mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 15:06 
Cytuj  
Desh, ja z pełną świadomością i doświadczeniem napisałem o tych obiektywach, miałęm i wiem, potwierdzą ci to wszyscy posiadacze obu obiektywów, to nie jest wiedza zdobyta w internetach.

-----------------------------------

mrynar
Nikon D5300 + Signma 17-50 f/2.8 OS

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon ... arny.bhtml
2149zł

http://www.euro.com.pl/obiektywy/sigma- ... o_spo=true
1539zł

Potem korzystasz z darmowej kalibracji Sigma
http://www.sigma-foto.pl/obsluga-serwisowa,s.html
przysyłają ci kuriera za free po zestaw i po 3 dniach masz zestaw w domu.

Sprzęt na lata z obiektywem rewelacyjnym bo stałe światło 2.8 i jest ostry, do krajobrazu do architektury, do portretu i do gorszych warunków oświetleniowych, szybkość af też nadąży za pieskami i dziciakami itd.

Do tego możesz sobie dokupić potem co ci brakuje, albo tele najlepsze w swojej cenie Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD albo jakaś stałka portretowa 1.8/50mm lub 1.8/85mm.
Może lampę błyskową żeby w pomieszczeniach mieć czym błyskać po suficie/ścianach żeby zdjęcia były ładne, a nie potworki z lampy wbudowanej ( lampy chińskie z pełną automatyką nikona 400zł ).

( ja sprzedałem w grudniu zestaw nikon D7100 + Sigma w/w za 3500zł, rewelacyjny zestawik na gwarancji i miał 25 tysięcy zdjęć na liczniku tylko )


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 15:22 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Ja musze zainwestowac w aparat bo nikon mojej partnerki ma juz wiekowe body i zmiany obiektywow malo daja.

Co byscie polecili do 4-5 tysiecy (wliczajac w to dwa obiektywy)?


Faktycznie potrzebne Ci dwa szkła? Tutaj masz przyjemny zestaw na początek z obiektywem pokrywającym (z reguły) większość potrzeb - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cy ... 5-pln.html
Chyba, że potrzebujesz też jakieś tele do czegośtam ;)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 15:32 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
mrynar napisał(a):
Ja musze zainwestowac w aparat bo nikon mojej partnerki ma juz wiekowe body i zmiany obiektywow malo daja.

Co byscie polecili do 4-5 tysiecy (wliczajac w to dwa obiektywy)?


Faktycznie potrzebne Ci dwa szkła? Tutaj masz przyjemny zestaw na początek z obiektywem pokrywającym (z reguły) większość potrzeb - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat-cy ... 5-pln.html
Chyba, że potrzebujesz też jakieś tele do czegośtam ;)


drugi obiektyw potrzebuje do zblizen np. na wystawach psow kiedy nie mozna podejsc zbyt blisko do obiektu

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 16:51 
Cytuj  
mialem soniaka alfe 500 jak tylko wyszla i to byl chyba najlepszy aparat jaki w zyciu mialem, pozniej kupilem jebane gowno nikon d3300 18-105 i to bylo najgorsze gowno jakie mialem w rekach. sprzedalem jakos po roku za polowe ceny i dobrze bo by dalej lezal w szafie.

zdjecia dzieciom widoczkow itd robie teraz fonem i ciagle jestem zdziwiony jakoscia. nawet kompakta nie potrzebuje. znajomy zrobil zdjecia dizecku i wywolal ajfonem i zdjecia jak zdjecia. zreszta :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 17:46 
Cytuj  
D3300 + 18-105 to świetny aparat, jedna z lepszych matryc na rynku, bardzo dobry obiektyw, sama konstrukcja ma duże ograniczenia ale można się przyzwyczaić, problemem jest że ludzie kupują lustrzanki i jadą na auto, potem płacz że zdjęcia gówniane.
Sony A500 jest dużo gorszym aparatem w porównaniu do D3300.

Tu masz fotke testową jak słońce wyszło zza smogu zrobioną sigmą 1.8/18-35 z D3400, a to jest to samo co D3300.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 17:55 
Cytuj  
Embe mam pytanie techniczne.

W A58 żeby zobaczyć nieostre tło na niskiej przyslonie muszę wcisnąć i przytrzymać przycisk pod obiektywem na body.
Rozumiem że to jest cecha SLT.

Przez wizjer zawsze tło jest ostre. Rozumiem że SLT to jest pseudo lustrzanka i droższe prawdziwe lustrzanki nie mają takiego problemu.

Tylko nie tłumacz mi jak działa przysłona i wpływa na ostrość tła, rozumiem to. Chodzi tylko to czy wszystkie SLT tak mają.

Trzeba się pilnować bo kiedyś na szybko zrobiłem zdjęcie syna z lwem w tle, przysłona była niska, lew wyszedł nieostry a wizjer pokazywał okej. Mogłem zwiększyć przyslone...


_________________
psn

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 18:15 
Cytuj  
Aparat nie pokazuje Ci jak będzie wyglądać zdjęcie bo nie uwzględnia czasu naświetlania, widzisz to co widzisz okiem.


