mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 2 paź 2015, 15:27 
Cytuj  
Ok, w takim razie allegro czy polecic mozesz inne miejsce?

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 2 paź 2015, 21:15 
Cytuj  
Po zakupie kodow naprawde nialem problem z ogarnieciem gdzie zarejestrowac, jak sciagnac gre etc. Malo czytelne to wszysko :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2015, 16:49 
Cytuj  
Hej, zalozylem wlasnie postac na Phoenixie - wybralem Guardiana ale zastanawiam sie nad lancerem... jak by nie bylo, przytuli mnie ktos in game? Jakas gildia czy co to tam jest w tej grze?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2015, 19:27 
Cytuj  
Chodź na moogle nubie! ;)
"kurwa ktoś zgasił księżyc" :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 sty 2016, 23:08 
Cytuj  
Grają w to jeszcze ludziowie? :)

już.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 sty 2016, 23:09 
Cytuj  
Na moogle nawet sporo :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 5
Dołączył(a): 23.02.2016
Offline
PostNapisane: 23 lut 2016, 08:54 
Cytuj  
Witam wszystkich,
Jestem graczem MMO od dawna i wieloletnim fanem FF, od dłuższego czasu myślałem o tej grze ale miałem obawy co do abonamentu i ogólnie z czym to się je :)
Wiem, że wiele takich pytań jest, ale szukając na necie czy na forum znajduje śladowe odpowiedzi na moje wahania, dlatego zebrałem kilka ważnych dla mnie pytań i jak jest taka możliwość potrzebuję ,,łopatologicznego" wyjaśnienia mimo, że niektóre są pewnie banalne, ale to moje pierwsze podejście do tej gry a w Lineage 2 czy Star Wars było to prostrze do ogarnięcia :D

1. Czy darmowy Trial mogę zaliczyć na PS4 i na PC? chciałbym rozwiać wątpliwości co do gry padem lub myszką i gdzie mi będzie wygodniej.
Konto jest powiązane z tego co wiem, ale czy mogę zassać obie wersje i w tym czasie grać albo tu albo tu, czy tu mam wybór tylko jednej platformy?

2.Realm Reborn to podstawa sama w sobie i nie trzeba mieć jeszcze samego FFXIV?

3.Czy można grać na samej podstawce? Chodzi mi o to, czy muszę od razu mieć nowy dodatek bo inaczej w ogóle się nie da grać dopóki nie będę go miał, lub już w wczesnej fazie gry są nowości z dodatku i warto korzystać z nich, czy po prostu gram sobie normalnie, tylko nie mogę korzystać z nowości i mogę ewentualnie za jakiś czas zakupić dodatek i zrobić update?

4. Pytanie do płatności, czy trzeba mieć kartę kredytową czy zwykłą płatniczą też da się przypisać? PayPal-em się nie da z tego co czytam co utrudnia, ale coś wspominane było o walucie Square? to za ich walutę można już kupić abonament dzięki PayPal? Tak o po prostu czy jest jakiś haczyk? Czy tylko zostaje mi kupowanie kodów na necie bo nie chciałbym za jakiś czas zostać na lodzie i nie mieć możliwości zakupić abonamentu.

Ostatnie pytania, które rozwieją mi wątpliwości ,,czy warto"

5. Czy gra na padzie jest intuicyjna i też da się łatwo ustawić ,,pod siebie"? chodzi o to czy jest wyrównane dla wszystkich by mieć szanse walczyć czy reagować, czy ci co będą mieli klawiaturę + mysz będą mieli zawsze przewagę nad tymi z padem lub na odwrót? ( głównie mówię tu o targetach, PvP i szybkich kombosach, zazwyczaj grałem myszką + parę skrótów na klawie)

6.Czy gra jest fair dla wszystkich mianowicie czy jest balans w klasach np. w Lineage2 skopali totalnie, np. Łucznik zabija Tanka na hita ( i nie tylko ) a Tank nawet ten co był Ofensywny nie może zabić nikogo.
Czy można pod siebie zbudować postać i liczą się umiejętności i każdy ma szanse w PvP? czy klasy są typowo tank tylko do tankowania a nie do walki itp. ?

7. Ciąg dalszy pytania wyżej, mianowicie chodzi mi o End Game, czy ekwipunek jest tylko dla no lifów, wybrańców w pr0 klanach i doterów lub jest jakiś Pay 2 Win czy każdy ma szansę zdobyć topowe rzeczy i jak wyżej budować swoją postać pod siebie by dobrze się bawić.

