mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 08:33 
Cytuj  
Chejka mam parę pytań? Gram w Finala XI online, ale powoli ta gra zaczyna mnie odpychać swoja monotonnością i problemami z „Party”, nie wspominając o wielu innych wyjątkowo upierdliwych sprawach(Takich jak dziennik misji) . Dobra, ale przejdźmy do rzeczy mogę prosić o największe różnice dotyczące tych 2gier, czy w Linage walka jest bardziej rozwinięta (chodzi o to czy nie ma takiej nudy jak w Finalu typu masz BLM to przez cala grę stoisz trochę oddalony od party i walisz ciągle te same czary). Jak sprawa się ma do rozwoju postaci, (na jakich zasadach została zbudowana). Czy nowy gracz ma szanse przetrwać w tym świecie??

PS. Jeżeli takie pytania pojawiły się już na forum to z góry przepraszam „Starą Gwardie”

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 10:41 
Cytuj  
Powiem szczerze ze raczej nie umiem Ci pomoc i odpowiedziec gdzy nie gralem w FFX'a.

jedyne co moge doradzic to popatrz na stronke www.lineage2.com
lub na forum www.l2orphus.com. Na tych stronkach masz rozne screeny z gry, drzewko rozwoju postaci, dodatkowo z l2orphus mzoesz posciagac jakies filmiki z rajdow na bossy, walki etc. moze to da ci jakies pojecie co i jak tu wyglada.
Na mmorpegu tez jest troszke tematow o tej grze, wiec poszukaj poczytaj.

Ta gra jak wiekszosc zapewne albo nawet wszystkie nastawiona jest na kase i exp :(
robienie expa jest nudne i meczace i dlugotrwale :)

jedno moge Ci powiedziec , jesli zdecydujesz sie grac w l2 to sa ludzie ktorzy moga pomoc na poczatku :))

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 10:42 
Cytuj  
Mysle ze te 2 gry sa bardzo do siebie zblizone - podobna filozofia rozrywki przez ciezka prace w kamieniolomach :)

Jesli szukasz czegos zdecydowanie innego to moze WoW?


A konkretnie na Twoje pytania:
Walka w party jest dla wiekszosci postaci dosc monotonna - nie ma zbyt dostepnych akcji, budowa postaci tez jest jednakowa dla danej klasy.
Z dostepnoscia party jest ok jesli masz odpowiednia klase/rase - np. healera, buffera etc.
Wtedy w KAZDEJ konfiguracji warto z toba grac.

Fajne jest tez to w L2 ze PvP mozesz miec na kazdym poziomie.
Generalnie caly system walki zostal zaprojektowany dla tych co lubia innych wkurwiac :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 10:45 
Cytuj  
Wiesz nie grałem w FFXI aczkolwiek dorzuce kilka zdań od siebie.
L2 niestety pod względem bicia mobków jest dość nudne - tu leveluje się bardzo powoli w związku z czym ciągle tłuczesz i tłuczesz moby. Repertuar skilli nie jest zbyt duży - polecem obejżeć rozpiskę skilli na www.l2orphus.com. Jednakże z party nie ma praktycznie problemów (no chyba, że grasz dwarfem to może być ciężko - w szczególności crafterom, którzy nie mają własnego klanu). Mamy tu całkiem aktywne polskie community więc party to nie problem.
Generalnie tłuczenie mobów może wykończyć nie jednego - ale ze względu, że trzymamy się raczej w 'kupie' nikt specjalnie nie narzeka - po prostu mamy fun z gry.

Co do rozwoju postaci to tu każda rasa/klasa ma predefiniowane bazowe współczynniki (takie jak strenght, dexterity, constitution etc) i one pozostają niezmienione (można je tylko modyfikować w pewnych granicach +/- 5 za pomocą tatuaży, oraz niektóre wysoko-levelowe zbroje je modyfikują). Wraz ze zdobywaniem leveli zwiększa się tylko liczbą HP/MP - w zależonści od twoich bazowych współczynników które za nie odpowiadają (CON/MEN). Skille również są specyficzne dla każdej profesji.

