mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 10:19 
Cytuj  
Na poczatku wystarczy spamowac tak 3 skille ale pozniej jest coraz trudniej i modlisz sie zeby cooldowny Ci wszystkie zeszly. To samo spvp - tutaj uzywam kazdego skilla lacznie z tymi pod f1-f4. Mam w traitsach wydane punkty na smiejszenie cooldownow z maihanda i offhanda i czesto umieram wlasnie w tych momentach gdy nie mam dostepnego zadnego skilla po za podstawowym attakiem.

A nie latwo jest zabic mojego tanka inzyniera z 3k armora. Bez problemu nim robie solo Svanira i Chiftaina.


_________________
Turbot

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 13:09 
Cytuj  
Cytuj:
No to źle wykorzystujesz swoją postać. Ja też mam warka greatsword / rife, i korzystam z obu broni podczas walki, do tego okrzyki, sygnety, wiec nie jest źle. A prawda jest taka, że grając w Rifta, na 27lvl używam 4 skile (też warrior).


Cytuj:
Na poczatku wystarczy spamowac tak 3 skille ale pozniej jest coraz trudniej i modlisz sie zeby cooldowny Ci wszystkie zeszly.


To mi napiszcie chlopcy jak to zle wykorzystuje swoja postac i kiedy zaczyna byc trudniej. Bo Guardianem z 2H to wiekszosc mobow wystarczy jebac autoatakiem i schodza w pare sekund. No ale rozumiem ze wy gracie w inna gre.

MAm takiego kumpla troche nieogara (slaby angielski), ktory wzial sobie elementaliste (bo lubie grac magami) i od poczatku gry jedzie w fire attunement (wogole ich nie przelacza) 2oma skilami na krzyz i juz ma kolo 40 lvla :) Wiem.... zle wykorzystuje swoja postac. :roll:

PvE jest fajne i wciagajace ale niestety smiesznie latwe i zero challenge jest. Zginac mozna tylko na wlasne zycenie (wjebanie sie w duza grupe mobow silnie bijacych). W becie pierwszej bylo zajebiscie. Szkoda ze tak znerfili mobki bo atm leveluje sie jak w WoWie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 13:27 
Cytuj  
JA tam nie wiem. Ale na 70+ jest gwaltowny zwrot poziomu trudności. I sa juz tacy co marudza bo za trudno sie soluje, jak cie moby maja na 3 hity robia ci CC i wogole dramat!.

Anyway moje wrażenie po tygodniu.
Najlepszy zakup gry tego roku. Dalej jak siadam to cholera trudno mi sie oderwać ;/. Co jak na gre AD2012 jest nielada wyczynem.
Nawet PlanetSide 2 odstawiłem narazie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 14:07 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Cytuj:
No to źle wykorzystujesz swoją postać. Ja też mam warka greatsword / rife, i korzystam z obu broni podczas walki, do tego okrzyki, sygnety, wiec nie jest źle. A prawda jest taka, że grając w Rifta, na 27lvl używam 4 skile (też warrior).


Cytuj:
Na poczatku wystarczy spamowac tak 3 skille ale pozniej jest coraz trudniej i modlisz sie zeby cooldowny Ci wszystkie zeszly.


To mi napiszcie chlopcy jak to zle wykorzystuje swoja postac i kiedy zaczyna byc trudniej. Bo Guardianem z 2H to wiekszosc mobow wystarczy jebac autoatakiem i schodza w pare sekund. No ale rozumiem ze wy gracie w inna gre.

MAm takiego kumpla troche nieogara (slaby angielski), ktory wzial sobie elementaliste (bo lubie grac magami) i od poczatku gry jedzie w fire attunement (wogole ich nie przelacza) 2oma skilami na krzyz i juz ma kolo 40 lvla :) Wiem.... zle wykorzystuje swoja postac. :roll:

PvE jest fajne i wciagajace ale niestety smiesznie latwe i zero challenge jest. Zginac mozna tylko na wlasne zycenie (wjebanie sie w duza grupe mobow silnie bijacych). W becie pierwszej bylo zajebiscie. Szkoda ze tak znerfili mobki bo atm leveluje sie jak w WoWie.


