mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 217
Dołączył(a): 2.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2004, 20:17 
Cytuj  
Na poczatek pragne napisac, ze : Umiem uzywac wyszukiwarek - po wpisaniu hasla "druid" nie otrzymalem zadowalajacego wyniku. Pozatym zamiast odkopywac stare tematy zaloze po prostu nowy sprecyzowany temat apropo druida. ( pozdrowienia dla pana ktory sie tak czepia o ten search )


Sam potestowalem wiele postaci.Zdecydowalem sie na NE druida.Obczytalem juz wiele stron i pokombinowalem. Mam zamiar grac balance 30 / restoration 21. Sporo kombinowalem i wydaje mi sie, ze wymyslilem w miare dobry build talentow dla druida castera/healera.Rzezcy oczywiscie glownie +intelect --> +spiryt --> + stamina. Szukam w miare zaznajomionego z ta klasa postaci czlowieka, ktory oceni moj buildup, lub tez poprawi go, albo zacheci mnie do gry w formie kota/niedzwiadka (zmiany armora zachecaja do tego)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2004, 20:59 
Cytuj  
Druid to postac wszechstronna ktorej mozna uzyc do wszystkiego.

Osobiscie planuje pojsc bardziej w feral combat bo to przednia zabawa. Prowl w formie kota i umiejetnosci rogue to nieoceniona rzecz. Przemykanie sie za liniami wroga po cichu itd itd.
Niedzwiedz to ubogi odpowiednik warriora, kilka skilli na krzyz ktore trzymaja aggro, duzy armor, ale tez nie daje specjalnych bonusow, bo w przeciwienstwie do warriora niedzwiedz nie ma tarczy.

Druid jest mieszanka praktycznie wszystkich klas, ale nigdzie nie jest tak dobry jak oryginal. Chociaz z czasem gdy nauczysz sie grac ta postacia to odkryjesz kombinacje ktore dadza ci przewage tu i owdzie.

Wszystko zalezy od tego jaki styl grzy obierzesz. Jesli chcesz isc w pvp, ja osobiscie wzialbym specjalizacje w feral combat. Mozna znukowac przeciwnika, unieruchomic, zamienic sie w kota i dobic :) W razie problemow shift z powrotem i heal.

Kod:
 Feral Combat 21 Pts
Ferocity 5/5
Sharpened Claws 5/5
Improved Prowl 5/5
Predatory Strikes 5/5
Feline Swiftness 1/1

 Balance 11 Pts
Natures Grasp 1/1
Improved Natures Grasp 4/4
Improved Entangling Roots 3/3
Improved Moonfire 1/5
Natures Reach 1/2
Omen of Clarity 1/1

 Restoration 15 Pts
Improved Mark of the Wild 5/5
Nature's Focus 5/5
Intensity 5/5


W tym templacie sa jeszcze 4 punkty do rozdysponowania. Niestety tak to zostalo ulozone ze trzeba wybrac miedzy omen of clarity a nature swiftness. Tj, albo enchant na bron ktory redukuje koszt niektorych czarow do zera o ile zadziala, albo specjalny feat ktory pozwala rzucic heal bez disturba od razu. Mysle ze przy nastawieniu na kota i pvp poszedlbym wlasnie droga instant cast.
Jesli bedziesz gral glownie pvm to mozesz inaczej rozlozyc skille.

Dlaczego taki template?
Pozwala sie szybko poruszac kotem (130%), praktycznie nikt ci nie ucieknie. Pozwala stealthowac kotem i robic zasadzki razem z rogue. Pozwala ci walczyc w zwarciu nawet bez shapeshifta i w miare elegancko sie leczyc bez disturba (70%). Do tego kot ma +20% ataku i 5% wieksza szanse na krytyki oraz specjale tansze o 5en. i 40energii na start.
Template ten nie jest kompletny i przed retailem pewnie go zmienie jakos tak zeby dobrac talenty optymalnie.

Teoretycznie Nature's Focus powinien umozliwic mi w miare eleganckie leczenie sie po powrocie do formy elfa, ale trzeba zrobic to odpowiednio wczesniej i modlic sie zeby przeciwnik nie wyciagnal jakiegos asa z rekawa. W zamian mozemy pojsc kawalek w drzewko balance i podpakowac casting entangling roots, dmg i zasieg moonfire oraz trzymac omen of clarity zeby walczyc w miare komfortowo w pvm nie tracac zbyt wiele many.

Mi osobiscie druid odpowiada wlasnie ze wzgledu na jego wszechstronnosc. Forma kota jest niesamowita i naprawde wiele mozna dzieki niej zrobic. Dire bear i travel form tez sa bardzo przydatne. Zwlaszcza dire bear w instance'ach gdzie trzeba pomagac tankowac wojowi.

Teraz zostaje jeszcze kwestia ekwipunku. Co nam jest potrzebne?
STR - odpowiada za dmg zadawany w formach
AGI - za czestosc wystepowania krytykow w walce i szanse na dodge
SPR - za regen zycia i many
INT - za mane i dmg czarow
STA - za ilosc zycia.

Przegladajac specjalizacje leathercraftingu mamy elemental (INT + SPR) lub tribal (STR+AGI). Wydaje mi sie ze agility mozna pominac, i pojsc w elemental z enchantami na STR/DMG.
Z kolei widzialem sety tribal ktore dawaly bonusy do form druida.

Jak to bedzie koncowo to dopiero gra pokaze, bo w tej chwili wszystko jest plynne i wiele rzeczy sie zmienia.

