mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2017, 17:16 
Cytuj  
Palit to gówno. 3-6 miesięcy i karta do wypierdolenia, bo łożyska w wiatrakach siadają. Chyba, że ktoś sprzęt wypierdala poniżej roku użytkowania albo korzysta z komputera 2h dziennie.
No i to jest poziom hałasu msi, a nie strixa w nowej karcie.
Palit u nas przereklamowany, bo był tani w chuj i cebulaki kupowały.

Jak to kolega rzekł - jak ktoś chce out-of-box to kupuje strixa. Wszystko inne trzeba zwodować.
Między moim (wszędzie chwalonym) MSI gaming x, a strixem jest 8 dB różnicy pod obiążeniem. To jest w chuj.

Swoją drogą ciekawostka jeśli chodzi o dyski - seagate to już poniżej dna jest: https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/st ... _w_q3_2017
30% awaryjności w 3 letnich dyskach.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2017, 17:22 
Cytuj  
A ty o jakiś skrajnościach znowu, jak kupisz gówno tanie to każdy się zrypie czy to asus, msi czy palit, tu przykłady są z dobrym chłodzeniem, cichym i wydajnym.
Jak zerkniesz na zagraniczne testy gdzie jest temat ciszy i wydajności to strix jest w czołówce ale lepsze są evga, ten w/w pali i sporo kart u nas mało dostępnych.
Strix zawojował cebulandie kilka lat temu i wtedy to było woooow bo tryb pasywny i cisza ale szybko reszta zrobiła podobne lub lepsze.
Jak porównujemy coś do strixa to z innych firm nie można brać przykładów budżetowców.

Co do awaryjności HDD, dlatego zawsze polecam dyski Toshiba, a seagate to gówno od zawsze, warto też nie pchać się w dyski większe jak 2TB.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2017, 17:35 
Cytuj  
Jakich skrajnościach? Wszystko to topowe modele. Wszystkie wypadają słabiej niż strix. Jeśli już skrajność to polecany przez Ciebie Palit to jest skrajne gówno, które nie jest w stanie wytrzymać kilku miesięcy i wiatraki zaczynają skakać. Z MSI jest podobnie, ale dopiero po 9-10 miesiącach zaczęły mi nierówno pracować.
Wiatraki w moim 970 strixie chodziły tak samo od nowości do sprzedaży 2 tygodnie temu, a ostatnie miesiące służył jako koparka kryptowalut na full throttle.
Moi znajomi mają wszystkie strixy prócz 1080, 1070 od ponad roku śmiga jak nówka, 1080Ti jest dopiero kilka miesięcy więc ciężko ocenić, ale to ta sama konstrukcja wszędzie.
Tu chodzi o jakość wykonania sprzętu jakby nie patrzeć za kilka klocków. W testach mój MSI wypadał lepiej niż strix, ale wytrzymałość tych wiatraczków jest DUŻO niższa.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2017, 18:42 
Cytuj  
Przecież ten palit https://www.morele.net/karta-graficzna- ... 2g-932428/ pracuje ciszej, a w opowieści o tym że zaraz się psuje hmm... nigdy palita nie kupowałem tylko evga się trzymam, nie chce mi się szukać czy to prawda.
Miałeś Palit GeForce GTX 1070 GameRock 8GB czy napisałeś o jakimś tanim zwykłym ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 1 lis 2017, 18:50 
Cytuj  
Aż poczułem sie wywolany do wypowiedzi ja mam MSI i mi tam nic nie wyje od prawie roku moze to kwestia ze u mnie tylko 1070, tylko tez kwestia tego ze w idle to na 100% jest cisza a w stresie to hmm no skad mam wiedziec jak i tak głośniki swoje graja, ale scratch that jak je wylacze to nie slysze zeby bylo dramatycznie glosniej niz w idle. A ja akurat naleze do ludzi ktorych pogorszenie jakosci mocno by denerwowalo wiec bylbym pierwszy zeby psioczyc na produkt gdyby byl wadliwy.

Abstrahujac od tego kolega powinien wybrac to co ma wg testow najlepszy stosunek cisza/wydajnosc do ceny skoro ona gra glowna role przy wyborze, ostatecznie to nie malzenstwo i moze ja pogonic po zakupie i wymienic na cos blizej jego preferencji :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2017, 19:46 
Cytuj  
panowie , nadszedl czas na wymiane karty graficzne, teraz mam jakies R9 270x
teraz co moge maksymalnie wrzucic do i5 4690K , jak bym go troche skrecil ?

wiecej nie planuje upgrejdowac tej platformy, tylko uzywac jej az bedziemy mieli latajace samochody


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 lis 2017, 20:14 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2017, 20:09 
Cytuj  
Nie ma ograniczeń sprzętowych przy takim procesorze, więc kwestia tylko kasy ile chcesz wydać i czy wolisz amd czy nvidia.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 5 lis 2017, 20:16 
Cytuj  
ogolnie to wole to co lepsze, a budzet to pewnie 1,5k

najchetniej to lyknal bym uzywke z poswiatecznych nietrafionych prezentow

albo po prostu uzywke


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2017, 11:45 
Cytuj  
Ja bym brał układ z serii 1060 z 6GB z tymi nowszymi kośćmi 9GB/s.

