mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 23:29 
Cytuj  
W sumie nie będę zakładał nowego tematu dla takiego czegoś, ale zacząłem używać w becie nowego Office'a zakładki RSS w Outlooku. Bardzo fajna sprawa, polecam.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 23:31 
Cytuj  
Ja po wielu latach bojów doszedłem do wniosku, że outlook owszem ale z Exchange. Do całej reszty, a w szczególności IMAP cokolwiek innego. :(

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2010, 00:18 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ja po wielu latach bojów doszedłem do wniosku, że outlook owszem ale z Exchange. Do całej reszty, a w szczególności IMAP cokolwiek innego. :(


Że tak zapytam, kto w obecnej dobie korzysta jeszcze z czytników e-mail ?
Powiadomienia o mailu na komunikator/inne konto , webmail i kunec.

Biznesówka to nieco inna sprawa, ale który bisnesmien nie nosi teraz internetu ze sobą ? ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 508
Dołączył(a): 1.05.2008
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 11:16 
Cytuj  
joshe napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Ja po wielu latach bojów doszedłem do wniosku, że outlook owszem ale z Exchange. Do całej reszty, a w szczególności IMAP cokolwiek innego. :(


Że tak zapytam, kto w obecnej dobie korzysta jeszcze z czytników e-mail ?
Powiadomienia o mailu na komunikator/inne konto , webmail i kunec.

Biznesówka to nieco inna sprawa, ale który bisnesmien nie nosi teraz internetu ze sobą ? ;)


ja korzystam z Poco Mail'a.
Jak dla mnie bardzo przyjemny program, a korzystam dlatego, ze wkurzaja mnie powiadomienia o mailu. Strata czasu na wlazenie na konto przez www, kiedy w miedzyczasie program sam zassa mi poczte i moge od razu ja odczytac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 11:46 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ja po wielu latach bojów doszedłem do wniosku, że outlook owszem ale z Exchange. Do całej reszty, a w szczególności IMAP cokolwiek innego. :(


Tyle że Outlook nie jest już wspierany, teraz ms'owym klientem jest Poczta Usługi Windows Live.

Który notabene byłaby bardzo fajnym programem, tyle że pracuje tak wolno i ociężale że to woła o pomstę do nieba.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 11:48 
Cytuj  
nie jest wspierany w sensie jakim?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 11:54 
Cytuj  
W sensie marketingowym zapewne :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 12:03 
Cytuj  
nie zauwazylem :) wrecz przeciwnie ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 12:13 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Tyle że Outlook nie jest już wspierany, teraz ms'owym klientem jest Poczta Usługi Windows Live

Nie pomylil ci sie przypadkiem MS Outlook z Outlook Expressem? A to sa przeciez dwa zupelnie rozne produkty.
Ten pierwszy obsluguje Exchange w przeciwienstwie do tego drugiego, ktory zmienil nazwe wpierw na Windows Mail, a pozniej na Windows Live Mail. Ten pierwszy jest bardzo mocno rozbudowanym biznesowym PIMem z obsluga pracy grupowej, ten drugi to zwykly klient email i usenetu.

Outlook jest jak najbardziej wspierany, dorobil sie nawet wersji 2010 (poki co, beta).

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 12:33 
Cytuj  
Ostatni outlook ma numerek 2007 i jest z 2006 roku, dlatego mnie wprowadził w błąd. Myślałem że ten Windows Mail Live to właśnie taki następca zarówno Outlook jak i Outlook Express, ale usunąłem go po paru minutach kiedy zauważyłem że usuwanie wiadomości zajmuje mu 5 sekund, a sprawdzenie 4 skrzynek, 30.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 12:38 
Cytuj  
Najnowszy Outlook ma numerek 2010, jest publiczna beta i kazdy moze go sobie sciagnac razem z calym Officem 2010 za darmo. MS Outlook NIE JEST klientem email, tylko PIMem skierowanym do scislego wspoldzialania z Exchange i Sharepointem, wiec nie ma sensu porownywanie go z normalnymi klientami email. Bez Exchange i Sharepointa Outlook jest malo wart uwagi, jednak we wspolpracy z ww. dopiero pokazuje swoje "pazury" i jest praktycznie najlepszym rozwiazaniem tego typu na rynku.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 13:59 
Cytuj  
Korzystam z mail live ale "pazur" outlooka mnie zaciekawil, ale to rozwiazanie raczej dla biznesu amiright?
Outlook 2010 beta za darmo to w ramach jakiegos triala, ta?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 14:02 
Cytuj  
Nie, bety.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 14:25 
Cytuj  
Icrom napisał(a):
Korzystam z mail live ale "pazur" outlooka mnie zaciekawil, ale to rozwiazanie raczej dla biznesu amiright?

Bez serwera Exchange tego pazura nie zobaczysz. I owszem, jest to narzedzie dla biznesu, do zarzadzania informacją osobistą i grupową. Email, kalendarz, zadania, kontakty, praca na dokumentach i wymiana plikow w formie indywidualnej i grupowej to tylko podstawowe mozliwosci. Cala sila Outlooka lezy w odpowiednim oprogramowaniu szablonow exchangowych i sharepointowych, mozna tym cuda robic. Pozatym zestaw Exchange-Outlook ma oczywiscie pelne wsparcie dla rozwiazan mobilnych.

Generalnie, jesli nie masz dostepu do serwera Exchange, to zobaczysz zwyklego PIMa do zarzadzania informacjami osobistymi bez wsparcia serwerowego. Z drugiej strony, nawet jako zwykly PIM Outlook bije konkurencje po "twarzy".

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 14:27 
Cytuj  
Dokładnie jak Xanth pisze.

Ja używam Outlooka bez Exchange tylko dla features, które posiada jako narzędzie biurowe.

Moc Outlook pokazuje wraz z Exchange i jest totalnie bezkonkurencyjny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 14:33 
Cytuj  
true. chociaz w przypadku 'ogromnych' skrzynek exchange wymieka przy zimbrze.
ale do srednich/wiekszych firm jest nie do zastapienia. exchange + ocs i mamy pelne rozwiazanie dla biznesu tak jak pisal Xanth. maile, kalendarze, konferencje, super dostep do poczty przez www (exchange 2010 wspolpracuje juz w pelni z firefoxem jesli chodzi o funkcjonalnosc owa).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 14:33 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
(exchange 2010 wspolpracuje juz w pelni z firefoxem jesli chodzi o funkcjonalnosc owa).


No w końcu. To może jednak postawię. :O

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 14:35 
Cytuj  
ja proponuje postawic i potestowac sobie Microsoft Office Communications Server. przez dluzsza chwile nie moglem sie przekonac, ale im dluzej testujemy tym lepiej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 14:42 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
true. chociaz w przypadku 'ogromnych' skrzynek exchange wymieka przy zimbrze.

Standardowa maksymalna wielkosc skrzynki w Exchange to 2GB. Oczywiscie mozna to zwiekszac dowolnie modyfikujac rejestr, ale sa ciekawsze rozwiazania, np. Symantec Enterprise Vault, swietne narzedzie do archiwizacji realtime zawartosci skrzynki. Dzieki temu oprogramowaniu masz skrzynke praktycznie nieograniczoną rozmiarowo i stuprocentowo zabezpieczoną zawartosc. Korzystam na codzien i sobie mocno chwale :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 kwi 2010, 14:47 
Cytuj  
hm ale to jest rozwiazanie dla usera?
w wielu przypadkach niestety nie jest mozliwe zastosowanie takich rozwiazan ;/
zimbra wchodzi coraz mocniej na rynek, chociaz wychodzi drozej niz exchange :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.