mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 326
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 15 sie 2011, 18:49 
Cytuj  
Witam zastanawiam się nad kupnem ipada 2 dla żony i zanim zakupie toto chciałem zasięgnąć opinii forumowiczów czy brać ipada czy może jakiejś innej firmy generalnie sprzęt będzie służył do przeglądania neta czasem chętnie gierki no i jako ramka na zdjęcia:)))
proszę o opinie za i przeciw na różne sprzęty
pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2011, 19:09 
Cytuj  
Tylko ipad2. :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2011, 19:11 
Cytuj  
Jeśli cena i system nie jest dla ciebie przeszkoda to kupuj iPada, generalnie wybiera się pod kątem zastosowania i systemu jaki jest w tablecie, czyli iOS, Android lub Windows.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2011, 19:22 
Cytuj  
Przecież napisał jakie zastosowanie.
Co do gierek to za ipadem przemawia najlepsza optymalizacja spośród wszystkich tabletów.

**

Posty: 326
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 15 sie 2011, 20:03 
Cytuj  
generalnie też myśle nad ipad2 fajna sprawa a jak wygląda sprawa gier dajmy nato z pc jest jakaś szansa na odpalenie jakiś portów etc ?

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 paź 2011, 21:00 
Cytuj  
Przymierzam się do zakupu jakiegoś tabletu.

Myślę nad ipadem, ale troche failowych opcji jest jak na przykład brak flasha (wytłumaczenie jakieś jest czemu)?

Potrzebne jest oczywiście do rozrywki: filmy, książki, gierki.
Do tego chciałbym, żeby służył żonie jako narzędzie wspierające pracę tłumacza.

Do tego, jako tłumacz dużo czyta na ekranie(sprawdzanie czyjejś lub swojej pracy), więc dużo wygodniejsze byłoby czytanie na tablecie.

Ten nowy Samsung, wielkość chyba ma podobną jak ipad, ale rzekomo gorszy procesor, pokazywał koleżka dzisiaj w sklepie, że chociażby ekran się wolniej obraca.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z jakimiś tabletami i może z czystym sumieniem polecić? Co będzie lepsze? Raczej ipad czy może samsung (cena jak widziałem całkiem podobna)?

Na którym można pośmigać w lepsze gierki (jakieś takie do popykania)? Android czy iPad?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 paź 2011, 21:11 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Na którym można pośmigać w lepsze gierki (jakieś takie do popykania)? Android czy iPad?


Samsung Galaxy Pad z Androidem zmiata calego tego Ipada 2 w pyl :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 636
Dołączył(a): 2.12.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2011, 21:39 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Myślę nad ipadem, ale troche failowych opcji jest jak na przykład brak flasha (wytłumaczenie jakieś jest czemu)?
Oficjalnie Jobs stawiał na otwarte rozwiązania i dlatego postanowili nie wspierać zamkniętego flasha twierdząc że wszystko da się zrobić w HTML5. Moim zdaniem przyczyna była jednak dużo bardziej prozaiczna - we flashu jest napisana masa różnych mini aplikacji i gier które mogły by spokojnie konkurować z aplikacjami w markecie (itunes store, czy jak to się tam nazywa) i skutecznie zmniejszać jego obroty.
Tego typu akcje zniechęcają mnie dość mocno do apple in general ale jedno muszę im przyznać jeśli chodzi o iOS - usability moim zdaniem mają na najwyższym poziomie i Android może się przy nim schować (jest na dobrej drodze ale to jeszcze nie ten poziom).
Jeżeli żona nie jest więc Adamem Słodowym informatyki śmiało mogę polecić sprzęt Apple.

P.S. Sam używam Androida w telefonie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 14 paź 2011, 22:10 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Na którym można pośmigać w lepsze gierki (jakieś takie do popykania)? Android czy iPad?

zdecydowanie iPad mam sprzęt na Androidzie (SGS2) oraz iOS (iPhone) i to co oferuje Android Market to jest bieda z nędzą


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 paź 2011, 22:25 
Cytuj  
Uzywam na codzien Galaxy Taba 7" i nie widze nic innego. 10" za duze, ciezko sie z tym poruszac poza wlasnym domem (wystarczy, ze musze niekiedy targac netbooka, porazka jakas [nienawidze plecakow i toreb], na szczescie RDP i ssh na Tabie zazwyczaj daje rade), a funkcjonalnie android w zupelnosci wystarcza, na ipada nie ma nic, czego by na androida nie bylo. No i cena ;)

X.