No i na koniec, czemu nie wybralem innych drog?
Bo talenty w restoration i balance sa wlasciwie o kant zyci rozbic.
W chwili obecnej hurricane trzeba channelowac, wiec po 2 tikach i tak jest disturb i jestes 500 many w plecy , a przeciwnicy zbyt wiele nie ucierpia.
Innervate ma fajne liczby ale sprowadza sie do przyspieszonego odzyskania many, zamiast minuty stoisz 15s, lepiej juz sie mleka napic.
Inne umiejetnosci w tych drzewach sa srednio uzyteczne.
Specjalizacja w moonfire jest calkiem obiecujaca i dla nuke druida byla by to niezla droga. Biorac pod uwage Weapon Balance i omen of clarity, i do tego z 5 talentow ktore podnosza dmg moonfire i obcinaja zuzycie many. Problem bedzie z przeciwnikami ktorzy maja wysoki arcane resistance.

Co do drzewa feral. Pakowanie sie w niedzwiedzia IMO nie ma sensu, bo rzadko sie go uzywa, a strata talentow na 10% wiecej armora nie ma zbytniego sensu. Pozostale umiejetnosci w feral combat powyzej feline swiftness tez sa bez sensu. Dodatkowy combo point czy tez 25% tanszy shapeshift nie sa warte tej ceny.
Imo najlepiej zbalansowac stealth tygrysa i balance tak aby podniesc skutecznosc w formie elfa.

Edit : Talent template'y mozna zbudowac sobie na classesofwarcraft.com -> talents -> caculators -> druid.

Uff, to chyba na tyle, Crits & Comments welcome.


_________________
Nestor#1522

**

Posty: 217
Dołączył(a): 2.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2004, 23:08 
Cytuj  
Chciales krytyki, wiec zaczynam:

Czytanie ze zrozumeniem, to jedna z podstawowych umiejetnosci kazdego choc troche inteligentnego czlowieka.Jesli tego nie umiesz, to bedziesz mial naprawde problemy w zyciu.
1)"Sam potestowalem wiele postaci.Zdecydowalem sie na NE druida.Obczytalem juz wiele stron i pokombinowalem." <---- to pozwala mysle, ze tlumaczenie mi co to wogel jest druid, jak statystyki na niego wplywaja i jakie ma mozliwosci moglbys sobie podarowac.

2)"Mam zamiar grac balance 30 / restoration 21. Sporo kombinowalem i wydaje mi sie, ze wymyslilem w miare dobry build talentow dla druida castera/healera.Rzezcy oczywiscie glownie +intelect --> +spiryt --> + stamina. Szukam w miare zaznajomionego z ta klasa postaci czlowieka, ktory oceni moj buildup, lub tez poprawi go, albo zacheci mnie do gry w formie kota/niedzwiadka (zmiany armora zachecaja do tego)" <---- to pozwala sadzic, ze malo co - niedosc ze znam mozliwosci druida, to jeszcze sam wymyslilem pewien sposob rozwiniecia talentow ha! Pozatym chcialem aby ktos ocenil taki strat (moze nie zauwazyles,ale nie zamiescilem go nawet na forum tutaj, tylko privnalbym go pozniej), a nie narzucal mi odrazu nowy.


Generalnie 99% twojego posta jest nie na temat.
Ocenmy sama wypowiedz...

- nowy patch mocno polepszych umiejetnosci tankera miska, a glowna cecha kotka dps nie zmienila sie, wiec nie uwazalbym postaci miska za tak bezuzyteczna
- tak bardzo podoba Ci sie postac kota, skradanie w cieniu i ataki na plecy i glownia nia masz zamiar grac - wiec czemu nie grasz rogue?
- Uwazasz ze forma kota jest dobra na PvP czemu? Sam mowisz,ze w drudzie jest po trochu kazdej klasy, jednak nie dorownuje w niej swojemu oryginalnemu odpowiednikowi. Jak wiec masz zamiar wygrac takim kotem z rasowym rogue?
- kto uklada taktyke na buildup z brakujacymi 4 punktami? :O
- tlumaczenie co daje kazdy talent z osobna chyba tez moglbys sobie podarowac. Kazdy kto choc troche widzial drudia zna kazdy z nich. Kazdy kto choc troche umie j.angielski sam sobie o tym przeczyta.
- modlenie sie w czasie PvP to chyba nienajlepsza taktyka
- jaka cecha za co odpowiada chyba wszyscy wiemy
- "Bo talenty w restoration i balance sa wlasciwie o kant zyci rozbic." LOL! Pojchales 2 z 3 drzewek rozwoju.Jakby to jakis Hi LvL Dru przeczytal zesralby sie ze smeichu na Ciebie. Bo kot to... bo kot tamto... a cala reszta jest do dupy. ( lol )
- Balance nie ogranicza sie wcale to churaganu (jakbys nie wiedzial).Pozatym jak wyzej napisalem wydaje 30 pnktow na balance,wiec nawet do niego "nie dosiegne"
- "Innervate ma fajne liczby ale sprowadza sie do przyspieszonego odzyskania many, zamiast minuty stoisz 15s, lepiej juz sie mleka napic." <--- a widziales kiedys 10 osobowe party w srodku walki walczacych z kilkoma stworkami - nagle konczy sie mana i co? Siadaja i pija mleko???


