mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 15:42 
Cytuj  
Sluchajcie, do konca grudnia mnie nie ma - problem sprzetowy, wymsuzona przerwa ;( christ, mowie wam ale ciezko!!! HERPL!~WSPARCIA!


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 21:10 
Cytuj  
Co popsules ? :P moze da sie grac bez tego ? ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 gru 2005, 21:11 
Cytuj  
a to kwas .. nie załamuj się
wspieramy cię :)

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 gru 2005, 11:24 
Cytuj  
Goscinnie od kolegi pisze... Wesolych Swiat wszystkim! i tony Master chestow... nno dobra moze nie master chestow bo to jest akurat common ale duzo duzo pokonanych staticsow :D powinienem juz byc kole poczatku stycznia! do zobaczenia ;) nno i super sylwka wszystkim!


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 14:03 
Cytuj  
Witam :]
Mam pytanie(a kto ich nie ma :P )
Jak sie gra miewa?
Gram obecnie w WoW, a chcę się dowiedzieć czegoś więcej o Everquest...
Czyli rozsadne wymagania sprzętowe, jak z craftingiem w stosunku do WoW, jak z pvp, co z problemem częstych wczytywań małych obszarów...
Ile się płaci za miesiąc w złotówkach, oraz jakies takie ogólne podsumowanie. Oczywiście wszystko w miare obiektywnie, a nie w stylu rzuć wow-a i choć do nas :]
Byłem na oficjalnej stronce ale tam jak to zwykle bywa wszystko jest dla nich cacy i 10000 razy lepsze od konkurencji :]
OO i jeszcze jak wygada levelowanie i różnica miedzy postaciami ?
Z góry dziękuje za wszelkie rzeczowe odpowiedzi :]
Za nierzeczowe też podziękuję :P


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*

Posty: 100
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 14:42 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Witam :]
Mam pytanie(a kto ich nie ma :P )
Jak sie gra miewa?
Gram obecnie w WoW, a chcę się dowiedzieć czegoś więcej o Everquest...
Czyli rozsadne wymagania sprzętowe, jak z craftingiem w stosunku do WoW, jak z pvp, co z problemem częstych wczytywań małych obszarów...
Ile się płaci za miesiąc w złotówkach, oraz jakies takie ogólne podsumowanie. Oczywiście wszystko w miare obiektywnie, a nie w stylu rzuć wow-a i choć do nas :]
Byłem na oficjalnej stronce ale tam jak to zwykle bywa wszystko jest dla nich cacy i 10000 razy lepsze od konkurencji :]
OO i jeszcze jak wygada levelowanie i różnica miedzy postaciami ?
Z góry dziękuje za wszelkie rzeczowe odpowiedzi :]
Za nierzeczowe też podziękuję :P


Wymagania sprzętowe - no, to generalnie boli. Gra ma niesamowite duże wymagania sprzętowe. Generalnie żeby było wszystko ślicznie to 2 giga ramu i jakaś wypasiona karta graficzna. Ale efekt jest naprawde nieziemski, gra na maksymalnych detalach wygląda naprawde bardzo ładnie.
A żeby w miare rozsądnie dało sie pograć na niższych detalach to i tak giga ramu potrzeba. I minimum GF6600 GT or compatible.
Płaci się 15USD+17% vat, czyli na nasze coś kole 60PLN.

Craft jest dużo bardziej skomplikowany niż w WoW, żeby zrobic produkt głowny trzeba zrobić zylion składników pośrednich(to akrat ma sie zmienić, SoE rezygnuje z subcombinów niestety, welcome to the botters paradise). Sam proces craftu - nie jest tak, że wciskasz guzik i gotowe, tylko podczas "produkcji" musisz reagować odpowiednio na to co sie dzieje.

PvP w tej chwili jest mocno szczątkowe - areny na które nikt nie chodzi i duele pomiędzy graczami. Sytuacja ma sie zmienić w ciągu miesiąca, kiedy to wejdą dedykowane serwery PvP.

Levelowanie jest dłuższe i zajmuje więcej czasu niż w WoW - przy maksymalnym powerlevelingu nie zmaksujesz postaci w mniej niż dwa miesiące. Przy normalnej grze zajmie to dłużej, średnio 4-5 miesięcy.

Na ogólne porównanie się nie będe silił, za krótko grałem w WoWa i nie chce wywoływać trolli spod kamienia. Generalnie mi się podoba i polecam.

G.


