mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 95
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 14:22 
Cytuj  
OK.
Gra od ktorej zaczynalem trialowac w MMORPG (nie liczac piratow LE II) i ktora jakos mi umknela jelzli chodzi o kupno w zalewie pozniejszych gier (WHO, LOTRO, AOC, AION)
Trialuje w EQ II po raz enty i zupelnie powaznie sie pytam
1. gdzie jest jakis zyjacy portal EQ II
2. CZy dziala i jak preznie PL gildia na ktryms (ktorym ) z serwerow EQ II

ps.
chyba jedyna gra gdzie swietnie sie bawie robiac po raz enty te same misje... na trialu.
kimat na pierwszych nastu poziomach - poraza


_________________
Obrazek

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 15:27 
Cytuj  
chyba zmarło smiercia naturalna, polacy rozeszli sie po roznych gildiach polskiej gildi juz chyba zadnej nie ma.

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 18:30 
Cytuj  
Są dwie gildie Pospolite Ruszenie na serwerze pve Runnyeye region EU (istnieje od około 1,5 roku), a druga na serwerze pvp Nagafen region US Royal Legion (istnieje dzięki paru osobom, które grają tam od zawsze).

W obu gildiach gra aktywnie po kilkanaście osób. Choć ogólnie ludzi jest więcej, ale co jakiś czas ktoś sobie robi przerwę, ktoś inny za to wraca do gry i aktywnie gra zawsze podobna liczba osób. Zarówno na Nagafenie jak i na Runnyeye można spotkać też kilkunastu Polaków grających poza tymi gildiami. Jedni się przyznają do bycia rodakami, inni nie, jak to zazwyczaj w życiu bywa. Co do prężności działania tych gildii to wiem, że np. gildia na Nagafenie raidowała jeszcze przed dodatkiem (do początku lutego) 2-3 razy w tygodniu w sojuszu z inna gildia międzynarodowa. Pod premierze dodatku wszyscy robili level do nowego maksymalnego i nie było raidowania w związku z tym przez jakiś czas. Teraz nie wiem jak jest bo zrobiłem przerwę od gry. Na Runneye sytuacja wygląda trochę inaczej i to raczej pojedyncze osoby raidują w różnych sojuszach, a reszta gra sobie casualowo, albo szuka międzynarodowej gildii raidujacej po tym jak wylevelują do max levelu.

Jedyna polska strona o EQ2 o której wiem, że naprawdę żyje, bo co 2-3 dni pojawiają się na niej nowe notki to blog babagra.pl, który czyta większość grających Polaków. Tam też znajdziesz mini forum z kontaktami do grających ludzi na obu serwerach.

*

Posty: 95
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2010, 23:52 
Cytuj  
Dzieki.
Moj Ang. nie jest na tyle dobry, by plynnie grac w aglojezycznej Gildi.
WIec kazde polskie towarzystwo sie przyda ;)


_________________
Obrazek

*

Posty: 110
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2010, 10:02 
Cytuj  
Dawaj stary na Nagafen more pvp more fun ;)


Posty: 36
Dołączył(a): 2.02.2010
Offline
PostNapisane: 14 mar 2010, 12:23 
Cytuj  
lewy napisał(a):
Dawaj stary na Nagafen more pvp more fun ;)


pfffttttt... teraz PvP jest dostepne wszedzie dzieki Battleground :P

Ale mysle ze zarowna Nagafen jak i Runnyeye powitaja serdecznie kazdego nowego gracza :)


_________________
**Mój blog: BabaGra.pl **


Posty: 8
Dołączył(a): 22.12.2009
Offline
PostNapisane: 17 mar 2010, 18:46 
Cytuj  
Kinya napisał(a):
lewy napisał(a):
Dawaj stary na Nagafen more pvp more fun ;)


pfffttttt... teraz PvP jest dostepne wszedzie dzieki Battleground :P

Ale mysle ze zarowna Nagafen jak i Runnyeye powitaja serdecznie kazdego nowego gracza :)


Battlegroundy to nie pvp :)

Zreszta sama musisz przyznac ze bardzo czesto widac ogromna przepasc miedzy graczami pvp a tymi z pve.

Cwiara nie masz co sie angielskim przejmowac- jesli znasz podstawy to poradzisz sobie w kazdej gildii ktora nie jest jakos wybitnie hardcore :)

*

Posty: 95
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2010, 23:10 
Cytuj  
...i chyba pojde na PvP

3 krotkie pytania.
1. kupno - - kupowac na glownej stronie - czy jest jakis tanszy sposob (i ktoora wersje)
2. szukam profesji ktora bedzie dosc dobrze sie bila, miala dobra przezyalnosc i np wspomagala drozyne (cos jak beer shaman z AoC lub Chanter z Aion) ew - ktora profesja summonujaca jest fajna. lub ogolnie czy jest gdzies sensowne info z punktu widzenia gracza pisane?
3. kogo szukac w grze?


