mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2018, 17:30 
Cytuj  
CA jak zwykle naprawiło jedną rzecz, a spierdoliło 10 kolejnych. Warhammer 2 od dłuższego czasu boryka się z problemem niezbalansowanego rozgrywania bitew za pomocą auto-resolve (czyli tak jak to wygląda w momencie konfrontacji AI vs AI). W tym patchu przyłożyli "miszczunie" swoją rękę, żeby krasnoludy nie były militarną i ekonomiczną potęgą w 95% gier. I co? Właśnie byłem świadkiem jak pełen stack krasnoludów (długobrodzi, balisty, slayerzy) przepierdolił pojedynek z stackiem składającym się z T1 szkieletów, konnicy i JEDNEGO skorpiona) od armii Arkhama. No po prostu opadła mi szczęka. Nie mówiąc już o tym, że armia pustyni nie straciła w bitwie zbyt dużo jednostek. Co jest niemożliwe, bo szkielety niewyobrażalnie szybko rozsypują się przy załamaniu dyscypliny.

No bez kitu, strasznie wkurwiają takie rzeczy. Gra zaczyna przypominać pełną losowość, a nie rozgrywkę strategiczną :/
Dobrze się człowiek bawi przy W2, ale takie momenty to jak cios w twarz.


[EDIT]

Co zabawniejsze, mój pełen stack vs 7 krasnoludów - szanse 60/40. WTF?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 27 sty 2018, 19:19 
Cytuj  
Bo CA, zresztą jak i Paradox, nie balansuje poprawiając AI, tylko dopierdalając bonusy AI w konkretnych sytuacjach :<

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2018, 20:17 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Bo CA, zresztą jak i Paradox, nie balansuje poprawiając AI, tylko dopierdalając bonusy AI w konkretnych sytuacjach :<



No tak, to jest zauważalne na każdym kroku. Już nie będę się wypowiadał jaki sens ma "ład publiczny", skoro ma się 0% szans na doprowadzenie do buntu w miastach przeciwnika. Na hard każde miasto AI ma +6 do ładu publicznego.

Problem z auto-resolve był już przy Skavenach, gdzie mieli oni ogromne problemy z wygrywaniem walk. Tutaj natomiast miałem chyba jakiegoś kosmicznego buga. Z tego co wiem, to ten system głównie bierze pod uwagę pancerz. Jakim więc cudem armia długobrodych z 100 pancerza przejebała ze szkieletkami mającymi po 10? Ehhhhh. Dzisiaj będzie aktualizacja Steel Faith, więc chyba zacznę kampanię od nowa z tym modem. :-?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 30 sty 2018, 08:32 
Cytuj  
https://www.neolithic-game.com/

Jest bardzo wysoko na mojej liście potencjalnych mesjaszy gatunku RTS ;d

(razem z Ancient Cities)

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2018, 11:45 
Cytuj  
Dość mocne słowa do gry o której dość mało wiadomo ...


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 30 sty 2018, 12:03 
Cytuj  
Jak ktoś ma ochotę pograć Chaosem (na którego CA po zgarnięciu kasy za odblokowanie możliwości gry nim w jedynce ma kompletnie wyjebane) polecam:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1158804281

dodaje m.in. lordów, jednostki i spell lore poszczególnych bóstw

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 30 sty 2018, 13:13 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Dość mocne słowa do gry o której dość mało wiadomo ...


To było mocno ironicznie ;p

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 13 lut 2018, 20:11 
Cytuj  
The Cult of Ulric Siege of Middenheim - NEW SFO Content
https://youtu.be/jCkGPOahubk
Takie mapy/oblężenia to aż miło oglądać/grać.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2018, 01:16 
Cytuj  
Z 40k szykuje się fajny 4X: Gladius. Orki, Nekroni, Marynarze i Gwardia.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 15 lut 2018, 14:36 
Cytuj  
Stellaris 2.0 nadchodzi, a to patchnoty:
https://forum.paradoxplaza.com/forum/in ... s.1069794/

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 lut 2018, 17:04 
Cytuj  
Wyszło parę mapek do multiplayera Warhammer 2 i dodatkowo zmian w balansie oraz bug fixów.
https://www.reddit.com/r/totalwar/comme ... tch_notes/

Niestety, ale auto-resolve nadal jest w czarnej dupie i wkurwia niemiłosiernie..

https://i.imgur.com/CSxNJzf.jpg

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 15 lut 2018, 20:16 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Stellaris 2.0 nadchodzi, a to patchnoty:
https://forum.paradoxplaza.com/forum/in ... s.1069794/

Dzień w którym Stellaris stała się kolejną grą 2D :P
Echhh równie dobrze można podmienić tło galaktyki na mapę np. Afryki...
Czas odświeżyć sobie Imperium Galactica 2 - niedościgniony wzór jak dla mnie :P


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 16 lut 2018, 08:04 
Cytuj  
Się nie zgadzam :D

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2018, 15:59 
Cytuj  
To Stellaris warto kupić? Widzę, że jest ładne promo na steamie, a szukam coś by zabić czas przed wyjściem nowej ligi w POE. Warto od razu z całym pakietem DLC?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 16 lut 2018, 16:42 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
To Stellaris warto kupić? Widzę, że jest ładne promo na steamie, a szukam coś by zabić czas przed wyjściem nowej ligi w POE. Warto od razu z całym pakietem DLC?