_________________
Never argue with an idiot. They’ll drag you down to their level then beat you with experience.

*

Posty: 74
Dołączył(a): 6.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 14:44 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Witam :]
Mam pytanie(a kto ich nie ma :P )
Jak sie gra miewa?
Gram obecnie w WoW, a chcę się dowiedzieć czegoś więcej o Everquest...
Czyli rozsadne wymagania sprzętowe, jak z craftingiem w stosunku do WoW, jak z pvp, co z problemem częstych wczytywań małych obszarów...
Ile się płaci za miesiąc w złotówkach, oraz jakies takie ogólne podsumowanie. Oczywiście wszystko w miare obiektywnie, a nie w stylu rzuć wow-a i choć do nas :]
Byłem na oficjalnej stronce ale tam jak to zwykle bywa wszystko jest dla nich cacy i 10000 razy lepsze od konkurencji :]
OO i jeszcze jak wygada levelowanie i różnica miedzy postaciami ?
Z góry dziękuje za wszelkie rzeczowe odpowiedzi :]
Za nierzeczowe też podziękuję :P


Jak gra sie miewa to nie wiem bo mam przerwe (jak otworze przewód doktorski to wracam)
ale temat http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=17676 pomoze odpowiedziec na to pytanie :)

Wymagania sprzetowe 2 Ghz (najlepiej niekrecony), 1-2Gb Ram, grafika 4 potoki + 128 Ram

Crafting - znacznie bardziej wymagajacy niż w WoW - nie wystarczy kliknąc "create all"- trzeba jeszcze kontrowac specjalnymi spelami + produkcja różnej jakości towarów

PvP - wlasciwie tylko z nudow robi sie duele :)

Zonowanie jest problemem jek masz mało ramu (no i dostajesz przydomek - slowzoner:)


Oplaty - jakieś 10 pln wiecej niz za WoW

Levelowanie - znacznie wolniej niz w WoW ale jest wiecej okazji do cwiczenia walki w grupie (umiejętność niezbedna) solowac sie da nawet na wysokich levelach ale nasycenie mobami typu Elite/Heroic jest znacznie wieksze niz w WoW


_________________
http://www.phdcomics.com/comics.php

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 14:47 
Cytuj  
Dzięki za odpowiedzi:]
W sumie na jedno mi nie odpowiedziałeś z tych ważniejszych. Jak sprawa wyglada z zon-ami? tzn na początku tego topicu(czytałem cały) niektórzy zarzucali grze iz wczytuje na raz mały kwadracik terenu, a jak sie przechodzi pomiadzy nimi to trzeba tek kilkanaście/kilkadziesiąt minut czekać...
Jeszcze jedno:] jak wygląda "gospodarka" bo w WoW jest AH, a tu?


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 14:49 
Cytuj  
Co do wczytywania obszarow to zalezy od procesora i ramu, jesli masz dosc duzo to wczytywanie nie trwa dlugo. Mnie naprzyklad (2gb ramu, athlon 2.6) wcale to nie przeszkadza, trwa to max 20-40 (przy duzych obszarach) sekund.

Co do roznic... nie wiem zabardzo oco chodzi, czy roznice klasowe czy roznice w wygladzie postaci :) Jesli chodzi o wyglad postaci to mozna smialo powiedziec ze jest ich masa, podczas tworzenia postaci mozemy dowolnie powiekszac nos, usta, uszy etc. wiec moze sie zdazyc ze nasza postac bedzie wyjatkowa :)


_________________
Obrazek

*

Posty: 100
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 15:03 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi:]
W sumie na jedno mi nie odpowiedziałeś z tych ważniejszych. Jak sprawa wyglada z zon-ami? tzn na początku tego topicu(czytałem cały) niektórzy zarzucali grze iz wczytuje na raz mały kwadracik terenu, a jak sie przechodzi pomiadzy nimi to trzeba tek kilkanaście/kilkadziesiąt minut czekać...
Jeszcze jedno:] jak wygląda "gospodarka" bo w WoW jest AH, a tu?


Oj, to nie tak. Generalnie idzisz do zony x i tam jednak spedzasz sporo czasu. Czyli zonowanie dotyczy tak naprawde momentow na dojsciu do danej strefy, pozniej w miare sie trzyma jednej zony. Ogólnie kwestia przyzwyczajenia, nie jest to jakis wiekszy fun stopper.

G.


_________________
Never argue with an idiot. They’ll drag you down to their level then beat you with experience.


Ostatnio edytowano 23 sty 2006, 15:08 przez GandalfX, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 74
Dołączył(a): 6.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 15:05 
Cytuj  
Farin napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi:]
W sumie na jedno mi nie odpowiedziałeś z tych ważniejszych. Jak sprawa wyglada z zon-ami? tzn na początku tego topicu(czytałem cały) niektórzy zarzucali grze iz wczytuje na raz mały kwadracik terenu, a jak sie przechodzi pomiadzy nimi to trzeba tek kilkanaście/kilkadziesiąt minut czekać...
Jeszcze jedno:] jak wygląda "gospodarka" bo w WoW jest AH, a tu?


