mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2012, 13:31 
Cytuj  
Mi tam obojętne co arenanet wie i co zrobi, do czasu jak nie będę musiał wywalać kasy co miesiąc lub co kwartał na kolejny dodatek i zachowaj ogólne zasady jakie są w grze teraz to posiedzę dłużej, gra mnie nie znudziła, nie zmusza mnie tez do nolifowania i wyścigu szczurów, więc jest w sam raz.
PvE, WvW i craft z marketem to wszystko co mnie interesuje w tej grze.

WoT mi zablokowali, Battlefield znudził, WoW odrzuca na kilometr, a inne mmorpg były lub na 99% będą failami, więc tym bardziej przekonuje mnie że GW2 to dobra gra.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2012, 14:06 
Cytuj  
Embe, bardzo dobry post :).

BTW - TP już działa? Bo muszę itemy ożenić co by nowy set itemów kupić :P.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2012, 14:10 
Cytuj  
no tez chyba jeszcze pogram bo skoro mam lvl 5 a konta z lvl 80 chodzą po 99zł to raczej nie sprzedam :D
poczekam z pół roku jak to będzie wyglądać


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 wrz 2012, 14:13 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Embe, bardzo dobry post :).

BTW - TP już działa? Bo muszę itemy ożenić co by nowy set itemów kupić :P.


Działa.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 11:17 
Cytuj  
embe napisał(a):
Mi tam obojętne co arenanet wie i co zrobi, do czasu jak nie będę musiał wywalać kasy co miesiąc lub co kwartał na kolejny dodatek i zachowaj ogólne zasady jakie są w grze teraz to posiedzę dłużej, gra mnie nie znudziła, nie zmusza mnie tez do nolifowania i wyścigu szczurów, więc jest w sam raz.
PvE, WvW i craft z marketem to wszystko co mnie interesuje w tej grze.

Cud. :D

Ja obecnie zrobiłem sobie przerwę od "GW2". Na liczniku 44 godziny. Zacny wynik. Ogólnie to po zagraniu w "GW2" każdy inny tytuł MMORPG wydaje mi się ble. Serio. Tutaj geniusz wylewa się z każdego zakamarka. Mnóstwo świeżych pomysłów. Piękna grafika i nastrojowa muzyka. To jest to. Można zrobić pełnoprawne MMO bez wyłudzania abonamentu. Inni twórcy powinni się wstydzić za ściąganie z graczy haraczu. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 12:24 
Cytuj  
No to pierwsze wrażenia po 160hr playtime.
Da się grać. Bez rewolucji i rewelacji.
Gra się dosyć szybko nudzi.
Expi się łatwo i przyjemnie, ale o grindowaniu można zapomnieć - trzeba, albo eksplorować, albo brać udział w eventach albo craftingiem się zająć.
GW2 to taki WoW dzisiejszych czasów - znane, dobre rozwiązania wrzucone do jednego kociołka i od razu 2 mln sprzedanych egzemplarzy.
Niestety nadal jest to beta. AN działa troszkę po omacku i usilnie stara się psuć zabawę. Wcześniej można było expić jeszcze poprzez dungeony, ale to ukrócili. Generalnie twierdzą, że dają wybór, ale tak naprawdę chcą by ludzie eksplorowali.
To w kwestii PvE.

PvP.
Nie istnieje lokalnie. Zamiast tego jest WvWvW, gdzie wychodzi prawda o tym jak wielu retardów gra w GW2. Pajace biegają zbierać copper ore zamiast dołączyć do oblężenia czy obrony. Jeden wielki burdel, zero organizacji. Wychodzi tutaj problem przejścia solo PvE. Bowiem na etapie lvlowania powinno się nagradzać grę grupową, co owocowałoby zgraniem w wojnach światów.
Samo WvWvW to jeden wielki zerg, gdzie o dziwo najlepiej zorganizowane są serwery nieanglojęzyczne (ktoś to już na forum wyjaśniał - na anglojęzycznych wiele osób języka angielskiego nawet nie używa).