Nowy gracz jak najbardziej ma szanse zaistnieć - szczególnie gdy decyduje się na jedną z poszukiwanych przez klany profesji. Pierwsze 20lev jest takie sobie - ze względu na to, że większość ma już wyższe levele - ale jest sporo wyjątków (ludzie robią kolejne postacie lub zapraszają do gry znajomych). Gdybyś zdecydował się spróbować możemy wspomóc cię best no-grade itemkami (czyli najlepszymi które możesz nosić do 20lev). Z takim sprzętem zrobienie tych dwudziestu lev. to kilka dni - w zależności jaką klasą postaci byś grał i jaką ilością czasu dysponujesz. Dalej to już zależy czy decydujesz się na dołączenie do polskiego klanu (do czego oczywiście serdecznie zachęcamy) lub jakiegoś innego czy chcesz grać na własną rękę. Generalnie jako klan starmy się wspierać jak to tylko możliwe - także możesz liczyć na pomoc.

Podsumowując jeśli zależy ci na dobrej zabawie a nie na levelach to będziesz się bawił świetnie. W innym przypadku to już mocno zależy od tego co lubisz ale jak to w życiu bywa najlepiej spróbować i przekonać się samemu.

Sorrki, że tak chaotycznie ale może choć trochę pomogłem. Jak masz jakiekolwiek pytania to pisz - odpowiemy w miarę możliwości.

BTW co do używania skilli to teoretycznie powinno grac się na zasadzie tank tankuje, healer leczy. Ale nie ma problemu gdy healer z dualami (podwójne miecze) włącza sie do atakowania moba, albo typowy DD tankuje - zależy od party i od własnej ułańskiej fantazji. Oczywiście takie rozwiązania nie zawsze muszą być dobre ale grając od ponad 6 miesięcy z blade dancerem który robi za tanka mam świadomość że różne rzeczy są możliwe :P


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 11:35 
Cytuj  
Dobra zobaczymy ^^ Mogę prosi o link do strony gdzie mogę dostać swój unikatowy klucz dostępu. Nie che kupować z ebay.com itp. Chce zacząć od zera a i gdzieś czytałem ze czasami tam oszukują ^^. Mam kartę z mBanku ta specjalnie do płacenia w necie jest OK. ?? „Podsumowując, jeśli zależy ci na dobrej zabawie a nie na levelach to będziesz się bawił świetnie” no mam taka nadzieje Bo właściwie Final jest tylko na levele nastawiony tam gra polega mniej więcej na tym ciągniesz postać do lv 10 gdzie już możesz szukać party (nie mówiąc o tym, jakie to sa męczarnie dobić się do tego lv). Na początku zaczynasz w miarę prostym terenie potem jak dobijesz do 15 lv idziesz tam gdzie zabijanie potworków jest najbardziej optymalne, i tak aż do maksymalnego 75 lv a co jak już zrobisz ten maksymalny LV ?? Zmieniasz klasę postaci i zaczynasz od Zera. Oczywiście w miedzy czasie możesz robić rożne questy, ale wyglądają one tak samo jak expownie w party tyle ze tu dostaniesz jakąś nagrodę.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 12:08 
Cytuj  
LOL no w sumie podobnie :) Tyle tylko, że jak mówiłem my starmy się grać w kupie - fun niezimeski - szczególnie jak w skóre dostajemy ^^
Party zawsze jakieś będzie. Ale fakt jest faktem że do party trzeba mieć choć w minimalnym stopniu zbliżone levele (choćby na tyle żeby ni ginąć od przypadkowego moba).

Oficjalna strona www.lineage2.com tu jest link do zakupu CD-KEY'a: http://www.lineage2.com/news/purchase_b ... =main.html (możesz też postarać się kupić konto od kogoś ale pewności bezpieczeństwa niestety nie ma - zawsze jedna ze stron musi zaufać drugiej). Dlatego bezpieczniej jest kupować od polaków mimo wszystko - ja tak kupiłem i wszystko bardzo miło i sprawnie poszło.

Polecam server Bartz - najstarszy serwerek i zarazem najbardziej rozwinięty (z dobrymi i złymi tego konsekwencjami).

PS. Napisz nam tu kim chcesz grać - tzn. jaki masz nick w grze, jaka rasa i klasa. Albo od razu wpisz do 'listy kontaktowej' jest gdzies taki topik na tym forum.

