mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2012, 13:11 
Cytuj  
mowi sie ze po prostu po odejsciu cryptic do Atari, NCSoft wykupil od nich licencje na City of Heroes na 5 lat, a po 5 latach po prostu zamknal gre.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 wrz 2012, 22:17 
Cytuj  
http://www.gram.pl/news_9wvhG,u0_Fani_C ... w_gry.html :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 9 wrz 2012, 10:25 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=TQPJw5qAajs&feature=plcp

walcza dzielnie

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2012, 20:37 
Cytuj  
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game ... osted.html

Już pożegnania nadszedł czas...


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2012, 23:49 
Cytuj  
Zal mi tych protestujacych bo ncsoft i tak ma ich w dupie. :)

Obrazek

Zamiast Wildstara mozna rownie dobrze wsadzic GW2 bo ide o zaklad ze jesli z kureczka Item Shopa nie bedzie leciac kasa nonstop strumieniem to z rowna premedytacja odetna prad. :)
Jeszcze jak plotki o checi przejecia Valve sa prawdziwe to juz wogole kaplica. :/


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 07:49 
Cytuj  
Według mnie nigdy nie wyłączą serwerów "GW" i "GW2". ;)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 08:10 
Cytuj  
GW wylacza w przyszlym roku, Aiona pewnie tez.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 15:50 
Cytuj  
rofl to NCSoft dal popis. Choc nie wiadomo czy faktycznie mogli cos zrobic w tej sprawie, no ale i tak spluneli w twarz fanom.

http://www.youtube.com/watch?v=pC3tseY- ... r_embedded

szkoda :(

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 16:36 
Cytuj  
Ale, że czemu spluneli? Obejrzałem to video choć przyznam, że przewijałem. Coś tam było co opuściłem?

Bo narazie to wyglada tak. NCSoft ogłasza, że zamykają. Fani COH nie chcą i walczą o to aby nie zamykać. NCSoft nie zmienia decyzji.
Gdzie to splunięcie w twarz?

tzn. ja nie bronię NCSoft-u bo mam tą korporacje w dupie podobnie jak wszystkie inne, ale nie wiem - NCSoft obiecywał coś i się wycofał? Było tak jak w przypadku AC2 gdzie Turbine zamlneło grę pół roku po wypuszczeniu dodatku i skasowaniu kasy za niego?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 19:29 
Cytuj  
NC Soft to dosc specyficzna korporacja. Przy TR swietnie bylo widac ich koreanski sposob rozumowania.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 19:38 
Cytuj  
sula napisał(a):
Ale, że czemu spluneli? Obejrzałem to video choć przyznam, że przewijałem. Coś tam było co opuściłem?

Bo narazie to wyglada tak. NCSoft ogłasza, że zamykają. Fani COH nie chcą i walczą o to aby nie zamykać. NCSoft nie zmienia decyzji.
Gdzie to splunięcie w twarz?

tzn. ja nie bronię NCSoft-u bo mam tą korporacje w dupie podobnie jak wszystkie inne, ale nie wiem - NCSoft obiecywał coś i się wycofał? Było tak jak w przypadku AC2 gdzie Turbine zamlneło grę pół roku po wypuszczeniu dodatku i skasowaniu kasy za niego?

CoH już od dość dawana jest trupem. Tzn. ktoś tam gra, ale gra sie nie rozwija.
Jedyne coo NCSoft obiecał to, że zamknie gre.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 20:11 
Cytuj  
iniside napisał(a):
CoH już od dość dawana jest trupem. Tzn. ktoś tam gra, ale gra sie nie rozwija.
Jedyne coo NCSoft obiecał to, że zamknie gre.


Co to znaczy gra sie nie rozwija?
Podczas f2p zostaly wydane 3 issue (darmowe wieksze content patche) w testach byl issue 24, jeden z wiekszych issue.
Graczy bylo wystarczajaco, community CoH od dawna mial oddane grze, a f2p tylko sprawe w tym wzgledzie polepszylo.


Nie wiem czego sula nie rozumiesz.
NCSoft zamyka w trybie natychmiastowym studio Paragon (ktore jak wyzej pisalem pracowalo caly czas nad gra) i zamkniecie gry soon - gracze robia w pizdu akcji m. in. kupuja jakis tam obiad, petycja podpisana przez 20k osob, filmiki z tysiacami graczy - ncsoft "odpowiada" suchym FAQ kiedy serwery beda zamkniete, o refundach i braku mozliwosci zalozenia kont, nie odniosl sie w zadnym stopniu do protestujacych - jesli nie mialby mozliwosci utrzymac gry (licencja czasowa od cryptica ktorej nie moga/nie chca przedluzac) moglby chociaz napisac cos na ten temat a tak to bez slowa zamykamy teatrzyk.


Ostatnio edytowano 28 wrz 2012, 20:17 przez Arturnik, łącznie edytowano 2 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 20:16 
Cytuj  
Jeszcze jak im gracze słali mejle na skrzynkę coh, to ich "poprosili" żeby nie przeszkadzali im w robieniu interesów i wysyłali te swoje maile "gdzieś indziej". Gangnam style :roll:


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 20:45 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Nie wiem czego sula nie rozumiesz.
NCSoft zamyka w trybie natychmiastowym studio Paragon (ktore jak wyzej pisalem pracowalo caly czas nad gra) i zamkniecie gry soon - gracze robia w pizdu akcji m. in. kupuja jakis tam obiad, petycja podpisana przez 20k osob, filmiki z tysiacami graczy - ncsoft "odpowiada" suchym FAQ kiedy serwery beda zamkniete, o refundach i braku mozliwosci zalozenia kont, nie odniosl sie w zadnym stopniu do protestujacych - jesli nie mialby mozliwosci utrzymac gry (licencja czasowa od cryptica ktorej nie moga/nie chca przedluzac) moglby chociaz napisac cos na ten temat a tak to bez slowa zamykamy teatrzyk.

