mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2017, 19:23 
Cytuj  
juz rzygałem tą tęczą, ochami i achami - musiałem się wjebać w sam środek tłumu od miesięcy (o kurwa: lat!) bijącego pokłony bożkowi W3 ;)

Jeszcze dojebka: nie wiem jak można się podniecać Sapkowskim. Do pięt to on nawet Wagnerowi nie dorasta, a ten to takie ~3-4/10. A tutaj co wpadam to jakieś rozkminy nad fantasy tak prostym jak cep. "zajebał potwora, dziewkę wychędożył, flaszkę opróżnił". No cudo - latami będę przeżywał.

PS: torbiś - ładne dooranie razoth-a ;)

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2017, 19:39 
Cytuj  
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2017, 19:49 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

PS: torbiś - ładne dooranie razoth-a ;)


Scrubdestroyer to moje drugie imię!
Spoiler:


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 3 cze 2017, 19:49 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 3 cze 2017, 19:49 
Cytuj  
marek, napisz dlaczego Wagner > Sapek


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2017, 19:52 
Cytuj  
Ja przede wszystkim nie wiem jak można się podniecać literaturą fantasy. Ale jeżeli ktoś u Sapkowskiego widzi wyłącznie chędożenie, chlanie i sieczkę to musi mieć naprawdę poważne braki poznawcze. Czyli w sumie wszystko się zgadza.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2017, 20:52 
Cytuj  
Kurdę, chciałbym zobaczyć takiego wymiatacza w akcji, który pokonuje naciskając jeden przycisk bossów takich jak Smough i Ornstein, gargulce, Pontiff czy chociażby Ruin Sentinele.
Ja sam grałem we wszystkie Soulsy z tarczą i musiałem sporo się nakombinować przy niektórych walkach. Pasek staminy mocno obrywa i BARDZO RZADKO kiedy, mamy możliwość przyjąć całego combosa na jednym bloku.

Razoth trochę na siłę się czepiasz. Równie dobrze można trywializować walki w Nier : Automata, które na poziomie trudności hard wyglądają tak : unik, dwa uderzenia, unik, dwa uderzenia (szczególnie z implantem, który spowalnia czas). A jak dostaniemy strzała, to schodzi nam 90% paska i szybko używamy leczenia.

99% gier z gatunku Soulsborne opiera się na założeniach - unik - atak. Unik - atak. W Dark Souls przynajmniej mogę zablokować dwa uderzenia, żeby potem uniknąć trzeciego i zaatakować. W Bloodborne cały czas skacze się jak małpka na drzewie.

No ale mi to tam lata koło dupy, bo ja się tak jak Tobi bawie dobrze przy 95% gier, zamiast srać pod siebie i piszczeć na każde niedociągnięcia :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2017, 21:12 
Cytuj  
A ja wprost przeciwnie, w trójce najlepiej bawiłem się 2h. Tarcza to był easy mode.


_________________
Χ Ξ Σ

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2017, 21:17 
Cytuj  
Mi tam walka w Wieśku się podoba. A dla krytyków jest przykład walki ze Szczotą, RiGCz.
Bardziej irytuje system leveli, który sprawia że czasem jest zbyt prosta, wbrew intencjom twórców.
Ale tam, wywiad z T. Bagińskim, ciekawy o tyle, że pokazuje Wieśka jako zjawisko kulturowe. http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/tomasz-baginski-wiedzmin-to-efekt-wieloletnich-staran-wywiad/5f74gm Wiedźmin, Sapkowski, Redzi - to są ikony pokazujące, że Polacy nie są tylko od zapierdalania na zmywaku w jukeju, ale i potrafią zrobić bardzo dobry i doceniany produkt tu u siebie, na krańcu świata.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 cze 2017, 22:54 
Cytuj  
Kaban napisał(a):

Razoth trochę na siłę się czepiasz.