Edited:
Zapomniałe o płatnościach...
Szczeże powiem że nie wiem czy kartą płatniczą mBanku da się zapłącić. Musisz sprawdzić sam - jeśli kupisz CD-KEY to znaczy że można (jeśli tak to też daj znać) :P


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 12:30 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Szczeże powiem że nie wiem czy kartą płatniczą mBanku da się zapłącić. Musisz sprawdzić sam - jeśli kupisz CD-KEY to znaczy że można (jeśli tak to też daj znać) :P


Zapłacisz bez problemu eKartą

Pozdrawiam

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 14:05 
Cytuj  
Wybaczcie, ale leczenie to nie moja specjalność ^^ Mam zamiar grac Dark Elf/Dark Mystic nad Nickiem się jeszcze nie zastanawiałem ^^ 40 Euro za sam serial number :D Troche droga jak samą gre ze sklepu można dostac za 30$ A swoja droga czemu oni chca Euro ^^

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 15:14 
Cytuj  
sa rozne sklepy oferujace l2- ale tak czy siak koszty to w granicy 30-40$

Jak juz kupisz klucz to dostajesz chyba 1 miesiac gry za free no a pozniej standardowa oplata co miesiac :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 16:00 
Cytuj  
HEHE no wiesz ale 30$ a 30Euro to jest mala różnica ^^ ej cos mi tu nie pasuke zobaczcie sami http://www.gamestop.com/product.asp?product_id=645390 tu gra kosztuje 20 $ to nawet z kosztami przesylki wychodzi taniej niz kupic sam Serial za 40 euro :har: moze ktos mi to wytlumaczyc ??

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 16:27 
Cytuj  
Można to wytłumaczyć w prosty sposób - pazernością wydawcy :]

W imię "ułatwienia" dla graczy z Europy - możemy płacić w Euro (kupując online dostajesz klucz od ręki).
A jak wszyskim dobrze wiadomo kursy Euro jest "trochę" wyższy niż dolara :]

W taki prosty sposób wykorzystując niewiedzę użytkownika można zarobić parę dolców więcej.
Bądź co bądź zysk NCSoft w wysokości ponad 100 mln dolarów w 2004 roku skądś musiał się wziąść ;)

Cwane, oj, cwane :wink:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 16:40 
Cytuj  
Acha, czyli tu nie ma żadnego chwytu ze kupuje jakiś nie pełny produkt ??EEEE to ja mam ich głęboko w dup.... Kupuje normalnie w sklepie.

"W taki prosty sposób wykorzystując niewiedzę użytkownika można zarobić parę dolców więcej." PARE ??? tu jest mowa o 25 Dolarach ^^

Sorki ale sie troche pogubilem co to jest Lineage II Time Card ?? czym rozni sie zwyczajny Lineage II PC CD-ROM od Lineage II Collector's DVD Edition bo cena jest taka sama :o

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 21:59 
Cytuj  
Po 1 .ten link co podales do sklepu online ok ale..
Pisza niby ze dostawa na ogol 24h..ale wiesz ze za tak szybka dostawe musisz zaplacic naaaprawde wielkie pieniadze ???- kiedys przegladalem jakis sklep wysylkowy to dostawa w 24h kosztowala ponad 40-50$

na ogol zwyklym trybem gra idzie okolo 2 tygodni i kosztuje kolo 7$+

Dowiedz sie wpierw ile bedzie cie kosztowala wysylka bo moze sie okazac ze sie nie oplaca (dlugo +wysokie koszta) lepiej kupic czasem sam klucz - sam klucz wysylaja mailem na ogol 24-48h

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 23:38 
Cytuj  
Na to jest sposób.

Jest taki serwis (nie pamiętam nazwy), który oferuje następująco usługę:
Kupujesz u nich grę. Oni rozpakowują pudełko i przysyłają Ci emailem.
Następnie wysyłają pudełko najtańszą drogą z możliwych. (czyli drogą morską).

BTW: Serwis ten jest na 100% pewny. Kumple kupował u nich chyba SW:G i coś jeszcze.
Jak się dowiem jaki jest adres tego serwisu to go zapodam.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 23:41 
Cytuj  
www.interactcd.com :roll:

Ale szczerze mowiac przesiadka z FFXI na Lineage2 (z Twoich powodow) nie jest najmadrzejszym wyborem.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 700
Dołączył(a): 26.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 23:47 
Cytuj  
lepiej kupic sam CD Key przez official site.