Chwilunia - ale to Wasz problem, że wykorzystujecie dwa skile tak? I jeszcze w dodatku masz włączony autoatak tak? Wyłącz autoatak i korzystaj z większej ilości skili. Ja gram z greatswordem i wykorzystuję wszystkie, bez autoataku, więc non-stop napierdzielam w jakieś klawisze. Mógłbym grać tak jak Ty, ale co z tego byłby za fun?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 14:20 
Cytuj  
w pve moze i jest latwo, chociaz rangerem jakos tego nie zauwazylem.
ale proponuje zeby kolega poszedl na wvw (bo na arenki to go szkoda) i tam zobaczyl jak to sie sprawdza :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 14:23 
Cytuj  
hh ok :) lol

Czyli mam napierdalalc jak pojebany mimo ze gra jest tak latwa ze tego nie wymaga. Czyli sztuka dla sztuki, dokladnie jak w innych MMO gdzie mam 40 ikonek na paskach a uzywam 3trzech.
Przestan odpisywac na moje posty iniside prosze cie. Zreszta nie prosilem o ocene mojego grania tylko o napisanie kiedy sie robi trudniej.
NA 70lvlu? Moze przemecze. Moze.

I jak gra zacznie wymagac to zaczne uzywac innych skilli - narazie nie wymaga.

I nie... lol, nie wylacze autoataku... swietna rada wogole. Napsz jakis guide - jak ludzie powinni grac w GW2 zeby fun miec. Drugi Jay Wilson nam rosnie.


_________________
Obrazek

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 14:26 
Cytuj  
Jak dla mnie pve jest dobre. Zrobiłem sobie ostatnio dłuższą przerwę od mmo i grałem tylko w lola. Wszedłem do gry i starym zwyczajem chciałem się od razu łączyć do pvp, jak to było w gw1. Ale zacząłem biegać po tym świecie i mnie wciągnęło. To jest takie pierwsze wrażenie bo grałem zaledwie kilka godzin, a tak btw to ile czekacie na WvWvW, bo nie dane mi było, czekałem grubo ponad godzinę, ciągle niby byłem w kolejce i się nie doczekałem. Gdyby nie to pve to bym pewnie zrezygnował...

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 14:30 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
hh ok :) lol

Czyli mam napierdalalc jak pojebany mimo ze gra jest tak latwa ze tego nie wymaga. Czyli sztuka dla sztuki, dokladnie jak w innych MMO gdzie mam 40 ikonek na paskach a uzywam 3trzech.
Przestan odpisywac na moje posty iniside prosze cie. Zreszta nie prosilem o ocene mojego grania tylko o napisanie kiedy sie robi trudniej.
NA 70lvlu? Moze przemecze. Moze.

I jak gra zacznie wymagac to zaczne uzywac innych skilli - narazie nie wymaga.

I nie... lol, nie wylacze autoataku... swietna rada wogole. Napsz jakis guide - jak ludzie powinni grac w GW2 zeby fun miec. Drugi Jay Wilson nam rosnie.


Geezaz. JA ci nie pisałem jak masz grać. Wogole mnie nie obchodzi jak grasz :o

Sam grajac necro uzywam glownie 1 (ale bez autoataku bo to mniej fun jest imo). Innych skili uzywam dopiero jak sie powazne gowno wpakuje albo jak jest duzo mobow to w tedy AoE leci..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).


Ostatnio edytowano 1 wrz 2012, 14:32 przez iniside, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 14:32 
Cytuj  
a sorry - pomiliem nicki - to ten drugi fanboj.
Twoj avatar byl zaraz wyzej to myslalem ze to ty. :) ZA malo kawy ;)


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 14:57 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Chwilunia - ale to Wasz problem, że wykorzystujecie dwa skile tak? I jeszcze w dodatku masz włączony autoatak tak? Wyłącz autoatak i korzystaj z większej ilości skili. Ja gram z greatswordem i wykorzystuję wszystkie, bez autoataku, więc non-stop napierdzielam w jakieś klawisze. Mógłbym grać tak jak Ty, ale co z tego byłby za fun?

ke? Lol co za tekst.
@Kabraxis ma w tej kwestii rację.

Przecież problemem nie jest to, że ktoś nie korzysta z większej ilości skilli, tylko, że gra w PvE tego nie wymaga.
Powinna być na tyle trudna, że spamując 2 skille, albo by się nie dało wygrać albo by było to trudniejsze, dłuższe, bardziej męczące, etc niż korzystając z pełnej możliwości postaci.

To są tego samego typu bzdury jak rady 'idź rób 5 leveli wyżej content jak na tym samym levelu jest za łatwy dla ciebie'.

Ta równie dobrze, mogę wypić pół litra w krótkim czasie oraz przywiązać sobie jedną rękę za plecami i też wtedy większość gier stanie się sporo trudniejsza.

Proszę bez takich bzdur naprawdę...

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 16:21 
Cytuj  
pve zaczyna być wymagające od 50lvla około. do tego lvla idzie gładko i przyjemnie, ale później na prawdę coraz łatwiej zginąć i trzeba grać z większą rozwagą.