Ależ misiu, ja się wcale nie czepiam. Po prostu bawi mnie gdy ktoś z kutasem Miyazakiego w ustach pisze, jaka to walka w DS nie jest wyjebana a wszystko inne to chuj. Bonusowe punkty za pustą opinię bez argumentów.

Ja się również w DS bawiłem wybornie, raczej głównie ze względu na eksplorację nieznanego, ciekawego świata, nie combatu (chyba, że mówimy o PvP, wtedy to trochę inna bajka) co nie zmienia faktu, że taki sam w Wiedźminie byłby chujowy jak nieszczęście.

To tak jak ja bym się wjebał do tematu o DS i pisał, że w porównaniu do Wiedźmina dialogi w tej grze są chujowe (NIE MA MIMIKI W OGÓLE WTF), questy są chujowe i w ogóle fabuła porusza za mało problemów społecznych.

Ale tego nie robię, bo mam świeże spojrzenie w przypadku każdej gry i sensowne oczekiwania (chyba, że jest robiona przez Bioware, wtedy hate jest automatyczny).


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 00:00 
Cytuj  
Marek ty masz ostry bol dupy bo w3 okazal sie jedna z najlepszych gier ostatnich lat i do tego jest z polski a nie z londynu czy ocb? :D


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 05:28 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Ja przede wszystkim nie wiem jak można się podniecać literaturą fantasy. Ale jeżeli ktoś u Sapkowskiego widzi wyłącznie chędożenie, chlanie i sieczkę to musi mieć naprawdę poważne braki poznawcze. Czyli w sumie wszystko się zgadza.


no jasne literatura tak głęboka jak Sapkowskiego to dzieło przynajmniej epokowe. Dziwne, ze Nobla nie dostał. Te rozliczne zwroty akcji, te przepiękne staropolskie wkręty których zachód przez lata nie potrafił docenić, a i niejednego polaka indolenta umysłowego to mierziło, ta głębia, ta wielowarstwowość.

Candidoser - Sapkowski pisał po Wagnerze. Bardzo podobny prosty styl. Zawsze uwazałem (czyli ze 20-15 lat temu, bo wtedy za drugim podejściem udało mi się przez jego książki przebrnąć), że Sapkowski się na Wagnerze wzorował.
Fuksem dla Sapka stał się cd-project i bardzo dobry W3. I obserwujemy identyczne zjawisko jak z Tolkieniem (z tym, że należy odróżnić - Tolkien to twórca i geniusz, bo położył podwaliny pod coś niesamowitego, co pozwoliło innym na stworzenie na tych tolkienowskich fundamentach całych światów, Sapek to zwykły kopista) - masa ludzi rzuciła się na jego książki, które są akurat w tym przypadku, moim zdaniem, poniżej przeciętnej. Jest kilku dużo lepszych polskich pisarzy fantasy (lem, dukaj, nawet ziemkiewicz). Kwestię tego ile mu brakuje do światowej czołówki pominę milczeniem. Empatia.

Ravushimo - dokładnie. Ból dupy. Jak inaczej wyjaśnić fakt, że zaledwie 3 lata po premierze wciaż nie biegam i nie przeżywam, że W3 pod każdym względem i w każdym aspekcie był grą najlepszą, a Sapkowski pisał najlepsze fantasy? Zwykły zawistny polaczek.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 07:42 
Cytuj  
Z tym Ziemkiewiczem to poplynales.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 07:45 
Cytuj  
Mark24 Mam parę pytań:
O którym Wagnerze piszesz ?
Pisząc o Ziemkiewiczu masz na myśli tego?: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_A._Ziemkiewicz

Dodatkowo, a pro po kopisty - tak można nazwać każdego, nawet Tolkiena - więc wybacz ale yyyyy nie....


