ja zostaje na starych dobrych sterownikach 295.73.

Co do Listy serwerów to jeszcze nic nie wiadomo gdzie idzie polskie community (choć bardzo możliwe że zostanie na Blacktide), z tego co wiem Ruscy idą na Vabbi.


_________________
IN THE GRIM DARKNESS OF THE FAR FUTURE THERE IS ONLY WAR.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 09:50 
Cytuj  
No tylko to wychodzi na to ze ten update to dla wersji 5xx a jak ktos ma GTX470 to nic sie nie zmieni?


_________________
https://www.twitch.tv/kaczy_

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 09:55 
Cytuj  
Kaczy napisał(a):
No tylko to wychodzi na to ze ten update to dla wersji 5xx a jak ktos ma GTX470 to nic sie nie zmieni?

Zmieni mniej więcej tyle samo co dla kart 5xx. No trochę mniej, ale niedużo.

4xx i 5xx to prawie ta sama architektura.

Dopiero 6xx to nowa i one otrzymają najwięcej.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 10:29 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Guildwars.pl To jest polskie community.

@up. Zmieni ale niewiele.
Jak juz moiwlem kiedyś i oczywiscie wszyscy sie smiali, nowe wersje sterownikow nie sa kompatybilne ze starszymi kartami graficznymi.


Ja sie smialem. I smieje sie dalej. bo np. AMD wydaje rowno z 'normalnymi' sterownikami wersje legacy, ktora min ja mam zainstalowana i smigaja i rowniez maja changelog spisu poprawek wydajnosci w roznych grach, w tym najnowszych. Pokazywano ci wczesniej ze sie myslisz wiec nie wiem dlaczego dalej rozsiewasz ten bullshit.

Nie wiem jak z nvidia, moze ona leje na karty starsze niz rok ale na pewno nie AMD/ATI.

No i jesli w changelogu psize ze "wzrost wydajnosci o 10% w kartach serii XXX" to nie znaczy ze nie bedziesz mial wzrostu wydajnosci na starszych kartach, czesto on rowniez wystepuje ( i tu mowie z doswiadczena). Czesto rowniez nie ma zadnego przyrostu (a czasem sa wrecz spadki) mimo ze pisza co innego.

Sorry za OT ale iniside pierdoli glupoty to trzeba go poprawiac. :)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 15 sie 2012, 10:35 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 10:46 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
iniside napisał(a):
Guildwars.pl To jest polskie community.

@up. Zmieni ale niewiele.
Jak juz moiwlem kiedyś i oczywiscie wszyscy sie smiali, nowe wersje sterownikow nie sa kompatybilne ze starszymi kartami graficznymi.


Ja sie smialem. I smieje sie dalej. bo np. AMD wydaje rowno z 'normalnymi' sterownikami wersje legacy, ktora min ja mam zainstalowana i smigaja i rowniez maja changelog spisu poprawek wydajnosci w roznych grach, w tym najnowszych. Pokazywano ci wczesniej ze sie myslisz wiec nie wiem dlaczego dalej rozsiewasz ten bullshit.

Nie wiem jak z nvidia, moze ona leje na karty starsze niz rok ale na pewno nie AMD/ATI.

No i jesli w changelogu psize ze "wzrost wydajnosci o 10% w kartach serii XXX" to nie znaczy ze nie bedziesz mial wzrostu wydajnosci na starszych kartach, czesto on rowniez wystepuje ( i tu mowie z doswiadczena). Czesto rowniez nie ma zadnego przyrostu (a czasem sa wrecz spadki) mimo ze pisza co innego.

Sorry za OT ale iniside pierdoli glupoty to trzeba go poprawiac. :)

Ja tam nie wiem co robi AMD.
Za to wiem, ze sterowniki NVIDII zawsze byly optymalizowane dla najnowszych kart a starsze byly zostawiane z tym co miały.

I po drugie sam potwierdzasz ze AMD w najnowszych sterownikach nie wspiera starszych kart, tylko wydaje inna wersje sterownikow dla nich. Powinni te praktyke zarzuć, bo i skupić sie na rozwoju dla najnowyszych radeonow, bo to co oni robia to jest momentami śmieszne ;/. Ani jedne ani drugie katy nie trzymuja odpowiedniego wsparcia i zawsze sa w dupie za NVIDIa.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 10:52 
Cytuj  
CENZURA DZIALA. MENDOL SIE WCZUWA W MODERACJE LOLZ>

Nie no .. zartuje. OT lekki byl. :) Mozesz usuwac. ;)

Ale usunul bym roniez ten post iniside z gory o tym ze nowe sterowniki nie sa kompatybilne ze starymi kartami graficznymi bo to tez OT i do tego bullshit zwykly. :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 12:23 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
CENZURA DZIALA. MENDOL SIE WCZUWA W MODERACJE LOLZ>

Nie no .. zartuje. OT lekki byl. :) Mozesz usuwac. ;)

Ale usunul bym roniez ten post iniside z gory o tym ze nowe sterowniki nie sa kompatybilne ze starymi kartami graficznymi bo to tez OT i do tego bullshit zwykly. :)

Gdzie ja napisałem, że nie są ? Napisałem, że nie maja takiego samego wsparcia dla starszych kart graficznych jak dla najnowszych, bo różnice ich konstrukcji sa zbyt duże. I to jest fakt. Kompaytbilnosc wstecz jest zachowna na poziomie minimalnym. Bez żadnego większego wsparcia.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 12:32 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Jak juz moiwlem kiedyś i oczywiscie wszyscy sie smiali, nowe wersje sterownikow nie sa kompatybilne ze starszymi kartami graficznymi.


