mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 17:57 
Cytuj  
Troche mi sie przyfarcilo i mam okazje zmiany mojego 32" Samsunga HD Ready na cos nowego. Moim pierwszym pomyslem jest plazma Panasonica, jednak ponoc na plazmach wystepuje wypalanie elementow obrazu i raczej do konsol sie nie nadaja.
Macie jakies doswiadczenia z graniem na plazmach? Jak to wyglada? A moze ktos poleci jakis dobry tv do 3k w przedziale 32"-42" wlasnie do PS3/filmow. Moze byc tez LCD.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 18:20 
Cytuj  
Głupoty i jeszcze raz głupoty o wypalaniu plazm ludzie gadaja. Mam plazme panasonica i wygląda to tak ze po paru godzinach grania widac statyczne elementy gry ale tylko i wyłącznie na ciemnym obrazie. Wystarczy przełączyć na inny kanał i wszystko znika nic nie zostaja. Poza tym obraz plazmy do gier > obraz lcd


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 18:29 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Poza tym obraz plazmy do gier > obraz lcd

Z tym to zależy jak komu się podoba. Ale na pewno do filmów to plazma lepsza. (imho co by się nikt nie czepiał ;))


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 19:24 
Cytuj  
Juz sam nie wiem. Czytam od wczoraj na ten temat i jak wczoraj bylem przekonany do plazmy, to dzisiaj juz nie jestem pewien. Nie wspominajac o wybraniu modelu LCD, bo jak bede bral plazme to tylko P42S10.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 19:27 
Cytuj  
Podaj mi chociaż jeden sensowny powód żeby wziąść tv lcd w rozmiarze powyżej 40 cali


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 19:32 
Cytuj  
Wydaje mi sie, ze ostrosc obrazu LCD jednak dziala na korzysc tej technologii, szczegolnie w full HD na takim PS3 czy przy filmach BR. Ale jak mowilem, sam juz nie wiem :) Najbardziej denerwuje mnie te wypalanie elementow w plazmach, ale troche mnie uspokoiles :) Swoja droga, jaki masz model?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 19:35 
Cytuj  
Powiem ci tyle ze obraz na plazmie przy kontracie dynamicznym w grach jest tak ostry, ze na dluzsza mete oczy potrafia bolec

edit:

model Panasonic TH-R42PY80 i jeszcze raz co do wypalania, tego obawiać sie nie musisz


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 19:48 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Podaj mi chociaż jeden sensowny powód żeby wziąść tv lcd w rozmiarze powyżej 40 cali

200 watt mniejszego zzuzycia?
nie wiem jaki masz budzet ale ja zainwestowalbym w led. ta plazma, ktora wybrales kosztuje ok 3 tys. za 3,3 mozna juz szarpnac aquosa. za 4 samsunga, lg za niecale 4.

led w przeciwienstwie do lcd ma czysta, naturalna czern, bo nie jest podswietlany caly ekran (lcd) a poszczegolne jego elementy. mowia ze glebia kolorow tez jest lepsz od lcd/plazm. mozesz sie przekonac sam w sklepie. imo robia wrazenie. i maja bardzo niskie zuzycie pradu

polecam ta stronke:
http://gamebuzz.pl/telewizor-dla-gracza ... moze-oled/
albo ta:
http://www.ps3site.pl/poradnik-ps3-site ... oli/32509/

edit
ten efekt wypalenia towarzyszyl glownie pierwszym modelom plazm. teraz juz jest lepiej. tak jak ktos wczesniej pisal, przy statycznym obrazie (pauza na noc) moze sie rzucic jakis "cien" na wyswietlaczu.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 20:15 
Cytuj  
goliat napisał(a):
led w przeciwienstwie do lcd ma czysta, naturalna czern, bo nie jest podswietlany caly ekran (lcd) a poszczegolne jego elementy.

