mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 82
Dołączył(a): 6.06.2006
Offline
PostNapisane: 17 lut 2014, 11:42 
Cytuj  
Witam wszystkich.

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zagraniem w jakieś dobre MMO i z tych, które miałem okazje poznać i grać tylko WoW i SW:TOR wywarły na mnie na tyle pozytywne wrażenie, że rozważam powrót do jednego z nich a konkretniej do SW:TOR właśnie. W stosunku do WoW'a jest on jeszcze na tyle młody, że wydaje mi się, iż łatwiej będzie odnaleźć się w jego contencie niż w takim np. WoW po masie dodatków. Ponadto obecna formuła WoW'a niestety do mnie nie przemawia i wolę pozostawić wspomnienia o tej grze w nienaruszonym stanie ;).

W SW:TOR grałem od początku jej premiery na serwerze Basilsk Droid, jako jeden z członków IX Kohorty. Grałem po stronie Republiki Sage'em do 45 lvl. Potem niestety moja przygoda z grą musiała się zakończyć. Gra przeszła metamorfozy między innymi w tryb F2P. Zainstalowałem ostatnio klienta gry i czułem się zdezorientowany ogromem zmian jakie zostały poczynione. Wiadomo, że żadne F2P (w większości) nigdy nie jest na tyle komfortowym F2P, żeby nie zmusić gracza jednak do płacenia subskrypcji lub wykupowania dodatkowych dla niego możliwości, ułatwiających i umilających przyjemność z gry. Sama subskrypcja to dla mnie nie problem, jednak mam parę pytań odnośnie przeszłości i przyszłości samego TOR'a:

1. Co było powodem, że serwer Basilsk Droid przestał istnieć?
2. Czy obecnie model F2P sprawił, że gra dostała dodatkową parę skrzydeł czy raczej bardziej jej zaszkodziło?
3. W ogólnym rozrachunku gra raczej się rozwija na plus czy nadal używane są śmieszne określenia typu TORtanic?
4. Czytałem i słyszałem, że w IX Kohorcie niestety trochę się pozmieniało i jeśli chodzi o sekcję SW:TOR to praktycznie ze starej ekipy (za czasów kiedy grałem, a więc do końca I kwartału 2012) nie pozostało zbyt wielu graczy?
5. Po instalacji klienta widziałem, że moja postać znajduje się obecnie na serwerze Freedon Nadd, czy warto na nim zostawać i kontynuować grę czy lepiej przenieść / rozpocząć wszystko od początku na innym serwerze?
6. Czy moglibyście polecić jakiś dobry, polski serwis poświęcony SW:TORowi ? Widziałem, że jest kilka ale szukam najbardziej rzetelnego, z możliwie największą społecznością oraz na bieżąco aktualizowanymi informacjami.
7. Pytanie nr 5 może wydawać się nieco zbyt ogólnikowe, dlatego dla jego rozwinięcia chciałbym zapytać jak obecnie wygląda sprawa z polskimi gildiami w SWTOR? Czas spędzony w IX kohorcie (z tamtego okresu) wspominam bardzo miło i szukam gildii właśnie na podobnym poziomie grających w tamtym czasie ludzi, feelingiem itp.
8. Łącząc pytanie nr 5 i 7 - jaki obecnie serwer jest serwerem polskiej społeczności w SW:TOR? Nie chodzi mi o serwer, gdzie jest przesyt polaków, lecz gdzie polska społeczność jest zrównoważona względem reszty, jest dosyć duże zaludnienie serwera (szansa na napotkanie dużej ilości altów/nowych graczy do wspólnego lvlowania) i ogólnie dobra i miła atmosfera (chodzi mi o serwer PvP oczywiście).

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2014, 01:05 
Cytuj  
1. brak chętnych do grania w tę grę
5. są chyba tylko 3 serwery eng eu, po jednym pvp/pve i rp - także grasz tam gdzie pasuje ci system rozgrywki, aczkolwiek w tej grze pve i pvp to bez różnicy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 15:13 
Cytuj  
A ja sobie właśnie odnowiłem abonament, co by pokończyć niektóre story. Z perspektywy czasu widać poprawioną optymalizację, doszło kilka ciekawych elementów, ale głównie to zmiany kosmetyczne (grafika i ui bez zmian). Trochę ludzi jest na Red Eclipse i Tomb Of Freedon Nadda, szczególnie w początkowych zonach, a gra solo jest całkiem znośna ;)

X.

PS. 30 zet abonamentu i w porównaniu z free playem jednak jest dużo fajniej ;)
PS2. Acha, abonamentowcy mają dodatek Rise of the Hutt Cartel gratis (a przynajmniej ja mam odblokowany).


