mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2017, 11:15 
Cytuj  
Tylko to już typowa endurówka, czyli kawał roweru ;)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2017, 11:46 
Cytuj  
No ale one wszystkie ważą 14-16kg;p

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2017, 12:25 
Cytuj  
Ale to huśtawka jest. Z tego co pisałeś o zastosowaniu to 160mm skoku będzie raczej działało negatywnie niż pozytywnie. Chociaż oczywiście kto co lubi. Znam takich co kupili takie wypasy, jeżdżą i są zadowoleni. Co prawda więcej niż 30km nie robią, ale co tam ;)


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2017, 12:28 
Cytuj  
Ten z 'plusem' ma 130 skoku ;p

Blackbird był rzucony tylko jako taka se alternatywa ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2017, 12:29 
Cytuj  
Wiem, dlatego właśnie odniosłem się tylko do alternatywy. Ja czasami uważam, że nawet 130mm to jest nadmiar w terenach, po których jeżdżę, ale przyzwyczaiłem się już :-)


_________________
Obrazek

*

Posty: 181
Dołączył(a): 12.11.2006
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2017, 00:54 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
To jeszcze kwestia wyboru i tak, jest jeszcze Blackbird już na 27.5. Bez plusa.
http://dartmoor-bikes.com/hardware/endu ... /blackbird


Mam taki osprzęt w moim fatbiku (sram level heble i sram nx 1/11 napęd). Hamulce raczej słabe. SRAM NX to też najniższa półka tego producenta. I tak dla porównania mój fatbike kosztował ca 5600zł. Ale to jest sztywniak - więc odpada koszt amorków, za to przy facie koła wychodzą droższe. Za Blackbirda coś pod 10k?
Ktoś tam pisał, że buja się taki rower i to racja, blokada musi być na podjazdy. Zaleta jednozawiasu jest tańszy serwis i większa sztywność "boczna".

Pozdro.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2017, 09:48 
Cytuj  
Jednozawias?

Powiem szczerze, że o ile o rower w wersji 'sztywnej' bardzo ładnie ogarniam i wiem co i jak, o tyle w nazewnictwie części zjazdówek/enduro/trail/ckolwiek się gubie zawsze ;d

*

Posty: 181
Dołączył(a): 12.11.2006
Offline
PostNapisane: 3 paź 2017, 18:37 
Cytuj  
Jednozawias, ( tak nazywam - bo tak czytałem), chodzi o to że ruch wahacza(tylnego koła) jest przenoszony na damper bezpośrednio. W motocyklu nie jest to duży problem. W rowerze jest to problem, bo pedałując wprowadzasz rower w drgania (większe czy mniejsze) i część tych drgań zaczyna być tłumiona przez zawieszenie. Im energiczniej pedałujesz tym energiczniej zacznie pracować zawieszenie, odbierając energie(twoich nóg które pedałują) która ma pchać rower do przodu. Na podjazdach jest przerąbane.
Rozwiązania wielozawiasowe mają na celu samo-usztywnianie się roweru podczas pedałowania, czy też podczas hamowania, kiedy zawieszenie rozciąga się(rozsuwa) i przestaje pracować. Co do nazewnictwa wielozawiasów to już indywidualna sprawa każdego producenta. Od czasu zastosowania blokad do zawieszeń sprawa skomplikowania samej konstrukcji zawieszenia schodzi na dalszy plan.
Co do prymatu, wyczytane - najlepszy patent ma Specialized, dobry patent ma Giant. Reszta wielozawiasów to kombinowanie, głównie by nie być posądzonym o użycie patentu Speca. Nie szukałem szczegółów, nie wiem który model i kiedy i jak.

Pozdro.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 4 paź 2017, 10:24 
Cytuj  
Spec ma najlepszy patent, bo pozywa każdego kto chociaż odrobinę zbliży się do "ich" dizajnu. Chociaż to już chyba przeszłość, bo jeśli dobrze pamiętam to Spec wykupił patent do używania rozwiązania Horsta, ale ten patent wygasł jakiś czas temu.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 10 lis 2017, 13:01 
Cytuj  
Dobra, padło raczej na 100% na Blackbirda od Dartmoora albo Moon 1.0 (tutaj celowałbym w starsze roczniki niż 2017) od Krossa. Myślałem też o Trance 4 od Gianta, ale chyba jednak nie.

To korzystając, że w tym wątku siedzą wybitnie osoby, które się znają - jesteście wstanie polecić jakieś sklepy w Warszawie?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 10:17 
Cytuj  
Ile sklepów tyle opinii. I to często skrajnych. Osobiście od lat korzystam z iXa na Broniewskiego i nigdy żadnych przygód nie miałem. Głównie serwis, chociaż ostatnio kupiłem tam rower.
Ogólnie ze sklepów korzystam rzadko jeśli chodzi o kupowanie czegokolwiek, bo bieda. Głównie serwis, a zakupy przez net.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 14:10 
Cytuj  
To wiem, zresztą czytając opinie w necie to większość hejtów jest z dupy (nikt się mno nie zainteresował w sklepie!!!!111oneonene).

Nigdy nie kupowałem gotowca ze sklepu, więc trochę poczytałem i podobno można przyjanuszować na "gratisach" i rabatach, plus dobrze mieć zaufany sklep i serwis dla swojego roweru.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 15:48 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Nigdy nie kupowałem gotowca ze sklepu, więc trochę poczytałem i podobno można przyjanuszować na "gratisach" i rabatach, plus dobrze mieć zaufany sklep i serwis dla swojego roweru.


Ostatnie trzy rowery kupowałem przez internet (Canyon) z czego jeden odsyłałem do Niemiec, bo rama pękła. Wtedy Canyona nie było jeszcze w Polsce i cena za odesłanie wyszła... duża. Ale przyznać trzeba, że producent nie robił żadnych problemów.

Ostatni kupiłem już w sklepie. Po części dlatego, że chciałem zmienić markę, a po części dlatego, że chciałem właśnie mieć spokój i serwis "na miejscu". Rabat po starej znajomości też nieco pomógł w decyzji. Ale ogólnie tak, fajnie mieć lokalny sklep z zaprzyjaźnioną ekipą.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2018, 10:57 
Cytuj  
potrzebuje jakis tani rower dla 9 latka

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2020, 06:44 
Cytuj  
Ma ktoś doświadczenia z częściami z aliexpress? Cenowo atrakcyjnie, ale jak to faktycznie wygląda?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.