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2010, 23:12 
Cytuj  
Bear Shaman nie Beer Shaman :lol:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 04:51 
Cytuj  
gdzies chyba na steamie everquest pack 2 ojro.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 07:06 
Cytuj  
Kupujesz tylko Sentinel's Fate, bo wszystko inne masz za darmo jak kupisz abonament na trialu. Owszem można trafić "okazje" dla frajerów ze starszymi dodatkami. Od paru lat każdy dodatek zawiera wszystkie poprzednio wydane, a także podstawkę gry oraz 30 dni grania dla nowych kont (w tym trial), dlatego jak już kupujesz to tylko najnowszy dodatek. Kup gdzie uważasz, ale lepiej porównać oferty Steam, D2D, bo SOE sprzedaje zawsze po takiej samej cenie, a w weekend widziałem już gdzieś 30% obniżkę.

Na Nagafenie musisz zrobić postać po złej stronie, np. miasto Freeport i wyślij tella do Avicularia, Kulavvy, Monia, Monik lub Vercy w celu invite do gildii. Pamiętaj, że grając na trialu nie możesz być przyjęty, ani samemu wysyłać telli. O profesję pytaj ludzi w grze, na pewno odpowiedzą Ci najlepiej.

*

Posty: 95
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 15:07 
Cytuj  
no dobrze... kupilem, z tym ze zalogowalem sie na bardzo stare trialowe konto i na stronie glowniej wkleilem chyba nie tam gdzie trzeba kod, w kazdym razie mam teraz kod niedzialajacy a subscription closed (uzylem Redeem a code na stronie glownej, potem wkleilem kod w okienku juz na station sony)

pospiech zlym doradca

ps.
jak teraz dziala support na stronie..


_________________
Obrazek

*

Posty: 128
Dołączył(a): 18.04.2007
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 18:57 
Cytuj  
Nigdy w EQ nie udało mi się pograć ale z tego co czytam po forach to się zaczynam zastanawiać na czym polega fenomen tej gry, że przez tyle lat ma się tak dobrze. A już mega zaskoczenie to, że na amerykańskich forach o mmorpg w miarę zgodnie uważają EQ za wzór mrpega (zamiast wiadomo czego)
W końcu też chyba spróbuję, tylko czy to nie przypomina trochę Vanguarda?? Bo z tą grą akurat miałem do czynienia...
Czy w ogóle jakaś większa grupa nowych zaczyna zabawę w EQ od zera?

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 20:10 
Cytuj  
Nie jestem pewien, ale zdaje się dodając kod do starego trialowego konta, nie dostajesz 30 dni. Tak jak pisałem 30 dni jest tylko dla nowych kont i dla triali (ale też nowych, to znaczy takich, którym nie skończyło się 14 dni grania). Całkiem jednak możliwe, że jak się podobijasz do supportu to pozwolą ci dodać kod jeszcze raz na nowe konto, support SOE jest raczej ugodowy. Najszybsza pomoc to live chat, potem ticket, ale w sumie bardziej skomplikowane sprawy najlepiej opisać na forum supportu, trwa to może dłużej, ale odpowiedzi pisze główny szef supportu i z doświadczenia wiem, że on bardzo idzie graczom na rękę. http://www.station.sony.com/en/support/

@Gilrad

EQ1 (o ile o nim piszesz) jest o tyle podobne do Vanguarda, że Vanguard miał z założenia przyciągnąć graczy pragnących jakiejś kontynuacji gameplay'a EQ1. EQ2 gameplayowo jest bardziej podobne do WoWa, tyle że trudniejsze, z mniejszą i bardziej snobującą się społecznością ;)


Posty: 8
Dołączył(a): 22.12.2009
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 21:49 
Cytuj  
niestety troche zle zrobiles- skoro miales stare trialowe konto to nie bylo sensu go ruszac.
Teraz moze byc problem... bo fakt, konto zrobiles na SF ale 30 darmowych dni jest tylko dla nowozalozonego konta... no miejmy nadzieje ze meta ma racje i ze sie uda.

@Gilrad
Fenomenem gry community ktore walczy o swoje jak tylko moze. Dla mnie osobiscie jest plusem to ze nie jest to gra dla totalnej dzieciarni wiec mniej stresu jest. Content pve jest trudniejszy od WoWa, stare open world pvp bylo (trzeba podkreslic ze bylo bo kazdy teraz w BG siedzi) tuz za darkfallen i DAoCem.
Obecny dodatek zachwyci kazdego designem, gorzej z gameplayem ale powolutku naprawiaja bugi. Skonczylem wszystkie procz 1 instancji (niestety bez raidow bo gildia daje dupy ostro) i musze przyznac ze wykonanie jest super, niektore walki naprawde bardzo wymagajace i pomyslowe. Kazdy znajdzie cos dla siebie :)

*

Posty: 95
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2010, 22:23 
Cytuj  
wyglada na to ze macie racje,
sproboje opisac calosc na tikecie, w dodatku - za rada z tiketu wykupilem miesiac dodatkowy grania.

