mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1265 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 10:18 
Cytuj  
Jets gdzies topic o shamanie ale z dawna zapomniany, wiec zrobilem nowy. Mam dopiero 32lvl wiec to jest czysta teoria ale mozy ktoryc z high lvl shamanow bu sie temu przyjrzal i ewentualnie cos doradzil.:-)

Elemental Mastery

Concussion
Rank 5/5
Increases the damage done by your Shock spells by 5%.

Reverberation
Rank 5/5
Reduces the cooldown of your Shock spells by 1 sec.

Elemental Focus
Rank 1/1
Gives you a 10% chance to enter a Clearcasting state after casting any Fire, Frost, or Nature damage spell. The Clearcasting state reduces the mana cost of your next damage spell by 100%.

Convection
Rank 5/5
Reduces the Mana cost of your Shock spells by 10%.

Elemental Total: 16

Enhancement Mastery

Parry
Rank 1/1
Gives a chance to parry enemy melee attacks.

Two-Handed Axes and Maces
Rank 1/1
Allows you to use Two-Handed Axes and Two-Handed Maces.

Stormstrike
Rank 1/1
328 Mana 9 yd range
Instant cast 25 sec cooldown
Gives you an extra attack. In addition, the next 2 sources of Nature damage dealt to the target are increased by 20%. Lasts 12 sec.

Flurry
Rank 5/5
Increases your attack speed by 30% for your next 3 swings after dealing a critical strike.

Toughness
Rank 5/5
Increases your armor value from items by 10%.

Improved Grounding Totem
Rank 2/2
Increases the frequency that your Grounding Totem will absorb a spell by 4 sec.

Improved Ghost Wolf
Rank 2/2
Reduces the cast time of your Ghost Wolf spell by 2 sec.

Thundering Strikes
Rank 5/5
Improves your chance to get a critical strike with your weapon attacks by 5%.

Shield Specialization
Rank 5/5
Increases your chance to block attacks with a shield by 5%.

Improved Windfury Weapon
Rank 2/2
Increases the Attack Power bonus of your Windfury Weapon effect by 22%.

Improved Lightning Shield
Rank 3/3
Increases the damage done by your Lightning Shield orbs by 15%.

Improved Stoneskin Totem
Rank 3/3
Increases the amount of damage absorbed by your Stoneskin Totem by 20%.

Enhancement Total: 35

Total
Total Points Spent: 51
Level Required: 60


Od razu mowie ze mam w dup*** restoration, chce byc ofensywnym shamanem. :-)

**

Posty: 305
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 10:45 
Cytuj  
Hmmm niby wszystko ladnie, tylko po co dajesz shield spec jesli pakujesz w 2h weapony jednoczesnie... :-? IMO Sham to bardziej rozwiazanie na 1h caster-warriora. Co do reszty - jak idziesz na 2h off shama to musisz dac cos w resta bo bez bloku i heala przerobia Cie na mieso dla Onyxi :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 10:48 
Cytuj  
Nie mialem co zrobic z tym jednym punktem za bardzo. :-)


Nie chce nic w restoration, jak bede chcial leczyc zrobie priesta :-)

Zreszta za duzo bym stracil chcac dojsc do Nature Swiftness/Mana Tide Totem.

Chyba ze sie oplaca ?? Ale nie sadze. :-)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 11:50 
Cytuj  
Jak chcesz byc ofensywnym shamanem to przydalby sie Elemental Fury.I faktycznie powinenes sie zdecydowac czy bedziesz uzywal 2h czy 1h i shield broni.Bo na oba talentow nie ma sensu tracic...

Ogolnie build raczej taki sobie , no ale mozesz potestowac moze Ci sie spodoba...


_________________
The Legendary.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 11:56 
Cytuj  
IMO Elemental Fury jest taki sobie, poniewaz nawet nie da sie sprawdzic jaka mam szanse na critic z shockow.
I shaman nie ma zadnego talentu zwiekszajacego szanse na critic ogolnie (tylko z ligtning a to nie sa shocki).
IMO do dupy ale moze sie myle bo nie testowalem w praktyce, jak mowie to tylko teoria. :-)

**

Posty: 212
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 13:01 
Cytuj  
Więc tak. Twój build jest ładny, ale tylko w teori. Trzeba pamiętać, że u shamana mana bardzo szybko się kończy. W Twoim buildzie będzie to wręcz natychmiastowo. Kilka razy frost shock i koniec many, a gdzie reszte umiejętności? Bez many shaman jest martwy. Dlatego trzeba wybrać, elemental/restoration (niesamowity w pvp), bądź enchancement/restoration(niesamowity w pve). Czemu restoration? Mianowicie Nature's Swiftness jest jednnym, jak nie najlepszym skill'em u shamana. Dla mnie ( i nie tylko dla mnie) jest on niezbędny zarówno w pve , jak i w pvp. Osobiście robie tak:

Do momentu jak nie zdobęde epic mounta i 60 lvl ide w :
Elemental Combat Talents (5 points)

Concussion - 5/5 points
Increases the damage done by your Shock spells by 5%.