8. W L2, był tank co miał kosztem np. życia dużo siły i prędkości plus magia i debuffy, ale nadal mógł tankować, w SW:TOR także był Tank Assassin, który był jeszcze lepsza hybrydą, czy tutaj jest coś podobnego? Jak patrzę to chyba Dark Knight i najlepiej zacząć od Maraudera by był pod mój styl, ale wolę się upewnić:)

9. Czy PvP jest tylko w wybranych Warzonach? czy można bić się jak w L2 wszędzie i są bitwy o np. Bossy czy ustawki w ,,polu" lub jakieś Siege i co o tym sądzicie?

Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi i z góry dzięki :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2016, 09:13 
Cytuj  
Xeonord napisał(a):
1. Czy darmowy Trial mogę zaliczyć na PS4 i na PC? chciałbym rozwiać wątpliwości co do gry padem lub myszką i gdzie mi będzie wygodniej.
Konto jest powiązane z tego co wiem, ale czy mogę zassać obie wersje i w tym czasie grać albo tu albo tu, czy tu mam wybór tylko jednej platformy?

PC Master Race może również korzystać z pada. W czym więc problem?

Cytuj:
2.Realm Reborn to podstawa sama w sobie i nie trzeba mieć jeszcze samego FFXIV?

Tak.

Cytuj:
3.Czy można grać na samej podstawce? Chodzi mi o to, czy muszę od razu mieć nowy dodatek bo inaczej w ogóle się nie da grać dopóki nie będę go miał, lub już w wczesnej fazie gry są nowości z dodatku i warto korzystać z nich, czy po prostu gram sobie normalnie, tylko nie mogę korzystać z nowości i mogę ewentualnie za jakiś czas zakupić dodatek i zrobić update?

Żeby w ogóle wejść do nowych stref musisz mieć wbity lvl50 i skończoną fabułę z podstawki. Jedyne czego będzie Ci brakować to nowa rasa.

Cytuj:
4. Pytanie do płatności, czy trzeba mieć kartę kredytową czy zwykłą płatniczą też da się przypisać? PayPal-em się nie da z tego co czytam co utrudnia, ale coś wspominane było o walucie Square? to za ich walutę można już kupić abonament dzięki PayPal? Tak o po prostu czy jest jakiś haczyk? Czy tylko zostaje mi kupowanie kodów na necie bo nie chciałbym za jakiś czas zostać na lodzie i nie mieć możliwości zakupić abonamentu.

Można kupować prepaidy.

Cytuj:
5. Czy gra na padzie jest intuicyjna i też da się łatwo ustawić ,,pod siebie"? chodzi o to czy jest wyrównane dla wszystkich by mieć szanse walczyć czy reagować, czy ci co będą mieli klawiaturę + mysz będą mieli zawsze przewagę nad tymi z padem lub na odwrót? ( głównie mówię tu o targetach, PvP i szybkich kombosach, zazwyczaj grałem myszką + parę skrótów na klawie)

Ludzie na padach grają całkiem sprawnie, ale wiadomo - pc master race - mysz i klawiatura zawsze będzie wygodniejsza.

Cytuj:
6.Czy gra jest fair dla wszystkich mianowicie czy jest balans w klasach np. w Lineage2 skopali totalnie, np. Łucznik zabija Tanka na hita ( i nie tylko ) a Tank nawet ten co był Ofensywny nie może zabić nikogo.
Czy można pod siebie zbudować postać i liczą się umiejętności i każdy ma szanse w PvP? czy klasy są typowo tank tylko do tankowania a nie do walki itp. ?

To jest gra skupiająca się na PvE, a nie PvP.

Cytuj:
7. Ciąg dalszy pytania wyżej, mianowicie chodzi mi o End Game, czy ekwipunek jest tylko dla no lifów, wybrańców w pr0 klanach i doterów lub jest jakiś Pay 2 Win czy każdy ma szansę zdobyć topowe rzeczy i jak wyżej budować swoją postać pod siebie by dobrze się bawić.

Nie ma żadnego p2w, za $ można kupić tylko skórki i farbki. End game zdecydowanie skupia się na umiejętnościach i bez ogarniętej grupy ośmioosobowej nie zdobędzie się najlepszego sprzętu.

Cytuj:
8. W L2, był tank co miał kosztem np. życia dużo siły i prędkości plus magia i debuffy, ale nadal mógł tankować, w SW:TOR także był Tank Assassin, który był jeszcze lepsza hybrydą, czy tutaj jest coś podobnego? Jak patrzę to chyba Dark Knight i najlepiej zacząć od Maraudera by był pod mój styl, ale wolę się upewnić:)

WAR mógł dpsować. W dzisiejszym patchu mieli to zmienić. Jak to wyjdzie w praktyce jeszcze nie wiadomo.