Zależy czego szukasz - nie znam twoich preferencji.
Po pierwsze pamiętaj, że najlepiej zagrać w ten tytuł z największą ilością DLC - co przekłada się na znacznie większą cenę niż ci się wydaje :P
Po drugie ja się wypowiadam negatywnie na temat tego tytułu bo twórcy zdecydowali się na kastrację i dużą zmianę systemu poruszania się po galaktyce bez względu na to czy kupisz dodatek czy nie. Dodatkowo całkowicie kasują z gry stare systemy. Dzięki temu blokują furtkę dla moderów i np najlepszy mod do tej gry przenoszący nas w świat Star Treka prawdopodobnie nie będzie dalej rozwijany.
Niby nic ale jednak jeśli podczas zakupu tej gry był to jeden z najważniejszych dla mnie czynników do zakupu tej gry.
Mógłbym przeboleć już jakby po prostu coś takie zmienili dla posiadaczy dodatku.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 lut 2018, 18:36 
Cytuj  
ale w stellaris to z DLC chyba tylko Utopia jest potrzebna ?

pewnie najlepsza opcja... ?
http://store.steampowered.com/bundle/33 ... y_Edition/


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 16 lut 2018, 20:35 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
To Stellaris warto kupić? Widzę, że jest ładne promo na steamie, a szukam coś by zabić czas przed wyjściem nowej ligi w POE. Warto od razu z całym pakietem DLC?


Warto bardzo.

@high
Kazde DLC jest w miarę istotne bo dodają fajne smaczki.

I już się nie chce rozpisać, ale nie zgadzam się z Farinem :p
Dla mnie te DLC co nadchodzi to będzie najprawdopodobniej jedno z najlepszych i najbardziej rewolucyjnych DLC w historii Paradoxu :p

Jedyna rzecz na minus to imo granice i sposób ich kreowania, ale i to wyjdzie w praniu.

+ nawet jak się nie spodoba po nowym DLC to zawsze możecie się cofnąć do starej wersji i grać na niej :> (steam daje możliwość grania na starych wersjach)

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 16 lut 2018, 21:19 
Cytuj  
"(...)podczas zakupu tej gry był to jeden z najważniejszych dla mnie czynników do zakupu tej gry.(...)"
Tiomor przeczytaj dokładniej to co napisałem.
Wiem także, że istnieje opcja grania na starszej wersji ale... Nie wiem czy mam ci rozpisywać poważne wady tego czy sam się domyślisz...
Tak jak wspominałem wcześniej: większość zmian idzie w dobrym kierunku ale jeśli wyrzucenie jednego z najważniejszych elementów w grze (przy tłumaczeniu devs że jest to nie warte ich pracy w przypadku rozwoju i głębszego zastanowienia się co i jak) Nazywasz najlepszą zmianą w grze ...
Mogę się zgodzić, że to rewolucja ale czy taka dobra jak wszyscy oczekują to nie wiem.
Przez nią upodabniają grę do reszty 4x.
Na koniec małe zadanie do Tiomora: Pomyśl jaka mechanika gry w EU4 jest dla ciebie najlepiej zrobiona i najbardziej wprowadza w klimat w przedziale czasowym i zastanów się jakbyś się poczuł jak ją wywalają :P


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 17 lut 2018, 10:25 
Cytuj  
Nie no, rozumiem niechęć do tych zmian, bo osobiście tez bym wolał stare systemy poruszania, ale rewolucje w wojnie. Bo ta, co by nie mówić sssała tak bardzo, że jestem skłonny przyjąć "gorsze" zmiany w innych mechanikach, żeby naprawić tą jedną.
Z tymże, to tez nie jest całkowite wywalenie jumpdrivów czy psionic jumpów (chyba tylko te ślimacze latanie miedzy systemami bez linii leci totalnie), bo to dalej zostanie, ale w innej formie. Jako jakiegoś atutu, który możesz odpalić w odpowiedniej chwili.
Ale dobra, olać bo to tylko gdybanie jak to wyjdzie w praniu. Nie omieszkam po wyjściu dlc za tydzień wrzucić tutaj swoich wynurzeń co sądzę o apokalipsie ;P

EU4, po tych ~1200h jest dla mnie już totalnie obdarte z jakiegokolwiek klimatu i zostało tabelkami w excelu w oprawie graficznej. Ale jeśli miałbym wybrać jedną zmianę, która wniosła EU na lepszy poziom to były to forty. Jakbym teraz miał grać bez nich to wywaliłbym tą grę z dysku po pierwszej dużej wojnie ;d.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2018, 11:53 
Cytuj  
Jedyne co mnie powstrzymuje już przed zakupem to czy przy okazji wyjścia DLC nowego nie będzie jeszcze lepszego dealu na pakiet zawierający WSZYSTKO ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 688 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.