Restoration Talents (22 points)

Tidal Focus - 5/5 points
Reduces the Mana cost of your healing spells by 5%.

Totemic Focus - 5/5 points
Reduces the Mana cost of your totems by 10%.

Improved Lesser Healing Wave - 5/5 points
Gives you a 75% chance to avoid interruption caused by damage while casting Lesser Healing Wave.

Tidal Mastery - 5/5 points
Increases the critical effect chance of your healing and Nature damage spells by 5%.

Combat Endurance - 1/1 points
Allows 10% of your Health regeneration to work while in combat.

Nature's Swiftness - 1/1 points
When activated, your next Nature spell with a casting time less than 10 seconds becomes an instant cast spell.

+ reszte punktów w enchancement czyli Parry,Flurry,Improved Windfury Weapon (chodz bezpieczniej iść w Improved Rockbiter Weapon - jednak osobiście uwielbiam efekt Windfurry),Ancestral Knowledge,Thundering Strikes,Improved Ghost Wolf,Improved Lightning Shield.

Jak zdobęde epic mounta i lvl 60, robie respec drzewka Enchancement i pod BG daje te punkty w Elemental, zostawiając tylko (nie ruszając drzewka Restoration):
Ancestral Knowledge - 5/5 points
Increases your maximum Mana by 5%.

Improved Lightning Shield - 3/3 points
Increases the damage done by your Lightning Shield orbs by 15%.

Improved Ghost Wolf - 2/2 points
Reduces the cast time of your Ghost Wolf spell by 2 second.

Dodam, dodatkowo, że najlepszą rasą jest Tauren (chodź Orc niesamowicie wygląda- w końcu to on jest tym prawdziwym shamanem :) i mining/enginering.

Osobiście jest to tylko moja opinia ( po 3 betach, nabiciu w każdej becie lvl 30-40+ i przeczytaniu wszystkich postów dotyczących shamana na oficjlanym forum) i możesz/możecie się z nią nie zgadzać.
Wszelkie uwagi mile widziane.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 13:06 
Cytuj  
Shocki to moim zdaniem wlasnie to co czyni shamana tak dobrym w PvP.Ten build ktory ty stworzyles moze sie calkiem niezle sprawdzac w PvE , ale do PvP moim zdaniem raczej marny.

No wlasnie tez nie wiem gdzie sprawdzic szanse na crit ze spell'i.Ale moj tok rozumowania nie idzie w kierunku ,ze to czego nie mam podanego na papierze od razu musi byc nieprzydatne...
Druga rzecz ze ide w stamina/int statsy takze crit ze spelli tez bedzie wzrastal.A ty w tym Twoim buildzie chyba bardziej balanced statsy musisz wziac.Najlepiej samemu potestowac jak mowilem i wybrac to co Tobie najbardziej odpowiada.A co do skutecznosci , to jak dingniesz 60 to Ci moge zaprezentowac build z elemntal fury i NS w akcji :).


_________________
The Legendary.

**

Posty: 212
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 13:25 
Cytuj  
Właśnie oto chodzi w moim buildzie, żeby do ok 60 lvl wymiatać w pve, a potem bawić się na poważnie w pvp. W moim przypadku dopóki nie zdobędę epic mounta i 60 lvl praktycznie oleje pvp-zresztą na niskich lvl pvp sux. Chce sobie dojść, pomóc znajomym poprzez drzewko Ench/rest (elem/rest w pve jest kiespkie), a potem jak się pojawią Battlegorundy zmienić właśnie na Elem/Rest (w pvp owned) Według mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Zakres 1-50+ lvl Ench/Rest zakres 50+/60 Elem/Restor.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 16:26 
Cytuj  
Moj post odnosil sie do posta Kabraxisa.


_________________
The Legendary.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 16:32 
Cytuj  
Ja obecnie uzywam takiego:

Restoration Mastery
Tidal Focus Rank 5
Ancestral Healing Rank 5
Totemic Focus Rank 4
Improved Lesser Healing Wave Rank 5
Tidal Mastery Rank 5
Nature's Swiftness Rank 1
Purification Rank 4
Restoration Total: 29
Elemental Mastery
Concussion Rank 5
Convection Rank 5
Elemental Focus Rank 1
Call of Thunder Rank 5
Reverberation Rank 5
Elemental Fury Rank 1
Elemental Total: 22
Total
Total Points Spent: 51
Level Required: 60