Pozatym po raz kolejny - piszesz bzdury. Skoncz, bo ludzie to czytaja i sie beda takim bullshitem sugerowac przy zakupie itd...
Stery sa kompatybilne, karty sa suportowane wstecz i tak sa poprawki do wydajnosci dla starszych kart. Napewno u AMD. U nVidii pewnie tez.

I to sa fakty misiu.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 13:13 
Cytuj  
Tu iniside ma racje, może użył złego sformułowania.
Przykład dobry był jak wchodziły nowe karty graficzne i była premiera bad company 2, moja 9600gt z prawie full ustawieniami dawała rade z 25-40fps ale tylko na starych driverach, a na nowych było 5-15fps.
Nowe drivery włączały tyle gówna nowego że grafa albo się przegrzewała albo nie wydalała w grze, morał jest taki że nowe drivery nakręcają lekko progress w hardware, jeśli by ktoś zrobił dobre drivery do tej 9600gt to jestem pewien że pociągnie komfortowo nawet BF3.
Drivery sa robione pod nowe gpu i nowe gry, zgodność wstecz jest ale raczej nikt tym sobie głowy nie zawraca bo karta warta 100zł musi być gorsza gigantycznie od tej za 10x tyle.
Oczywiście nie doszukuje się tu spisku ale zwykłego olewania tematu zarówno przez amd jak i nvidie.

edit: ok ok mendol daj to tez do innego tematu :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 15:55 
Cytuj  
15FPS w trakcie wiekszych evenow od razu powoduje, ze chce wylaczyc te gre... Specjalnie ustawilem wsio na Best Performance, tylko z normalnym Renderingiem, zeby sprawdzic czy sie cos zmieni i z 15fps skoczylo na 20. No fucking comment.

Aa, druga sprawa. Roznica miedzy graniem na pustym serwerze, a na zapelnionym jest kolosalna w responsywnosci/delayu na skillach. Technicznie ta gra to amatorszczyzna i zdania nie zmienie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 16:08 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):

Aa, druga sprawa. Roznica miedzy graniem na pustym serwerze, a na zapelnionym jest kolosalna w responsywnosci/delayu na skillach. Technicznie ta gra to amatorszczyzna i zdania nie zmienie.


Uważaj z takimi słowami, bo zaraz wpadnie jakiś fanboy i w przerwie między ssaniem jednemu devsowi a.net a drugiemu wytłumaczy ci, że gra jest technicznie zajebista, bo mu działa w 30 klatkach na sekundę na kompie z i7, czterema Geforcami Gtx i 32 gb ramu.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 16:13 
Cytuj  
Oj to wy macie drewniane PC.
U mnie w zergu od ostatniego Stress Testu nie spada ponizej 30 ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 16:55 
Cytuj  
Spoko, rozumiem, gra ma wysokie wymagania. Tylko czemu na High detalach mam 15fps w zergu, a na wszystkim na Low mam ich 20? :D Poza tym tego co pamietam to ty masz mocnego kompa inside i powinienes miec zawsze +50fps, a nie byc happy, ze ci ponizej 30 nie spada, rofl...

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 16:58 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Spoko, rozumiem, gra ma wysokie wymagania. Tylko czemu na High detalach mam 15fps w zergu, a na wszystkim na Low mam ich 20? :D Poza tym tego co pamietam to ty masz mocnego kompa inside i powinienes miec zawsze +50fps, a nie byc happy, ze ci ponizej 30 nie spada, rofl...

Wymagania mam tu akurat realistyczne. W RIFCie w duzym zergu tez mialem okolo 30fps.

Jedyna gra gdzie w zergu mialem >60fps to WAR. Tylko ze WAR wyglada jak kupa dinozaura.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 17:57 
Cytuj  
gra jest zjebana.
na high mam 12 fpsow w wvw, na low mam 16.
podobnie na wiekszych eventach pve.
szkoda, bo wvw sie rozkreca i calkiem ok, ale w praktyce srednio grywalne.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 26 sie 2012, 18:00 
Cytuj  
Tak Iniside gra jest zajebiscie juz zoptymalizowana. Btw wczoraj w drugiej zonie nordow (15-25) jak ustawilem gre w oknie mialem dokladnie 20 fpsow wiecej i zuzycie karty skoczylo z 40-50 do 70-80... tylko w tej zonie.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 08:01 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
gra jest zjebana.
na high mam 12 fpsow w wvw, na low mam 16.
podobnie na wiekszych eventach pve.
szkoda, bo wvw sie rozkreca i calkiem ok, ale w praktyce srednio grywalne.



Wymień drewniany komputer ;). Ja mam w eventach u Nornów jakieś 60fps, a mam wwszystko na maxa.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 08:16 
Cytuj  
mam quada i 560ti.
nie wiem co w tym drewnianego, skoro planetside dziala znosnie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2012, 08:24 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
Tak Iniside gra jest zajebiscie juz zoptymalizowana. Btw wczoraj w drugiej zonie nordow (15-25) jak ustawilem gre w oknie mialem dokladnie 20 fpsow wiecej i zuzycie karty skoczylo z 40-50 do 70-80... tylko w tej zonie.

Tego nie napisałęm. Napisałem, że działa lepiej ;p. 30 fps to moze nie jest super wynik, ale w zergu 70 osob i tak nie jest zle. Normalnie kiedy jest 10-20 osob mam 40-50, a kiedy 5 to jakieś 100.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.