Generalnie pomysl 3 X zanim cos napiszesz, przeczytaj 5 X temat i tresc topiku. Zastanow sie nad rozwojem postaci,lub jej zmiana na rogue...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 gru 2004, 23:56 
Cytuj  
pisze sie apropos a nie apropo jesli juz mialbym sie czepiac

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 00:16 
Cytuj  
BaSiC napisał(a):
Chciales krytyki, wiec zaczynam:

Czytanie ze zrozumeniem, to jedna z podstawowych umiejetnosci kazdego choc troche inteligentnego czlowieka.Jesli tego nie umiesz, to bedziesz mial naprawde problemy w zyciu.
1)"Sam potestowalem wiele postaci.Zdecydowalem sie na NE druida.Obczytalem juz wiele stron i pokombinowalem." <---- to pozwala mysle, ze tlumaczenie mi co to wogel jest druid, jak statystyki na niego wplywaja i jakie ma mozliwosci moglbys sobie podarowac.


Wydawalo mi sie ze pisales cos o tym ze zalozyles nowy thread po to zeby odswiezyc dyskusje o druidzie. Wszystko co napisalem ma sens bo tlumaczy po kolei co gdzie i jak przedstawiajac kolejne argumenty.

BaSiC napisał(a):
2)"Mam zamiar grac balance 30 / restoration 21. Sporo kombinowalem i wydaje mi sie, ze wymyslilem w miare dobry build talentow dla druida castera/healera.Rzezcy oczywiscie glownie +intelect --> +spiryt --> + stamina. Szukam w miare zaznajomionego z ta klasa postaci czlowieka, ktory oceni moj buildup, lub tez poprawi go, albo zacheci mnie do gry w formie kota/niedzwiadka (zmiany armora zachecaja do tego)" <---- to pozwala sadzic, ze malo co - niedosc ze znam mozliwosci druida, to jeszcze sam wymyslilem pewien sposob rozwiniecia talentow ha! Pozatym chcialem aby ktos ocenil taki strat (moze nie zauwazyles,ale nie zamiescilem go nawet na forum tutaj, tylko privnalbym go pozniej), a nie narzucal mi odrazu nowy.


Chciales info od kogos kto gra feral? To dostales.
Narzucam ci builda ? Gdzie ? Nie wiem czy czytanie ze zrozumieniem to twoja mocna strona ale kilka razy w tekscie pojawia sie 'gram tym bo uwazam..' , 'moim zdaniem to..' , 'mysle ze..' . Pobawmy sie w profesora miodka i rozgryzmy narzucanie czegokolwiek w tym kontekscie.
Skoro wymysliles sobie jak rozwinac drzewka to moglbys opisac podobnie jak ja co wybrales, dlaczego tak wybrales i dlaczego uwazasz ze jest to ok.
Zapewne jestes swiadom tego ze jest to forum publiczne i czytaja je inni ludzie oprocz nas dwoch, takze ci ktorzy o druidzie maja mgliste pojecie a sa zainteresowani ta klasa.

BaSiC napisał(a):
Generalnie 99% twojego posta jest nie na temat.
Ocenmy sama wypowiedz...


Twoj za to jest bardzo na temat w tym momencie.

BaSiC napisał(a):
- nowy patch mocno polepszych umiejetnosci tankera miska, a glowna cecha kotka dps nie zmienila sie, wiec nie uwazalbym postaci miska za tak bezuzyteczna


Napisalem ze jest bezuzyteczna? Nie.
Napisalem ze nie uzywam jej tak czesto bo poprostu mi sie nie podoba, nie posiada cech ktorych poszukuje w shapeshifcie.
Fakt jest taki ze nabicie rage i pakowanie specjali w mobki troche trwa i walka jest dosyc powolna.
Napisalem tez ze niedzwiedz dzieki armorowi jest bardzo fajnym secondary tankiem. Musiales to pominac w rozumieniu tekstu pisanego.

BaSiC napisał(a):
- tak bardzo podoba Ci sie postac kota, skradanie w cieniu i ataki na
plecy i glownia nia masz zamiar grac - wiec czemu nie grasz rogue?


Jesli czytalbys ze zrozumieniem, oraz pamietal co przeczytales to zauwazylbys pierwszy akapit mojej wypowiedzi brzmiacy "druid to postac wszechstronna ktorej mozna uzyc do wszystkiego", oraz kawalek pozniej ze "cenie sobie druida za jego wszechstronnosc"
Rogue nie ma healingu, nie ma innych zabawek ktore mi sie podobaja, dlatego gram druidem, a jak zachce mi sie innej klasy to robie shifta w jakies bydle.

BaSiC napisał(a):
- Uwazasz ze forma kota jest dobra na PvP czemu? Sam mowisz,ze w drudzie jest po trochu kazdej klasy, jednak nie dorownuje w niej swojemu oryginalnemu odpowiednikowi. Jak wiec masz zamiar wygrac takim kotem z rasowym rogue?


Sposobem.
Poza statami jest tez taktyka w grze, jest tez walka grupowa, nie wiem czy sie orientujesz ale pvp w wowie nie polega na 1v1.
Atakujac z zaskoczenia masz duza przewage.
Chociazby pounce, shift w elfa , faerie fire, roots, odbieg, kilka nukow, rejuv na siebie, shift w kota dobicie.
Rogue bez vanisha albo stealtha juz nie jest taki niebezpieczny, a posiadajac polowe energii jeszcze mniej.
No ale pewnie wiesz lepiej, wiec oswiecisz mnie na temat walk z roznymi klasami.

