mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 15:40 
Cytuj  
28 stycznia ukaże się 4 content patch:
https://www.guildwars2.com/en/the-game/ ... uary-2013/ :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 16:04 
Cytuj  
Nazywanie tego (i poprzednich w sumie tez) patcha 'content' to spore naduzycie.
No ale co mozna dostac za free w GW2? "New Items in the Gem Store" - ano tyle. :)

Serio.. gdzie ten content? Sam pamietam jak przy poprzednim patchyu mi odpisywales jaki t oduzy patch nie bedzie w Styczniu.
Brakuje tyllko gdzies devsa piszacego ze Styczniowy patch to prawie dodatek. LOL.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 16:11 
Cytuj  
Przecież dawno się z tego wycofali. Ten content patch, a raczej game release jak chce ArenaNet, będzie wstępem do rzeczy, które zobaczymy w lutym i marcu.

Oczywiście, że w każdym z tych game release był content. Nie będę ci nic tłumaczył, bo to nie ma najmniejszego sensu. Starają się bardziej niż wiele firm, które przyjęły w swoich grach model biznesowy z abonamentem.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 16:16 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Starają się bardziej niż wiele firm, które przyjęły w swoich grach model biznesowy z abonamentem.


Absolutny bullshit. Bo chyba nie mowisz o nowych Patchach do WoW albo nie o Trionie (co jzu by bylo niesmacznym zartem) albo EVE , ktore wrzuca cale dodatk iza frajer. Innych MMO z abo nie ma.

Tak jak myslalem ze nic sensownego nie napiszesz bo tutaj sie nie da nic sensownego napisac.
GW2 to chyba najgorzej rozwijane MMO ever... malo... wolno... nietestowane releasy bo nie maja nawet PTRow a najwiecej to jest obiecywania i PRu.
No ale jak juz pisalem co mozna dostac bez abo - okazuje sie po paru miechach ze niewiele.

PS. Zaczyna sie wylaniac pattern w tych patchach.. co miesiac dostaniesz ancended itemy na jeden item slot na postaci i farm go.. niczym to sie nie rozni od gear progression w WoW/RIFT (gdzie dostajesz przewanie caly tier) z tym ze tutaj jest to zrobione gorzej i w formie skarlalej, zeby nie powiedziec niedorozwinietej plus wymagania czasowe grindu sa wyzsze farmic mozna jedna instancje. GG.

No i moj drogi wodny:
Cytuj:
Przecież dawno się z tego wycofali.

O to chodzi. Dokladnie o to chodzi... :)

PS2. Zakladanie nowego tematu fldla kazdej pierdoly ne jest spoko wodny. Mozesz to dopisac do istniejecego i nie byloby roznicy.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 22 sty 2013, 16:34 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 16:34 
Cytuj  
Nowych patchach do "WoW"? No tak, bo zobaczyli chociażby takiego "RIFTa" i w końcu zaczęli wypuszczać content częściej niż kiedyś. Niekiedy robili sobie nawet półroczne przerwy miedzy kolejnym mięchem dla graczy. Zobaczyli, że inni potrafią więcej, szybciej i lepiej, to sami starają się robić podobnie.

No Blizzard i TRION są teraz w komfortowej sytuacji - niedawno wydali dodatki i teraz mogą serwować ich wycięte części graczom.

No tak, bo inne gry pół roku po premierze były bez wad, twórcy dodawali masę nowego contentu i wszystko było super. Chyba w jakimś innym wymiarze. "GW2" nadal cierpi na choroby wieku dziecięcego. Duża część z nich zostanie zlikwidowana w pierwszej połowie tego roku. Są plotki o dodatku.

Mnie tam te game releases zadowalają. Halloween i Wintersday większość contentu miały w formie nietrwałej, ale nie przypominam sobie by w jakiejkolwiek innej grze zrobili tego typu wydarzenia lepiej i z większych rozmachem. The Lost Shores to była wpadka, która ich czegoś nauczyła, co było widać po grudniowej łatce. Wszystko odbywało się znacznie sprawniej i bez większych problemów.

O co niby chodzi? Którzy twórcy nie zmieniają zdania albo nie obiecują rzeczy, których potem nie udaje im się spełnić po części lub w całości? Ostatnio pojawił się wpis na blogu traktujący o nadchodzących zmianach i contencie. Większość rzeczy, które tam wyczytałem jak najbardziej na plus. Poprawią to co jest teraz, sprawią by zapomniane miejsca odzyskały popularność i dodadzą coś nowego.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 17:36 
Cytuj  
Ja sie tylko zastanawiam kiedy ArenaNET stwierdzi ze juz starczy tych patchy, pora na dodatek/DLC pack/cos zeby zebrac kolejne $$ :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 18:01 
Cytuj  
wodny napisał(a):
No tak, bo inne gry pół roku po premierze były bez wad, twórcy dodawali masę nowego contentu i wszystko było super. Chyba w jakimś innym wymiarze. "GW2" nadal cierpi na choroby wieku dziecięcego. Duża część z nich zostanie zlikwidowana w pierwszej połowie tego roku. Są plotki o dodatku.