Cytuj:
9. Czy PvP jest tylko w wybranych Warzonach? czy można bić się jak w L2 wszędzie i są bitwy o np. Bossy czy ustawki w ,,polu" lub jakieś Siege i co o tym sądzicie

Tylko areny i instancje pvp. Nie ma open world pvp.
Miły dodatek do gry i tyle.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 5
Dołączył(a): 23.02.2016
Offline
PostNapisane: 23 lut 2016, 10:07 
Cytuj  
Dzięki za większość odp, czyli zostaje kupowanie 60 dniówek wtedy, zobaczymy jak się ściągnie jak to wygląda :)

A co do pc/konsola nie jestem jak to napisałeś PC Master Race, bardziej konsolowcem, dlatego chcę jak najwięcej się dowiedzieć ponieważ w MMo grywałem na K+M i zazwyczaj to było najwygodniejsze, ale nie miało się wyboru, a jak grać na padzie to tylko PS4 i pytanie tyczyło się włąśnie end game-owych rzeczy, których nie posmakuje w Trial-u. Nie chcę później obudzić się i wydać znów kasy na drugą wersję, a tak mam umiejscowiony sprzęt, że nie opłaca mi się klawy dołączyć do konsoli (wiem zakręcone to :P )

Jeszcze jedno pytanko bo widziałem, że grając pvp są inne geary, czy też mają zastosowanie na PvE? czy mają staty nie przydatne w polu tylko pod pvp?

PS: Zaciekawiło mnie to z tym patchem.. lubie grać tankiem z dps-em taka hybrydą, dlatego przykuł moją uwagę Dark Knight i na start Marauder o ile się nie pomyliłem, ale teraz strach czy nie spartolą wtedy jak w L2 :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2016, 10:30 
Cytuj  
Xeonord napisał(a):
Dzięki za większość odp, czyli zostaje kupowanie 60 dniówek wtedy, zobaczymy jak się ściągnie jak to wygląda

Kartą debetową też można płacić oczywiście. Ale jeśli masz środki na paypalu to wtedy pozostają prepaidy.

Cytuj:
A co do pc/konsola nie jestem jak to napisałeś PC Master Race, bardziej konsolowcem, dlatego chcę jak najwięcej się dowiedzieć ponieważ w MMo grywałem na K+M i zazwyczaj to było najwygodniejsze, ale nie miało się wyboru, a jak grać na padzie to tylko PS4 i pytanie tyczyło się włąśnie end game-owych rzeczy, których nie posmakuje w Trial-u. Nie chcę później obudzić się i wydać znów kasy na drugą wersję, a tak mam umiejscowiony sprzęt, że nie opłaca mi się klawy dołączyć do konsoli (wiem zakręcone to :P )

Trzeba pamiętać, że konsola to 30fps tylko. I jakość grafiki gorsza niż na PC.
Na obu platformach można grać zarówno padem jak i combo mysz+klawa.

Cytuj:
Jeszcze jedno pytanko bo widziałem, że grając pvp są inne geary, czy też mają zastosowanie na PvE? czy mają staty nie przydatne w polu tylko pod pvp?

Można nimi zglamourować swój equip, ale generalnie pvp są słabsze niż pve equip w tym samym czasie.

Cytuj:
Zaciekawiło mnie to z tym patchem.. lubie grać tankiem z dps-em taka hybrydą, dlatego przykuł moją uwagę Dark Knight i na start Marauder o ile się nie pomyliłem, ale teraz strach czy nie spartolą wtedy jak w L2 :D

FF to gra nastawiona na instancje i team effort. Tank ma tankować przede wszystkim.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania


Posty: 5
Dołączył(a): 23.02.2016
Offline
PostNapisane: 23 lut 2016, 10:47 
Cytuj  
Z EQ chodziło mi o to czy z tym co zdobędę w PvP będę mógł chodzić normalnie na PvE czy, mają inne staty nie potrzebne w polu (w SW był dodatkowy stat do PvP w Eq) chodzi o to, czy gra wymusza dwa sety tak naprawdę czy można mieć jeden, i czy jest wybór seta, czy są dedykowane tylko dla danej Job w danym typie np w HVY jest set dla tanka i ma bonus dla tanków, jak wymieszam z innym HVY dla DD nie będę miał bonusu lub nie mogę kombinować w żaden sposób ( ciężko to opisać) :)