BaSiC napisał(a):
- kto uklada taktyke na buildup z brakujacymi 4 punktami? :O


A czy ja powiedzialem ze to jest wersja skonczona? Wrecz przeciwnie.
Nawet dopisalem czemu sa 4 wolne punkty i co w tym miejscu mozna zrobic z tym buildupem, potem sie rozpisalem jak bym widzial rozwiniecie tego builda i dlaczego. No ale czytanie ze zrozumieniem wraca...

BaSiC napisał(a):
- tlumaczenie co daje kazdy talent z osobna chyba tez moglbys sobie podarowac. Kazdy kto choc troche widzial drudia zna kazdy z nich. Kazdy kto choc troche umie j.angielski sam sobie o tym przeczyta.


Niektorzy chcieli by wiedziec. W przeciwienstwie do ciebie rozpisuje sie na temat ktory poruszamy dajac jak najwiecej informacji zeby postronny czytelnik mogl z tego cos wyniesc , zamiast dezinformacyjnego belkotu o tym jak kto czyta i rozumie tekst. No i nie kazdy zna angielski, wiem ze to dziwne ale dosyc czesto sie z tym spotykalem nawet w wowie.


BaSiC napisał(a):
- modlenie sie w czasie PvP to chyba nienajlepsza taktyka


Rozumiem ze poza nie rozumieniem tekstu i arogancja posiadasz takze feat o nazwie brak poczucia humoru? Chyba napisalem co jak i dlaczego?

BaSiC napisał(a):
- jaka cecha za co odpowiada chyba wszyscy wiemy


Jak juz wspomnialem lubie argumentowac swoje odpowiedzi od poczatku do konca, zeby nie bylo niedomowien.

BaSiC napisał(a):
- "Bo talenty w restoration i balance sa wlasciwie o kant zyci rozbic." LOL! Pojchales 2 z 3 drzewek rozwoju.Jakby to jakis Hi LvL Dru przeczytal zesralby sie ze smeichu na Ciebie. Bo kot to... bo kot tamto... a cala reszta jest do dupy. ( lol )


Chciales wypracowanie o walce feral combat? To je dostales. Oczekiwales ze bede sie zachwycal twoim 30+21 cokolwiek mialo by to znaczyc?
Z punktu widzenia mojej postaci marnowanie 5 talenow na chociazby reflection nie ma sensu, podobnie z sublety itd.
Restoration ma kilkla fajnych featow na pierwszych poziomach, reszta jakos mnie nie pociaga.
A balance nie pojechalem tylko wypowiedzialem sie na temat specjalizacji w moonfire i benefitow ktore z tego plyna i przedstawilem to jako alteratywny build druida, ale pewnie czytasz wybiorczo...

BaSiC napisał(a):
- Balance nie ogranicza sie wcale to churaganu (jakbys nie wiedzial).Pozatym jak wyzej napisalem wydaje 30 pnktow na balance,wiec nawet do niego "nie dosiegne"


Ale przeciez ja o tym wszystkim napisalem.
Twoja wina za to jest to ze nie dajesz zadnych informacji na temat builda ktory chcesz zastosowac, a oczekujesz komentarzy i piesni pochwalnych pod swoim adresem.

BaSiC napisał(a):
- "Innervate ma fajne liczby ale sprowadza sie do przyspieszonego odzyskania many, zamiast minuty stoisz 15s, lepiej juz sie mleka napic." <--- a widziales kiedys 10 osobowe party w srodku walki walczacych z kilkoma stworkami - nagle konczy sie mana i co? Siadaja i pija mleko???


Widzialem ze pija poty jak maja malo many albo hp, a jak ktos jest priestem albo innym supportem to moze odpoczac na te 2-3 tiki i miec wystarczajaco duzo many, zwlaszcza jak ma dobre zarcie.
Ile many odzyskasz w minute? 20%? To jest na 2-3 czary, szkoda _IMO_ punktow.

BaSiC napisał(a):
Generalnie pomysl 3 X zanim cos napiszesz, przeczytaj 5 X temat i tresc topiku. Zastanow sie nad rozwojem postaci,lub jej zmiana na rogue...


I vice versa.

Sumarum:

Nie podajesz buildu postaci, nie podajesz czym i jak bedziesz sie kierowal, dissujesz kogos kto opisal druida co i jak z detalami, i jeszcze w dodatku napisal to o co prosisz, i jeszcze oczekujesz ze bedziemy sie zachwycac twoim bardzo zajefanym buildem ktorego nikt jeszcze nie widzial.
Jestes zadufanym w sobie ignorantem i pieniaczem nie potrafiacym zrozumiec co sie do niego mowi oraz nie majacym zadnego poszanowania dla pracy innych.
Jesli jestes taki elo 31337 masta hax to moze przedstaw swoj super mega build postaci w ktorym nie ma zadnych bledow, zaznacz co mozna w nim zmienic albo czego nie jestes pewien, to moze ktos podejmie z toba dyskusje.
Poki co jestes nie wartym uwagi dzieciakiem ktory uwaza ze jego zlota kaczka na lancuchu jest najlepsza ale nikomu nie pokaze jak ona wyglada bo ona jest jego.. my precioussss..
W tym momencie koncze jakakolwiek dyskusje z toba na temat bo nie jestes czlowiek z ktorym mozna dyskutowac o czymkolwiek.

