mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 14:42 
Cytuj  
no i ladnie sniadanko.
ja masla zuzywam strasznie duzo i nie wyobrazam sobie zastapienia go przez oliwe/margaryne, tak jak tosiek napisal.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 15:19 
Cytuj  
Ten boczek wygląda na jakiś parzony z opakowania, mało apetyczne, papryke tez trzeba lubić no ale to akurat nie ma się co przyczepiać jaki kto ma smak itd.
Ja lubię czasami kupić sobie gdzieś w terenie na szybko porządną piętkę chleba wiejskiego z grubą ciemną skórką i zjeść ze śmietaną gęstą 18% albo kromala takiego z masłem i musztardą ;)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 16:11 
Cytuj  
Ja szarlotek nie robię i nie jem :) także nie mam tego problemu. Natomiast masz mendol racje, są potrawy w których brak masła to grzech.

Co do oliwy z oliwek. Są sklepy w których jest bardzo dobra oliwa z oliwek, są też takie oliwy które nadają się do zlewu od razu. Wszystko ma swoją cenę i niestety dobra oliwa to koszt 40PLN najmniej. Ja uwielbiam alce nero i głównie taką kupuję. Będąc w Hiszpanii jadłem can solivera i mniej mi smakowała, piłem również taką z marketu za 25pln. Także wszystko jest kwestia ceny niestety. 750ml poliwy mi leci w sezonie letnim w ciągu miesiąca a dodaje ją wszędzie, w okresie zimowym trochę dłużej ze względu na brak sałatek ze świeżych warzyw.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 16:36 
Cytuj  
Teo napisał(a):
Smak oliwy jest specyficzny, trzeba przywyknąć do tego smaku, inna sprawa jaka jest u nas jakość i ceny tego co raczej zniechęca przeciętnego smakosza.
Masło, tylko nie typ irlandzki bo to łojowate coś nie przypomina naszego czy niemieckiego masła.
Nie wiem czy kwestia masła to głównie wpieprzanie chleba z szynką, tu chodzi o smak naleśników, mięsa na maśle podsmażanego, fasolka z bułeczką i masełkiem albo kalafior w panierce w bułce na masełku, brukselka gotowana posypana podpieczoną bułka tartą i masełko, duszony świeży bub na masełku z czosnkiem, zasmażka do zup i sosów, ciasta kruche, francuskie, półfrancuskie, masy i kremy do ciast, o głupiej jajecznicy nawet nie wspomnę czy takich babcinych smakołykach jak makaron z twarogiem polany masłem i wiele regionalnych smakołyków.

Zastąpienie masła/margaryny większą ilością mięsa na kanapce lol kur... tczewiak gdzie ty się uchowałeś ?


Jakie łojowate coś?
Zwykłe masło w kostkach tu jest normalnie dostępne. Wiem bo jem ;)
Poza tym tona jakichś margaryn na oleju palmowym oczywiście też jest.
BTW 450g masła normalnego kosztuje 3,5jewro.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 17:06 
Cytuj  
U nas na półkach "masło irlandzkie", które w temperaturze pokojowej jest jakieś takie dziwnie nadal twarde, no i nie ma smaku/zapachu naszego, przypuszczam że to co do nas trafia to jakieś substytuty przez co opinia jest jaka jest.
aaa... i zazwyczaj solone.

Co do szkodliwości, najgorszy syf to olej palmowy, tłuszcze do smażenia, jakieś frytury itp to masakra ale olej palmowy to też margaryny i tu niestety smażenie na tym nie powinno mieć miejsca, pieczenie jest jeszcze ok bo to temperatury niższe.

Olej rzepakowy jest ok ale są takie co podczas smażenia śmierdzą rybami na kilometr, za to olej słonecznikowy nie jest zalecany do smażenia co mnie mocno zdziwiło, lepiej o dziwo wypada tu smalec albo słonina, dlatego też dobry kucharz w dobrej kuchni często używa słoninki do smarowania patelni, oczywiście nie nadaje się to do rzeczy delikatnych w smaku itd.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lis 2017, 22:50 
Cytuj  
Fuj wieprzowina.
Barbarzyńcy.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2017, 23:01 
Cytuj  
kamilus napisał(a):
Fuj wieprzowina.
Barbarzyńcy.


A co to za rasizm jedzeniowy? :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2017, 06:59 
Cytuj  
Muslimy tak maja

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.