Community.
Gra trafiła w dużej mierze do dzieciaków, przez co rozklepana jest cała ekonomia. Fajnie, bo da się na nich gold zarabiać, niefajnie, bo to żadne wyzwanie.
Dobrym pomysłem jest handel międzyserwerowy. Dzięki temu można bardzo szybko kupować i sprzedawać.
Czat posiada ten sam problem co wszystkie postwow gry - jest nieczytelny, mały i praktycznie bezużyteczny.
No i oczywiście spam. Jak na NCfail przystało - nikt z tym nie walczy. Nikt nie próbuje zwalczać spamowanie z linkami stron poprzez wyrażenia regularne. Sytuacja prawie taka sama jak w aionie.

Generalnie pomysły były niezłe, skopiowano sporo fajnych rozwiązań, graficznie i dźwiękowo gra prezentuje się na przyzwoitym poziomie, ale jako MMO mocno kuleje.
PvE: 7/10
Fabuła: 4/10
Muzyka: 7/10
Grafika: 8/10
PvP: 0/10, ewentualnie jeśli brać pod uwagę WvWvW to 3/10
Ekonomia: 7/10
Crafting: 2/10

Średnia: 5.5/10


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 13:48 
Cytuj  
Nie zgodzę się z Tobą odnośnie fabuły, przynajmniej u Nornów (mam na myśli personal story).


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 13:52 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
Nie zgodzę się z Tobą odnośnie fabuły, przynajmniej u Nornów (mam na myśli personal story).

U asury jest kiepska fabuła, nudna, przewidywalna, nudna, nudna i nudna.
U sylvari jest nieco lepiej, ale też bez rewelacji.
Tyle, że ja jestem już spaczony fabułą z CoP, a tam była mega fenomenalna i z zapartym tchem brało się w tym udział.
Tak samo themeparki (ścieżki fabularne) w SWG były bardzo ciekawe.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 16:54 
Cytuj  
Żeby mieć fun z WvW to trzeba wybrać odpowiedni serwer, w europie jest takich kilka, więcej zdaje się w usa, druga opcja to gra w grupie z clanu lub znajomych, wtedy to ma sens.
Zorganizowane serwery działają odmiennie, commander, polecenia na chacie, vent/ts serwerowy, a na słabych serwerach ludzie robią pve i w ostateczności szukają zergu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 17:36 
Cytuj  
embe napisał(a):
Żeby mieć fun z WvW to trzeba wybrać odpowiedni serwer, w europie jest takich kilka, więcej zdaje się w usa, druga opcja to gra w grupie z clanu lub znajomych, wtedy to ma sens.
Zorganizowane serwery działają odmiennie, commander, polecenia na chacie, vent/ts serwerowy, a na słabych serwerach ludzie robią pve i w ostateczności szukają zergu.

Ok to na który serwer powinienem się przenieść z Aurora Glade?
Fajnie jakby była tam jakaś Polska ekipa też.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 18:40 
Cytuj  
Blacktide jest spoko, jeden z tych polskich serwerow, ale w WvW ładnie dziś ogarniętym zergiem się leciało. O dziwo ludzie słuchają commandera i jak nawet po jakiejś przegranej potyczce, słuchają go dalej to jest dobrze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 18:46 
Cytuj  
Blacktide to przeciętny słaby europejski serwer, fun zaczyna się na serwerach z pierwszej dziesiątki, a na US to już całkowicie inna gra, zresztą jak zawsze w każdej grze serwery EU failują.
Puki można się przenosić to zerknijcie na topowe serwery US, zobaczycie że to całkowicie inna gra, odradzam jedynie pierwsze trzy serwery bo są oblegane.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 19:07 
Cytuj  
Na Far Shiverpeaks można już w miare normalnie pograć. Tzn. o ile uda sie wejsc na WvW.
Ofc w weekendy, albo jak jakas grupa nolife'ow sie wezmie i bedzie w nocy capowac. W tedy walka z bagietkami jest wyrownania. W innym przypadku to jest totalny gwałt.

Niemcy też prowadza walke podjazdową na jedna i na durgą strone jednocześnie.

Podobno na Gunnar's Hold jest też dobrze.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 754
Dołączył(a): 2.02.2011
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 19:23 
Cytuj  
no niestety aktualnie aurora glade okrutnie possysa jezeli chodzi o 3W , jest w ogole jakies info jak beda wygladac transfery(za free) w przeciagu najblizszych tygodni ?? czy bedzie mozna dalej sie transferowac ?


