mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 09:10 
Cytuj  
Stalo sie, odjebalo mi, kupilem FF XI. Nie mialem sily na odzyskiwanie dostepu do moich starych kont.

Zakladam nowy topic, bo bede opisywal granie w XI od poczatku w 2017 roku. Moze to kogos zainteresuje, moze ktos wroci do XI? :) Zobaczymy ile wytrzymam. :)

Kupilem gre na steamie bo wychodzi troche taniej niz w sklepie SE. Czasem mozna trafic na promocje, jest tez 14dniowy trial, ale jakis dziwny, bo ma limitowana ilosc kluczy.

Jesli chodzi o instalacje i aktywacje to nic sie nie zmienilo, sa tak samo pokrecone jak kiedys, a moze nawet bardziej bo poza playonline logowaniem jest jeszcze SE logowanie. Kazdy dodatek instalowac trzeba osobno (moze przez steam nie, ale ja wybralem instalacje z klienta pobranego z oficjalnej strony).

Probowalem sie zalogowac, ale jest informacja, ze login i haslo sa niepoprawne. Napisalem do supportu. W miedzyczasie jednak hslo zaskoczylo (moze trzeba poczekac i po japonsku trenowac cierpliwosc). ;)

W kazdym badz razie SE juz na etapie instalacji pokazuje ze latwo nie bedzie i ze to nie wowopodobna gra dla kazdego (jak FF XIV). :)

Wieczorem moze mi sie uda pograc. Ciekaw jestem czy Vanadiel jest lekko wymarle czy ciagle gra sporo ludzi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 sty 2017, 15:51 
Cytuj  
Dostalem odpowiedz od supportu, moze sie komus przyda:

"our settings should be configured as follows:

- Member name: [This can be anything]
- PlayOnline ID: [Your PlayOnline ID]
- Set Password: [Save]
- PlayOnline Password: [Your PlayOnline password]
- Member Password: [Can be left blank]
- Confirm Password: [Can be left blank]
- Square Enix ID: [Your Square Enix ID]
- One-Time Password [Only set to 'Use' if you have linked your account to a security token]

When you next log in, you will be asked for a password. The password that you should enter is your Square Enix Account password."

W sumie to nie rozumiem czemu nie uproscili tego systemu logowania, do XIV przeciez loguje sie normalnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 27 sty 2017, 12:18 
Cytuj  
Pogralem z rana troche.

W Bastok pustawo, jacys pojedynczy gracze przemykaja, ale przyjemnie było znowu usłyszeć tą muzyczke <3

Gram zupelnie inaczej niz kiedys, zbieram questy, czytam je! i nawet jeszcze nie wyszedłem za miasto. Mam zero parcia na jakis progres, do endgame nie dojde raczej, chce sie nacieszyc grą, powspominać.

Bałem się jakiegoś rozczarowania, ale jest naprawdę ok. Gra nigdy nie wygladała wybitnie, nie było jakis fajerwerków wizualnych i przez to sie praktycznie nie zestarzala.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 28 sty 2017, 06:42 
Cytuj  
/sea all 877 - nie jest zle!

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 sty 2017, 11:32 
Cytuj  
Dzień 3

Wyszedlem za miasto, gram WARem, expuje sie latwiej niz kiedys. Jakos nie ma potrzeby restowania po walkach.

Sa jakies zmiany w TP. Max TP to 3000, ws potrzebuje 1000 TP, czyli wszystko wzroslo razy 10. Po walce TP sie nie traci, kiedys chyba sie tracilo?

Z mobow poza normalnym dropem wypadaja dwa rodzaje skrzynek, niebieskie z tymczasowymi itemami i brazowe z normalnymi, ale w wypadku tych drugich trzeba odgadnac dwucyfrowy kod (raczej dosc proste, 90% mi sie udaje), po jakims czasie to meczy, ale jak sie zaczyna od zera to warto otwierac, bo wpada troche sprzetu, medycyny, jakies key itemy.

W zonach startowych pusto, pewnie latwo o NMy, jak troche podpakuje to poszukam. :)

Ogolnie gra sie bardzo przyjemnie, jak ktos lubil ten etap rozgrywki to bedzie zadowolony. Dla mnie sentyment fun lvl max.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 29 sty 2017, 12:41 
Cytuj  
TP się traciło tylko prze restowaniu, ale teraz z Signetem się bodaj nie traci :)

Odblokowałeś sobie Trusts? Co prawda to kompletnie zmienia rozgrywkę, a Ty chcesz raczej po staremu pograć, ale są to NPC, które sobie przyzywasz do drużyny i walczą z Tobą, so healerzy, tanki itp.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 sty 2017, 13:55 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
TP się traciło tylko prze restowaniu, ale teraz z Signetem się bodaj nie traci :)

Odblokowałeś sobie Trusts? Co prawda to kompletnie zmienia rozgrywkę, a Ty chcesz raczej po staremu pograć, ale są to NPC, które sobie przyzywasz do drużyny i walczą z Tobą, so healerzy, tanki itp.


Gram po staremu, i tak jest za latwo :)

Trust moze sobie odpale na wyzszych levelach.

Jesli dojde do sciany i mi sie nie znudzi to sobie odpale stare konto, nawet znalazlem token i dziala. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 sty 2017, 14:31 
Cytuj  
/sea all 1179 !!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 sty 2017, 17:30 
Cytuj  
Dzień 4

Z mobów wypadlo troche itemow i robie questy.

