mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2010, 10:05 
Cytuj  
Ja mogę polecić swojego lcd Sharpa 42" (LC-42DH77) - obraz HD bardzo dobry, SD też ok (oba "źródła" - kablówka Aster).
Gier nie testowałem jeszcze chociaż tv mam od końca września, mam to w planach.

Drogi nie jest (teraz ok. 3k pln), ja dałem 3,6k 8)


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lut 2010, 17:42 
Cytuj  
Podsumowując, musimy zadać sobie pytanie, czy chcemy dobry obraz czy chcemy mały pobór prądu ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2010, 18:45 
Cytuj  
Przeanalizowalem + i -. Postanowilem postawic na plazme, model Panasonica P42S10. Teraz tylko kwestia wyboru sklepu internetowego :) Jakies rekomendacje?

**

Posty: 389
Dołączył(a): 4.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 lut 2010, 18:51 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
goliat napisał(a):
led w przeciwienstwie do lcd ma czysta, naturalna czern, bo nie jest podswietlany caly ekran (lcd) a poszczegolne jego elementy.

Poproszę o konkretny model, bo jak sam próbuję znaleźć to wychodzi na to, że różnica jest tylko w podświetleniu (świetlówka/diody led) i nigdzie nie chwalą się, że podświetlenie ma tyle diod ile punktów w matrycy i selektywne świecenie na każdy punkt.
Cytuj:
mowia ze glebia kolorow tez jest lepsz od lcd/plazm. mozesz sie przekonac sam w sklepie.

pierdolenie (za przeproszeniem) argument "mówią że", czyli z dupy, a w sklepie to sobie możesz popatrzeć co najwyżej na wielkość panelu, bo przy oświetleniu jarzeniowym gówno zobaczysz
Cytuj:
maja bardzo niskie zuzycie pradu
to jak na razie jedyna udokumentowana zaleta


Podswietlenie-jest to ogolna wiedza o tej technologii. Nie wymysl producenta. Diody sa polaczone w bloki: czerwony, niebieski, zielony. Kazdy blok jest podswietlany osobno. Jest tez wersja z zoltym ale to tylko zwieksza zakres kolorow. Druga wersja to podswietlenie bialym swiatlem. Ta ostatnia daje mozliwosc budowania super cienkich telewizorow. Wtedy podswietlany jest faktycznie brzeg matrycy bialym swiatlem. W obu przypadkach matryca jest pokryta przekaznikami , ktore to swiatlo rozprowadzaja. Przy obu metodach stosuje sie filtry polaryzacyjne w celu wylaczenia tych przekaznikow, czy w efekcie nie wyswietlenia w danym miejscu swiatla co daje efekt naturalnej, wylaczonej czerni. Czyli tak, w skrocie, nie swieci kazda dioda jako punkt. kazdym punktem na matrycy jest przkeznik, ktory poprzez odciecie go od pradu (poprzez warstwe filtru polaryzacyjnego) jest wylaczany.

Mozna by sie jeszcze rozwodzic, ktora technologie wybrac: podswietlenie tylne czy boczne (edge i RGB). W duzym skrocie wolalbys raczej RGB bo to wlasnie one uzyskuja ta "lepsza czern" i zywsze kolory.
Edge za to sa poprostu plaskie i podswietlane bialym swiatlem. w zaleznosci od wydatku dostaniesz rowny albo rowniejszy obraz.



Przypominam zw w lcd nastepuje "tlumienie" swiatla na przedniej warstwie matrycy dlatego w niektorych modelach czern jest niebieska czy ciemnoniebieska.

Nie bede sie rozpisywal modelami. Taka informacje moze sobie kazdy sam znalezc. nie znam preferencji kupujacego

Twoj kontrarkument do mojego argumentu jest dupy. Przy jarzeniowkach zobaczy odpowiednio gorsze gowno na lcd badz na niektorych plazmach. Nie mowiac o tym, ze nie kazdy sklep jest podswietlany jarzeniowkami...
Zreszta to wlasnie plazmy cechuje slaba widocznosc przy jasnym oswietleniu.
Jak dla mnie zakres kolorow w ledach jest lepszy niz w lcd/plazma i jest to fakt.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2010, 18:53 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Przeanalizowalem + i -. Postanowilem postawic na plazme, model Panasonica P42S10. Teraz tylko kwestia wyboru sklepu internetowego :) Jakies rekomendacje?


Bardzo dobry wybór.

Poczytaj mój temat na HDTV || http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/ ... borze.html

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 15:40 
Cytuj  
No tak, jednak zmienilem zdanie, heh, i wybralem LCD :D TV juz do mnie jedzie, model 37" LG 37PS8000. 42" to jednak za duzo, no i plazma ma zbyt duzo potecjalnych niebezpieczenstw ;)
Moze ktos bedzie zaintersowany, to jutro postaram sie napisac kilka slow odnosnie tego TV.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 16:31 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
No tak, jednak zmienilem zdanie, heh, i wybralem LCD :D TV juz do mnie jedzie, model 37" LG 37PS8000. 42" to jednak za duzo, no i plazma ma zbyt duzo potecjalnych niebezpieczenstw ;)
Moze ktos bedzie zaintersowany, to jutro postaram sie napisac kilka slow odnosnie tego TV.


zjebałeś ;P 42S10 panasa to najlepszy tv chwalony na każdym forum po niebo.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 17:20 
Cytuj  
No życzę tylko, żebyś tego panasa, co chciałeś kupić, na własne oczy nie widział.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 17:30 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
No życzę tylko, żebyś tego panasa, co chciałeś kupić, na własne oczy nie widział.


