mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2016, 18:29 
Cytuj  
Ja pierwszą jazdę w spd zaliczyłem od razu w lesie jeżdżąc na przełaj. :>
Z rad to pamiętaj, że nie będziesz już robił tak ciasnych zakrętów jak kiedyś, wypinanie się jest z naturalne także nie będziesz musiał się jakoś specjalnie zastanawiać kiedy, po prostu kostki na boki i już.

ps. nie zapomnij przykręcić nakładek :D


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2016, 19:17 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Ja pierwszą jazdę w spd zaliczyłem od razu w lesie jeżdżąc na przełaj. :>
Z rad to pamiętaj, że nie będziesz już robił tak ciasnych zakrętów jak kiedyś, wypinanie się jest z naturalne także nie będziesz musiał się jakoś specjalnie zastanawiać kiedy, po prostu kostki na boki i już.

ps. nie zapomnij przykręcić nakładek :D


Haha, tak, tak :) Jutro bede przykrecal nakladki, w zestawie dostalem rowniez nalepki izolujace od srodka. Mam plan wlasnie pojechac do lasu, jak bedzie gleba to przynajmniej na ziemi /trawce ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2016, 19:26 
Cytuj  
Najgorsze są na asfalcie, ja się rozjebałem na pasach o 16:00 w środku lata w mieście po zakupie ;P poleciałem na bok po prostu jak kłoda bo zapomniałem, że jestem wpięty.

Zasada jest po prostu o pamiętaniu, chociaż po 5 latach jeżdżenia w SPD potrafię nie raz się zapomnieć. Pamiętaj, żeby poluzować śrubki w pedałach na maxa, wtedy bardzo krótkim i bez użycia siły się wypniesz bokiem. Sportowcy zawodowi mają to bardzo mocno skręcone z powodu ogromnych przeciążeń, my tego nie musimy mieć aż tak skręconego a jest po prostu bezpieczniej. No i zakręty, na zakrętach nie masz takiej kontroli i po prostu będziesz musiał się wypinać przy dużej prędkości.

Ale najważniejsze, że będziesz ciągnął nogę co da Ci zajebiście dużo siły która Cię napędza. Zobaczysz jaką łydę dostaniesz po kilku latach ;P

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 6 maja 2016, 06:58 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
[...] pedałach [...] się wypniesz [...] będziesz musiał się wypinać [...]będziesz ciągnął

Co ja pacze :wtf:


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2016, 07:01 
Cytuj  
Atherius wspomniał również o wypinaniu i nawet o ciasnocie.

Interpretacje zostawiam dla każdego osobno.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 6 maja 2016, 09:26 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Najgorsze są na asfalcie, ja się rozjebałem na pasach o 16:00 w środku lata w mieście po zakupie ;P poleciałem na bok po prostu jak kłoda bo zapomniałem, że jestem wpięty.


Luz, ja się tak wyjebałem pod koniec zeszłego sezonu bez SPD. Nie trafiłem nogą w pedał i poleciał jak kłoda na glebe :D

Btw, ja mam coś takiego (z taką podeszwą) do biegania i jezdzenia:
Obrazek

I oceniłbym jako 10/10. Trzymają się genialnie, a jednocześnie nie ma tego problemu, że jesteś spięty :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2016, 09:32 
Cytuj  
No dobrze, ale idea butów SPD polega na tym, że masz znacznie więcej siły podczas pedałowania, bo ciągniesz za sobą pedał z powodu wczepienia się w niego buta. To daje ogromną moc, podczas jazdy do góry przykładowo, nie da się tego opisać.
Jebać ryzyko, generalnie w turystyce rowerowej oraz MTB XC SPD to podstawa, przy downhillu/enduro to już nie bardzo bo tam liczy się bezpieczeństwo i wypinanie się nie wchodzi w grę ze względu na brak czasu. Ja na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie zostawienia w szafie butów SPD i pójścia w zwykłych butach na rower.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 6 maja 2016, 12:34 
Cytuj  
Masa ludzi w Enduro (w DH mniej chociaż to też kwestia specyfiki trasy/pogody) jeździ w klikach. Tyle, że w platformach więc zawsze mogą się nie wpiąć gdy jest taka potrzeba.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 maja 2016, 13:51 
Cytuj  
Otóż to, w XC jak się nie wepniesz to noga z pedała zejdzie od razu, albo w jedną albo drugą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 maja 2016, 10:06 
Cytuj  
Żonie się zachciało miejskiej damki, pomimo, że ma górski i nie jeździ. Nie chcę wydawać dużo na prawdopodobnie kolejny abandonware, coś polecacie? Widzę jakieś Romety w cenach ~1300PLN, jak się w ogóle ta firma sprawuje?

