mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 09:51 
Cytuj  
Aion goes free-to-play in February 2012
Cytuj:
Fantasy MMO Aion goes free-to-play in February 2012, NCsoft has announced.

From February you'll be able to download the full version of the game for free and play without any subscription costs.

NCsoft has partnered with Gameforge, which will be responsible for running the game across all of Europe.

The switch to free-to-play was made, NCsoft said, to boost player numbers in Europe.


http://www.eurogamer.net/articles/2011- ... ruary-2012


"Freemium" info:

http://www.aionfreetoplay.com/website/features/

PS: Patrząc na opcję "Veteran" to całkiem nieźle.


Ostatnio edytowano 14 gru 2011, 09:59 przez Piaskowy, łącznie edytowano 2 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 09:54 
Cytuj  
A to niespodzianka...


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 10:48 
Cytuj  
Serwery na zachodzie zdychały to zmieniają.

Patrząc się na "Veteran" - proste po prostu dowalą mocno rozbudowany sklepik. Zresztą już testowali jak się rzeczy nie-cosmetic sprzedają. Była czasowa oferta na 'socketing supplements' ze 100% szansą powodzenia.

Pozwalało to na ominięcie setek godzin grindu. Musiało się wystarczająco dobrze sprzedać. Takie rzeczy pewnie będą w sklepiku po przejściu na freemium + standardowe zmiany w mechanice gry z czasem, żeby napędzać sklepik :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 10:53 
Cytuj  
Ja już grałem w to około 6 miesięcy, więc nawet na f2p nie wrócę...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 11:00 
Cytuj  
zeby dali takie info pare tygodni temu to pewnie masa ludzi by wrocila polukac chociaz a tak to juz najblizsze miesiace bedzie swtor. tak czy siak jak na darmowke to bedzie najlepsza pozycja.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 11:07 
Cytuj  
sula napisał(a):
Serwery na zachodzie zdychały to zmieniają.

Patrząc się na "Veteran" - proste po prostu dowalą mocno rozbudowany sklepik. Zresztą już testowali jak się rzeczy nie-cosmetic sprzedają. Była czasowa oferta na 'socketing supplements' ze 100% szansą powodzenia.

Pozwalało to na ominięcie setek godzin grindu. Musiało się wystarczająco dobrze sprzedać. Takie rzeczy pewnie będą w sklepiku po przejściu na freemium + standardowe zmiany w mechanice gry z czasem, żeby napędzać sklepik :)

Niezupełnie. Po prostu NCSoft totalnie zawija się z EU.
Oddali prawa do wydawania Lineage 2 dla Innovy.
Teraz oddają prawa do Aiona dla Gameforge.

Aion NA nadal zostaje płatny i pod skrzydłami NCSoftu.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 11:37 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
sula napisał(a):
Serwery na zachodzie zdychały to zmieniają.

Patrząc się na "Veteran" - proste po prostu dowalą mocno rozbudowany sklepik. Zresztą już testowali jak się rzeczy nie-cosmetic sprzedają. Była czasowa oferta na 'socketing supplements' ze 100% szansą powodzenia.

Pozwalało to na ominięcie setek godzin grindu. Musiało się wystarczająco dobrze sprzedać. Takie rzeczy pewnie będą w sklepiku po przejściu na freemium + standardowe zmiany w mechanice gry z czasem, żeby napędzać sklepik :)

Niezupełnie. Po prostu NCSoft totalnie zawija się z EU.
Oddali prawa do wydawania Lineage 2 dla Innovy.
Teraz oddają prawa do Aiona dla Gameforge.

Aion NA nadal zostaje płatny i pod skrzydłami NCSoftu.

No tego nie wiedziałem.

Mimo wszystko imo w kwestii sklepiku będzie mniej więcej tak jak mówiłem :wink:

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 12:27 
Cytuj  
sula napisał(a):
Mimo wszystko imo w kwestii sklepiku będzie mniej więcej tak jak mówiłem :wink:

Bo to oczywiście racja. Na tym będzie polegał ich plan rentowności utrzymania więc będą dążyć do tego aby gracze kupowali itemy/usługi.

Najśmieszniejsze jest tylko to, że aby mieć to co przy zwykłej płatnej subskrypcji trzeba jednak zazwyczaj wydać więcej... i to sporo ;)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 17:35 
Cytuj  
Czytają w moich myślach bo jeszcze klika dni temu myślałem o Aionie. Nawet chciałem odzyskać konto a tutaj popatrz. Gra zdycha.


_________________
LaMoon#2988

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 00:04 
Cytuj  
Czy ktoś z doświadczenia wie jak zwykle kształtuje się cena golda w grze która przeszła na f2p ?

Nadal mam dosyć wykoksane konto w Aionie z 1 mld kinah. W sumie mógłbym probowac je opchnąć (albo samą kasę).

Lepiej poczekać czy próbowac teraz ? A może już po herbacie jest ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 08:57 
Cytuj  
Nie potwierdzone na 100%, ale podobno ograniczenia dla F2P graczy, to:

Cytuj:
if I'm reading the website right, new players after the F2P changeover will be unable to trade, use the broker, or use private shops. they'll also have increased cooldowns, reduced fort awards, little/no chatting, not be allowed in legions, not be able to use the mailbox, not be able to extract or gather, and have limits on npc selling. the new pay subscription is identical to the current pay subscription, and the free versions are ridiculously limited.


LOL

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 09:50 
Cytuj  
Veteran to opłacający grę lub gracz który ma zamrożone konto ale dodał kiedyś klucz do gry. Jak widać status Veteran niczym wielkim sie nie różni od statusu "Gold", który będzie jedyną opcją płatną. Kluczyk de facto kosztuje grosze i jest opłacalną opcją.

Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 10:03 
Cytuj  
Ano tak jak pisałem. "Veteran" jest opcją aby ściągnąć do gry byłych graczy, których przecież Aion miał sporo bo boxy się sprzedały dobrze.
Statusu "Veteran" o ile dobrze odczytuję stronę - nie będzie można zdobyć po przejściu na freemium.

Pytanie jest jak Gameforge chcę na tych graczach zarobić?

Sklepik! Cześć tych graczy pewnie ma wysoko levelowe postacie,a pozostała sobie doleweluje.

Imho w sklepiku pojawią się rzeczy w stylu 100% na manastone socketing.


Może nie od razu, żeby nie odrzucić - ale będą sukcesywnie dodawane.
Poza tym pytanie w jakim stopniu Gameforge będzie miało prawo, żeby sobie swoją wersję Aion pozmieniać, w celu np. zmiany pewnych mechanik żeby napędzić sklepik?

Jakoś kasę od "Veteranów" ściągnąć będzie trzeba. Za darmo nic nie ma.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 10:18 
Cytuj  
Będziesz mógł przejść na status Veterana po zakupieniu czegoś z IS za pewną, nie określoną jeszcze kwotę.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 10:22 
Cytuj  
fakt nie doczytałem

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 10:33 
Cytuj  
Prawdopodobnie, czytając posty Devsów, wersja f2p wejdzie wraz z aktualizacją do 3.0, co jest / będzie trafionym wyborem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.