Gospodarka - znacznie ciekawsza:
kupowanie odbywa sie stolicy w każdej siedzibie crafterów + kilku handlowców np przy bramie stolicy czy w porcie
nie ma aukcji - po prostu sie kupuje :)

Sprzedawanie - generalnie kazdy gracz ma domek z swoim vault gdzie wstawia towar na handel, który trwa do 24 h po wylogowaniu
20-40% podatku za handel drogą oficjalna ( nie dotyczy "z plecaka do plecaka")

Uwaga co od ekwipunku - jest bardziej wyraźny podział na Tiery - najczęsciej wchodząc na nowy tier - co 10 lev kupuje sie craftowane zbroje(najlepiej z materiałow rare + imbued) i potem z tym wychodzi sie w teren żeby zdobyc coś lepszego


_________________
http://www.phdcomics.com/comics.php

*

Posty: 172
Dołączył(a): 23.12.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 15:09 
Cytuj  
Uscisle to, co napisal Gandalf.

Caly swiat EQ2 jest podzielony an strefy. Jedne sa male, jak np. dzielnica miasta (nie wspominajac juz o wnetrzach domow, etc.) inne sa naprawde duze.
W zaleznosci od tego, co robisz, zdaza sie ze w jednej zonie spedzasz nawet pare godzin biegajac tu i tam. Czasem zdaza sie ze aby zrobic cos, co zamierzales (np. quest, czy cokolwiek innego) musisz przejsc przez kilka stref na raz. O ile nie amsz zlomiastego kompa, nie jest to uciazliwe.
U mnie (AXP2500@3600+; 2GB RAMu DDR400) strefy laduja sie 10-30s, zadko dluzej.


_________________
Mark24 napisał(a):
(...)ja nie lubię komuś lizać tyłka, nie lubię też jak ktoś mi próbuje pomachać w tej okolicy jęzorkiem - zdaje sobie sprawę, że zaraz będzie chciał bym ja ze swojej strony się zrewanżował 8)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 15:57 
Cytuj  
AMD 64 3000+
1gb ramu
gf nx6600gt

Odpowiednio ustawiona grafika i jest ok na 1280x1024@85
nie mam zadnych problemow z doczytywaniem etc, a zonowanie trwa naprawde niewiele, pozatym zony sa bardzo duze :P

Jedynie w miastach moze byc upierdliwie ;) tam wiecej szczegolow etc ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 16:05 
Cytuj  
Ok dzieki wszystki za odpowiedzi :]
Jednym słowem troche potrwa zanim sie przeniosę do Everquest2 :]
najpierw sprzęt później przyjemność :]


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein


Posty: 19
Dołączył(a): 25.12.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2006, 00:57 
Cytuj  
Napisze tu żeby nie zaśmiecać forum.

W temacie poniżej jest mowa o modzie co dodaje mapy do eq2, zaistalowałem fajny choćby ze względu na pokazanie skąd do dokąd można przechodzić.

Ale czy to jest bezpiczne, mam namyśli czy na SOE nie potraktuje tego jako oczystwo i nie zamknie mi konta.???

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 lut 2006, 02:16 
Cytuj  
heeh nic z tych rzeczy - nawet w launcherze widzialem reklame tego modu

The following is the relevant portion of a message sent to Dolby by Scott Hartsman, the Senior Producer of Everquest 2.
Cytuj:
Quote:
EQ2MAP is definitely a bit of a spoiler, and it's probably not the kind of thing we'd put in the default skin.

That doesn't change the fact that it's a really clever mod -- the kind we encourage. The last time I checked it doesn't hack the client or hurt anyone else's play. Like other mods that fit those rules, it's just fine.

That's why I use it on my home comp, my girlfriend has it on her laptop, and at least three other friends use it too.


Take care, and our thanks to the authors.

- Scott

Feel free to quote any or all of this if you like. The fact that we have an active, healthy modding community is very important to us, and we thank you for taking care of it.


Posty: 19
Dołączył(a): 25.12.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2006, 23:54 
Cytuj  
a tak z ciekawości spytam, bo nie mam jak tego sprawdzić.
czy jak rzucam na siebie czar niewidzialności to nie widzą mnie tylko wrogowie czy gracze też

*

Posty: 110
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2006, 17:22 
Cytuj  
gracze tez cie nie widza chyba ze maja jakis item co widzi invis i niektore postacie maja skill ktory pozwala widziec, mozna rowniez kupic totem ktory widzi invis.


Posty: 19
Dołączył(a): 25.12.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 15:04 
Cytuj  
A powie ktoś skąd mam wziąść recepty, mam 14 poziom artisana i nigdzie nie mogę znaleźć.

i da się jakoś zwiększyć ADvanced Vitality, i o co z tym chodzi?

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2006, 15:22 
Cytuj  
recepty kupuje sie w piwnicach
sa 2 rodzaje piwnic te dla poczatkujacych - sa tam glownie artykuly dla leveli 1-9 (1-19? juz nie pamietam)
i te zawansowane z artykulami dla reszty crafterow - nazywa sie to essencial volume
recepty z rarow sa w advanced volume

Vitality samo rosnie po trochu co godzine czasu rzeczywistego nawet jak nie grasz

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.