_________________
www.methodwow.com

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2012, 20:45 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Podobno na Gunnar's Hold jest też dobrze.



Tylko podobno ;)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2012, 07:57 
Cytuj  
Ja z gildią przeniosłem się z FR na Whiteside Ridge(Medium) i jest dużo lepiej. Od jutra zaczynamy ostro kosić na 3W i nawet o globalu zaczęli o nas gadać:F.

Niestety stanowisko AN jest jasne i mówi, żeby migrować na mniej zaludnione serwery. Z tego co wiem, to część gildii już się przeniosła i dobrze w sumie.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2012, 17:31 
Cytuj  
Generalnie GW2 w EU jest słabe, 2-3 serwery w miarę ogarniające temat wvw, a i tak są na poziomie średniaków w US, całe szczęście że na serwerach US nie ma laga.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2012, 17:41 
Cytuj  
Już wolę te europejskie serwery

ten cały amerykański "tier of tears" czyli niby top 3 serwery 3/4 czasu wyglada tak:
Obrazek

1/4 czasu udaje sie odbic swoja czesc niebieskim i czerwonym ale tylko na chwile, no i oczywiscie w US primetime. Szkoda sie meczyc mimo ok organizacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2012, 18:48 
Cytuj  
No to Gandara EU nie ma tak źle.

Obrazek

Tydzień temu jak mieliśmy Gunnar's Hold i Blacktide było podobnie (z lekkim skierowaniem na GH). Spodziewam się, że w EU dobrze radzi sobie tez Desolation. Pamiętam, że trochę nas trzepali kiedy byliśmy razem na początku (chociaż dramatu nie było). Raz oni nas, raz my ich. Ważne by cały czas coś się działo. Gdy jest stan absolutnej dominacji jednej ze stron (czy to wy czy ktoś inny) to nie da się praktycznie grać. Co najwyżej ktoś zrobi sobie 100% mapy.

Ogólnie rzecz biorąc to WvW są teraz mało wymierne. Nadal lata masa low leveli podniesionych do 80, a to tak jakby pół gracza. Jak będzie więcej pure-80 to rzeczy mogą się pozmieniać. Nie wszyscy też wiedza jeszcze z czym to się je. Z czasem ludzie będą lepiej wszystko ogarniać (i nauczą się, że "maszyny oblężnicze > mindless zerg").
Inna sprawa, że nie istnieje coś takiego jak "serwer z dobrym dla randoma pvp". Randomy ZAWSZE są złe. Jak ktoś chce dobrego PvP to niech idzie do gildii nastawionej na WvW. Nie istnieje coś takiego jak "dobry random". U nas o dziwo ludzie się nawet słuchają gdy ktoś krzyknie, że gdzieś trzeba iść coś obronić, lub, że trzeba eskortować karawanę dolyaków bo inaczej padnie brama. Do Sun-Tzu to temu jednak daleko.


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2012, 20:34 
Cytuj  
Deso dostaje w tyłek teraz trochę bo ludzie pouciekali.

Anet musi zamknąć najpierw darmowe transfery bo tak to wszyscy inaczej będą robić cały czas, czyli wbijać na server który wygrywa , co do HoDvsSBIvsET to mapa nie wygląda tak 3/4 czasu tylko w "nocy" ponieważ na HoD mają więcej Oceanic ppl którzy zergują, zresztą wystarczy spojrzeć jakie score tam mają gdyby mapa wyglądała tak 3/4 czasu to wyglądało by to zupełnie inaczej.

Na serverach US przede wszystkim używa się więcej siege jako narzędzi do ataku/obrony, ludzie nie wbijają jak lemmingi pod bramę tylko katapultami niszczą mury, w EU zresztą w US na niższych niż pierwsze 4 servery nadal brakuje jakichś konkretnych gildii/sojuszy na WvW które poprowadziły by ludzi do walki, niestety często w chwili obecnej jest tak ( i na serverach EU i na US ) że jak coś takiego powstanie i server czy w nocy czy w prime time dostanie po tyłku nawet przez jeden dzień to ludzie zaraz z niego uciekają dołączając do topowych serverów.

Jak dla mnie zebrali za mało danych i zbyt szybko włączyli długie matchupy, powinni robić to stopniowo a przed włączeniem tygodniowych powinni najpierw pozamykać darmowe przenosiny.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.