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 18:20 
Cytuj  
embe napisał(a):
Desh, ja z pełną świadomością i doświadczeniem napisałem o tych obiektywach, miałęm i wiem, potwierdzą ci to wszyscy posiadacze obu obiektywów, to nie jest wiedza zdobyta w internetach.

-----------------------------------

mrynar
Nikon D5300 + Signma 17-50 f/2.8 OS

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon ... arny.bhtml
2149zł

http://www.euro.com.pl/obiektywy/sigma- ... o_spo=true
1539zł

Potem korzystasz z darmowej kalibracji Sigma
http://www.sigma-foto.pl/obsluga-serwisowa,s.html
przysyłają ci kuriera za free po zestaw i po 3 dniach masz zestaw w domu.

Sprzęt na lata z obiektywem rewelacyjnym bo stałe światło 2.8 i jest ostry, do krajobrazu do architektury, do portretu i do gorszych warunków oświetleniowych, szybkość af też nadąży za pieskami i dziciakami itd.

Do tego możesz sobie dokupić potem co ci brakuje, albo tele najlepsze w swojej cenie Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD albo jakaś stałka portretowa 1.8/50mm lub 1.8/85mm.
Może lampę błyskową żeby w pomieszczeniach mieć czym błyskać po suficie/ścianach żeby zdjęcia były ładne, a nie potworki z lampy wbudowanej ( lampy chińskie z pełną automatyką nikona 400zł ).

( ja sprzedałem w grudniu zestaw nikon D7100 + Sigma w/w za 3500zł, rewelacyjny zestawik na gwarancji i miał 25 tysięcy zdjęć na liczniku tylko )


Dzieki Embe!

Orientujesz sie moze jaki jest koszt lamp studyjnych i parasolek?
Chciałbym sobie zrobic male studio na wlasne potrzeby, a przyszlosciowo moze i pod klientow z innych hodowli, bo glowny bol przy robieniu stron czy jakims marketingu to brak dobrych zdjec. I nie chodzi o kase, bo ludzie kupuje aparaty po 5-10k, ale nie potrafia ich używać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 18:28 
Cytuj  
Desh
Lustrzanka DSLR z pryzmatem odbija obraz od lustra do wizjera nie przetworzony czyli widzisz to co widzi obiektyw, a przycisk podglądu powoduje że jest przymykana przysłona do tej ustawionej w obiektywie i widzisz efekt jaki finalnie będzie na zdjęciu ale tylko odnośnie przysłony bez pomiaru światła.

Twoje sony ma półprzepuszczalne lustro i wizjer elektroniczny, powinien pokazać to co zostanie zarejestrowane ale nie znam tego aparatu, powinno to działać podobnie jak w bezlustrach gdzie na podglądzie masz obraz jaki zostanie zarejestrowany.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 18:34 
Cytuj  
Nie pokazuje, do tego mam ten przycisk pod obiektywem na body. Przymyka przyslonę.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/SLT

Chodzi mi o to czy każdy SLT tak ma czy tylko mój bo tani.

https://www.dpreview.com/forums/thread/3579933
Gość pisze że nie pasuje mu lokalizacja tego przycisku.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 18:42 
Cytuj  
Desh, tych SLT to wiele nie ma modeli, to tylko sony robiło dawniej, zgaduję że każdy tak ma, DSLR to lustrzanki normalne, ILCA/ILCE/NEX/A w sony to bezlustra.
Przycisk powinien mimo wszystko pokazać, ustaw testowo tryb A czyli preselekcja przysłony, ustaw F11 i zobacz czy działa.

mrynar napisał(a):
Orientujesz sie moze jaki jest koszt lamp studyjnych i parasolek?
Chciałbym sobie zrobic male studio na wlasne potrzeby, a przyszlosciowo moze i pod klientow z innych hodowli, bo glowny bol przy robieniu stron czy jakims marketingu to brak dobrych zdjec. I nie chodzi o kase, bo ludzie kupuje aparaty po 5-10k, ale nie potrafia ich używać.


Po pierwsze oświetlenie studyjne, ma być stałe czy błyskowe ?
Parasolki wybij sobie z głowy bo to tylko do wielgachnych pomieszczeń, które nie będą świeciły tym światłem ale i tak kiepski pomysł, w małym pomieszczeniu będzie świeciło wszystko razem z sufitami, ścianami, a model dostanie resztki tego światła.
Muszą być softboxy parasolkowe lub normalne, które ukierunkowują światło tam gdzie chcesz.

Co do lamp to:
1. Świetlówki, najmniej światła i małe możliwości regulacji, cena nie taka niska jak się wydaje bo niczym dziwnym nie jest dwa sofboxy po 4-5 żarówek 125W, które kosztują 60zł/szt
2. Lampy studyjne błyskowe, plusem jest że posiadają światło modelujące czyli widzisz zbliżony efekt, duża moc, regulacja, minus to cena.
3. Lampy reporterskie ( takie co się montuje na aparatach w domyśle ), można kupić manualne, jest fajne bo mobilne, nie ma kabli, moc niższa niż studyjne.

