mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 438 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 11:05 
Cytuj  
Ja bym jednak poszukał coś w stylu Eldritch Horror czy właśnie Terraformacja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 11:49 
Cytuj  
ok dzieki, oblukam.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 11:49 
Cytuj  
Nie wiem czy to nieco nie za ciężkie gry na start. Pandemic jest ok, 7 cudów, Smallworld.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 11:58 
Cytuj  
oyciec ma racje, na pierwszy raz koop moze byc lepszy. jak sie naucza to bede kombinowal :)


Posty: 22
Dołączył(a): 26.11.2014
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 12:40 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Terraformacja jest dla mnie ok bo mogę grać solo.
Jak pisałem to nie tylko chodzi o czas ale kompletnie brak ludzi do grania stąd w planszówki z reguły gram solo albo w necie. Często jak z bratem się spotykam to ciśniemy 7 wonders, legendary encounters czy inne duo.

Rozumiem, od kwietnia wieczorami będę mieć nieco więcej czasu, więc jak coś można by pomyśleć nad jakimiś graniem na tabletopie jeśli znajdą się chętni

Na solo zobacz sobie może Leaving Earth - tematyka wyścigu kosmicznego z niebanalną mechaniką

@ Mendol - na start to jakiś gateway - Smallworld jeśli negatywna interakcja, Ticket to ride bez takowej, K2 - dla maniaków gór. Eldritch na początek nieco za skomplikowany, chyba że tematyka odpowiada, Pandemic jak najbardziej, Legacy jeśli spotkania mają być cykliczne. 7 cudów lub np. Roll for the galaxyjeśli uważasz, że ikonografia ich nie zniechęci, choć to raczej na kolejne spotkania jak chwyci. Całkiem fajne jest Battlestar Galactica, często ludzie nie grający w planszówki łatwo chwytają mechanikę ukrytych ról, szczególnie jak lubili serial. Pytanie na późniejsze rozgrywki - co to za grono, czy woli spokojnie kombinować, czy czerpie radochę z negatywnej interakcji, czy woli bardziej losowe rozgrywki z elementem losowym (np. turlanie kości czy dociąg kart) czy też liczenie prawdopodobieństw lub planowanie wariantów

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 12:45 
Cytuj  
no to sie wlasnie okaze, a nie chce ich zniechecic na wstepie :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 13:01 
Cytuj  
Eldritch Horror na pierwszy raz to kilka dupogodzin, wertowanie instrukcji i sporo żetonologii. Nie grałem w Terraformację, ale też wygląda na słuszną ilość żetonów do ogarnięcia. To dobre gry, ale na pierwszy raz to może być flip table.
Ludki na gatewaya polecają Carcassone i Ticket to ride.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 15:35 
Cytuj  
Fakt, Carcassone na początek, to bardzo spoko opcja, banalne zasady, a sporo zabawy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 19:11 
Cytuj  
Terraformacja tez latwo przystepna. Gralem z dwoma osobami, ktore nigdy wczesniej nie mialy stycznosci z tego typu grami, w drugiej rozgrywce juz wszyscy wiedzieli co robic. Ogolnie gra sie wszystkim spodobała.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 19:53 
Cytuj  
To ja zarzucę do puli Zamki Burgundii. Żona bardzo lubi, ja też chętnie siadam jak jest okazja.
Powinno się nadać dla ludzi, którzy nigdy nie grali w nowoczesne planszówki.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 23:11 
Cytuj  
Mial ktos stycznosc z Mage Knight? Podobno bardzo dobra planszowka w stylu HoMM


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 mar 2017, 23:19 
Cytuj  
Super. Ale też super wymagająca