PS. W kieszeni mam SGSa i swietnie sie z SGT uzupelniają.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 00:25 
Cytuj  
Android ma jeden minus, nadal nie ma nic od insert na ten system, a szkoda bo tablety z win to porażka cenowa.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 08:34 
Cytuj  
embe napisał(a):
Android ma jeden minus, nadal nie ma nic od insert na ten system, a szkoda bo tablety z win to porażka cenowa.

CHolera, nic nie zrozumiałem ;-)
Tablety z win? Insert ;-)


Będę miał dzisiaj trochę czasu to sobie popatrzę na aplikacje na jednego i drugiego.

Natomiast argument ceny nie jest taki ważny, bo cena tego nowego samsunga w zasadzie zrównała się z ceną iPada. Tak jak i innych urządzeń a Androidem 3 HC. Za to widziałem wyraźną różnicę w szybkości działania. iPad w zasadzie natychmiast obraca ekran, a samsung trochę spowalnia.
Pierwsze wrażenie jest takie, że iPad jest po prostu szybszy.


_________________
Obrazek

**

Posty: 326
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 09:14 
Cytuj  
tylko ipad2 ceny są podobne w większości dobrych tabletów ponadto ipad ma najbogatszą baze oprogramowania itp co do flasha to są sposoby żeby był

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 09:54 
Cytuj  
OMG, zrozumialem po trzecim przeczytaniu ;]

Polecam znaki przestankowe.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 10:39 
Cytuj  
Cytuj:
PS. W kieszeni mam SGSa i swietnie sie z SGT uzupelniają.

ten sam system (SGT ma smartphonowy android 2.x, tak?), podobne bebechy i tylko 3" roznicy... sam telefon styka ;p

mialem ipada, fajna zabawka, ale kupilem go na miejsce notebooka i szybko go sprzedalem, bo sie totalnie nie sprawdza w takiej funkcji (przed czym mnie ostrzegano, ale jabluszko bylo silniejsze)
wkurzalo duzo ograniczen i debilnych rozwiazan, ktorych czesc eliminowal jailbreak. najbardziej bolal mnie brak mozliwosci ogladania streamow, oddzielna aplikacja do np. jutuba, brak flasha i ekran-lustro

ale jakbym mial kupowac jeszcze raz tablet to pewnie bralbym ipada2 ;p


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 11:34 
Cytuj  
A do czego głównie wykorzystywałeś netbooka i w czym Ci się nie sprawdził tablet?

Głównie to mnie interesuje prawdę powiedziawszy.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 11:37 
Cytuj  
gufnowapnjasz napisał(a):
ten sam system (SGT ma smartphonowy android 2.x, tak?), podobne bebechy i tylko 3" roznicy... sam telefon styka ;p

Na 4" slabo sie czyta i pracuje z ssh i rpd. Za to ipad jest poprostu za duzy. Optymalna wielkosc tableta to imo własnie 7". Jakby zrobili takiego ipada to pewnie bym sie zastanowil. Ale stacjonarny tablet to nie dla mnie. Tableta mam po to, zeby nie targac ze soba netbooka, o notebooku nawet nie wspominajac ;)

gufnowapnjasz napisał(a):
wkurzalo duzo ograniczen i debilnych rozwiazan, ktorych czesc eliminowal jailbreak. najbardziej bolal mnie brak mozliwosci ogladania streamow, oddzielna aplikacja do np. jutuba, brak flasha i ekran-lustro

No wlasnie, dlatego zrootowany android i pelny dostep do linuksa pod spodem (z drugiej strony musze przetestowac Ubuntu na SGT, ponoc rewelacja). A na lustro poradzi matowa folia ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 15 paź 2011, 11:41 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 11:38 
Cytuj  
No dla mnie taki ekran to mus. Musi być duży. 7 cali patrzyłem i niestety nie spełnia swojego zadania.


BTW, są jakieś kozak gierki na iPada?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 11:43 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
No dla mnie taki ekran to mus. Musi być duży. 7 cali patrzyłem i niestety nie spełnia swojego zadania.

To po co ci tablet? Netbook z obracanym ekranem zalatwia sprawe.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 paź 2011, 11:52 
Cytuj  
Niestety nie sprawdził mi się netbook. To znaczy w wielu sytuacjach się sprawdza, ale jako sprzęt do potrzymania w rękach - nie bardzo.
Wprawdzie nie ma obrotowego ekranu, ale ma kilka wad, z których największą jest to, że generalnie grzeje się jak każdy komputer. W wyrze nie poleży sobie na kołdrze. Trzeba jakieś mieć podstawki.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1033 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 52  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.