_________________
steam: Deathel

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 16:33 
Cytuj  
Cytuj:
że gra w PvE tego nie wymaga


Chyba że grasz inżynierem. Ja używam wszystkich skilli.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 16:50 
Cytuj  
To eng taki łatwy do grania jest ? ;>


_________________
@polygamia

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 16:57 
Cytuj  
sula napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
Chwilunia - ale to Wasz problem, że wykorzystujecie dwa skile tak? I jeszcze w dodatku masz włączony autoatak tak? Wyłącz autoatak i korzystaj z większej ilości skili. Ja gram z greatswordem i wykorzystuję wszystkie, bez autoataku, więc non-stop napierdzielam w jakieś klawisze. Mógłbym grać tak jak Ty, ale co z tego byłby za fun?

ke? Lol co za tekst.
@Kabraxis ma w tej kwestii rację.

Przecież problemem nie jest to, że ktoś nie korzysta z większej ilości skilli, tylko, że gra w PvE tego nie wymaga.
Powinna być na tyle trudna, że spamując 2 skille, albo by się nie dało wygrać albo by było to trudniejsze, dłuższe, bardziej męczące, etc niż korzystając z pełnej możliwości postaci.

To są tego samego typu bzdury jak rady 'idź rób 5 leveli wyżej content jak na tym samym levelu jest za łatwy dla ciebie'.

Ta równie dobrze, mogę wypić pół litra w krótkim czasie oraz przywiązać sobie jedną rękę za plecami i też wtedy większość gier stanie się sporo trudniejsza.

Proszę bez takich bzdur naprawdę...


Jakby musiał używać wszystkich skili to gdzie byłby ten wybór, że mogę coś zrobić tak a nie inaczej? A, no właśnie - idź rób content 5 leveli wyżej, będziesz miał hardcore. K... czy większość ludzi upadła tak nisko? A ile tych skili używało się w GW1? Zrozumcie wreszcie, że GW2 to następca GW1 i jak ktoś chce 100 skili to niech idzie grać w WoWa....


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 17:18 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
jak ktoś chce 100 skili to niech idzie grać w WoWa....



Gdzie i tak przy levelingu będzie używać 2-3 skilli przez większość czasu.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 18:00 
Cytuj  
Powiedzcie mi jak się dostać na to pvp, bo już mi ręce opadają. Może czegoś nie wiem, stoję w kolejce z 2h znowu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 18:59 
Cytuj  
Zmienic serwer ^ ^

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 wrz 2012, 19:43 
Cytuj  
UWIELBIAM Gendarran Fields. Mam tak zajebisty feeling, jak tam siedzę, że masakra. Szkoda, bo zrobiłem już wszystko na 100 %, ale będę tam wracał dosyć często, choćby żeby sobie tylko pobiegać. Serio, jak na razie najlepsza zona dla mnie, choć zwiedziłem chyba tylko 3 dotychczas (nie licząc miast i tych zone, przez które tylko przebiegałem).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2012, 10:14 
Cytuj  
@Kabra
Jak wracasz sie do zon innych, to jest latwo.
Ja robie tylko swiat nornow, zazwyczaj 2-3 lvl ponizej mobow, na ktorych musze farmic i jest ok.
Tez gram guardianem.

I nie wprowadzaj ludzi w blad. bo jak wejdziesz np na 30 lvl w grupke mobow 33 lvl, to zanim przestaniesz sie krecic ze swoim dwurakiem, to ktos Cie bedzie musial podniesc z ziemi ;)

*

Posty: 167
Dołączył(a): 2.10.2008
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 08:51 
Cytuj  
trochę moich subiektywnych odczuć.

GW 2 to MASSIVE multiplayer online rpg, z naciskiem na MASSIVE. Gra jest nastawiona na pvp (WvW i sPvP - a i tam na kooperację w większych grupach) a pve to tylko dodatek do craftingu i levelowania postaci. Dlatego solowanie tej gry może być nudne, żmudne i zniechęcające - sam tak przez większość czasu robiłem. Robienie pvp solo też będzie powodowało wielkie marudzenie.
Wg mnie ludzie, którzy nastawiają się na grę solo, powinni sobie ten tytuł odpuścić.