Nie kupiłem go tylko ze względu na to, że ojciec zrezygnował z kupienia mojego. A co jest aż tak źle? przecież wiara pod siebie robi na każdym forum, nie spotkałem się z jakąś negatywną opinią.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 17:59 
Cytuj  
Jak napisalem - 42 to jednak za duzy TV jak na moje warunki. Czasem (sp)ogladam (na) TV z dosc bliskiej odleglosci jak siedze przy kompie i 42" by mnie walilo zwyczajnie po oczach. Poza tym docieranie, mozliwe powidoki - nah, za duzo zabawy i ewentualnych problemow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 18:06 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Poza tym docieranie, mozliwe powidoki - nah, za duzo zabawy i ewentualnych problemow.

To chyba jakies legendy miejskie. Od blisko 2 lat mam plazme panasa, nic nie docieralem, wlaczylem i do dzis dziala bez zarzutu. A cali nigdy za malo. :>


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 18:39 
Cytuj  
ta docieranie, powidoki to byly. 10 lat temu.
tez mam panasa od prawie 2? lat i odpukac, jestem zajebiscie zadowolony.
a 37 cali po paru tygodniach bedzie ci sie wydawac za male.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 18:41 
Cytuj  
LCD jest koks przy HD, przy SD jest taka drama, że nie mam pytań. Ostatnio oglądałem za 3.5klocka 3 LG LCD u kuzyna. HD super, SD ała. Przy plasmie tego nie zobaczysz.

No ale temat rzeka.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 19:17 
Cytuj  
Ile sie teraz tego SD oglada? Moze okazjonalnie jakis film na TVN czy innym Polsacie. Jak czlowiek siedzi mocno w komputerach i ma do tego konsole to nowe filmy oglada albo na BR, albo w kinie, albo sciaga BR ripy, gra na konsoli i SD widzi na TVN24 :) Przynajmniej tak to wyglada u mnie. Poza tym ja mam tego plusa, ze jestem w zasiegu testowego sygnalu naszej ukochanej publicznej TV, takze moge sciagac sygnal przez DVB-T i ogladac tvp1/2 czy tam tvn w HD, chociaz jak sobie pomysle, to nie pamietam kiedy ostatnio ogladalem cos na TVP :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 19:33 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
SwenG napisał(a):
No życzę tylko, żebyś tego panasa, co chciałeś kupić, na własne oczy nie widział.


Nie kupiłem go tylko ze względu na to, że ojciec zrezygnował z kupienia mojego. A co jest aż tak źle? przecież wiara pod siebie robi na każdym forum, nie spotkałem się z jakąś negatywną opinią.


To nie do ciebie było a do raggnaroka. Jak zobaczy na żywca tego panasa to będzie sobie z rok pluł w brodę że kupił to biedne 37 cali lcd ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 19:33 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
takze moge sciagac sygnal przez DVB-T i ogladac tvp1/2 czy tam tvn w HD, chociaz jak sobie pomysle, to nie pamietam kiedy ostatnio ogladalem cos na TVP :)


Nie ma TVP 1 i 2 w HD :) jest TVPHD tylko.

SwenG napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
SwenG napisał(a):
No życzę tylko, żebyś tego panasa, co chciałeś kupić, na własne oczy nie widział.


Nie kupiłem go tylko ze względu na to, że ojciec zrezygnował z kupienia mojego. A co jest aż tak źle? przecież wiara pod siebie robi na każdym forum, nie spotkałem się z jakąś negatywną opinią.


To nie do ciebie było a do raggnaroka. Jak zobaczy na żywca tego panasa to będzie sobie z rok pluł w brodę że kupił to biedne 37 cali lcd ;)


Aha :). NO zdziwiłem się, bo kiedyś go widziałem w ME, buda ta sama ale słabszy model i byłem zachwycony.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 20:03 
Cytuj  
Widzialem go na zywo i dlatego wiem, ze 42" to za duzo. Ja nie twierdze, ze to jest zly TV, ba, nawet jak pracowalem jako handlowiec sprzetem komp. ZAWSZE polecalem plazme, zamiast LCD, ale po prostu 42" jest dla mnie zbyt wielki. A plazmy 37" nie chcialem, bo to dosyc niski model i tylko HD Ready. Zreszta, tak jak sami napisaliscie, do sygnalu HD jednak LCD chyba lepszy i to tez mialo znaczenie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 20:59 
Cytuj  
dobrze, ze dodales chyba.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 21:16 
Cytuj  
O lol LCD lg to ladnego faila sobie strzeliles


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2010, 21:50 
Cytuj  
Moze jakies argumenty, czy po prostu sobie tak z powietrza lubisz rzucac takie teorie? Gdybys poczytal troche o ostatnich modelach LCDkow od LG to bys wiedzial, ze piszesz zwyczajne glupoty.
W sumie na poczatku tez kompletnie nie rozwazalem TV od LG, myslalem o Sony/Phillipsie/Toshibie, ale ten model ma naprawde swietne recenzje. Niestety Sony dalo troche dupy z cloudingiem, a modelu Phillipsa, ktorego chcialem nie ma obecnie w sklepach, a tam gdzie maja to cena jest troche zbyt duza.


Ostatnio edytowano 3 lut 2010, 21:57 przez raggnarok, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.