lub poczekał troche, bo jeśli teraz nvidia wypuściła 1070 Ti to może wypuści 1060 Ti


_________________
Turbot

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 7 lis 2017, 09:44 
Cytuj  
CPU Intela z GPU AMD stało się faktem:
http://pclab.pl/news76040.html
https://wccftech.com/intel-kaby-lake-g- ... fications/

4 rdzeniowy Intel, Vega, 4 GB HBM

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2017, 14:28 
Cytuj  
Czyżby się szykowali na premiere Ryzen2

Gdzieś wycięte z komputerświat:

Holenderskie media raportują o znaczących obniżkach cen procesorów z serii AMD Ryzen oraz Threadripper. Te znacząco potaniały m.in. w sklepach w Niemczech i Holandii. Obniżki są naprawdę duże.

AMD Ryzen 1800X (sprawdź najniższą cenę), który normalnie kosztuje 499 euro, staniał do nawet 320 euro. To aż 29% niższa cena od tej podstawowej. Mocno potaniały także układy Ryzen 1700X (sprawdź najniższą cenę) i Ryzen 1700 (sprawdź najniższą cenę). Tutaj zauważono obniżki o nawet 21%. Ze szczegółami możecie zapoznać się w poniższej tabeli.



Link do artykułu
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2017/47/spadaja-ceny-procesorow-amd-ryzen-i-threadripper-nawet-prawie-o-30.aspx


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2017, 19:31 
Cytuj  
Ryzen+ w poprawionym procesie i zapowiadali że będzie głownie wzrost zegarów w każdym modelu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2017, 11:57 
Cytuj  
Nowe procesory Intel seria 8xxx wymaga nowej płyty na jedynym chipsecie Z370 i co ciekawe jest to tylko chipset przejściowy bo nowe procesory będa znowu z nowymi chipsetami.
Jaki sens ma produkcja takich procesorów, nie taniej by wyszło jak dawno dawno temu gdzie procesor był na stałe wlutowany ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2017, 14:46 
Cytuj  
Taniej? Wiesz jaki kosz jest produkcji procesor? Wątpie, że będzie powyżej dolara.


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2017, 15:51 
Cytuj  
Sens jest dla klienta bo możesz swobodnie parować dowolny czipset z dowolnym procesorem.
Jak będzie wlutowany to Intel z producentami będzie decydował jakie rodzaje konfliguracji są w ogóle dostępne, nie mówiąc już o cenach i kanałach dystrubucji.

+ przy procesorach na "stałe" pojawia się kwestia tzw. 'zimnych lutów'. Dla klienta kolejny duży minus.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2017, 20:30 
Cytuj  
Dlaczego zimne luty mają być problemem przy wlutowanym procesorze, a już nie przy wlutowanej podstawce do procesora ? :)

Mi raczej chodzi o odejście od oferty mb+cpu+ram, niech to będzie w całości zintegrowane, jakieś drobne zyski na produkcji i na dopasowaniu całości, możliwość stworzenia lepszego odprowadzania ciepła itd, jakieś szybsze magistrale łączące całość bez wymogu slotów.
Przecież jeśli wypuszczają chipset Z370, który ma służyć tylko dla serii 8xxx to po co mi wyciągane cpu czy ram ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2017, 20:39 
Cytuj  
Brak Socketa to inny układ, temperatura się inaczej rozkłada.

W laptopach to bardzo dobrze widać, wybitnie dobrze to było widać w czasach jak jednocześnie były na rynku laptopy z wymienialnymi prockami i te przylutowane.

Konfigurowalność, otwartość platformy, związanie rąk producentów. Po to ci to. Jak będzie wszystko przylutowane to oznacza koniec PC, i przejście na desktopie do tego co znamy z rynku Smartfonów. Jak ci się takie coś marzy w PC to pozdro.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 gru 2017, 20:49 
Cytuj  
No to musisz zapytać intela dlaczego tworzy nową linie cpu działające tylko na nowym jednym chipsecie i zapowiada że nie będzie rozwijać tego dalej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 25 gru 2017, 00:18 
Cytuj  
Jak to po co? Żeby więcej zarobić na czipsetach i żeby dążyć do tego co mówisz czyli "zlutowane" zestawy bez 'klocków lego' jak dzisiaj. Tylko co z tego?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 gru 2017, 11:27 
Cytuj  
Obecnie przeciętny klient nic nie wymienia i nie rozbudowuje w kompach przez parę czy nawet kilka lat, często zmiana po latach dotyczy całego zestawu mb+cpu+ram.
AMD zrobił platformę AM4 i twierdzi że Ryzen, Ryzen+ i Ryzen2 będzie na 100% działał na pierwszych chipsetach, za to Intel robi sobie mega jaja z ludzi, jednak jak się tak zastanowić to kompletnie nie ma to znaczenia że odeszli od tworzenia platform i dlatego wypuszczenie na rynek zestawu all in one miałby sens ale czy przebiłby się przez barierę psychologiczną klienta ? :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4779 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.