w najgorszym razie - bede kilkadziesiat zl do tylu

co do fenomenu tej gry, - nie wiem, ale z punktu widzenia kogos kto z 10 razy gral tylko w triala ;)
na pewno - duzym plusem jest dla mnie - roznorodnosc (klas, ras, zroznicowanie swiata.....) dodatkowo dosc dynamiczna walka (od 5 lvl masz kombinacje skili ktore daja dodatkowy efekt)

A tak naprawde... to nie mam pojecia, gra ma jakis specyficzny rodzaj magii, ktory pozwalal mi na wielokrotne powtarzanie tych samych questow.

ps.
z minusow- moge wyliczyc wymagania sprzetowe ;)


_________________
Obrazek


Posty: 8
Dołączył(a): 22.12.2009
Offline
PostNapisane: 21 mar 2010, 14:22 
Cytuj  
No mam nadzieje ze sie nie zniechecisz poczatkowymi niepowodzeniami i jednak dolaczysz do naszego grona :)

Teraz kwestia postaci... glupio o tym mowic ale niezawsze postac ktora sobie zrobisz na poczatku potem jest przydatna, tzn ostatnie tiery to tak naprawde raidy. Bez raidow ta gra jest po prostu nudna po jakims czasie, a by raidowac trzeba miec odpowiednia klase :/

W dodatku Rise Of Kunark musialem duzo walczyc by moc raidowac na shadowknight'cie, ktory byl po prostu bezuzyteczny jako main tank i offtank. Teraz jestem zazwyczaj MT ;)
Sa klasy ktore sobie radza bez problemow ze znajdywaniem grup- chanterzy(coercer, ily) albo bardowie (dirge, troub). Klasy dps maja duzy problem, gdyz jest ich najwiecej wiec tylko najlepsi raiduja. Dobry lekarz zawsze sie przyda, na chwile obecna najlepsi wg mnie to plate healerzy (do pve i pvp) lub shamani( defiler w pve jest nie do przebicia). Druidzi dostali ladnego kopniaka do przodu jednak dalej sa traktowani jako ostatecznosc.

*

Posty: 95
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 mar 2010, 21:05 
Cytuj  
nowiec mimo pozatkowej finansowej wtopy (chyba tego miesiaca nie uda mi sie odzyskac). juz dolaczylem do Royal Legion jako fury Imrail.

czy istnieje jeszcze jakas stronka - najlepej pl. ktora zajmuje sie tematyka EQII?
ew link do sensownej stronki eng. (wiki jest ... sucha)

i pytanie - jak placic za EQ II - czy rzeczywiscie jedynym sensownym wyjsciem jest w tej chwili platnosc ze strony?


_________________
Obrazek

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 21 mar 2010, 22:41 
Cytuj  
Możesz płacić pre-paidami, ale jak SOE przyjmuje Twoją kartę to nie widzę sensu. Sporo linków do angielskich stron masz na babagra.pl. Poza tą stroną to polskich stron, które nie zatrzymały się gdzieś na 2006 roku nie ma.


Posty: 36
Dołączył(a): 2.02.2010
Offline
PostNapisane: 24 mar 2010, 19:10 
Cytuj  
Lexion napisał(a):
Teraz kwestia postaci... glupio o tym mowic ale niezawsze postac ktora sobie zrobisz na poczatku potem jest przydatna, tzn ostatnie tiery to tak naprawde raidy. Bez raidow ta gra jest po prostu nudna po jakims czasie, a by raidowac trzeba miec odpowiednia klase :/


Rajdy sa fajne ale mozna bez nich przeżyć. U nas sporo ludzi nie rajduje i świetnie sie bawi. Co niektórzy maja wszystkie postacie poniżej 40go levelu bo nie bawi ich levelovanie :P

Kinya byla moja pierwsza postacia i nadal jest. Mimo ze staralam sie jak moglam zmienic maina na inna klase, nikt mi nie pozwolil :(

Lexion napisał(a):
W dodatku Rise Of Kunark musialem duzo walczyc by moc raidowac na shadowknight'cie, ktory byl po prostu bezuzyteczny jako main tank i offtank. Teraz jestem zazwyczaj MT ;)


Wszyscy wiedzą ze SK sa overpowered tak jak kiedys byli guardiani :)

Lexion napisał(a):
Sa klasy ktore sobie radza bez problemow ze znajdywaniem grup- chanterzy(coercer, ily) albo bardowie (dirge, troub). Klasy dps maja duzy problem, gdyz jest ich najwiecej wiec tylko najlepsi raiduja. Dobry lekarz zawsze sie przyda, na chwile obecna najlepsi wg mnie to plate healerzy (do pve i pvp) lub shamani( defiler w pve jest nie do przebicia). Druidzi dostali ladnego kopniaka do przodu jednak dalej sa traktowani jako ostatecznosc.


Tu sie nie zgodzę. Defiler nadaje sie do grupy MT. Nie oferuje nic wiecej i wiecej jak jeden nie funkcjonuje w rajdzie. Mystic jest bardziej wszechstronny. Doskonale radze sobie i w grupie MT, i scoutach, i Off tanka i magach. Mistyk jest o klasę lepszy. Niestety defiler buffuje wiecej HP.


_________________
**Mój blog: BabaGra.pl **

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.