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2017, 09:46 
Cytuj  
Wygląda na masakrujący poziom złożoności. PL wydanie nie jest wspierane (licencja wymagała wydania więcej dodatków, niż się podstawek sprzedało) .
Terraformacja podobno sprzedaje się super, ale ludzie narzekają na jakość wykonania (że wszystko cienkie, tokeny się przesuwają i grafiki suabe) . Prawda to?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 mar 2017, 09:52 
Cytuj  
Prawda. Na dodatek poprawili bugs z 1 edycji i zajebali nowe w drugiej :)
Mage Knight jest złożony, trudny ale szkopuł tkwi jak zwykle w detalach gdzie bardzo często dochodzi do sytuacji że siedzisz i myślisz jak rozegrać zgodnie z zasadami bo się 10 na siebie nakłada.
Co nie zmienia faktu, że to jest planszówka obowiązkowa, legendarna i generalnie w każdym rankingu jest w top 10.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2017, 11:17 
Cytuj  
Isengrim napisał(a):
Nie wiem czy to nieco nie za ciężkie gry na start. Pandemic jest ok, 7 cudów, Smallworld.


Smallworld genialnie bo szybkie i ludzie łatwo przyswajają zasady nawet jak w planszówki nie grywają.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 mar 2017, 16:49 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
czy planszowka Gra o Tron nadaje sie do grania z osobami, ktore wczesniej nie mialy stycznosci z taka zabawa?
potrzebuje cos w miare latwego do przyswojenia na weekendy 'rodzinne'.
ewentualnie cos powaznego dla 3-5 osob.

Imo nie jest tak MEGA ciezka jesli jesli chodzi o rulesy jak czesto w necie mozna przeczytac (jedyny blad w sumie kiedy zaczynalismy ze znajomymi to jakies pierdoly z portami, nawet juz nie pamietam co zle robilismy). Mozna lubic ciezkie gry i GoT nie siedzie bo jest przy niej sporo emocji, czesto ostry wkurw, wiec trzeba odpowiednich ludzi, ktorzy nie beda wkurwieni na innych przez nastepny tydzien bo ktos mial go wesprzec w obronie, a sam zaatakowal albo wspieral jednak przeciwnika itp. ;]


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 13 mar 2017, 17:00 
Cytuj  
Parę razy grałem u znajomych znajomych, wymóg dla nowych graczy był taki, żeby przed sesją przeczytać samemu instrukcję i jakoś to działało. Z dzieciakami może być trochę gorzej + opinię Louiego CK o monopoly trzeba pomnożyć razy milion pięćset sto dziewięćset.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 mar 2017, 17:04 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
czy planszowka Gra o Tron nadaje sie do grania z osobami, ktore wczesniej nie mialy stycznosci z taka zabawa?
potrzebuje cos w miare latwego do przyswojenia na weekendy 'rodzinne'.
ewentualnie cos powaznego dla 3-5 osob.


Smallworld ;)


Posty: 22
Dołączył(a): 26.11.2014
Offline
PostNapisane: 14 mar 2017, 14:12 
Cytuj  
Mage Knight mi niespecjalnie podszedł, jeśli chce się grę skomplikowaną, ale dodatkowo świetną pod względem interakcji między graczami, a w jakimś stopniu zbliżoną do gier komputerowych to polecam Twilight Imperium 3ed z dodatkami. Poziomem wkurwienia na backstaby bije GoT o kilka długości, szczególnie, że elementów nacisku jest wiele - polityka, ekonomia, wojsko itd.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 mar 2017, 23:22 
Cytuj  
Kurwa czas gry 240-260 minut :E. Zapodajcie jakąś grę tak do max 2h gdzie można backstaby wbijać etc;p. Myślałem nad terraformacja marsa ale to wykonanie i te grafiki nosz kurwa.. Jedynie cena i recki zachęcają ale ja sam przywiązuje dużą uwagę do grafik.

Chciałem pograć z babą w cywilizację:poprzez wieki ale po 3h powiedziała że ma dość bo za długo. Nie widzę tego jak byśmy we 4 grali. Zapiłbym się na śmierć...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 438 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.