mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2011, 21:20 
Cytuj  
Progres wertykalny to zdobywanie kolejnych leveli,potem nowego gearu by zdobyć jeszcze lepszy gear. Statystyki postaci rosną i mają bezpośredni wpływ na rozgrywkę - koleś na X levelu nie ma szans z kolesiem na XX. questy, insty raidy w takiej właśnie kolejności
Progres horyzontalny to rozwój równoległy. Daje więcej opcji wyboru. To jak starcie kolesia XZ z kolesiem XY.
Ciężko to opisać w paru słowach,to jak opisywanie słowami koloru,albo uczuć(bo kolor da się sprowadzić do matematycznej formułki). Podam przykład.
Wertykalny jest WoW,AoC,Rift + większość innych MMORPG. Częściowo horyzontalna jest EvE, DFO, FPSy.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

*
Avatar użytkownika

Posty: 149
Dołączył(a): 24.08.2008
Offline
PostNapisane: 3 maja 2011, 13:04 
Cytuj  
Jakoś ostatnio bardzo mnie korci aby wrócić do AoC, tyle że grałem jeszcze przed dodatkiem na 2E. Pomijając kwestie sytuacji na serverze bo o tym juz sie naczytałem to może ktoś wie gdzie kupić najtaniej sam klucz do dodatku bo bez tego troche lipa. Ewentualnie może ktoś sie orientuje w temacie aktualnego balansu klas, bo generalnie ostatnio grałem conquerorem z którego swojego czasu zrobili worek treningowy dla całej reszty, a jak jest teraz?

**

Posty: 238
Dołączył(a): 15.04.2009
Offline
PostNapisane: 3 maja 2011, 14:37 
Cytuj  
Jeżeli idzie o balans to Conq NIGDY nie był słaby i NIGDY nie był workiem treningowym...Więc trochę ciężko byłoby nam dyskutować, bo każdy ma tendencję do mówienia, że klasa którą gra jest słaba a reszta OP.


_________________
"Ludzie, którzy pilnują tęczy, nie lubią takich, którzy zasłaniają słońce" T.P.

*
Avatar użytkownika

Posty: 149
Dołączył(a): 24.08.2008
Offline
PostNapisane: 3 maja 2011, 17:56 
Cytuj  
Nie no nie szukam aby mi ktoś udowadniał że jego klasa jest gorsza/lepsza lub że ja gram beznadziejnie lub super. Była sytuacja ze znerfieniem wszystkich klas melee i to było niezaprzeczalne i ogólnie wiadome, mniej wiecej wtedy też nekro stał sie serial killerem (chyba jakieś 2 lata temu). Wystarczy że przed tym faktem pvp było w miare wyrównane ,a potem nie byłem w stanie wygrać już prawie z nikim, dosłownie. No ale to oczywiście tylko ja taki byłem "kijowy" na pewno. Anyway ktoś sie orientuje w kwestii klucza do dodatku?

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 3 maja 2011, 22:25 
Cytuj  
Jesli chodzi o balans to wedlug mnie AoC i Rift to scisla czolowka w jego braku. Totalne zero balansu imo. Necro=free kill, guardian oneshotuje, generalnie melee=win, casterzy=szkoda nerwow.


Posty: 39
Dołączył(a): 13.01.2006
Offline
PostNapisane: 3 maja 2011, 22:42 
Cytuj  
zax napisał(a):
Necro=free kill, guardian oneshotuje, generalnie melee=win, casterzy=szkoda nerwow.


Że co proszę? Chyba zbyt późno wchodzę na fora bo jakieś głupoty wyczytuje i mam wrażenie, że to przez zmęczenie..

@paveup dodatek pod polskie serwery kosztuje około 45-50 zł i najtaniej jest tam gdzie zawsze - na allegro.


_________________
Old times:
KalOnline
SilkRoad Online - Venice/Hercules - LuNe
NavyField - PP
Age of Conan - Two Eagels/Crom - The Headhunters
Aion - The Headhunters
EVE Online - C0ven

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 maja 2011, 00:48 
Cytuj  
ChemicalRider napisał(a):
Że co proszę? Chyba zbyt późno wchodzę na fora bo jakieś głupoty wyczytuje i mam wrażenie, że to przez zmęczenie..