Testuje i srednio mi sie podoba , poprzedni mialem taki jak mokee na outcasts forum dal:
Restoration Mastery
Tidal Focus Rank 5
Totemic Focus Rank 5
Combat Endurance Rank 1
Improved Lesser Healing Wave Rank 5
Tidal Mastery Rank 5
Nature's Swiftness Rank 1
Restoration Total: 22
Enhancement Mastery
Ancestral Knowledge Rank 5
Improved Ghost Wolf Rank 2
Enhancement Total: 7
Elemental Mastery
Concussion Rank 5
Convection Rank 5
Elemental Focus Rank 1
Call of Thunder Rank 5
Reverberation Rank 5
Elemental Fury Rank 1
Elemental Total: 22
Total
Total Points Spent: 51
Level Required: 60

i chyba do tego wroce.Na pewno na polu sie lepiej spisuje.Ale ze obecnie glownie robie instance'y to wole miec Ancestral Healing i Purification.


_________________
The Legendary.

*

Posty: 58
Dołączył(a): 9.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 16:40 
Cytuj  
Uwazam to za mylna strategie: "dojde do 60 lvl i bede sie uczyl grac pvp". Chyba, ze ktos planuje zrobic 60 w max miesiac.

Gram od startu retaila (US) i mam 46 lvl. Po prostu nie mam wiecej czasu na gre, ponadto pomagam innym, bawie sie etc. Gdybym nie walczyl to bym sie zanudzil ;)

Poza tym sadze, ze dobry build to po prostu dobry build i bedzie sie sprawdzal w pvp jak i pve. Oczywiscie dobry to specjalizowany w czyms, czyli skazany na niepowodzenie w niektorych sytuacjach (ale od tego jest party by sie wspierac).

No i pozostaje kwestia ilosci rozegranych pojedynkow i walk. Bo potem sa takie kwiatki, ze dostaje sie lupnia od gracza 9 lvl mniej :D

**

Posty: 212
Dołączył(a): 1.10.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 18:04 
Cytuj  
Nie mówiłem nic, że będę uczył się od 60 lvl grać pvp :P. Poprostu zmienie build ench/rest na bardziej efektywny, pod Battlegroundy-które i tak będą dla graczy od 60lvl. Najwyżej zabijanie (do momentu osiągnięcia 50+ lvl)w pvp nie będzie tak efektywne :) Przy 60 lvl granie pve będzie w mniejszym stopniu, więc akurat build elem/rest będzie dobry do pvp, gdzie w pve jest poprostu kiepski- tzn duzo gorszy od ench/rest. Zresztą nie wyobrażam sobie grania cały czas tym samym buildem przez całą swoją grę, akurat dlatego, że w tym momencie taki build jest pro i żadna inna klasa mi nie podskoczy. I tak kolejnym/kolejnymi patchami wszystko się zmieni.

Ash'Veem - ten drugi build co podałeś jest najlepszym buildem dla Shamana, więc jak ktoś chce wymiatac w pvp to tylko i wyłącznie ten build.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2005, 18:14 
Cytuj  
Dzieki za wypowiedzi all.
Napewno pomoga mi w grze.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 09:37 
Cytuj  
Ja mam takie pytanko, nie koniecznie odnośnie template, ale nie miałem się do jakiego wątku przykleić. Mianowicie czy totemy w raid-grupie działają na cały raid czy tylko na pojedyncze party w którym jesteśmy ?


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 10:28 
Cytuj  
flame - nie nastawiaj za bardzo na to, że po "ding 60" skończy się PvE.
Ja akurat zrobiłem odwrotnie, jak zrobiłem 60lvl to respecnąłem się deczko do PvE (taunty itd.).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2005, 10:43 
Cytuj  
Totemy tylko na Twoje party dzialaja , nie na caly raid.


_________________
The Legendary.

**

Posty: 341
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 09:25 
Cytuj  
Pytanko - (pierwsze i nie ostatnie) co sadzicie o oburęcznych mackach i toporach ? Warto ?


_________________
...:Mystical Awakening - DFO:...R.I.P
i parę innych...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 lut 2005, 09:42 
Cytuj  
Nope.

**

Posty: 341
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 lut 2005, 00:59 
Cytuj  
Pytanko do Meevash'a.
Jakiej broni uzywasz z tym buildem ? (tym drugim 22/7/22) Staffa 2H ?

Ja myslalem o podobnym buildzie jesli nawet nie takim samym (musze jescze poczytac troszke) i koncentracji na staff 2h albo ... moze 1h axe / mace i jakis offhand dla dodania statsow - tarcza w przypadku twojego build chyba jest nieporozumieniem rajt ?.

Sugestie mile widziane. Milo poczytac kogos kto na 60lvlu myka.


_________________
...:Mystical Awakening - DFO:...R.I.P
i parę innych...

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 lut 2005, 10:51 
Cytuj  
Ashek gimp <random shamman *ukocha*


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1265 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.