mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2207, 2208, 2209, 2210, 2211, 2212, 2213 ... 2394  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 12:09 
Cytuj  
Od razu widać, że na mmorpg.pl sama elita z własną służbą przesiaduje :D


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 12:54 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Piszpan napisał(a):
u nas kiedys byla jedna ukrainka co sprzatala ale dawno nie ma. miejscowe nie bardzo chca sprzatac a daje 100 za chate ;/ 20zl na godzine chetnie bym przygarnal taka na stale.



ja teraz zatrudniłem jedną panią na stałe. Mieszka z nami, odprowadza dzieci do szkoły/przedszkola, przyprowadza, gotuje, sprząta, etc.
Jest OK generalnie, bardzo się bałem, że będzie się wieczorami pchała do nas do salonu, naciągała na jakieś pogaduszki i ogólnie zawracała dupę, na szczęście zaszywa się w swoim pokoju i coś tam czyta.


Pukasz ja jak zony nie ma?

Spoiler:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 13:35 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Kurna olek, a ile cie ta przyjemność kosztuje Marku?



PM

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 13:39 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Piszpan napisał(a):
u nas kiedys byla jedna ukrainka co sprzatala ale dawno nie ma. miejscowe nie bardzo chca sprzatac a daje 100 za chate ;/ 20zl na godzine chetnie bym przygarnal taka na stale.


U mnie z kilkudziesięciometrowym mieszkaniem jej schodzi 5h, więc płacę stówę raz na tydzień. Wysprzątane wszystko plus uprasuje rzeczy. A ty chcesz, żeby za tyle twoją hacjendę posprzątała? Nie bądź skąpy.


u mnie bylo tylko odkurzanie i mycie podlog. i to nawet nie jest kwestia ile ja zaplace bo zawsze zona pytala ile chce. przyszlo 500+ i bida :P generalnie to tez chyba spoleczenstwo sie starzeje a mlodzi maja wyjebane na takie 100zł. Jutro do mnie pierwsze stazystki przychodza do biura, trzymcie kciuki zeby bylo na co popatrzec :) Swoja droga ciekawa sytuacja. Dzwonia z firmy oferuja stazystow. Mysle scam jak codzien, 1 pytanie ile mnie to bedzie kosztowac a tu zonk bo firma jeszcze mi placi 400zl na miech za stazyste. To se mysle wezme i 1000 osob :P Oczywiscie koszta zatrudnienia, wyszkolenia zusy, no i placa 1500 na reke dla stazysty. Plus to co dla mnie plus zusy. Ciekawe ile dotacji dostaja na takie staze. Ale jak ktos ma firme ktora sie tym zajmuje warto sie chyba zainteresowac.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 13:41 
Cytuj  
Nie będziesz miał zobowiązania po stażu na zatrudnienie 6 lub 12 miesięcy ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 13:54 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
przyszlo 500+ i bida :P generalnie to tez chyba spoleczenstwo sie starzeje a mlodzi maja wyjebane na takie 100zł.


To nie tylko 500+, bardziej spadek bezrobocia i podwyzki plac. Juz UK nie jest jedyna alternatywa, wystarczy wyjechac do Gdanska czy Warszawy i nawet po oplaceniu pokoju czy mieszkania cos tam zostaje.

Chetnych na prace za 1-2k jest coraz mniej. Ukraincy tez nie sa frajerami i coraz wiecej ich wyjezdza do Niemiec.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,215 ... l#MTstream

"Mamy już jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Europie, taki sam, jak Holandia. W tym momencie wyprzedza nas tylko pięć krajów – Wielka Brytania, Węgry, Malta, Niemcy i Czechy."

Jak jeszcze wprowadza te zmiany dla drobnych przedsiebiorcow to bezrobocie zniknie. Bedzie,y chlonac pracownikow ze wschodu jak gabka.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 14:15 
Cytuj  
We Wrocławiu są masakryczne ilości Ukraińców. Polecam podjąć próbę wyrobienia nowego paszportu, z uwagi na fakt, że w tym samym miejscu wydają paszporty i karty pobytu dla Ukraińców/Białorusinów/Rosjan, to jest to prawie niemożliwe, znajomi jeździli do Wałbrzycha bo było szybciej dojechać i załatwić od ręki niż podejmować próby kilka dni z rzędu.