Wiadomo, wszędzie było takie podejście, ale też zazwyczaj był tank Hybryda, który mógł tankowac ale i skutecznie bić się w PvP ( wiem, że to nie L2 i tu nie ma PvP w polu, ale też można zadawać DPS by pomóc Party gdzie tak naprawdę wszystko się liczy by szybciej ubić Bossa itp..), z tego co czytam w nowych patch notes, Dark Knight będzie miał trochę bonusu, ale martwi mnie dopisek, że Tanków psychiczne DMG będzie inaczej kalkulowany i coś o VIT napisali jak to rozumieć? :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 lut 2016, 12:03 
Cytuj  
Xeonord napisał(a):
Z EQ chodziło mi o to czy z tym co zdobędę w PvP będę mógł chodzić normalnie na PvE czy, mają inne staty nie potrzebne w polu (w SW był dodatkowy stat do PvP w Eq) chodzi o to, czy gra wymusza dwa sety tak naprawdę czy można mieć jeden, i czy jest wybór seta, czy są dedykowane tylko dla danej Job w danym typie np w HVY jest set dla tanka i ma bonus dla tanków, jak wymieszam z innym HVY dla DD nie będę miał bonusu lub nie mogę kombinować w żaden sposób ( ciężko to opisać) :)

Wiadomo, wszędzie było takie podejście, ale też zazwyczaj był tank Hybryda, który mógł tankowac ale i skutecznie bić się w PvP ( wiem, że to nie L2 i tu nie ma PvP w polu, ale też można zadawać DPS by pomóc Party gdzie tak naprawdę wszystko się liczy by szybciej ubić Bossa itp..), z tego co czytam w nowych patch notes, Dark Knight będzie miał trochę bonusu, ale martwi mnie dopisek, że Tanków psychiczne DMG będzie inaczej kalkulowany i coś o VIT napisali jak to rozumieć? :)


Widze, ze czesto wspominasz o L2. FF XIV to kompletnie inna gra, to taki lepszy WoW, ale bez PvP. Jesli kochasz instancje i wyzwania z tym zwiazane, opracowywanie taktyk itp to gra dla ciebie.

Jesli podobal ci sie L2 to polecam ArcheAge, gra bardziej w tych klimatach, duzo ciekawsza niz FF XIV.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2016, 12:19 
Cytuj  
FF14 ma pvp tak samo jak WoW. Instancje i arenki.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 lut 2016, 12:47 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
FF14 ma pvp tak samo jak WoW. Instancje i arenki.


Instancje i arenki to nie prawdziwe pvp.

W WoW bylo swego czasu calkiem zajebiste pvp, teraz to nie wiem, dawno nie gralem.


Posty: 5
Dołączył(a): 23.02.2016
Offline
PostNapisane: 23 lut 2016, 13:48 
Cytuj  
ArchAge mnie nie ujęła, a ff może mi się spodobać tym bardziej, że ma to co uwielbiam czyli klimaty FF mówiąc krótko :-D
Z l2 poprostu najdłużej się bawiłem, dlatego te porównania i dlatego szukam podobnej klasy, a z tego co widzę w nowym patchu kombinują już z PvP, więc pewnie kwestia czasu jak się rozwinie jeszcze bardziej, ale wiecie, mimo, że lubię pvp to i tak zawsze inne aspekty bardziej pochłaniają więc nie będzie mi przeszkadzać, że jest w formie dodatku do zabawy :-)

Najgorsza jest niewiedza, ale z tego co widzę tu mogę i tak wszystkie joby mieć tak czy jest jakiś haczyk ? Więc najwyżej wybiorę sobie główna po przetestowaniu :-D


Posty: 5
Dołączył(a): 23.02.2016
Offline
PostNapisane: 23 lut 2016, 19:03 
Cytuj  
PS: szybkie pytanie czy ktoś wie jak to wygląda z kluczami +30dni na allegro? to podstawka pełna jest ? ale piszą że wymaga nowego konta SE, więc ciekawi mnie czy to się też tyczy trial wersji czy to wyjątek od reguły bo tak dziwnie, że muszę od początku mimo , że kupuje niby pełną grę ;)

*

Posty: 55
Dołączył(a): 18.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2016, 13:54 
Cytuj  
Zakladasz konto trial. Grasz na nim max 14 dni (max level 20). Potem musisz wpisac kod "+30 dni", ktory jest po prostu kodem podstawki. Po uplynieciu 30 dni musisz zaczac oplacac abonament korzystajac albo z karty platniczej, albo zdrapki.


_________________
Obrazek
PS3 Trophies

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 gru 2016, 15:36 
Cytuj  
Zaczął się jakiś darmowy weekend. Gdy próbuje się zalogować do launchera wywala mi, że mam wprowadzić kod do dodatku. Oczywiście dodatek kupiłem jeszcze przed premierą.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 6 gru 2016, 17:21 
Cytuj  
Olej to, daj po prostu next or w/e tam jest i odpal normalnie grę.

****

Posty: 1815
Dołączył(a): 7.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 gru 2016, 00:02 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Na moogle nawet sporo :)

ile to jest sporo?


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1040 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.