pve: questy/eventy są powtarzalne, koncentrują się na typowych czynnościach - przynieś/zbierz/zabij, ale jest sporo ciekawych i zabawnych, które robiłem z przyjemnością. Chociażby event, w którym jako krowa pokazujesz innym krowom różne komba bojowe łącznie z okrzykami (kto by się spodziewał, że muczenie może mieć tyle zastosowań! :P), czy ochrona eksperymentu polegającego na strzelaniu krowami z armaty - powodowały, że dawno się tak przed monitorem nie uśmiałem. Zresztą takich perełek jest więcej. Polecam początkowe lokacje charrów :)
Mimo wszystko solując te serduszka i eventy wdarło się w końcu znużenie, ile można robić to samo. gdyby nie genialnie zaprojektowane mapy (każda z nich to praktycznie wizualna perełka - a w szczególności lokacje końcwoe), i chęć ich zwiedzania, to chyba dałbym sobie spokój z levelowaniem na pve, i powbijał levele na craftingu (świetne źródło expa). Na szczęście końcowe mapy, od lvl70+ znowu dały mi pozytywnego kopa - nie ma tam już serduszek, ale jest zatrzęsienie eventów, które świetnie ilustrują wojnę na wielką skalę, jest co robić i się dobrze bawić. storyline też nabiera tempa.

WvW: optymalizacja gry - tragedia. fakt mój komp nie jest najmłodszy ale wciąż dźwiga nowe gry na dość wysokich detalach. pve gram GW2 na wysokich, ale gdy w WvW na ekranie zaczyna się robić tłoczno - wtedy gra chrupie i staje się czasem pokazem slajdów :( szkoda, bo WvW to jest powód dla którego gram w tę grę. Zresztą tłoczno - to też pojęcie względne - grając w WAR gra chodziła mi płynnie przy zergach 100 na 100.. tu gdy na mapie kreci się 20 przeciwników jest już słabo.
mimo wszystko i tak bawię się dobrze (a najlepiej w wojnie podjazdowej z racji szybkości mojego kompa)
generalnie pierwsze wrażenie jest takie: to jest zabawa zerg vs zerg - większy wygrywa. Na szczęście jest dość mylne. Póki co mało gildii jest zorganizowanych, ludzi ogarniętych, żeby to zaczęło wyglądać inaczej. Jednakże, ostatnio zaczęliśmy organizować się w kilka gildii, i koordynować działania kilku mniejszych grup (10-20 osobowych), przez co w przeciągu 2 godzin zdominowaliśmy przeciwników dysponujących znacznie większymi siłami.
Wniosek: WvW nabiera kolorytu dopiero przy w pełni skoordynowanych działaniach. Cóż - to kolejny powód do masowego narzekania osób, które są za leniwe by się zorganizować, albo preferują grę solo.
Balans - rację bytu na WvW mają głównie elementaliści i guardiani. reszta klas to tylko dodatki, przydatne owszem, ale nie nie zbędne. trochę niezbyt mi to odpowiada, taki elementalista robi za gościa od wszystkiego - świetne aoe damage, świente cc (aoe stun), swietny heal... grając inżynierem czuję się dość zbędny :) znacznie lepiej to wygląda przy walkach na małą skalę...

sPvP - exp nie leci więc na razie tylko liznąłem :D... Wbijam dziś 80tkę to sprawdzę dłużej, tak więc za dużo powiedzieć nie mogę.

stabilność i bugi - od pre-purchased startu gra nie wykrzaczyła mi się ani razu. Bugi są, ale support reaguje błyskawicznie i naprawia na bieżąco - po tym jak działał support w WAR czy SWToR to zdecydowana odmiana na plus. Zresztą ilość bugów też nie jest zbyt duża, jak na ta masowy start gry.

crafting i ekonomia - taaa.. crafting to jest to czego nie trawię w tej grze (zresztą w żadnej). Zbyt absorbujący czasowo, by się w to bawić. Gdyby nie fakt, że exp lecacy z craftingu jest baardzo duży to pewnie bym ominął. Ekonomia zaś może być problematyczna po wbiciu 80. Koszty naprawy pancerza rosną mocno, na 80tym to 2s i więcej. Gdy na WvW giniesz kilka do kilkunastu razy (albo i częściej) zaczyna być słabo.Teleportowanie też kosztuje 2s. Bez aktywnego farmienia kasy (crafting czy klepanie mobów) może okazać się, że kogoś nie stać na zabawę w WvW :) dla ludzi, którzy mogą logować się tylko 2-3h dziennie może stanowić problem.
Mimo wszystko crafting daje sporo możliwości do zabawy ludziom, którzy lubią to robić, sporo ułatwień (typu automatyczny transport komponentów do banku) znacznie go też usprawnia.

ogólnie - gra mi się dobrze. Po ostatnich doświadczeniach z nowymi mmo spodziewałem się najgorszego :)

jest sporo innych rzeczy o których mógłbym napisać, ale musiałbym strzelić elaborat, a za leniwy jestem :)


_________________
Suffer not the witch to live!!!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.