Aluve'


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 00:16 
Cytuj  
Cytuj:
albo zacheci mnie do gry w formie kota...

BaSiC napisał(a):
Chciales krytyki, wiec zaczynam:
...
- tlumaczenie co daje kazdy talent z osobna chyba tez moglbys sobie podarowac. Kazdy kto choc troche widzial drudia zna kazdy z nich. Kazdy kto choc troche umie j.angielski sam sobie o tym przeczyta.


Nie wiem, co to za zachowanie, zwlaszcza, ze to nie tylko temat do odpowiedzi na twoje pytania, ale chyba wstep do ogolnej duskusji o druidzie.
Dla mnie np. tlumaczenie co daje konkretnego dany talent w praktyce jest bardzo pomocne, bo tak sie sklada, ze druid to jedyna postac, ktorej nawet nie ruszylem. Zapewniam, ze nie jestem jedyna osoba, ktora o druidzie wie tak malo. Tekst tekstem, ale z postu nestora przynajmniej sie czegos dowiedzialem.
Twoje oburzanie sie jest bezzasadne, a miejscami glupie. [nie pytaj gdzie konkretnie, bo dowale cytatami]

edot: blah... ten post pasowalby kawalek wyzej ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Ostatnio edytowano 28 gru 2004, 01:18 przez tomugeen, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 00:20 
Cytuj  
Zeby nie bylo ze sie czepiam.

BaSiC napisał(a):
. Szukam w miare zaznajomionego z ta klasa postaci czlowieka, ktory oceni moj buildup, lub tez poprawi go, albo zacheci mnie do gry w formie kota/niedzwiadka (zmiany armora zachecaja do tego)


Ktory buildup? 30+21 ?

Wydaje mi sie ze ladne cyferki, wiele wnosza w temacie rozwoju materii miedzygwiezdnej.

Sorry, nie wytrzymalem.


_________________
Nestor#1522

**

Posty: 217
Dołączył(a): 2.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 00:43 
Cytuj  
Ciesz sie zainteresowaniem tematu :)

Nestor:
Nie mialem zamiaru roztrzasac wedlog mnie dziurawej taktyki kota, zanim nie przeczytalem twojego podpisu, ze tego chcesz i to bedzie mile widziane.

Rozpoczeles dyskuje na temat Drudia - ale nie tego chcialem, temat z ogolna dyskusja na temat tej klasy zaczal i skonczyl sie jakis czas temu: Chodzilo mi o jedna konretna rzecz - znalezienie kogos kto naprawde pogral tym drudiem do chociaz tego 40+++.Pozniej z nim jakis kontakt na prv/gg. Zle sformulowalem temat moze, wiec zle zrozumiales. A wiec: czy ktos ma druida min. 40lvl ? I pomoze mi popracowac nad taktyka dla neigo?

Nie bede kokejny raz podwarzal i roztrzasal kazdego aspektu dru. Jesli chodzi o samego kota kilka wypowiedzi 50lvlowych i lepszych druidow zgodnie mowia " zmienione postacie w pozniejsze fazie gry sa bezuzyteczne"

Jak znajde wiecej czasu to moge dalej powykrzykiwac swoje "czepianie sie". Nestor - jesli tego nie chcesz,t o nie pisz "Crits & Comments welcome".

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 00:49 
Cytuj  
BaSiC napisał(a):
Mam zamiar grac balance 30 / restoration 21. Sporo kombinowalem i wydaje mi sie, ze wymyslilem w miare dobry build talentow dla druida castera/healera.Rzezcy oczywiscie glownie +intelect --> +spiryt --> + stamina



Poprostu super, chyba też spróbuje takeigo builda....


A Nestor napisał na temat i dobrze, ze opisał w miarę sczegółowo skille, bo wątpie czy nawet druid zna na pamięć każdy talent, a wątpie, żeby chciało komuś się co chwila sprawdzać.

EDIT:
Cytuj:
Chodzilo mi o jedna konretna rzecz - znalezienie kogos kto naprawde pogral tym drudiem do chociaz tego 40+++.Pozniej z nim jakis kontakt na prv/gg. Zle sformulowalem temat moze, wiec zle zrozumiales. A wiec: czy ktos ma druida min. 40lvl ? I pomoze mi popracowac nad taktyka dla neigo?


Nie chcem nic mówić, ale to troszkę samolubne. Forum jestdla wszystkichi jak się zakłada topic o Druidach, to powinien to być Topic o Druidzie. Dla wszystkich, a nie "Szukam osoby grającej druidem lvl 50+, kontakt na gg". Do tego oddzielny Topic nie jest potrzebny...


Ostatnio edytowano 28 gru 2004, 00:54 przez Stobek, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 00:50 
Cytuj  
Prosze naucz sie pisac w miare poprawnie po polsku. Bo nawet gdybym chcial to nie daje rady czytac twoich jakze madrych i pouczajacych postow.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 00:53 
Cytuj  
BaSiC napisał(a):
Ciesz sie zainteresowaniem tematu :)

Nestor:
Nie mialem zamiaru roztrzasac wedlog mnie dziurawej taktyki kota, zanim nie przeczytalem twojego podpisu, ze tego chcesz i to bedzie mile widziane.


Jednak nie umiem czytac ze zrozumieniem.