Co byś chciał, żeby napisali? Pewnie uznali, że gra nie ma przyszłości bo jest za stara, może mimo f2p zyski z niej miały tendencje spadkową, a oni nie chciali przeznaczać kasy na jakiś grubszy revamp np. przepisanie gry na nowy silnik, żeby tendencję odwrócić. Czasem się zamyka grę, która jest jeszcze teoretycznie zyskowna, ale managment wierzy, że już niediugo nie będzie.
DCUO jest w miarę nową grą, a Marvel Heroes za rogiem. Może też chcieli paru najlepszych devsów z Paragonu do innych studiów.

Jeżeli zupełnie nie zareagowali na protesujących to rzeczywiście słabo. Powinni im powiedzieć, że ich widzą i może nawet podziękować za pokazania przywiązanie do gry.

Co do trybu natychmiastowego - do polecam się przyzywczaić - tak się zamyka f2p tytuły.
Tak właśnie są zamykane prawie wszystkie te importowane azjatyckie f2p grindery od lat oraz mniejsze zachodnie f2p produkcje ostatnio też. Szybko ogłoszenie 2-3 miesiące zazwyczaj, czasem szybciej. Pamiętaj duża część graczy szybko przychodzi i szybko odchodzi, albo gra w dany tytuł przez parę dni, odchodzi na tygodnie lub miesiące i potem wraca znowu na chwilę. Dlatego większość f2p tytułów jak są zamykane to "nagle". Żeby jak najdłużej kupowali nowego punkciki do sklepu, a nie grali nic nie wydając (bo i tak zamykają to się nie opłaca nowych kupować) To nie p2p gra gdzie wszyscy, którzy po ogłoszeniu zamknięcia dalej płacą.

Jest to chamstwo, ale tak to wygląda. Przy rosnącej lawinowo ilości f2p takie rzeczy się będą zdarzały coraz częściej. Tym bardziej, że większość tytułów będzie startowała jako f2p / freemium lub w ostateczności jako b2p z CS. Ponadto coraz więcej nie-mmo multiplayer / co-op tytułów będzie jako f2p i będą się "bić" o sporą część graczy mmoprg też.

Następne parę lat to będzie walka na noże, spore przekształcenia na rynku (na gorsze przynajmniej w mainstreamie imo) i nie tak mało padających tytułów.
Pamiętaj niedługo słoń Swtor na f2p przechodzi. TESO też pewnie będzie miało premierę jako freemium albo b2p z CS. Nie mówiąc o innych tytułach czekających w kolejce i importach z Azji, a coraz więcej jest tam produkcji, które nie są tanimi klonami.

NCSoft to takie same chujki jak każda średnio chamska korporcja będąca w obrocie publicznym. Poziomu EA czy Nexon-u jeszcze nie osiągneli ale dużo lepsi nie są. Zresztą kto jest.


Ostatnio edytowano 28 wrz 2012, 20:50 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 20:49 
Cytuj  
Wiem o tym i nie sadzilem ze skonczy sie to inaczej po zamknieciu biorac pod uwage przeszlosc NCSoftu z zamknieciem AA, czy TR, no ale dalej uwazam ze to spluniecie w twarz fanom.

Hehe, caly czas mam na polce pudelka z Auto Assault, Tabula Rasa i City of Villains :wink:

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2012, 21:26 
Cytuj  
W segmencie MMO NCsoft jest niewątpliwym liderem sukinsyństwa.
Może tak się robi biznesy w Korei, ale u nas takie coś nie powinno być akceptowane, a firma bojkotowana.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 08:07 
Cytuj  
A WoW nadal się trzyma ;).

Nie wiem ile wiary gra obecnie w gw, ale pewnie nie jest to jakaś porażająca ilość. Zasada jest prosta - gra nie jest rentowna, to zamykać i tyle. Gracze z reguły mają gówno do powiedzenia, co najwyżej ktoś rzuca ściemę, że się przejął i poszukają alternatywnego wyjścia. Ale to tylko ściema. Dobrze, że z GW2 ma spokój na parę lat, akurat jak wyjdzie Titan albo jakieś inne MMO ;).

GW jakoś przez lata się trzymało i żyło też dzięki dodatkom. Tutaj pewnie będzie tak samo (mam nadzieję na częste dodatki i pacze).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 paź 2012, 17:22 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Zasada jest prosta - gra nie jest rentowna, to zamykać i tyle. Gracze z reguły mają gówno do powiedzenia


Bo gry robione/wydawane przez koncerny czyli większość robi się dla kasy a cała reszta to mydlenie oczu.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 09:44 
Cytuj  
http://www.gram.pl/news_9wzfG,e4_City_o ... hetni.html ;)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 18 paź 2012, 16:46 
Cytuj  
wodny napisał(a):
http://www.gram.pl/news_9wzfG,e4_City_of_Heroes_da_sie_uratowac_Nieoficjalnie_sa_chetni.html ;)


NCSoft jest dziwna firma i na 90% nie odsprzeda praw do CoH nikomu innemu.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.