Odnośnie sprzątania - ja płacę 25zł/h, tygodniowo wychodzi średnio 100-150zł. Ale jak szukaliśmy kogoś to były też gwiazdy, które chciały 35-50zł/h i jeszcze marudziły, że im nie po drodze. :) Z drugiej strony Ukraińcy biorący 12-16zł/h, ale jakoś nie mogłem się przekonać.


_________________
Altaya | BF4

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 14:20 
Cytuj  
embe napisał(a):
Nie będziesz miał zobowiązania po stażu na zatrudnienie 6 lub 12 miesięcy ?


powiedzieli mi ze gdybym byl tak mily i kogos zatrudnil to byliby szczeliswy ale obowiazku nie ma.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 15:59 
Cytuj  
No to ciekawie ale lepiej czytaj dokładnie co podpisujesz bo kasa na te cele płynie szerokim strumykiem ale wymaga się potem zatrudnienia tych stażystów, a jak nie dotrzymasz umowy to twój NIP już spieprzony do ewentualnych przyszłych funduszy i dotacji.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 16:07 
Cytuj  
Tez mi sie wydaje ze w standardowej umowie z PUPem nie ma obowiazku zatrudniania stazystow. Przeciez taki stazysta moze sie okazac chujowym pracownikiem.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 16:08 
Cytuj  
http://www.rp.pl/Unia-Europejska/170409 ... dowcy.html
Brawo Tusk. Jechać na pełnej z anglikami.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 16:14 
Cytuj  
Aptekarce też bijesz brawo, jak ci tabletki na receptę wydaje? :lol:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 17:17 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Tez mi sie wydaje ze w standardowej umowie z PUPem nie ma obowiazku zatrudniania stazystow. Przeciez taki stazysta moze sie okazac chujowym pracownikiem.


z pupem ta ale to akurat jakas firma. jak potrzbujesz stayzstow mrynar do wynoszenia kup psow czy koszenia trawnika pisz dam namiary. ja tam jednego wezme na pare miechow do ogrodu to sie chlop zaplacze :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 17:35 
Cytuj  
Stażyście do koszenia trawnika? Wtf?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2017, 17:37 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
mrynar napisał(a):
Tez mi sie wydaje ze w standardowej umowie z PUPem nie ma obowiazku zatrudniania stazystow. Przeciez taki stazysta moze sie okazac chujowym pracownikiem.


z pupem ta ale to akurat jakas firma. jak potrzbujesz stayzstow mrynar do wynoszenia kup psow czy koszenia trawnika pisz dam namiary. ja tam jednego wezme na pare miechow do ogrodu to sie chlop zaplacze :)


Psy by zjadly stazyste i bym poszedl siedziec. Malo kto by sie nadal do takiej pracy :) Ludzie to sie nawet boja przechodzic kolo mojego domu.

Stazysta by mi sie przydal, caly weekend zbieralismy psie kupy i slome po zimie, chyba z tona tego wyszla ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 00:37 
Cytuj  
http://sebastiangojdz.natemat.pl/205107 ... dy-zlotych
Nie wiem czy jakiś dobry portal, ale rzucił mi się w oczy tytuł i w sumie ciekawe
Pewnie zaraz embe mi napisze : PO tez kupowało bez przetargu za 2 mld ...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 07:07 
Cytuj  
lordyp - http://forum.gazeta.pl/forum/w,1186,123 ... skiej.html

ctrl+f bez przetargu
cos tam wyluskasz

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 07:57 
Cytuj  
Ty czytałeś te "afery" ?
przecież tam większość to śmiech na sali w rodzaju:
program modernizacji linii kolejowych nie udał się , prawdopodobnie kasa z UE przepadnie

Wy dalej nie rozumiecie jednej rzeczy - pozwalacie "swoim" na robienie złych rzeczy na zasadzie TERAZ KURWA MY, czyli my też możemy wszystko spierdolić , bo inni robili. Serio, powtarzanie tego w kółko juz zaczyna być męczące.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 08:23 
Cytuj  
Ale co te samoloty za drogo kupili, czy słabe jakieś, a może jarosław kazał ?
Dlaczego twierdzisz że za PO byłoby lepiej i czy oni kupili te samoloty dla vipów czy nie, bo z tego co pamiętam to komor załatwiał u kolegi putinowego remonty tupolewów :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2017, 10:44 
Cytuj  
http://www.tvn24.pl/usa-przelomowa-wizy ... 189,s.html
Nie wszystko co robi trump jest złe.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 2207, 2208, 2209, 2210, 2211, 2212, 2213 ... 2394  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.