Roznica jest taka, ze na 'wiek dzieciecy' to sobie mmorpgi mogly pozwolic 5-6 lat temu. Teraz widac, co sie dzieje z grami ktore nie potrafia wystartowac bez 'wieku dzieciecego' - kazde takie mmo wychodzi i przechodzi na f2p po kilku miesiacach. GW2 sie niczym nie rozni od tych gier i zalicza takiego samego faila, poza takim szczegolem, ze w GW2 tego faila sie udowodnic nie da, bo gra od poczatku byla f2p. Choc wystarczy sobie zadac pytanie, aby stwierdzic czy ta gra faktycznie jest taka super: "Czy gdyby w grze istnial abonament tak jak w innych produktach, to czy ciagle bym w ta gre gral".

Ja osobiscie mimo, ze kupilem gre za 150zl, a sprzedalem 2 miesiece pozniej sprzedalem za 40zl to jestem z mojej decyzji zadowolony. Co mowili mi ludzie jak odchodzilem? "Poczekaj jeszcze kilka tygodni - pojawil sie blog ze pracuja nad featuresami PvP. Lada moment sie to pojawi"
Atm gra ile ma? Cos w okolicy pol roku i co? Kilka/kilkanascie dni temu pojawia sie po raz trzeci, czy czwarty ten sam 'blog' mowiacy o tych samych rzeczach co do PvP i nadal ich nie ma.
Wychodzi gra, ktora ma byc inna niz wszystkie mmorpgi, bo na focus ma brac PvP i co? Przez POL ROKU nie pojawia sie nic co moglo by ozywic PvP w GW2. Malo tego - zamiast tego wychodza jakies lol eventy okolicznosciowe, o ktorych wszyscy zapomna 3 dni po.

Nie ma sie tu co oklamywac - GW2 mialo najwieksza szanse na zmiane monopolu na zarys rozgrywki w gatunku MMORPG. I nie dosc ze szanse zmarnowali i im nie wyszlo, to jeszcze powodem tego bylo nie zly design gry, ktory byl obiecywany, a totalnie porzucenie obiecanego desingu i przyjecie strony monopolisty.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 21:49 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Ja sie tylko zastanawiam kiedy ArenaNET stwierdzi ze juz starczy tych patchy, pora na dodatek/DLC pack/cos zeby zebrac kolejne $$ :)


Ja obstawiam że płatne dodatki będą z nowymi rasami/klasami.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 22:19 
Cytuj  
Ja mam szczera nadzieje, ze nowych ras nie dostaniemy. Nigdy.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 22:29 
Cytuj  
No tak, bo byś musiał od nowa trzepać rasy, klasy.. żeby mieć. ;>>>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 22:34 
Cytuj  
E nie. Ja chce wiecej armrow dla ras ktore już sa. Kazda nowa rasa to mniej armorow ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 22:38 
Cytuj  
NOwe rasy to nowe zony, pelen storyline i lore.. kto by sie wysilal... :)

Dostaniesz nowa klase, ktora robi dokladnie to samo co 8 poprzednich (dzieki super plytkiemu systemowi 'robta co chceta") z 30 nowymi skillami z czego po 5 wyglada tak samo i robi to samo i z 60 traitami z ktorych polowa zacznie dzialac po 15 fixach czyli po 3 miechach a polowa nadal nie a 3/4 bedzie zupelnie nieprzydatne i gimpujace chara.

Gw2 i jego innowacyjny i zajebisty inaczej system w jednym zdaniu LOL.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 22:50 
Cytuj  
Szamotula, jeszcze napisz, że każde nowe MMORPG powinno mieć na starcie tyle contentu co "WoW" ze wszystkimi dodatkami. Bzdury, bzdury, bzdury. Też należysz do gatunku ludzi, którzy bezgranicznie wierzą twórcom danej gry? Jeżeli tak to gratuluję naiwności. Mnie ludzie z ArenaNet nie zawiedli. Miałem wielkiego hajpa i to co chciałem dostałem. Z tym PvP to będzie trzeba poczekać jeszcze kilka miechów. Może i do końca roku. Wiele rzeczy muszą wprowadzić. Będzie kiedy będzie. Nigdy nie podawali żadnych konkretnych dat jeżeli chodzi o w pełni funkcjonalne PvP. Przeważnie to były blogi na temat postępu prac.

Choroby wieku dziecięcego w MMORPG są raczej nieuniknione. Nie porównujmy gier, które są na tym rynku kilka dobrych lat z tytułem, który ma pół roku. To trochę nieuczciwe, bo taki świeży tytuł przeważnie wypadnie negatywnie w porównaniu z grą, która już swoje lata ma i twórcy przez wiele lat dodawali content, łatali dziury i dopieszczali swoje dzieło. Zrobili 3 kampanie "GW" i dodatek. Co z tego? Tam było CORPG, tutaj jest MMORPG. Te gry dużo łączy, ale też naprawdę sporo dzieli.

Nigdy nie było mówione, że w "GW2" będzie jakiś wielki focus na PvP. Wręcz przeciwnie. W dużej części wywiadów i artykułów skupiano się na PvE.