Co do wyboru klasy: najlepiej wybrac klase z przyszloscią, czyli taka ktora jest troche overpowered w stosunku do innych i ktora chetnie biora do party. Jak masz dusze wojownika to polecam:

- jesli archer to SilverRanger lub HawkEye
- jesli dagger to Treasure Hunter lub AbyssWalker
- nukery w zasadzie wszystkie wymiatają ale polecam Spellhowlera bądz SpellSingera
- Ork Warcryer to buffer i jednoczesnie niesamowita siła bojowa.

(osobiści wybrałbym HawkEye, Spellhowlera lub Warcryiera jakbym mial zaczynac od poczatku.)

jeszcze raz link do drzewka rozwoju postaci z podziałem na rasy
http://www.l2orphus.com/skills.php

Te postacie polecam bo bedzie ci sie lvlowalo szybciej niz innymi. najlepiej jak zamierzasz wstapic do Clanu Sylviana uzgodnij z nim czego im trzeba a czego ty oczekujesz i jakos sie pewno dogadacie. Wybor klasy jak jest wazny chyba nie 3eba nikomu tłumaczyc ^^


_________________
B A R T Z
Obrazek
79Ghost Hunter/78Saggitarius

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2005, 01:00 
Cytuj  
Ja dodam tylko od siebie, że bardzo dobrą, ciekawą i poszukiwaną w każdym teamie klasą jest SwordSinger.

A klasy, o których wspomniał Itachii skierowane są głownie do osób lubujących się w PvP i solowaniu.
Wszystkie wymienone klasy to najpoteżniejsi w grze DD.

Gra się nimi prosto łatwo i przyjemnie :]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2739
Dołączył(a): 20.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2005, 06:42 
Cytuj  
Od siebie dodam ze jesli Chcesz grac zielona rasa to nie warcryer tylko Overlord :)
Wydaje sie lepsiejszy w c3 :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2005, 09:43 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
www.interactcd.com :roll:

Ale szczerze mowiac przesiadka z FFXI na Lineage2 (z Twoich powodow) nie jest najmadrzejszym wyborem.


Czy ja wiem Lineage chciałem od początku, ale fakt że dostępność Finala w Polsce była prostsza zdecydowałem się na nią. Podoba mi się cholernie w Lineage fakt rozbudowanego świata gry nie tylko w kwestii jego wielkości, ale tez ze względów rozbudowanych innych aspektów jak polityka wojny klanów itd i fakt ze na wysoki LV kimś się jest w tej grze. A i cukierkowy klimat Finala zaczyna mnie straszyć. Nie no ja rozumiem ze ubijanie stworków jest monotonne, ale mam nadzieje ze tam nie ma takiej pogoni za tym levelem. Zagraj sobie w Finala to zobaczysz np.: Grasz z kumplem równo na 10 lv ty z pewnych przyczyn nie mogłeś grac raptem 1 dzień to normalne zapomnij ze już kiedykolwiek zagrasz z tym kumplem, bo różnica levela będzie za dużą. Tam to naprawdę cala gra jest skierowana na levelowanie może nie tyle ze chce od tego uciec, ale powiedzmy „ograniczyć”.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 lut 2005, 10:36 
Cytuj  
Gram przeciez z finala co widac po moim podpisie :o , gralem tez w Lineage2. Polityka i inne aspekty ktore wymieniles na niskim levelu sa tak samo dostepne jak ciekawe rzeczy FFXI na naszym, a lvlowanie jest podobnie zmudne i monotonne. Nie mowie z L2 czy FFXI jest zle - ale ze wszystkich mmogow jakie gralem (a gralem w wiekszosc platnych tytulow) one sa wlasnie zoltym przedstawicielem tego gatunku - pracuj ciezko i zarabiaj na tym kase IRL ;-).
A co do expowania - niestety w L2 nacisk jest polozony jeszcze bardziej na expowanie. W FFXI masz mase questow, misji, BCNM, NM, Treasure Hunting i rozwinieta linie fabularna. Tu masz tylko xp, farmowanie itemkow a na wyzszych lvlach pvp w ciekawyszch wydaniach niz dostanie strzala w leb podczas farmowania - siege np. ;-)
Ani jednej ani drugiej gry nie wywyzszam, stwierdzam po prostu ze obie gry to ciezka praca na ktora trzeba poswiecic mase czasu. Ja np. nie mam teraz zupelnie czasu i nie moge grac w FFXI do ktorego logowanie sie na 1h dziennie jest bez sensu.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.