mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2003, 12:08 
Cytuj  
Tematem ankiety jest pytanie: Czy podobaja sie panu/pani newsy w obecnej formie?

Co bardziej inteligentni proszeni sa o wyrazenie swojej opinii w 2-3 zdaniach. Reszta wystarczy, ze wybierze odpowiednia odpowiedz i wcisnie przycisk. Dziekuje za uwage.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 cze 2003, 12:50 
Cytuj  
Nie podoba mi ze ten panel jest pioniowy i po lewej stronie ekranu.Osobiscie widzialbym go w formie poziomego panelu (jak to bylo na pocztaku) nad tabelka z forami...

anyways, tylko moje 3 grosze


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 540
Dołączył(a): 18.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2003, 14:43 
Cytuj  
Ja bym wolal jakby byl po prawej stronie ten panel z newsami albo na dole.
Ogolnie oceniam na dziesiec. :wink:


_________________
Pozdrowienia z piekla. ;)

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2003, 16:19 
Cytuj  
Czemu niby mają służyć newsy tak wydzielone?


_________________
Magus
vel Adsumus

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 cze 2003, 16:37 
Cytuj  
Zeby nie gubily sie pod stosem innych postow. Teraz zamiast w ogolne, pojawialyby sie tutaj. Moze ktos zacznie wchodzic na mmorpg.pl po to, zeby je wlasnie czytac.

Sa w pionie, zeby nie ''wydluzac'' forum. Po wejsciu na strone od razu widac nowe newsy i najwazniejsze dzialy :O

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 9 cze 2003, 22:18 
Cytuj  
Bardzo fajny pomysł , o ile same newsy będą interesujące :wink:

Jestem na TAK

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 9 cze 2003, 22:52 
Cytuj  
Ogolnie do newsow nic nie mam, ale w takiej formie jak teraz jest to zrobione to mi sie nie podoba...

Razi moj - jakze dobry - aczkolwiek niezwykle wrazliwy - gust estetyczny.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 06:16 
Cytuj  
Co cie najbardziej razi Theddauszu? :) Opowiedz nam prosze. Kolorystyka? Szerokosc? Pogrubienie imienia autora newsa?

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 09:18 
Cytuj  
A co planujemy zeby bylo w niusach? Linki do waznych postow na boardzie? Linki do innych stron? Ciekawostki z zycia slimakow winniczkow?
I kto będzie mógł niusy dodawac, usuwac etc?

Chodzi mi o to, ze taki pomysl (takie wyeksponowanie niusow) ma sens w momencie kiedy beda one sensownie utrzymywane, to znaczy w miare regularnie beda sie w nich pojawiac jakies mniej lub bardziej interesujace informacje (co jest upierdliwe, wiem, bo redagowalem w mojej gildi niusy przez prawie rok). Jesli natomiast ma byc tak, ze pojawi sie tam jedna informacja na pol roku albo kazdy bedzie mogl wrzucac co chce, to jest to kiepski pomysl.

Najlepsze rozwiazanie jakie znam, to takie do ktorego doszlismy po pol roku w Knights of the Sacred - ze kazdy moze pisac newsy, ale nie trafiaja one od razu na strone glowna, tylko musza byc najpierw przez kogos z oficerow/moderatorow zaakcptowane - to odsiewa spam, a jednoczesnie powoduje, ze newsy zyja.

Muminus

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 09:38 
Cytuj  
Drogi Kumradorze :grin:,

Zacznijmy od tego, ze dodanie dodatkowej dosyc szerokiej tabelki po lewej stronie i co za tym idzie zwezenie tabelki z dzialami/tematami forum zaburzlo pewna naturalna harmonie, jaka to forum zwyklo sie cechowac.

Ponadto nowa tabelka niczym sie nie wyroznia. To samo tlo, taki sam kolor liter, wlasciwie tylko mniejsza czcionka. Nie przyciaga wzroku. A moznaby przeciez znalezc pasujace do calosci rownie stonowane kolory, ktore jednak w skuteczny sposob wyeksponowalyby calosc i nie meczyly wzroku.

Do tego wszystkiego nalezy dodac niezbyt szczesliwy dobor wlasnie wielkosci czcionek i rozmieszczenia elementow w samej tabelce z newsami. Czcionka jest i za mala (nie przyciaga wzroku) i jednoczesnie za duza (za malo informacji miesci sie w jednej linijce, przy dluzszych informacjach zmieszcza sie dwie na stronie). "Komentarze" i "Odslon" z wyrownaniem do prawej draznia, bo niemal zlewaja sie z oddalona o zaledwie pare pikseli sasiednia, glowna tabelka forum.