Mniej ważny jest aparat i obiektyw do takich zdjęć, tu najważniejsze jest światło.
Idealny zestaw to dwa sofboxy i trzecia lampa do tła.

Pisz na pm jak chcesz więcej, ja w tym siedzę więc pomogę.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 1 lut 2017, 18:47 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 18:47 
Cytuj  
Tylko napiszę że to jedyna dla mnie, ale duża wada A58.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 18:48 
Cytuj  
embe napisał(a):
...ustaw testowo tryb A czyli preselekcja przysłony, ustaw F11 i zobacz czy działa.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 18:56 
Cytuj  
Nie działa. Na 4.5 i 29 widać dokładnie to samo.

Po wciśnięciu przycisku na 4.5 jest to samo bo i tak jest otwarta a na 29 słychać jak się zamyka i jest wtedy ciemno.

Testowałem to latem na dworzu celujac w kolano i obserwując wlasny but... :) Dobrze widać kiedy but jest ostry a kiedy nie. Bez wciskania pod obiektywem zawsze jest ostry.

Nie ma o czym gadać taki aparat kupiłem, tani był i da się żyć ale wada jest.

Ps
Wszystko robię na A albo S


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 19:09 
Cytuj  
Ogniskowa 50mm, tryb A, przysłona f/11, wyostrz na coś blisko siebie tak żeby tło było dalej i dopiero naciśnij przycisk, przymknięcie spowoduje że będzie ciemniej ale zobaczysz GO czyli to tło powinno być ostre lub ostrzejsze.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 19:12 
Cytuj  
kurde masz rację, ten przycisk tylko przyciemnia. nieostre tło widać... przepraszam.

żeby przymknąć przysłonę muszę wcisnąć na dole ale na przycisku spustu widzę nieostre tło. latem było inaczej - możliwe że testowałem to przy ustawieniu auto.


_________________
psn


Ostatnio edytowano 1 lut 2017, 19:19 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 19:17 
Cytuj  
No to chyba oczywiste, ty chcesz pod spustem mieć podgląd w lustrzance ?
Przysłona w obiektywie jest uruchamiana dopiero w trakcie robienia zdjęcia lub po naciśnięciu przycisku podglądu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 19:23 
Cytuj  
masz całkowitą rację, wszystko działa jak napisałeś

nie potrafię tego wytłumaczyć dlaczego w poprzednich testach jak siedziałem i celowałem w kolano to tło czyli mój but zmieniał się z ostrego na nieostry dopiero po wciśnięciu przycisku na dole na body.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2017, 20:07 
Cytuj  
embe napisał(a):

mrynar napisał(a):
Orientujesz sie moze jaki jest koszt lamp studyjnych i parasolek?
Chciałbym sobie zrobic male studio na wlasne potrzeby, a przyszlosciowo moze i pod klientow z innych hodowli, bo glowny bol przy robieniu stron czy jakims marketingu to brak dobrych zdjec. I nie chodzi o kase, bo ludzie kupuje aparaty po 5-10k, ale nie potrafia ich używać.


Po pierwsze oświetlenie studyjne, ma być stałe czy błyskowe ?
Parasolki wybij sobie z głowy bo to tylko do wielgachnych pomieszczeń, które nie będą świeciły tym światłem ale i tak kiepski pomysł, w małym pomieszczeniu będzie świeciło wszystko razem z sufitami, ścianami, a model dostanie resztki tego światła.
Muszą być softboxy parasolkowe lub normalne, które ukierunkowują światło tam gdzie chcesz.

Co do lamp to:
1. Świetlówki, najmniej światła i małe możliwości regulacji, cena nie taka niska jak się wydaje bo niczym dziwnym nie jest dwa sofboxy po 4-5 żarówek 125W, które kosztują 60zł/szt
2. Lampy studyjne błyskowe, plusem jest że posiadają światło modelujące czyli widzisz zbliżony efekt, duża moc, regulacja, minus to cena.
3. Lampy reporterskie ( takie co się montuje na aparatach w domyśle ), można kupić manualne, jest fajne bo mobilne, nie ma kabli, moc niższa niż studyjne.

Mniej ważny jest aparat i obiektyw do takich zdjęć, tu najważniejsze jest światło.
Idealny zestaw to dwa sofboxy i trzecia lampa do tła.

Pisz na pm jak chcesz więcej, ja w tym siedzę więc pomogę.


Odezwe sie na pewno.

Kosmos jak Ruscy fotografuja psy, wynajmuja specjalne pomieszczenia, jakies palace, modelki. Gruba kasa, ale psy od nich tez czesto kosztuja majatek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 lut 2017, 11:16 
Cytuj  
http://www.gearbest.com/photography-acc ... tml?wid=11
Fajna cena, nowość i mało info o jakości ale zachęcają dwa obiektywy, standardowy i ta jasna stałka portretowa.
Upierdliwe tam tylko zmienianie ustawień bo wszystko w menu dotykowym ale może być świetna alternatywa na rynku gdzie ceny poszybowały kosmicznie.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.