mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 08:11 
Cytuj  
Możesz mieć niską wagę, ale jak masz odpowiednio mocno zjebany kręgosłup to bieganiem możesz sobie zrobić krzywdę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 08:13 
Cytuj  
Dokładnie, przy bieganiu zawsze jest obciążenie. Oczywiście waga i postawa mają znaczenie, ale to nie sport dla ludzi z większymi problemami z kręgosłupem.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 08:19 
Cytuj  
No chyba że tak, ale to już musi być chyba poważna wada nawet nie pomyślałem że taka może mieć.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 08:23 
Cytuj  
Przy zakazie biegania to już rzeczy typu dehydratacje krążków, przepukliny, spora dyskopatia, stenozy, itp Możesz nie wiedzieć ile osób znasz z takimi wadami, to potrafią być młode zdrowo wyglądające osoby, a jeżeli ich bardzo dobrze nie znasz to możesz nie wiedzieć, że nie mogą np. dźwigać i biegać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 08:24 
Cytuj  
http://www.znamibezpiecznie.pl/praca/52 ... ss?start=1

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 08:40 
Cytuj  
Dracos napisał(a):
No chyba że tak, ale to już musi być chyba poważna wada nawet nie pomyślałem że taka może mieć.


Nie muszą być większe. Wystarczy jakieś skrzywienie kręgosłupa i niewystarczająco mocne mięśnie i dość szybko odczujesz bieganie w kręgosłupie.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 08:51 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Nie muszą być większe. Wystarczy jakieś skrzywienie kręgosłupa i niewystarczająco mocne mięśnie i dość szybko odczujesz bieganie w kręgosłupie.

Dokładnie. Trzeba najpierw wyrobić sobie mięśnie kręgosłupa, a te tak łatwo się nie robią. To są lata pracy. Dużo cięższa sprawa niż nogi cipasa.
Piłkę fitness mam w domu i stosuję, ale ona nie nadaje się do typowej pracy kiedy trzeba się skupić.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 09:50 
Cytuj  
Bieganie generalnie nie jest jakies specjalnie zdrowe (np. siadaja stawy, ryzyko kontuzji), duzo lepsze jest chodzenie.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 10:35 
Cytuj  
Czytałem że właśnie w biurach w jednym kraju skandynawskie przenieśli się na stanie przy komputerze komputerze. Tez sporo osób stosuje specjalne klęczniki w pracy


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 10:42 
Cytuj  
Klęcznik jest zajebisty.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 10:48 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Bieganie generalnie nie jest jakies specjalnie zdrowe (np. siadaja stawy, ryzyko kontuzji), duzo lepsze jest chodzenie.

Dokładnie to samo mówią lekarze. Dużo spacerować. Rower też jest dużo bezpieczniejszy niż bieganie. Z tym bieganiem to chyba jest tak, że krótki odcinki na miękkim to spoko, ale po betonie biegać kilometry jest dla nas skrajnie nienaturalne i anatomia nam na to nie chce pozwolić.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 10:51 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Klęcznik jest zajebisty.


Dla kobiet.


_________________
Χ Ξ Σ

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 10:54 
Cytuj  
pieniek82 napisał(a):
Czytałem że właśnie w biurach w jednym kraju skandynawskie przenieśli się na stanie przy komputerze komputerze. Tez sporo osób stosuje specjalne klęczniki w pracy


Pracowalem na projekcie w Swedbanku w Sztokholmie, kazde z biurek mozna sobie podnosic i opuszczac wedle zyczenia. Nie zauwazylem jednak, zeby ktokolwiek pracowal ciagle na stojaco - czasami wstawali na 10-15 minut, zeby rozprostowac kosci i z powrotem dupa na krzeslo.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 10:58 
Cytuj  
Po betonie czy asflacie to oczywista oczywistość, ale jak masz park czy jakieś takie inne miejscówki gdzie jest droga gruntowa to bym nigdy nie zamienił biegania na rower (on tez nie taki zdrowy sczegolnie dla mężczyzn) ale rozumiem że to już osobiste preferencje decydują.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 11:03 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
mrynar napisał(a):
Bieganie generalnie nie jest jakies specjalnie zdrowe (np. siadaja stawy, ryzyko kontuzji), duzo lepsze jest chodzenie.

Dokładnie to samo mówią lekarze. Dużo spacerować. Rower też jest dużo bezpieczniejszy niż bieganie. Z tym bieganiem to chyba jest tak, że krótki odcinki na miękkim to spoko, ale po betonie biegać kilometry jest dla nas skrajnie nienaturalne i anatomia nam na to nie chce pozwolić.

Rower na kręgosłup to też może też być szkodliwy, ale to w zależności od tego co dokładnie się z tym kręgosłupem dzieje i to dobry ortopeda się powienien wypowiedzieć.

Ogólnie to spacery, odpowiednie ćwiczenia i jak ktoś umie/lubi/ma możliwość to pływanie, a nawet tylko przebywanie w wodzie (jacuzzi, pluskanie się w morzu/jeziorze). O wyorbieniu pewnych nawyków i unikaniu zabronionych czynności to oczywista oczywistość dlatego nie wspominam :wink:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1247
Dołączył(a): 2.09.2008
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 11:10 
Cytuj  
Biegaj na śródstopie, nie na piętę.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 11:20 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Z tym bieganiem to chyba jest tak, że krótki odcinki na miękkim to spoko, ale po betonie biegać kilometry jest dla nas skrajnie nienaturalne i anatomia nam na to nie chce pozwolić.


Kwestia techniki i obuwia. Też myślałem, że jak będę biegał po asfalcie to za miesiąc będę miał stawy do wymiany. Nic z tych rzeczy. Chociaż ja to biegałem nędzne 15 km raptem. Może jak bym zbliżał się do dystansu półmaratonu czy maratonu to pisałbym co innego ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 11:34 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Klęcznik jest zajebisty.


Dla kobiet.

Nudny i klasyczny jesteś.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 11:44 
Cytuj  
Nie mam expa z marynarzami na statku. ;(


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2016, 12:19 
Cytuj  
Dla kobiet klęcznik za wysoki jest. Szczególnie jak się siedzi. Nie zmieści się razem z klęcznikiem pod biurkiem.

Rower jest generalnie mniej szkodliwy niż bieganie, ale też nie można się przeforsować. Po prostu jeździć, a nie zapierdalać. No i przy zwyrodnieniach kręgosłupa odpada jeżdżenie po wertepach.
Odchodzimy jednak od tematu. O konserwacji trupa wiem. Chodzi mi o samo siedzisko. Biurko chyba rzeczywiście sobie przerobie na regulowane do siedzenia/stania w domu (wtedy i klęcznik dla kobiety może być spoko) :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 299 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.