mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 253  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 10:12 
Cytuj  
Obecnie kończy mi się umowa z moim operatorem .Telefon miałem raczej bylejaki i nosiłem ze sobą mp3 creativa , które jest już baaardzo wyeksploatowane :) .No i przeglądająć oferte itp trafiłem na dylemat .Po co nosić ze sobą 2 urządzenia skoro można 1 (muza, do tego filmy i gry no i gg oczywiście!) .Głownie zależy mi na muzie i filmach ale klawiatura qwerty też robi swoje .No tylko co wybrać moi drodzy?Obecnie jeśli chodzi o takie multimedialne kombajny to na uwadze mam kilka urządzeń, prosił bym jednak o opinie jeśli ktoś np bawił sie/bawi takim cackiem:

1.iPhone - cienki, jackowe wejście na słuchawki, 8gb pamięci standardowo, dobry,duży wyświetlacz no i qpa gier :) .Jakość muzy też dobra.
2.Era G1 - klawiatura qwerty - dla jednych ogromna zaleta jeśli ktoś udzo by gadał itp(np gg po wifi itp,maile i dużo smsów) .Aparat lepszy .Sam Android również się dobry wydaje .Za to martwi jakość wykonania na która ponoć niektórzy narzekają ale nie miałem go w łapie to się nei wypowiadam .No i otwartość czego o Apple nie można powiedzieć
3.Samsung Omnia - to już totalny hardkor chociaż filmy w hd robią wrażenie :F no i aparat + zdjęcia też w hd(ponoć) .Chociaż droga zabawka
4.HTC - tutaj modeli całkiem sporo przerażają mnie rozmiary w sumie ...

Proszę o opinię w miarę możliwości .

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 10:29 
Cytuj  
nie bede rozpisywał się o iphone bo bedzie flame, kontrowersyjny produkt. dla mnie rewelacja.
najlepsza rzecz to chyba podcasty - oblukaj sobie to zanim zrezygnujesz z iphona (sciagasz sobie codziennie do itunes newsy BBC, Discovery, MTV audio lub video i słuchasz albo ogladasz sobie podczas pordóży do roboty. super sprawa) Skype przez wifi od skypa, gps, soft 3.0 za darmo w lato bedzie. setki darmowych aplikacji przez nie wiadomo dlaczego znienawidzonego itunes.

Ostatnio kolega w pracy wziął G1 - za złotówke na firme wiec postanowił zaryzykować. Podstawowy zarzut to gówniane wykonanie. marudzi że mu ta klawiatura sie zachowuje jakby miała odpaść - generalnie soft może i dobry nie wiem ale sam telefon kiepski.

tu w sumie widać że krzywizna jakaś
http://g1.pcworld.pl/news/5/6/56779


_________________
psn


Ostatnio edytowano 14 kwi 2009, 10:32 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 10:30 
Cytuj  
Iphone jest sliczny i ma duzy apps, HTC sa najbardziej zaawansowane w tej chwili, ew mozesz poczekac na N97, ktora powinna sie pojawic w ciagu 2-3 miesiecy. O G1 nie slyszalem za duzo, co do Samsunga - ponoc bardzo podobny do Iphone, tyle, ze ma lepszy aparat, ale mniej apps, no i nie jest JAZZY!


_________________
Nie mam pomyslu na signature

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 10:34 
Cytuj  
iPhone brałbym w erze - pytani tylko jak z transmisja/opłatami za neta ?W domu mam wifi - ok .Ale w pracy już np nie a rjki sobie nie wepne :D .Może ktoś coś powiedzieć co nieco w tej kwestii?

Desh:
Jak z klawiaturą ?Możesz co nieco napisać w kwesti pisania sms itp?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 10:50 
Cytuj  
ja mam firmowy to olewam opłaty ale widziałem że robi się to tak, że jak otwierasz aplikacje która bedzie się łaczyła z netem a nie chcesz to przełączasz sie najpierw na tryb samolotowy. opłaty są dość niskie, zresztą w erze masz 2 plusy:
1. itunes zdejmie simlocka odrazu
2. możesz sobie kupić pakiecik 50 MB za grosze.