Poproszę o konkretny model, bo jak sam próbuję znaleźć to wychodzi na to, że różnica jest tylko w podświetleniu (świetlówka/diody led) i nigdzie nie chwalą się, że podświetlenie ma tyle diod ile punktów w matrycy i selektywne świecenie na każdy punkt.
Cytuj:
mowia ze glebia kolorow tez jest lepsz od lcd/plazm. mozesz sie przekonac sam w sklepie.

pierdolenie (za przeproszeniem) argument "mówią że", czyli z dupy, a w sklepie to sobie możesz popatrzeć co najwyżej na wielkość panelu, bo przy oświetleniu jarzeniowym gówno zobaczysz
Cytuj:
maja bardzo niskie zuzycie pradu
to jak na razie jedyna udokumentowana zaleta


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 20:27 
Cytuj  
Z tym poborem prądu jest tak ze lcd ciagnie stala ilosć, a plazma w zależności od jasnosci obrazu


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 22:57 
Cytuj  
Polecam moj odbiornik , 42PFL5603/12 , zuzywa tyle pradu co zarowka(seria eco) , pixel plus 3 , redukcja jitter , ladna obudowa , gry na konsolach via hdmi wygladaja przeslicznie , powinien oscylowac w granicach 3 k , czern jest nawet si , pilot niestety do bani . Gralem tez po lapku na nim w bioshocka i cod 4 , miodzio , prawdziwe hd nie to co to wymeczone konsolowe 720p

bedziesz zadowolony


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 23:11 
Cytuj  
A ja tym bym chyba poczekał chwilkę i zainwestował w TV 3d.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 23:26 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
A ja tym bym chyba poczekał chwilkę i zainwestował w TV 3d.

"chwilkę" :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 23:38 
Cytuj  
Varenthin napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
A ja tym bym chyba poczekał chwilkę i zainwestował w TV 3d.

"chwilkę" :D


NO żebyś wiedział. Czytałem ostatnio, że w Polsce LG ma wyprodukować 1mln TV w tym roku, 3d właśnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 23:42 
Cytuj  
Ceny 3D sa na razie zbyt pojebane, zeby sie w to bawic.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 23:45 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Polecam moj odbiornik , 42PFL5603/12 , zuzywa tyle pradu co zarowka(seria eco) , pixel plus 3 , redukcja jitter , ladna obudowa , gry na konsolach via hdmi wygladaja przeslicznie , powinien oscylowac w granicach 3 k , czern jest nawet si , pilot niestety do bani . Gralem tez po lapku na nim w bioshocka i cod 4 , miodzio , prawdziwe hd nie to co to wymeczone konsolowe 720p

bedziesz zadowolony


A jak filmy, telewizja? Jak wyglada sygnal HD, Bluray, SD? Opisz krotko jakbys mogl. Jutro bede lazil po sklepach to go sprobuje namierzyc, ale jakos mnie tv Phillipsa nie przekonuja. No ale zobaczymy, daj znac! :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 31 sty 2010, 23:57 
Cytuj  
Philips bleee, robilem test w domu postawilem kolo siebie moja plazme i lcd philipsa mojego starszego obraz byl nieporównywalnie lepszy na plazmie


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2010, 00:04 
Cytuj  
Pytanie jaki miales model tego Phillipsa :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2010, 09:49 
Cytuj  
Sd z "N" wyglada ok , zalezy od materialu nadawanego , generalnie w sd lcd bedzie odstawac od plazm . Za to w hd jest super , zwlaszcza w meczach docenia sie natural motion gdzie nie ma wkurwiajacego efektu "triple ball" , obraz na tvp1 jest niesamowicie ostry . Br i inne filmy hd wygladaja bardzo ladnie , pixel plus daje rade , dobrze szczegoly widac . Czern jest poprawna , bez szalu . Odbiornik ma emulator surround , plastikowe zakrzywione blaszki na calej lini obudowy , sprzedawca to zachwalal ja nie chcialem za bardzo wierzyc ,ale powiem Ci szczerze ragnarok ze w moim 50 m salonie daje to naprawde rade , testowalem na black knigh . Z wejsc standard ... 3 hdmi , optyk na dzwiek , composite , dekoder dvb , szkoda troche ze nie ma vga . Sprzet zuzywa naprawde malo pradu ale wymaga to niestety wlaczenia czujnika swiatla co psuje nieco jakosc obrazu, duzo ludzi poluje na ten tv wlasnie z wzgledu na power usage. Opcje konfiguracyjne nie sa zbytnio rozbudowane ale na ustawieniach ktore wyczytalem na necie filmy i gry wygladaja lepiej niz ladnie . Brak 100 hz nie dokucza az tak bardzo jak jest dobry procesor obrazu,rozejrzyj sie powinien byc dobry deal:)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2010, 09:53 
Cytuj  
zadnego lcd. tylko plazma :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.