mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 19:00 
Cytuj  
Chyba cie pojebalo.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 19:06 
Cytuj  
Też myślę że Niah bardziej pasuje do polityki niż tutaj.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 19:32 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Cersei psychopatka i "zla", to samo z Euronem/Yara

1) Ze niby Cerseii w ksiazce jest inna? Wlasnie w serialu mam wrazenie ze chcieli jeszcze jakas sympatie widzow do niej wzbudzic po poprzednim i tym sezonie, co sie zreszta udalo. W ksiazce z kazdym jej rozdzialem co raz mniej lubilem ta postac i nie w tym sensie ze jej rozdzialy byly slabe, tylko sama postac robi z kazdym rozdzialem kolejne glupie bledy i niszczy wszystko. Przeciez dlatego zginal Kevan zeby Cerseii mogla doprowadzic Kings Landing do ruiny i ludzie z radoscia przyjeli najezdzce Aegona.

2) Martin ostatnio przeczytal na jakims konwencie nowy rozdzial Aemona i wyglada na to ze Euron w ksiazce bedzie teraz glownym 'zlym' (obok Innych oczywiscie) i jest wiekszym psychopata niz Ramsey z Joffreyem razem wzieci. W serialu zas chyba chca go w wiekszosci wyciac. Zostalo zreszta 13 odcinkow, wiec sie nie dziwie bo za duzo czasu na ekranie nie zostalo.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 19:38 
Cytuj  
embe napisał(a):
Mnie zaciekawiło info o magi chroniącej mur.
Jeśli chcą utrzymać to coś w GoT to przypuszczam że Sansa poświęci w jakiś sposób Jona, który między czasie będzie pewnie kosił nieumarłych bez szkody dla siebie.
Arya ma listę całą do wykończenia, a kto wie co będzie robić jak ją wyczyści :)
Kurdupel jeśli nie chcą męczącej przewidywalności powinien zginąć na nocniku lub coś w ten deseń.
Wielka flota ma 50% szansy na dopłynięcie do celu, a smoki mogą nie dolecieć do brzegu :)
Przepowiednia o dzieciach Cersei wypełniła się cała, coś tam jeszcze było w niej ?

Mur pewnie runie/Inni się przedostaną za sprawą znamienia Brana. A jeśli chodzi o Cersei, to było że zabije ją valonqar czyli młodszy brat - pewnie Jaimie, bo Cersei wyszła pierwsza, a właśnie zrobiła to za co Jaimie zabił Mad Kinga czyli spalenie połowy miasta przy użyciu dzikiego ognia.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 19:45 
Cytuj  
Katoneo napisał(a):
A jeśli chodzi o Cersei, to było że zabije ją valonqar czyli młodszy brat - pewnie Jaimie, bo Cersei wyszła pierwsza, a właśnie zrobiła to za co Jaimie zabił Mad Kinga czyli spalenie połowy miasta przy użyciu dzikiego ognia.

No i poza miastem przyczyniła się pośrednio do śmierci ich ostatniego dziecka.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 21:30 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
Arturnik napisał(a):
Cersei psychopatka i "zla", to samo z Euronem/Yara

1) Ze niby Cerseii w ksiazce jest inna? Wlasnie w serialu mam wrazenie ze chcieli jeszcze jakas sympatie widzow do niej wzbudzic po poprzednim i tym sezonie, co sie zreszta udalo.

Jej "uczłowieczanie" dało się zauważyć już w pierwszym sezonie. Zresztą podobnie było z Tywinem, który w serialu mimo całego wyrachowania zdawał się o wiele bardziej ludzki niż w książce.
W przypadku Cersei było to o tyle proste, że książkowy pierwowzór to karykaturalna tępa dzida, Martina nieźle poniosło przy pisaniu jej rozdziałów.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 29 cze 2016, 22:49 
Cytuj  
Martin zapowiedział, że zakończenie będzie słodko kwaśne. Ja się spodziewam że Danka albo Jon lub Tyrion jednak się wyłożą. Generalnie to w książce jest motyw Blackfyre (bo nie zakładam że Aegon to Targ) no i też sądzę że Littlefinger może mieć tron w gruncie rzeczy to w tej chwili jest lordem 3 krain. Serial mam wrażenie że mocno spłycił winds of winter, na tyle że niektóre postacie są praktycznie zapomniane via Gendry czy ser friendzone.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2016, 12:29 
Cytuj  
http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aDGozm9_460sv.mp4


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 30 cze 2016, 15:55 
Cytuj  
http://westeros.pl/hbo-potwierdza-kto-j ... ona-snowa/

@WilkuDemon

Nie jest lordem 3 krain. Jest lordem Harrenhal i lordem protektorem Doliny, nie jest lordem żadnej z krain.

@Katoneo

W książce była mowa o tym, że mur może zburzyć jedynie Róg Zimy. W serialu nie został on jednak wprowadzony więc zapewne masz racje jako że Bran jest wstanie spierdolić wszystko.


_________________
steam: Deathel

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 30 cze 2016, 23:20 
Cytuj  
Harrenhal to dorzecze, no i praktycznie sprawuje władze nad Doliną (chociaż w książce jeszcze nie do końca). To postać która nie popełnia błędów, świetnie się dopasowywała do sytuacji i troszkę widzę w nim inspiracji faktyczną historyczną postacią która to w konsekwencji swoich działań, zasiadła na tronie.