Znajdź mi lepsze eventy okolicznościowe niż te w "GW2".

"GW2" nie miało nigdy szans na jakikolwiek monopol na rynku MMORPG. "WoW" zawsze będzie niepokonanym kolosem.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 22 sty 2013, 23:22 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Z tym PvP to będzie trzeba poczekać jeszcze kilka miechów. Może i do końca roku. Wiele rzeczy muszą wprowadzić. Będzie kiedy będzie. Nigdy nie podawali żadnych konkretnych dat jeżeli chodzi o w pełni funkcjonalne PvP. Przeważnie to były blogi na temat postępu prac.

Styczeń mamy :D
A blogami contentu się nie zapełni. Zresztą WoW początkowo sypał content patchami często, w porównaniu do innych mmo wtedy to jeden za drugim. Zwolnili jak im konkurencja z obiegu całkowicie wypadła. Jakby NCsoft mniej kasy dawał na marketing, a więcej na pracę nad grą, to by problemu nie było. A tak sprzedać i kto kupił niech ma.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 23 sty 2013, 02:09 
Cytuj  
Wodny, ale ty chyba nie ogarniasz ze WoW nie ma wcale masy contentu, wiec innym grom nie tak ciezko jest prezentowac podobny poziom.
Co ma WoW jako endgame? Rajdy, heroiki, Areny, Bg i rated BG. To wszystko jest w Wowie od 6 lat, wiec ciezko aby oczekiwac ze w 2012 roku wyjdzie gra, ktora bedzie miala mniej contentu od takiego WoWa, gdzie ostatnie nowosci weszly w TBC.

Co do PvP w GW2 to do samego konca nie bylo wiadomo, ze bedzie tak chujowo zrobione na release - toc to wiekszy scam niz pvp w d3.
Grasz sobie w bete gw2 i masz ladnie dzialajace free i payed tournamenty, wiec sobie myslisz ze na release napewno tez beda te turnieje co miesieczne itp. A co sie okazalo? Nawet payed tournamentow nie bylo przez xx miesiecy(sa one wogle juz, czy nadal nie ma?).
PvE tez lepsze nie bylo z pobugowanym i niedorobionym shitem.

I nie, tutaj wcale nie ma nic do tego to, ze gra jest nowa, a to ze w gw2 nawet porzadnych CLOSED bet nie bylo, nie mowiac o OPEN(LOL). W takim Wowie kazdy dodatek i patch to miesiace ptrow i bet w ktorych uczestnicza tysiace ludzi, ktore moga ocenic dzialanie wszystkiego wlacznie z endgamem.
Jak Anet chcialo na przyklad przetestowac dzialanie/trudnosc eventow w ostatnich zonach przy kilkuset osobach, skoro zapewne testowalo je kilkanascie osob z grupy testerskej.

Ja nie wiem jak mozna tworzyc gre MASSIVELY nie wpuszczajac tysiecy graczy do testowania produktu od A do Z.



PS. Uwierz mi wodny - istnienie jednej instancji, zamiast 10ciu, czy jednego trybu PvP, zamiast 5ciu nie ma nic wspolnego z tym, czy gra ma miesiac, czy 5 lat. GW2 nie jest innowacyjnym produktem, ktory stopniowo wrzuca swoje nowe pomysly. To jest gra dzialajaca na tych samych zasadach co kazdy inny themepark, wiec naprawde mozna oczekiwac ze dobre studio potrafi wrzucic wszystko to co juz bylo w innych grach, albo i wiecej na start. Do tego nie potrzeba 6 lat developingu.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2013, 22:04 
Cytuj  
https://forum-en.guildwars2.com/forum/i ... ry-28-2013

Bardzo dużo fajnych zmian. :)

Skoro to jest tylko przystawka przed lutym i marcem, to... :D


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2013, 22:37 
Cytuj  
Contentu zero i zupelnie nie ma sie czym jarac ale zmiany gameplayowe i mechaniczne wydaja sie ok.. przynajmniej zaczynaja kurwa sluchac playerbase a nie akcjonariuszy czy tam Nexona.
Patch dobrze rokujacy na przyszlosc... jeszcze z 5 takich to moze sie zastanowie nad sciagnieciem gry ponownie. :)


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2013, 22:40 
Cytuj  
Contentem jest Living Story.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 sty 2013, 22:42 
Cytuj  
Moze dla ciebie. Dla mnie 5 nowych npcw w miescie jebiacych w kolko ten sam dialog i pare eventow w 2 zonach na 30 minut gameplaya to niejest content (a tak to pewnie bedzie wygladac) . Zreszta tlumaczylem ci juz na czym polega problem 'expansions worth of content' w GW2 i nie chce mi sie ponownie.

Jako patch balansujacy to jest OK - jako content patch to powinni sie wstydzic ze tak to nazywaja.
Ale tak jak mowie - krok w dobra strone. Zobaczymy co beda robic z gra dalej.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2013, 16:18 
Cytuj  
@Kabraxis - jaki system mógłby być następcą wrzucania kolejnego tieru gearu?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.