Z innej beczki spojrzałem tez na MBT. Kupiłem jakoś 6 lat temu Authora z ospzętem Deore/SLX, cena nominalna była 2.5k, dałem po sezonie 2k. Dzisiaj Autor za 3k proponuje Alivio/Acera. WTF


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 maja 2016, 13:34 
Cytuj  
jakis uzywany rower ktoś może polecić? Albo jakiś model który warto poszukac?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2016, 13:37 
Cytuj  
Wczoraj jeździłem Giantem z 95 roku, kupiłem go 10 lat temu, używany w b. stanie za 500 zł.
Odezwą się eksperci ale rower działa jak nowy tylko opony trochę sparcialy :D Michelin :D

Lepszy niż nowy, dobry osprzęt markowy jakieś rogi, pedały z wyższej półki.


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2016, 13:52 
Cytuj  
na co zwracac uwage jak sie kupuje rower dla 5-latki?
Chodzi zarowno jak dobrac wielkosc rowerka jak i co wybrac.
Ktos moze cos doradzic?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2016, 14:02 
Cytuj  
Żeby nie był za rok za mały. Zwróć uwagę na długość sztycy siodełka :D

U moich dzieci po roku okazało się że wysunięte na max kierownica i siodełko są za małe. Mają równo 6 lat.

No i córka już nie lubi różowego... Rok temu wszystko miało być różowe z kwiatkami teraz chce żółtego BMX a...


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2016, 14:27 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
na co zwracac uwage jak sie kupuje rower dla 5-latki?
Chodzi zarowno jak dobrac wielkosc rowerka jak i co wybrac.
Ktos moze cos doradzic?


Kup taki ktory sie jej podoba. Nie warto przeplacac. Tak do 12-14 lat wymieniasz rower co 2-3 lata.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 maja 2016, 15:36 
Cytuj  
Marek, mieszkasz w UK, w pewnym sensie w fabryce kolarzy ;) Przypuszczam, że dobrych sklepów rowerowych z ogarniętą obsługą masz tyle, co u nas banków i kebabów. Nie lepiej zabrać córę do takiego sklepu, posadzić ją na kilka rowerów i niech sobie sama dobierze taki, który jest fajny (a obsługa pomoże dobrać rozmiarówkę i inne rzeczy)? :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2016, 15:59 
Cytuj  
planowalem przez neta kupic :P Ale moze to i dobry pomysl. Najbardziej mi zalezy na tym zeby ten rower jakos dzialal po przezimowaniu na zewnatrz w tym klimacie. Ten co aktualnie posiada chodzi strasznie ciezko po zimie. To ze zrobil sie za maly to juz inna sprawa - syn dostanie w spadku ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 24 maja 2016, 09:03 
Cytuj  
nie kupuj rowera dla dziecka rpzez neta. niech usiadzie sprawdz czy lekki itd. wysokosc zreszta tak jak ci psiza w sklepie ci wszystko powiedza.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 maja 2016, 14:15 
Cytuj  
Ja kupiłem przez neta. Używkę z OLXa w super stanie. 20", za dwie stówy, na jeden sezon w sam raz, w następnym sezonie rower będzie już za mały ;)

X.

PS. O taki. Dzieciak szczęśliwy, że wreszcie ma przerzutki hehe

Obrazek


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2016, 17:52 
Cytuj  
Potrzebuję przewieźć rower z UK > PL. Macie jakiś sprawdzonych tanich kurierów?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.