BaSiC napisał(a):
Rozpoczeles dyskuje na temat Drudia - ale nie tego chcialem, temat z ogolna dyskusja na temat tej klasy zaczal i skonczyl sie jakis czas temu: Chodzilo mi o jedna konretna rzecz - znalezienie kogos kto naprawde pogral tym drudiem do chociaz tego 40+++.Pozniej z nim jakis kontakt na prv/gg. Zle sformulowalem temat moze, wiec zle zrozumiales. A wiec: czy ktos ma druida min. 40lvl ? I pomoze mi popracowac nad taktyka dla neigo?


Nie siedze tu od zalozenia tego dzialu to nie wiem co bylo a co nie. Thread zwie sie 'ne druid' a nie 'rozwoj druida na balance mastery'.
Nastepnym razem dokladniej formuluj to czego chcesz i jakich odpowiedzi oczekujesz, to moze je dostaniesz.

BaSiC napisał(a):
Nie bede kokejny raz podwarzal i roztrzasal kazdego aspektu dru. Jesli chodzi o samego kota kilka wypowiedzi 50lvlowych i lepszych druidow zgodnie mowia " zmienione postacie w pozniejsze fazie gry sa bezuzyteczne"


Ja widzialem kilku highlevel szamanow ktorzy mowili ze ich klasa nie daje sobie rady itd itd ;] Bede trzymal sie swojej taktyki poki jej nie sprawdze. W razie czego mozna respeca zrobic.

BaSiC napisał(a):
Jak znajde wiecej czasu to moge dalej powykrzykiwac swoje "czepianie sie". Nestor - jesli tego nie chcesz,t o nie pisz "Crits & Comments welcome".


Eh eh, czy naprawde sadzisz ze prosilem o komentarz mojego postu? Nie.
Komentarze tyczyly sie taktyki obranej w kazdym buildzie ktory przedstawilem i dyskusja co mozna zmienic i dlaczego.
Jesli chcesz dyskutowac to najpierw musi byc o czym.

Zegnam ozieble.


_________________
Nestor#1522

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 02:29 
Cytuj  
Boze ale sie tu flamujecie. Nestor respect, ja druidem nie gralem, ale mowisz konkretnie o co chodzi a basic pi**** jakby sie nie czytal, a co do tematu watku to vhyba ktos tu sie pomylil zarzucajac go :/, ja lece za robalem irl .......... :cry:

**

Posty: 217
Dołączył(a): 2.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 05:40 
Cytuj  
Wybacz mi mamo heh...

Czepnelem sie, bo Nestor napisales zupelnie nie o to, o co mi chodzilo i potraktowales mnie chyba jak konretnego nooba. Poza tematem topiku mozesz tez przeczytac jego tresc, jesli nie wiesz o co chodzilo jego zalozycielowi.Podpis dodatkowo mnie sprowokowal - w taki sposob wyrazilem swoja krytyke.Nie bede teraz spedzal 30min przed kompem zeby wyrzucic i wytknac znow kazdy wers twojej kolejnej wypowiedzi,bo wcale nie daje mi to satysfakcji.

http://members.rogers.com/en4cr/wow/druid/lowres.html - tu znajdziesz chyba ciekawszy calkulator rozwoju talentow druida. Ta www nie jest chyba ogolnie dostepna dlatego tez nie rzucam jej linkiem na prawo i lewo. Na glownej stronie tej gildiii nie istnieje link do tego kalkulatora.
( jesli wogle ma sie dostep do glownej strony ). Sam kalkulator talentow druida o tyle rozni sie od innych ze:

a) przy kazdym talencie jest maly znak zapytania - tam ukrywa sie dokladny opis tego talentu, jego przydatnosc w grze i sposob laczenia z innymi

b) strona ta oblicza nam dmgps i dmgpm oraz maxymalny i przecietny dmg na 60 lvl po rozwinieciu tych talentow.

Balance 30 / restoration 21 to oczywiscie 31 punktow wsadzonych w drzewo balance (tyle nie starcza na hurricane ) i 21 w drzewko restoration.

..::RESTORATION::..

MPROVED MARK OF THE WILD
Increases the effect of your Mark of the wild spell by 35%
Rank 5/5

NATURES'S FOCUS
60% chance to avoid interuption caused by damage while casting Healing touch or Regrowth spells
Rank 5/5

IMPROVED HEALING TOUCH
Reduces mana cost of Healing touch spell by 12%
Rank 4/5

GIFT OF NATURE
Increases the effect of your Healing touch, Rejuvenation, Regrowth, and Tranquility spells by 5%
Rank 1/1

IMPROVED REJUVENATION
Increases the effect of your rejuvenation spells by 15%
Rank 5/5

NATURE'S SWIFTNESS
When activated, your next nature spell becomes an instant cast spell
Rank 1/1

TOTAL POINTS IN RESTORATION: 21
Tu planuje uzyc mniejszej ilosci punktow.Nie mam zamiaru robic rasowego helara. Mysle nad swoja postacia pod kontem PvP. Tu wiekszosc talentow pominelem bo sa one przeznaczone dla form kota/niedzwiadka.

..::BALANCE::..