zagranicą iphone nie bedzie się łaczył z netem bez pozwolenia (blokada na neta w roamingu w sofcie - taka opcja że nie łacz się jak jesteś w roamingu)

co do G1 przyznam, że nie mam kontaktu z tym kolegą wiec nie bawiłem się tym telefonem, znam tylko jego opinie

EDIT
jeszcze sprawa map, w tej chwili standardowy soft do gps nie ma cache, ale w 3.0 w lato ma miec wiec sobie mapy pobierzesz w domku na wifi. teraz pobiera włąściwie podczas jazdy. plus jest taki że nie mam miejsca na świecie gdzie nie bedziesz miał mapy lokalnej.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 10:56 
Cytuj  
Dorzuce pare slow o Omni, ktora mam od Grudnia zeszlego roku:

Plusy:

- fajna~
- lekka
- brak qwerty - mniejsza waga, dluzej na baterii
- bardzo szybka
- WM6.1 nigdy mi sie nie zawiesil, nie wywalil
- 8gb + drugie 8gb w karcie mSD co razem daje 16gb w pda.
- bezproblemowa synchronizacja poprzez ActiveSync
- swietny GPS no ale to tylko taki gadzet

Minusy:

- projektanta trzeba powiesic za jaja, jak mozna k*** dac rysik jako DZYNDZEL merdajacy sie kolo telefonu
- za trabe to powiesic caly oddzial Samsunga z powodu wymyslenia JEDNEGO portu komunikacji i zasilania calego urzadzenia, na dodatek zadne mini/micro USB tylko jakies Samsungowe talatajstwo. Co to oznacza? Albo zasilasz telefon, albo synchronizujesz z kompem (na szczescie telefon zasila sie podczas synchro czy podlaczeniu do PC) albo masz wlaczone sluchawki i sluchasz muzyki/rozmawiasz. Normalnie g-kurwa-g. Ja nie wiem gdzie jest problem w zrobieniu po pierwsze normalnego portu mini/micro usb, a po drugie osobnego wejscia na zasilanie i osobnego na komunikacje.
- po pierwszym odpaleniu Omni od razu flash calego systemu i szukac jakiegos fajnego custom chociaz w sumie to bardziej zaleta niz wada, no ale
- brak qwerty czyli musisz sie nauczyc zasuwac rysikiem po screenie

Tak ogolnie to wszystko, moja ocena to 7/10 glownie za ta jazde z jednym portem pod zasilanie i komunikacje.

Telefon/PDA dziala wysmienicie.

Jakby jeszcze byl double-sim (jedna sim na tel, a druga np., na blueconnect) to w ogole eh oh ah.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:01 
Cytuj  
własnie to jest niezłe w iphone że własciwie w samochodzie moge sobie podłączyć i ładowarke i słuchawki jednocześnie i tak jechać.
ładowanie musi być bo GPS ciągnie prąd jak głupi.
można też łatwo jackiem połaczyć telefon do radia samochodowego jack <> jack na przykład.

jedno ostrzeżenie. standardowa ładowarka samochodowa iphone NIE JEST ładowarką do iphona 3G. można sobie rozjebać układ ładowania.
wtyczka pasuje ale wewnątrz jest inna ilośc styków.


_________________
psn


Ostatnio edytowano 14 kwi 2009, 11:03 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:02 
Cytuj  
Nie no uzywajac Omni w samochodzie podlaczam zasilanie, wlaczam GPS i rozmawiam przez sluchawke BT, ktora jest w zestawie wiec dramatu nie ma.

Chodzilo mi bardziej o sytuacje gdy jade pociagiem, nie chce mi sie rozkladac notka tylko wole jakies durnoty poogladac na Omni i sie robia schody. Bo nie moge podlaczyc sluchawek i zasilania :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:04 
Cytuj  
serio pytam, teraz w pociągach jest normalnie kontakt 220 ?
w sumie nie korzystałem ale to ważne.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:06 
Cytuj  
- Dzien dobry, bede jechal IC z Wwy do Wroclawia, mam pytanie o gniazdka 230V
- Tak, sa.
- Oooo to jestem milo zaskoczony...
- Ale 90% z nich nie dziala.

...

Moja rozmowa z ostatnich dni.

Takze sa gniazdka 230V raz w 1 klasie, raz 2, przewaznie zawsze w business klasie ale tam dostac miejsce to gg. Dwa razy mi sie udalo i bylo calkiem ok.