Feeling z gry zupelnie inny niz te 14 lat temu, kiedy sie zapierdalalo z levelem, a questy robilo potem tylko dla fame. Wszystko jest bardzo fajnie poukladane, odkrywanie swiata i mechaniki z gry i nawet jakas kasa z tego wpada.

Dla tych ktorzy nie grali nigdy w XI:
Questy sa zupelnie inne niz w grach opartych na questowaniu. Nie ma zadan w stylu zabij 10 wilkow i przynies 10 kwiatkow i tak w kolko. Nagroda nie jest tez exp. W wielu przypadkach trzeba sie domyslac o co chodzi (albo sprawdzic w necie) :) Questowi NPCe w zaden sposob nie sa zaznaczeni. Oldschool.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2017, 07:51 
Cytuj  
Dzień 5

Mining - kupilem pare kilofow i mape Zeruhn Mines i wybralem sie pokopac, czyli to co lubilem kiedys najbardziej i na czym zarobilem pierwsze wieksze pieniadze.

Zasadnicza zmiana - mining pointy sie swieca i nie trzeba tabowac!

Obrazek

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 31 sty 2017, 10:10 
Cytuj  
Przy wyjściu z miasta są książki, warto wybrać z nich moby które się bije bo to dodatkowy exp. Ponadto jest jeszcze coś takiego jak records of eminence, dzięki którym będziesz miał punkty na całkiem spoko itemy, poczytaj tu:
https://www.bg-wiki.com/bg/Category:Records_of_Eminence

Ciągle mnie nęci aby wrócić ale niepowodzenia z próbami uruchomienia trigerów w padzie pod PC mnie blokują. A bez makr jak bez rąk :). A wróciłbym choćby po to aby zrobić Armageddon na najwyższy level.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2017, 11:31 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Przy wyjściu z miasta są książki, warto wybrać z nich moby które się bije bo to dodatkowy exp. Ponadto jest jeszcze coś takiego jak records of eminence, dzięki którym będziesz miał punkty na całkiem spoko itemy, poczytaj tu:
https://www.bg-wiki.com/bg/Category:Records_of_Eminence

Ciągle mnie nęci aby wrócić ale niepowodzenia z próbami uruchomienia trigerów w padzie pod PC mnie blokują. A bez makr jak bez rąk :). A wróciłbym choćby po to aby zrobić Armageddon na najwyższy level.


Ksiazki robie, to juz bylo 5 lat temu jak ostatni raz gralem.

Tego Records of Eminence nie znam, obadam, ale narazie staram sie grac jak najbardziej oldschoolowo.

Tez mam problem z padem pod win 10, niektore przyciski mi nie dzialaja... Ten sam pad podlaczylem pod mojego kompa w Gdansku z win 7 i wszystko dzialalo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 31 sty 2017, 17:39 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Przy wyjściu z miasta są książki, warto wybrać z nich moby które się bije bo to dodatkowy exp. Ponadto jest jeszcze coś takiego jak records of eminence, dzięki którym będziesz miał punkty na całkiem spoko itemy, poczytaj tu:
https://www.bg-wiki.com/bg/Category:Records_of_Eminence

Ciągle mnie nęci aby wrócić ale niepowodzenia z próbami uruchomienia trigerów w padzie pod PC mnie blokują. A bez makr jak bez rąk :). A wróciłbym choćby po to aby zrobić Armageddon na najwyższy level.


W lutym powinien byc nowy return home!

Ciekaw jestem co szykuja na 15 rocznice? Moze nowy dodatek ^^

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 18:05 
Cytuj  
Ja cały czas gram, jakbyś czegoś potrzebował to /tell Sukoshi


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 18:26 
Cytuj  
Balrog napisał(a):
Ja cały czas gram, jakbyś czegoś potrzebował to /tell Sukoshi


O zajebiscie!

Masz jakis linkshell?

Ja narazie sie bawie we wspominanie, ale na tyle mi sie fajnie gra, ze pewnie niedlugo sie przerzuce na Opiekuna. Mozna bedzie cos porobic razem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 lut 2017, 18:30 
Cytuj  
Dzień 6

Misje - teraz prawie każdy mmorpg ma jakąś linie fabularną, ale te 15 lat temu to była nowość.

Poza Bastok robie tez Rhapsodies of Vana'diel - dzieki temu mozna w latwy sposob zrobic subjob quest.

****

Posty: 1956
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2017, 00:59 
Cytuj  
Też mam teraz MKN'a :D
Obrazek


_________________
D3: Sukoshi#2931

"We noticed people having fun, this problem has been corrected"

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2017, 11:24 
Cytuj  
Balrog napisał(a):
Też mam teraz MKN'a :D
Obrazek


Ile zajmuje wylevelowanie relica do takiego poziomu?

****

Posty: 1471
Dołączył(a): 28.04.2009
Offline
PostNapisane: 3 lut 2017, 12:41 
Cytuj  
Zależy na którym poziomie masz relika i ile chcesz potem farmić a ile kupić itemów na upgrade - powyżej lvl 95 to wystarczy kasa (dużo kasy).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2017, 12:59 
Cytuj  
100licad napisał(a):
Zależy na którym poziomie masz relika i ile chcesz potem farmić a ile kupić itemów na upgrade - powyżej lvl 95 to wystarczy kasa (dużo kasy).


Nie pamietam, ale pewnie jestem w polowie drogi do lvl 80 :) Jakos trzeba bedzie wymeczyc te triale.

Kase pewnie jakas mam na koncie. 5 mln to jest teraz duzo czy malo?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.