NATURE'S GRASP
While active, anytime an enemy strikes the caster they have a 35% chance to become afflicted by entangling roots. Only usable outdoors
Rank 1/1

IMPROVED NATURE'S GRASP
Increased chance for Nature's grasp to entangle enemy by 60%
Rank 4/4

IMPROVED ENTANGLING ROOTS
Chance to avoid interuption while casting entagling roots 70%
Rank 2/3

IMPROVED MOONFIRE
Increases damage and critical strike chance of Moonfire spell by 15%
Rank 5/5

NATURES'S REACH
Increases range by 20%
Rank 2/2

OMEN OF CLARITY
Imbue the druids weapon. Each hit has a chance to proc causing the caster to enter a clearcasting state reducing the mana cost of the next damage or healing spell by 100%
Rank 1/1

MOONFURY
Increase damage of Moonfire and Starfire by 10%
Rank 5/5

NATURE'S GRACE
Your critical strikes with the Wrath, Starfire and Moonfire spells grace you with the blessing of nature, reducing the casting time of your next Regrowth or Healing touch spell by 1 sec
Rank 1/1

VENGEANCE
Increases the critical strike damage of your Wrath, Moonfire, and Starfire spells by 80%
Rank 4/5

TOTAL POINTS IN BALANCE: 30

Pominelem:
IMPROVED WRATH - czar podobno nieprzydatny na wyzszych poziomach, pozatym nie mozna go pakowac mniejszym kosztem many,wiekszym dmg.
SWIFTSHIFTING-zupelnie nieprzydatne w tym buildupie
IMPROVED STARFIRE-uwazam ze 15% za 5 skilli to zdecydowanie za malo przy nie tak czesto rzucanym starfire ze wzgledu na cooldown.
IMPROVED THORNS-do PvE jesze w miare przedatne , ale do PvP juz chyba b. malo
WEAPON BALANCE-przydatne dosc mocno w PvE, w PvP duzo mniej.



Nie ukrywam, ze spora czesc tego builda to sugestie innych osob jak i pomoc w.w. www. Sam nie dobilem nawet do 40 lvla druida, wiec kierowalem sie uwagami wysoko lvlowych druidow, a mowia one min,ze formy sa nieprzydatne i nawet wiecej dmgps zadaje sie dobrym staffem niz w formie kota ( skandal ).


http://wowvault.ign.com/View.php?view=C ... etail&id=1

http://strategy.worldofwar.net/news.php?id=1

http://vnboards.ign.com/WoW_Druid_Class/b22777/

http://www.sniderz.com/html/modules.php?name=Guides


Kilka stron wartych przeczytania, dla osob ktore chca czegos sie dowiedziec o tej klasie postaci,wiec nie bede pisal 30min tego samego.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 08:35 
Cytuj  
BaSiC napisał(a):
+intelect --> +SPIRYT --> + stamina.


Po tym SPIRYCIE to on bedzie mial "balance" bardzo dobry :)
a "restoration" jeszcze lepsze:) na drugi dzień :)


_________________
Obrazek

*

Posty: 118
Dołączył(a): 1.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 10:19 
Cytuj  
hmm czytam to i widze jaskies dziwne dyskusje
gram druidem w eu cb - aktualnie mam prawie 52 lev i powiem tak
DRUID NIGDY NIE BEDZIE W NICZYM DOBRY
- jak zmaksujesz leczenie i bedziesz heal druidem to wiedz ze -- wskrzeszanie ma 30 min cooldowna, nie ma zadnych czarow do leczenia teamu, jak leczysz kogos to robis agro mobow na siebie co w 99% przypadkach daje twoj zgod w cagu 5 sek :(
- druid caster tez jest cienki - czary jego zadaja maly dmg dla mobow - jedeynie jak solo grasz to moga byc w teamie czy w instance sa za cienkie
- melee drudiem tez sie cienko gra -- nie ma zadnych bonusow do dmg procz cierni - bronie tez nie sa za dobre - moze uzywac sztyletow- 1h/2h mace - i staff z czego te ostatnie sa strasznie wolne i nie nadaja sie do walki nimi a sztylety to maj troche za maly dmg
- do kota/miska nie wypwiem sie bo nie gram nimi wogole - mogedodac tylko tyle ze widzilem moze ze 2 druidow 40+ ktorzy uzywaja tego i to tylko miska
- jak ktos chce uzywac przemianki + leczenia sie to zycze mu powodzenia i przyjemnego wskrzeszania sie bo ta taktyka w 75% przypadkow nie dzila
- w/g mnie najlepszy build dla druida to taki healr/caster ktory trzyma sie w teamie na uboczu i leczy innych, a co do many to nam 3,8k aktualnie i to jest nie duzo mniej od priesta
- z tego co mi sie przypomina to w czasie walki nie mozna uzywac jedzenia/picia --- tylko bandaze i potiony :P


_________________
WoW ---- Outland ---- Zorc ------

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 12:03 
Cytuj  
BaSiC napisał(a):
..::RESTORATION::..

MPROVED MARK OF THE WILD
Increases the effect of your Mark of the wild spell by 35%
Rank 5/5

NATURES'S FOCUS
60% chance to avoid interuption caused by damage while casting Healing touch or Regrowth spells
Rank 5/5

IMPROVED HEALING TOUCH
Reduces mana cost of Healing touch spell by 12%
Rank 4/5

GIFT OF NATURE
Increases the effect of your Healing touch, Rejuvenation, Regrowth, and Tranquility spells by 5%
Rank 1/1

IMPROVED REJUVENATION
Increases the effect of your rejuvenation spells by 15%
Rank 5/5

NATURE'S SWIFTNESS
When activated, your next nature spell becomes an instant cast spell
Rank 1/1

TOTAL POINTS IN RESTORATION: 21
Tu planuje uzyc mniejszej ilosci punktow.Nie mam zamiaru robic rasowego helara. Mysle nad swoja postacia pod kontem PvP. Tu wiekszosc talentow pominelem bo sa one przeznaczone dla form kota/niedzwiadka.