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 07:48 
Cytuj  
Pewnie o Richardzie Wagnerze, fantasy skonczylo sie na Pierscieniu Nibelunga. Potem wszyscy kopiowali tylko, zwlaszcza Lem. Tylko Ziemkiewicz zrozumial i wybral kariere smutnego pana z internetowej TV i bozyszcza ministrantow.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 08:56 
Cytuj  
Cytuj:
Jest kilku dużo lepszych polskich pisarzy fantasy (lem, dukaj, nawet ziemkiewicz). Kwestię tego ile mu brakuje do światowej czołówki pominę milczeniem. Empatia.
No faktycznie, ścisła czołówka pisarzy fantasy. Lem i Dukaj zajebiste sword&sorcery pisali, a "Skarby Stolinów" to arcydzieło gatunku.
Nie krępuj się, napisz ile to panu Andrzejowi brakuje do czołówki. To bardzo wzbogacające doświadczenie, takie krytyczne spojrzenie. Bo te kurwa krytyki literackie, to one się nie znają, darmozjady jedne.
Ale to pewnie dlatego, że Sapkowski, lis przebiegły, jest autorem jednych z najbardziej popularnych w Polsce opracowań dotyczących fantasy i admiratorem tego gatunku.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 10:16 
Cytuj  
Grafoman Martin Sapkowskiemu może buty lizać, pisałem już o tym kiedyś. Nie wiem kto tam jeszcze łapie się do aktualnej światowej czołówki fantasy (tej faktycznej, a nie istniejącej w wyobraźni mareczka).

Swoją drogą czytałem ostatnio fragment angielskiego przekładu (chyba nieoficjalnego?) bitwy pod Brenną. Jezu chryste, jeżeli cała saga jest w ten sposób tłumaczona to faktycznie należy się dziwić, że ktoś to na zachodzie czyta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 12:59 
Cytuj  
Steven Erikson >>> George Martin !!!oneeleven!


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 15:42 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Grafoman Martin Sapkowskiemu może buty lizać, pisałem już o tym kiedyś. Nie wiem kto tam jeszcze łapie się do aktualnej światowej czołówki fantasy (tej faktycznej, a nie istniejącej w wyobraźni mareczka).

Swoją drogą czytałem ostatnio fragment angielskiego przekładu (chyba nieoficjalnego?) bitwy pod Brenną. Jezu chryste, jeżeli cała saga jest w ten sposób tłumaczona to faktycznie należy się dziwić, że ktoś to na zachodzie czyta.


Brandon Sanderson i jego Archiwum Burzowego Światła jest niezwykle zajebiste. Chociaż zdecydowanie lżejsze niż Gra o Tron. Polecam, ja wciągnąłem pierwsze dwa tomy i już czekam na tom 3, który wyjdzie w tym roku.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 17:30 
Cytuj  
Ja osobowość Sapka oceniam na 2/10, ale jego prace są 10/10, jak się komuś nie podoba - kwestia gustu. Poza tym wątpie aby gry CDP były aż takim sukcesem bez wiedźmakowej franczyzy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 cze 2017, 19:18 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Mark24 Mam parę pytań:
O którym Wagnerze piszesz ?
Pisząc o Ziemkiewiczu masz na myśli tego?: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_A._Ziemkiewicz

Dodatkowo, a pro po kopisty - tak można nazwać każdego, nawet Tolkiena - więc wybacz ale yyyyy nie....


https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Edwa ... ollections

Kane powstał w w latach 70-tych, Wiedźmin dekadę później.

Nawet nie wiedziałem, że to ten sam Ziemkiewicz ;)

Co do ostatniego to nie bardzo. Albo inaczej - zapytam, z czego kopiował Tolkien? Mi się ogólnie Tolkien średnio podobał, jego światy są juz zbyt ubogie. Cenię go za to co ogólnie zrobił dla gatunku fantasy.

Junkier - Nic nie pisałem o światowej literaturze, bo to w ogóle nie ta liga. Ale gratuluję postawienia obok siebie Sapkowskiego i Martina :D Nie ma to jak dobry dżołk w niedzielne popołudnie. No ale mamy przaśnego Conan-a!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.