To mnie popraw zamiast coś tam bełkotać pod nosem. Age of conan to Age of melee, casterzy zostali znerfieni "to the ground babe!"

**

Posty: 275
Dołączył(a): 4.06.2008
Offline
PostNapisane: 4 maja 2011, 00:50 
Cytuj  
"To mnie popraw zamiast coś tam bełkotać pod nosem. Age of conan to Age of melee, casterzy zostali znerfieni "to the ground babe!"'

Dobry caster sobie radził i radzi. Jutro jeszcze casterzy dostaną znów boosta.

***

Posty: 971
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 maja 2011, 08:04 
Cytuj  
ta gra miała być age of melee a przez bardzo długi czas była age of casters wiec teraz powinno być ok... :D

*
Avatar użytkownika

Posty: 149
Dołączył(a): 24.08.2008
Offline
PostNapisane: 4 maja 2011, 14:01 
Cytuj  
no właśnie jak ja jeszcze grałem ewidentnie było age of casters, jak teraz sie troche zmieniło to wróce, jak nie to poczekam kolejne 2 lata pewnie, może sie w końcu obudzą. Co do dodatku to własnie za te 40-50 chyba najtaniej widziałem.

**

Posty: 238
Dołączył(a): 15.04.2009
Offline
PostNapisane: 4 maja 2011, 15:51 
Cytuj  
@paveup

Nie napisałem, że grasz kijowo, tylko, że nasze opinie odnośnie tematu są nieco rozbieżne. Nie ma potrzeby nadinterpretacji.

@zax

Za to kolega wygląda na nieogarniętego nekro :D Jak blasz napisał - dobrzy casterzy zawsze sobie radzili, a ilość umarlaków na 2E dobitnie wskazuje na to jak "lipna" jest to klasa. Tak czy siak jutro życie melaków zostanie znowu nieco uprzykrzone przez zmiany w CC.


_________________
"Ludzie, którzy pilnują tęczy, nie lubią takich, którzy zasłaniają słońce" T.P.


Posty: 39
Dołączył(a): 13.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 maja 2011, 21:03 
Cytuj  
Imo - jeśli ktoś nie radzi sobie casterem w AoC to ta gra dla niego jest po prostu za trudna lub ma strasznego lenia i wmawia sobie że jego klasa jest znerfiona a wszystkie inne overpower.

Na 2eagels miałem demo alta i ta postać jest tak prosta, że jakbym grał nią od początku to AoC by mi się znudził.


_________________
Old times:
KalOnline
SilkRoad Online - Venice/Hercules - LuNe
NavyField - PP
Age of Conan - Two Eagels/Crom - The Headhunters
Aion - The Headhunters
EVE Online - C0ven

*
Avatar użytkownika

Posty: 149
Dołączył(a): 24.08.2008
Offline
PostNapisane: 4 maja 2011, 21:52 
Cytuj  
dokładnie, też grając conqiem przesiadłem sie testowo na nekro, demo i tosa, pvp nimi to był spacerek ale casterzy są nie dla mnie, melee only

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 maja 2011, 22:09 
Cytuj  
bandytaz napisał(a):
@zax

Za to kolega wygląda na nieogarniętego nekro :D Jak blasz napisał - dobrzy casterzy zawsze sobie radzili, a ilość umarlaków na 2E dobitnie wskazuje na to jak "lipna" jest to klasa. Tak czy siak jutro życie melaków zostanie znowu nieco uprzykrzone przez zmiany w CC.


E tam, skilled necro, wiadomo, że może być w czołówce killi na mini, ale ten sam skilled gracz grając inną klasą będzie dwa trzy razy lepszy. Taka prawda. Ja na przykład jako necro byłem często drugi bądź trzeci w killach, jak mnie focusowali to jeszcze niżej, a gdy zrobiłem reroll na rangera to zawsze pierwsze miejsce - to jest balans?