_________________
http://zaginiony.net

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 17:53 
Cytuj  
Lol, to widzę, że nie tylko ja wróciłem do tego tytułu.

Pomykam sobie na ~24lvl na Tomb of Freedon Nadda Jedi Guardianem i gra się całkiem przyjemnie (też opłaciłem, ale abo nie kosztuje 30zł a 35 z podatkiem :))

UI można sobie teraz dowolnie poustawiać etc. na dole jest taka ikonka która odblokowuje Tobie edytor. Całkiem przyjemne narzędzie... no dosyć tego, lecę wreszcie z Taris do następnej krainki!


_________________
Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 17:57 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Pomykam sobie na ~24lvl na Tomb of Freedon Nadda Jedi Guardianem i gra się całkiem przyjemnie (też opłaciłem, ale abo nie kosztuje 30zł a 35 z podatkiem :))


Jakim podatkiem? Kosztuje dokładnie 29.99 zł (cena tylko dla Polaków) i tyle pobiera z konta.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 18:04 
Cytuj  
No moja karta mówi coś innego - 29.90 i 5zł:

Obrazek


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 18:20 
Cytuj  
Witamy w mBanku.


_________________
LaMoon#2988

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 18:26 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Witamy w mBanku.


Też mam konto w mBanku.

Shador von Dal a jaką kartą płaciłeś?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 18:28 
Cytuj  
lamoon napisał(a):
Witamy w mBanku.


lol? A co to ma znaczyć? Opłacam mmorpg i inne zakupy sieciowe tą kartą i nigdy nie miałem żadnego problemu.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 18:29 
Cytuj  
TobiAlex napisał(a):
lamoon napisał(a):
Witamy w mBanku.


Też mam konto w mBanku.

Shador von Dal a jaką kartą płaciłeś?


USD Visa Virtual (to chyba była ekarta)


_________________
Obrazek

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 18:31 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
TobiAlex napisał(a):
lamoon napisał(a):
Witamy w mBanku.


Też mam konto w mBanku.

Shador von Dal a jaką kartą płaciłeś?


USD Visa Virtual (to chyba była ekarta)


No ja też. Nie płaciłeś przypadkiem pierwszy raz w SWTOR, bo wydaje mi się, że te 5 zł to jakaś blokada.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 18:35 
Cytuj  
@up

Hymmm w sumie grałem free month a potem nie płaciłem, może być to.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 maja 2014, 20:00 
Cytuj  
A to ciekawe, bo ja też grałem tylko free month i teraz pobrało mi tylko 29,99 z karty, ani grosza więcej. Płaciłem normalną mbankową wypukłą Visą.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 maja 2014, 07:51 
Cytuj  
A jako ciekawostkę napiszę (właśnie zauważyłem), ze abonament przedłużył mi się na 2 miesiące (subskrypcja aktywna do lipca) ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 cze 2014, 13:44 
Cytuj  
mimo wszystko pamiętajcie że endgame w tej grze wygląda nadal tak samo https://www.youtube.com/watch?v=TrDFLeCQF_8


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2014, 13:47 
Cytuj  
Akurat lubie potanczyc!!! ...

Na powaznie to end game mnie nie interesuje. Pewnie znudze sie kolo 30lvlu jak po premierze. Dostalem kluczyk od raasa do Wildstara i naszla mnie ochota na SF ale nie w wykonaniu Carbine :/ ...

T.


_________________
Templair_@PSN

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2014, 09:59 
Cytuj  
Odnośnie tych 5 zet, to jest blokada środków dla sprawdzenia nowo dodanej karty kredytowej, po kilkunastu dniach znika i 5 zet wraca na konto.

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 15 cze 2014, 13:01 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Odnośnie tych 5 zet, to jest blokada środków dla sprawdzenia nowo dodanej karty kredytowej, po kilkunastu dniach znika i 5 zet wraca na konto.

X.


Dobrze wiedziec. Wlasnie pociagnelo mi to 5 zyla przez mbank ...

T.


_________________
Templair_@PSN

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 08:14 
Cytuj  
A ja się odbiłem od SW:TORa.

W sumie, to co mnie boli to liniowość aż do bólu. Mamy jedną nitkę po której idziemy od samego początku do samego końca (~30lvl), jedyną różnicą to chyba są te questy klasowe. Oczywiście pomijam frakcyjność.

Trochę szkoda, gdyby SW:TOR był tak rozbudowany jak WoW to wolałbym w niego grać a tak to po prostu... szkoda.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 18 cze 2014, 11:09 
Cytuj  
Bo SWTOR nie traktuje się jako mmo tylko jako singlowe rpg z rozbudowanym multiplayerem.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.