Moglbym tak jeszcze troche, ale na egzamin sie spiesze ;P.

Generalnie gdyby to ode mnie zalezalo to jesli koniecznie te newsy jednak musza byc, to zaproponowalbym stworzenie prostej, ale przejrzyjstej i osobnej stronki glownej z newsami (pod adresem mmorpg.pl) z wyeksponowanym linkiem do forum (pod adresem mmorpg.pl/forum/ czy /board/, whateva). Nic na sile ;P.

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 09:54 
Cytuj  
Nie wiem jak u Was, ale u mnie wyglada to mniejwiecej tak..

Mozilla PL Firebird 0.6:
Obrazek

IE 6.0
Obrazek

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 10:43 
Cytuj  
A co planujemy zeby bylo w niusach? Linki do waznych postow na boardzie? Linki do innych stron? Ciekawostki z zycia slimakow winniczkow?

... W newsach bedzie (?) to co zwykle jest w newsach, czyli newsy. Teraz testujemy i nikt jeszcze nic nie zaczal pisac (biorac pod uwage te wszystkie pochlebne komentarze, to nie wiem, czy w ogole jest sens sie za to zabierac), wiec dlatego tak to wyglada...

I kto będzie mógł niusy dodawac, usuwac etc?

To bylo i nadal jest opisane w topic INFO.

Po to newsy zostaly wyeksponowane, zeby cos sie w nich powaznego pojawialo. Zazwyczaj newsy w ogolnych (jakies nowe bety, jakies triale, cos o MMORPGu) pisalem ja. Jesli dodatkowo ktos inny z odpowiednimi uprawnieniami zechce napisac cos o swojej grze (jakies wazne zmiany itp.) to tym lepiej.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 10:54 
Cytuj  
Theddas, moze ty masz za male czcionki ustawione i ci sie zlewa dlatego? : U mnie wszystko wyglada dobrze i newsy w lewym gornym (prawie ze) rogu rzucaja sie w oczy jak nalezy, bo zazwyczaj stamtad zaczyna sie strone czytac...

Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 11:10 
Cytuj  
imho sa dobrze zrobione, przy nazwach forum czyli tam gdize na starcie patrze, nie sa na gorze wiec nie zmuszaja do przewijania forum zeby przejzec topici itp.

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 12:28 
Cytuj  
zaglosowalem na nie bo mi sie niepodobaja :>
lepiej byloby jakby news byl krotszy np. tylko tytul topica wtedy potrzebowaly by mniej miejsca. I zeby byly to np. 3 ostatnie newsy bo na tym forum niedzieje sie az tyle zeby byla potrzeba przedstawiania 6-ciu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 15:50 
Cytuj  
jak ktos napisal wyzej mozna by rozwarzyc news na osobnej stronie w formie linku or something like that.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 15:51 
Cytuj  
Kon, u mnie to wyglada dokladnie tak samo jak na screenie, ktory postnales. I moje uwagi "dlaczego mi sie nie podoba" nadal sa aktualne ;P.

Jak juz pisalem, dalbym newsy na osobna strone, a na glowej stronie forum ewentualnie odnosnik do najnowszego newsa z jego poczatkiem tresci (pierwsza linijka np.) czy tematem. Forum to ma byc forum, a nie jakis portal... ;P.

Zreszta robta co chceta, to tylko moje zdanie :grin:.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 15:54 
Cytuj  
Hehe, wlasnie mi sie cos przypomnialo...
Kiedys na jakims forum widzialem cos identycznie wygladajacego tylko zamiast newsow byl tam chat (taki prosty skrypt w php) :>. To dopiero bylo :>.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 16:34 
Cytuj  
lepiej byloby jakby news byl krotszy np. tylko tytul topica wtedy potrzebowaly by mniej miejsca. I zeby byly to np. 3 ostatnie newsy bo na tym forum niedzieje sie az tyle zeby byla potrzeba przedstawiania 6-ciu.

To mial byc sarkazm, czy taki glupi jestes?
deja vu~

**

Posty: 359
Dołączył(a): 16.05.2003
Offline
PostNapisane: 10 cze 2003, 17:46 
Cytuj  
ohoho usunieto posta Kona ...:>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.