Posty: 39
Dołączył(a): 13.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 maja 2011, 07:50 
Cytuj  
zax napisał(a):
bandytaz napisał(a):
@zax

Za to kolega wygląda na nieogarniętego nekro :D Jak blasz napisał - dobrzy casterzy zawsze sobie radzili, a ilość umarlaków na 2E dobitnie wskazuje na to jak "lipna" jest to klasa. Tak czy siak jutro życie melaków zostanie znowu nieco uprzykrzone przez zmiany w CC.


E tam, skilled necro, wiadomo, że może być w czołówce killi na mini, ale ten sam skilled gracz grając inną klasą będzie dwa trzy razy lepszy. Taka prawda. Ja na przykład jako necro byłem często drugi bądź trzeci w killach, jak mnie focusowali to jeszcze niżej, a gdy zrobiłem reroll na rangera to zawsze pierwsze miejsce - to jest balans?


Wybacz, ale znów nie rozumiem twojego posta. Masz pretensje o to, że jak grasz nekro to jestes 2 w killach na mini a jak grasz rangerem to pierwszy?

Poznanie przeciwnych klas w AoC to potężna broń na pvp, wiadomo kiedy ktoś się wyprztyka z CC, wiadomo kiedy odskakiwać itp itp.


_________________
Old times:
KalOnline
SilkRoad Online - Venice/Hercules - LuNe
NavyField - PP
Age of Conan - Two Eagels/Crom - The Headhunters
Aion - The Headhunters
EVE Online - C0ven

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 maja 2011, 07:55 
Cytuj  
ChemicalRider napisał(a):
Wybacz, ale znów nie rozumiem twojego posta.


Nie ty jeden nie rozumiesz jego postów.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 275
Dołączył(a): 4.06.2008
Offline
PostNapisane: 5 maja 2011, 09:40 
Cytuj  
Jak zrobiłem rangera byłem 3ci w killach, jak zrobilem DT bylem 2 w killach, jak zrobilem demo bylem pierwszy w killach - to ma być balans? omg. dziwna logika ;) widziałem lamerów na klasach OP, widziałem wybitnych graczy na klasach znerfionych, dobrych graczy na znerfionych i inne wszelkiego typu mixy. O czym to wszystko świadczy? O tym jedynie, że każdą klasą DA się dobrze grać.

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2011, 12:47 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Nie ty jeden nie rozumiesz jego postów.


Widzisz, z twoimi nie ma takiego problemu. bo są o niczym.

blasz napisał(a):
Jak zrobiłem rangera byłem 3ci w killach, jak zrobilem DT bylem 2 w killach, jak zrobilem demo bylem pierwszy w killach - to ma być balans? omg. dziwna logika


NIe zrozumieliśmy się rzeczywiście. Chodzi o to, że grając necro, w porównaniu do innych necro byłem, załóżmy, że najlepszy i top1. Grając rangerem natomiast przeskoczyłem do innej ligii. Jeśli ty tego nie widzisz to jesteś po prostu nieobiektywny. Zresztą wystarczy wejść do działu necro i zobaczyć panującą tam atmosfere, ludzie stracili już nadzieję - klasa trash. Z demo jest trochę lepiej, ale ciągle nie ta liga co melee i rangerzy (nie wliczając przydatności na siege, którą i tak każdy ma w dupie, bo można mieć alty do tego).

Nad tą kwestią był sens dyskutować może z rok temu, teraz, jak sami widzicie na swoim przykładzie ;) każdy zrobił reroll na melee/rangera i nie ma już z kim o tym dyskutować, bo nikt nie chce mieć countera do swojej melee klasy w grze. Taka już ludzka natura w MMO. ;)

**

Posty: 238
Dołączył(a): 15.04.2009
Offline
PostNapisane: 5 maja 2011, 18:42 
Cytuj  
zax napisał(a):
NIe zrozumieliśmy się rzeczywiście. Chodzi o to, że grając necro, w porównaniu do innych necro byłem, załóżmy, że najlepszy i top1. Grając rangerem natomiast przeskoczyłem do innej ligii. Jeśli ty tego nie widzisz to jesteś po prostu nieobiektywny. Zresztą wystarczy wejść do działu necro i zobaczyć panującą tam atmosfere, ludzie stracili już nadzieję - klasa trash. Z demo jest trochę lepiej, ale ciągle nie ta liga co melee i rangerzy (nie wliczając przydatności na siege, którą i tak każdy ma w dupie, bo można mieć alty do tego).