Jechalem do Wrocka z Wwy to w calym pociagu nie bylo zasilania.

Wracalem - bylo.

:<

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:09 
Cytuj  
zawsze coś, na upartego można szukać w całym pociągu i sie podładować.

wole jeździć pociągiem niż samochodem w sumie tak jak metrem zamiast samochodem, bo coś mozna porobić - poczytać, popracować, pospać itp.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:11 
Cytuj  
No tia ale to jakas komedia ta rozmowa telefoniczna i przez chwile zastanawialem sie czy czasami nie wystepowalem dla jakiegos rofl epizodu na youtube.com.

Najbardziej oslabil mnie fakt istnienia 230V ale bez pradu... BRAK PRADU W POCIAGU PKP IC. Srsly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:16 
Cytuj  
stawiam, że ludzie jeżdzili z czajnikami i robili sobie herbate :wink:

w sumie szkoda że PKP jest takie drogie już teraz, bo powiedziałbym że gdyby poprawili standard i lekko zwiekszyli cene to wiele osób wolałoby służbowo jechać pociągiem niż samochodem.

przy 4 osobach samochód wychodzi duzo taniej niż pociąg.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:19 
Cytuj  
Przy dwoch osobach wychodzi taniej. Co dopiero przy 4.

Anyway Omnia >>> iPhone.

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:40 
Cytuj  
od Iphona trzymaj sie zdaleka ;) bierz HTC,Omnie , mam htc diamonda rewelacja maxymalna

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:40 
Cytuj  
Tylko nawet w abo ta Omnia strasznie droga :F .iPhone jest w miarę tani, no i gierki jakby nie patrzeć też idą do przodu ;] .

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:42 
Cytuj  
mówie, podcasty. codziennie mam wiele godzin newsów i lekcji angielskiego z BBC. audio i video. dla mnie to bezcenne.

własciwie jak odkryłem podcasty (trzeba zmienic kraj w itunes na UK czy USA bo na polskim mówi że niedostępne) to iphone może być nawet drewniany i smierdzieć gównem


_________________
psn


Ostatnio edytowano 14 kwi 2009, 11:43 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:42 
Cytuj  
lutus napisał(a):
co do Samsunga - ponoc bardzo podobny do Iphone, tyle, ze ma lepszy aparat, ale mniej apps

Hehe, mniej "apps", ale bzdura. Poki co, Windows Mobile ma najwiecej "apps" z systemow mobilnych na rynku.

Omnia to normalny PDA z Windows Mobile 6.1, zaprojektowany przez HTC na potrzeby Samsunga. Z paroma dodatkowymi bajerami, takimi jak np. rozszerzona bateria, ktora na najnowszym ROMie (IC2) potrafi trzymac ponad tydzien przy normalnym uzytkowaniu.

Oyci3C napisał(a):
Bo nie moge podlaczyc sluchawek i zasilania :(

Podlacz sluchawki przez BT. Ja juz dawno zapomnialem o sluchawkach na kablu, szkoda nerwow na rozplątywanie ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 11:46 
Cytuj  
no tylko, ze jakosc dzwieku po 'kablu' jest zdecydowanie lepsza niz bt.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 12:06 
Cytuj  
Zaboleq no jesli rozmawiamy w materii multimedialnego funu i gierek to hmmm.

Uwazaj jak bedziesz pizgal w gierki na PDA rofl. Lepiej kup jakies PSP albo poczekaj na PSP2.

co do Samsunga - ponoc bardzo podobny do Iphone, tyle, ze ma lepszy aparat, ale mniej apps

W ogole nie podobny to raz.

Dwa, aparat Omnia ma do dupy.

Trzy, apps masz nieograniczone ilosci bo jak X. napisal to jest WM.

Gdzie Ty to w ogole wyczytales.

Podlacz sluchawki przez BT. Ja juz dawno zapomnialem o sluchawkach na kablu, szkoda nerwow na rozplątywanie

Ale ja nie chce sluchawek BT w szczegolnosci jak leze w hotelu w wyrku i po prostu chce sobie posluchac mp3. Wszystko fajnie jak Omnia jest naladowana bo jak nie to oznacza ladowanie yaya sluchanie naynay, chyba ze na glosniku HEHE.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5055 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 253  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.