..::BALANCE::..

NATURE'S GRASP
While active, anytime an enemy strikes the caster they have a 35% chance to become afflicted by entangling roots. Only usable outdoors
Rank 1/1

IMPROVED NATURE'S GRASP
Increased chance for Nature's grasp to entangle enemy by 60%
Rank 4/4

IMPROVED ENTANGLING ROOTS
Chance to avoid interuption while casting entagling roots 70%
Rank 2/3

IMPROVED MOONFIRE
Increases damage and critical strike chance of Moonfire spell by 15%
Rank 5/5

NATURES'S REACH
Increases range by 20%
Rank 2/2

OMEN OF CLARITY
Imbue the druids weapon. Each hit has a chance to proc causing the caster to enter a clearcasting state reducing the mana cost of the next damage or healing spell by 100%
Rank 1/1

MOONFURY
Increase damage of Moonfire and Starfire by 10%
Rank 5/5

NATURE'S GRACE
Your critical strikes with the Wrath, Starfire and Moonfire spells grace you with the blessing of nature, reducing the casting time of your next Regrowth or Healing touch spell by 1 sec
Rank 1/1

VENGEANCE
Increases the critical strike damage of your Wrath, Moonfire, and Starfire spells by 80%
Rank 4/5

TOTAL POINTS IN BALANCE: 30



Wydaje mi sie ze to niezly template. W restoration juz praktycznie nie zostaly zadne godne uwagi talenty, a w balance to jedyne logiczne rozwiazanie. Mozna by probowac isc jeszcze w moonfury, ale to by sie wiazalo z obcieciem sobie nature swiftness a to moze bardzo bolec w czasie walki.

Z konfiguracja druida nie ma wiekszych problemow, sa 2-3 'sluszne' templaty ktore sie ukladaja w miare logicznie i trudno tutaj popelnic blad :)

Jak dobije powyzej 50 levelu to powiem jak idzie sprawa z kotem na wyzszych poziomach.

A co do nizszego DPS kotem to jest to balansowane tym ze (przynajmniej mi) trudno czasem jest cos/kogos trafic kijem. Czasem jak puknie to za calkiem ladny dmg, ale jest to deczko powolne. Z kolei kocur rzuca hity co 1s i ma skille ktore podnosza jeszcze dmg, nie wspominajac o predatory strikes ktory zwieksza attack o 20%.

@fatkos

Rozumiem ze tranquility sie nie sprawdza w walce?
Co do przemian i leczenia sie to testowalem ta taktyke i po pewnym czasie daje rezultaty, kwestia opanowania :)


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 118
Dołączył(a): 1.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 13:05 
Cytuj  
tranquility ma 10 min cooldown i leczy tylko 700 hp narazie wiec jest cienkie
taktyke przemianka + leczenie latwo stosowac z mobami low lev ale z tymi 50+ to musisz juz jak masz 50%hp zaczac sie laczyc po pozniej nie zdazysz :P a do tego dochodzi ogluszenie albo cisza i juz po tobie :P
z broni to teraz walcze sztyletem i idzie berdzoe dobrze - speed 1,50 , 33,7 dps


_________________
WoW ---- Outland ---- Zorc ------

**

Posty: 217
Dołączył(a): 2.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2004, 17:22 
Cytuj  
fAtkOs:

Tak wiec Twoja opinia nie rozni sie od innych opinii wysoko lvlowych druidow. Czy widzisz jakies wieksze luki w moim pomysle na buildup talentow? :) Moze zamiescisz swoj rozwoj postaci, sety itemow i powiesz czemu tak a nie inaczej.

No i czemu akurat sztylety?

Staffy maja moze wolny atak, ale zazwyczaj maja niezle bonusy.
2h Mace sa zazwyczaj naprawde najs pod wzgledem melee dmg.
1h Mace z mniejszym dmg, ale mamy wolne offhend na rozdzki.
No i daggery z malym dmg ale szybkim atakiem.

Co wybrac? :)


Wiadomo ze druid nie bedzie leczyl lepiej niz priest, castowal lepiej niz mag, melee dmgowal lepiej niz rogue, czy tankowal lepiej niz warrior z tarcza (chodz nowa postac miska zdaje czasem egzamin), ale to jedyna postac ktora laczy wszystkie postacie w jedna i wlasnie dlatego tak mi sie podoba.

**

Posty: 217
Dołączył(a): 2.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2004, 22:45 
Cytuj  
Wrath rank 8 = 250 avg damage, 180 mana
no talents: 125 damage/sec, 1.39 damage/mana
+improved wrath: 167 damage/sec, 1.39 damage/mana

starfire rank 6 = 485 avg damage, 315 mana
no talents: 139 damage/sec, 1.54 damage/mana
+improved starfire: 15% chance to stun
+moonglow: 139 damage/sec, 1.71 damage/mana
+moonfury: 152 damage/sec, 1.88 damage/mana


Co o tym myslicie?
Wartwo pakwoac 25 talentow w starfire i moonfire, czy lepiej zostac przy 5 talentowym buffie wrath?

*

Posty: 118
Dołączył(a): 1.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2004, 23:01 
Cytuj  
starfire jest strasznie wolny - nadaje sie tylko jako pierwszy spell jako pull jedynie -- dmg nie jest adekwatny do czasu zucanai spella


_________________
WoW ---- Outland ---- Zorc ------

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.