Nad tą kwestią był sens dyskutować może z rok temu, teraz, jak sami widzicie na swoim przykładzie ;) każdy zrobił reroll na melee/rangera i nie ma już z kim o tym dyskutować, bo nikt nie chce mieć countera do swojej melee klasy w grze. Taka już ludzka natura w MMO. ;)


Z całym szacunkiem i bez urazy - kompletnie nie masz pojęcia o grze.
Jak grasz na 2E, to coś mi podpowiada, że wiem nawet z kim mamy "przyjemność" ;)

Nekro jest bardzo często top 1 we fragach (Jhebbala sag to raj, tak samo zresztą jak i totem) - wystarczy, że walka przeciągnie się na moment i dotki+splatanie zapewnią Ci milion fragów.
Reszta klas polega na burst dmg i kto jak kto ale taki demo potrafi w dosłownie ułamku sekundy zapewnić sobie fraga samymi instantami.
Nie wspominając, że z pozostałych klas tak szybko jak demo, to ściągnąć może mnie tylko skryciak w Khitajskich ciuchach z kosmicznym dpsem.

ToS, PoM...Nie słyszałem dobrego PoMa, który chciałby revampa, ewentualnie kosmetyczne poprawki i bugfixy. ToSy narzekają, że są miękkie, ale jakiekolwiek zwiększanie ich przeżywalności i inne nierozważne zmiany przy dpsie jaki potrafią wykręcać mogą się skończyć stworzeniem kolejnej fotm klasy.

Mówisz o skillu w graniu casterem...wystarczy trochę się ruszać, skakać i zbindować sobie przynajmniej cc na klawiaturze. Ot, filozofia. Casterzy zawsze mieli prościej i zawsze będą mieli prościej.


_________________
"Ludzie, którzy pilnują tęczy, nie lubią takich, którzy zasłaniają słońce" T.P.

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 maja 2011, 21:30 
Cytuj  
bandytaz napisał(a):
Mówisz o skillu w graniu casterem...wystarczy trochę się ruszać, skakać i zbindować sobie przynajmniej cc na klawiaturze. Ot, filozofia. Casterzy zawsze mieli prościej i zawsze będą mieli prościej.


Tak wyglada skrajnie subiektywna opinia osoby ktora, z tego co widac, casterem w AoC nigdy nie grala.

Grasz BSem, grales sinem i z całym szacunkiem i bez urazy, ale twoje wyobrazenie o necro i casterach jest mniej wiecej od 2 lat niekatualne. W Age of Conan caster to obecnie free kill dla kazdego melee (ktory go zauwazy) na mini. Jedyne na co mozesz liczyc to to ze dadza ci swobodnie posplatac w kącie. Jesli ktos sie na ciebie popatrzy (i nie jestes w premade ktory cie "niańczy") = insta dead.

Poza tym, wystarczy poczytac tematy jak ten: Demo the new and improved straw man i wiele innych na temat demo. Z necro natomiast jest jeszcze lepiej, jest jeszcze okolo 2-3 razy slabszy od demo. :P

Nerf staminy, AA z magic resistami + ograniczenie cc do melee range (co zreszta brzmi jak dowcip) to byly ostatnie gwozdzie do trumy casterow w aocu.

I nie wklejaj mi "plx" wynikow z mini skilled casterow bo to nie ma sensu. Skilled gracz poradzi sobie z kazda klasa. Porownaj sobie natomiast skilled necro do skilled np guardiana/rangera i zobaczysz ta przepasc.


Btw Nie gralem na 2E

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.