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 1 lip 2016, 12:56 
Cytuj  
Popełnił wielki błąd myśląc że Sansa zostanie wybrana na Królową Północy ;) Harrenhal to jeden zamek, a nie cała kraina, panami dorzecza są Freyowie.


_________________
steam: Deathel

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2016, 13:12 
Cytuj  
Sansa chce żeby janek odwalił brudną robotę za nią, a potem go poświęci razem z littlefingerem podobnie jak braciszka.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 lip 2016, 15:35 
Cytuj  
WilkuDemon napisał(a):
Harrenhal to dorzecze, no i praktycznie sprawuje władze nad Doliną (chociaż w książce jeszcze nie do końca). To postać która nie popełnia błędów, świetnie się dopasowywała do sytuacji i troszkę widzę w nim inspiracji faktyczną historyczną postacią która to w konsekwencji swoich działań, zasiadła na tronie.

Jaka to postać historyczna?

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 1 lip 2016, 16:04 
Cytuj  
Mi się kojarzy ze Stefanem Batorym :)

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 1 lip 2016, 16:52 
Cytuj  
LF mając harrenhal jest w praktyce lordem dorzecza, przynajmniej na papierku, nie pamiętam czy w serialu o tym mówili ale na 100% w książce jest lordem dorzecza i lordem protektorem doliny.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 2 lip 2016, 19:51 
Cytuj  
podsumowując szósty sezon:
- Baratheonowie wyginęli
- Martellowie wyginęli
- Tyrrelowie wyginęli
- główna linia Lannisterow wyginie, chyba, że Jaimie kogoś tam jeszcze spłodzi. No ale akurat Lannisterowie zdają się być jedynym rodem na kontynencie, który liczy więcej niż 5-6 osób (no dobra są jeszcze Freyowie), więc akurat dla nich to nie tak duży problem.


Poza tym jestem rozczarowany bo myślałem, że Ogar w tym sezonie będzie się napierdalał z Grzegorzem.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 2 lip 2016, 21:01 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
- główna linia Lannisterow wyginie, chyba, że Jaimie kogoś tam jeszcze spłodzi. No ale akurat Lannisterowie zdają się być jedynym rodem na kontynencie, który liczy więcej niż 5-6 osób (no dobra są jeszcze Freyowie), więc akurat dla nich to nie tak duży problem.

Nie jest to powiedzane wprost w serialu, ani chyba też w książce (choć chyba było to sugerowane), ale poza wujkiem (zginał w katedrze czy był w Castelry bo nie pamiętam?) i jego zmarłym synem-religijnym fanatykiem to chyba reszta Lannisterów się nie liczy i pewnie ród by się stoczył w wieloletnie spory / walki kto przejmie co i ile.

Wd. mnie Jamie ma szansę być poprowadzony w serialu w stronę happy endu tzn. przechodzi na 'jasną stronę mocy' i w zakończeniu płodzi dzieciaki z Brienne.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 2 lip 2016, 21:09 
Cytuj  
No główna linia to Tywin i Kevan + ich potomstwo. Reszta braci Tywina z(a)ginęła, siostra wyszła za jakiegoś Freya. Boczna linia rządzi w Lannisporcie, no ale w ich przypadku przynajmniej wiadomo, że jakaś boczna linia istnieje. Starkowie żyją sobie od paru tysięcy lat, a wystarczy wykosić kilka osób i nagle nie ma komu dziedziczyć Winterfell ;o

A i zapomniałem wcześniej napisać, że bitwę z przedostatniego odcinka wygrałby Jonowi w pojedynkę ten olbrzym uzbrojony w konar drzewa albo coś podobnego ale zamiast tego wolał gołymi rękami wyłapywać pojedynczych żołdaków Boltona :/


Ostatnio edytowano 2 lip 2016, 21:17 przez Junkier, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 2 lip 2016, 21:16 
Cytuj  
Hehe fakt, ale z drugiej strony potężne rody mające małą liczbę członków i ginące z annałów historii ze względu na brak potomków takie bardzo rzadkie nie było. Żeby wspomnieć np. Karola Zuchwałego z Burgundii.

Zresztą jacyś Starkowie gdzieś tam mogą być, ale tak mało znaczący, że nikt ich nie zaakceptuje jako władców. Znowu takie sytuacje w historii też były.

Zresztą z Jona zajebisty przywódca. Sodówa do głowy, wybita (większość?) armii i ostatni gigant. W ciągu jednego sezonu z młodego, ale dość twardo stąpającego po ziemi kolesia zrobili z niego porywczego, naiwnego głupola :/ Chyba, że wskrzeszenie miało to sprawić.

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 3 lip 2016, 09:47 
Cytuj  
Jest jeszcze kuzyn którego w książce opisywali jako lwa i przedstawili go jako mądrego i walecznego człowieka, wydaje mi się że cokolwiek się teraz nie stanie, raczej nie możemy oczekiwać że Tyrion, Cersei czy Jamie będą głowami rodu Lannisterów. W książce dodatkowo się sytuacja komplikuje bo wszystko wskazuje na to że zanim Danerys wyląduje to kolejna wojna będzie trawić Westeros (Aegon) i generalnie po zdobycia końca burzy jestem przekonany że młody pójdzie na stolice. Mam cichą nadzieje że to czy jest on Blackfyre czy też faktycznie jest synem Rhegala nigdy się nie dowiemy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.