mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2005, 20:50 
Cytuj  
Tak jak w temacie.Aktualnie mecze Dragon Raja i gra sie wspaniale ale jestem ciekawe waszej opini o GW.Ciezko znalesc jakas dobra recenzje w necie a nie chce sie kierowac wrazeniami z bety(gralem z 1,5 godziny na kompie qmpla- celeron 1,3 i gf 2 mx 200 32 mb:/).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 224
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 cze 2005, 22:15 
Cytuj  
Jestem a w zasadzie bylem wrogiem instance dopoki nie zaczalem grac w GW, w normalnych grach MMORPG bym tego nie wytrzymal ale poniewaz Guild Wars to takie nowe, bardziej rozbudowane Diablo to i podejscie mam inne.

Swietna gra, ogromna ilosc kombinacji ze skillami, duzy swiat do zwiedzania, dobrze zrobione misje, swietne PvP... ostro grajac pewnie mozna sie tym dosyc szybko znudzi ale ze mam co robic, nie gram bardzo czesto (w ciagu ostatnich miesiecy) to tez dla mnie to gra idealna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 720
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 06:44 
Cytuj  
Wiele czytalem i wiele slyszalem na temat GW -> i dlatego gdy tylko pojawi sie w polsce (MM) lece kupic :D
Polecam


_________________
Obrazek

Obrazek


Posty: 31
Dołączył(a): 12.09.2004
Offline
PostNapisane: 7 cze 2005, 10:51 
Cytuj  
JA zamowiłem z ultimy. ^ czerwca miała być dostawa czyli jutro powinienem mieć gre :D musze o niej , wiecie klasy itp.


_________________
Guild Wars
-Mistical Melckor 20 lv E/Me next W/MO
World of Warcraft
-Burning Legion - Melckorion 70 priest / Mistical - 40 Hunter.
Plemiona.pl 3 Serv

*

Posty: 135
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 18:55 
Cytuj  
dobra dołącze sie do tematu
czy warto kupić tą gre? bo tutaj powiedziano ze jak sie długo gra to sie szybko znudzi :> Mam całe wakacje do gry w coś i mysle o GW - myślicie ze warto kupić tą gre??


_________________
" Rób co chcesz niczego nie żałuj chciałes wybrałeś ej w dup* mnie pocałuj wiesz? "

PFK

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 20:44 
Cytuj  
Poszukaj w innym watku screenow z bety, zobaczysz z czym miales do czynienia.
A ja wrzucam kilka screenow z biezacej gry ot tak dla podgladu.
http://www.soulless.bezduszni.net/gw/current/


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 20:45 
Cytuj  
to zalezy... GW jest IMHO jak CS, wchodzisz pograc z kumplami, niewazne, ze idziecie zabic tego samego bossa 100 raz, wazne, ze diziesz ze swoja paczką itd. ; ) a do tego jest wspanialy tryb PvP i GvG, wg mnie najlepszy w grach mmorpg


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

*

Posty: 135
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 21:47 
Cytuj  
heh nie rozumiem? to tu tylko w party sie chodzi?:> i widok jest jak w diablo/neverwinter - i co to znaczy GvG? bo pvp to wiem ale z tym sie jeszcze nie spotkalem. I do czego ta gra jest podobna?


_________________
" Rób co chcesz niczego nie żałuj chciałes wybrałeś ej w dup* mnie pocałuj wiesz? "

PFK

*

Posty: 120
Dołączył(a): 16.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 23:42 
Cytuj  
nie widok jest 3d w pelni zmienialny,a GvG to poprostu guild versus guild

*

Posty: 135
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 07:55 
Cytuj  
ale widok zza pleców? czy z pierwszej osoby?


_________________
" Rób co chcesz niczego nie żałuj chciałes wybrałeś ej w dup* mnie pocałuj wiesz? "

PFK

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 08:49 
Cytuj  
Marciol napisał(a):
ale widok zza pleców? czy z pierwszej osoby?

Mozna i tak i tak. Jak bedziesz przyblizal kamere to w koncu zniknie postać i bedzie fpp :P

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 16:55 
Cytuj  
No to ja też mam kilka pytań:

1. Czy GW bazuje głównie na PvP i GvG, czy możliwe jest również samotne robienie questów?
2. Jak się ma w tym mmo expowanie solo, crafting, handel?
3. Narazie trwa ciągle bata - prawda? Widziałem na polskich sklepach on-line że można zamówić gre, a będzie dostępna pod koniec czerwca... Prawda/Fałsz ?
4. Prosze o kilka zdań ogółem o GW graczy którzy obecnie grają. Może ktoś pokusi się o małe porównanie GW vs WoW (lub podobnego mmorpg'a):
- grafika
- grywalność (zarówno solo jak i party-play)
- poziom questów, rozbudowanie craftingu, handel.

Wiem że pytam o wiele, ale jeżeli byłby ktoś tak chętny i odpowiedział na moje pytania będę wdzięczny! Gra byłaby idealna dla mnie. Raz kupuje i gram jak mam czas (którego ciągle brakuje). Przyznam że pociąga mnie tutaj brak miesięcznych kosztów. Płacenie 50-100 pln za, czasami kilka godzin gry w miesiącu mija się z celem. A tutaj ponosząc jednorazowy wydatek mogę sobie spokojnie myśleć że gram dla przyjemności a nie na siłe żeby wykorzystać abonament...

P.S. Fajne screeny Soulless, dały jako takie pojęcie jak wygląda ekran gry. Czy ktoś dysponuje najnowszymi screenami? Interesuje mnie widok taki jaki macie w grze na bieżąco - bez pozbywania się pasków i okienek.
Pozdrawiam serdecznie.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 17:46 
Cytuj  
1. Czy GW bazuje głównie na PvP i GvG, czy możliwe jest również samotne robienie questów?

Endgame to raczej PvP... Mozesz robic ponownie zrobione juz wczesniej misje, chodzic do explorable areas, zeby bic monsterki itp. Questy i misje mozesz robic sam - bez innych graczy, ale z henchmanami.

2. Jak się ma w tym mmo expowanie solo, crafting, handel?

Solo tak jak wyzej. Bez NPC-ow czy innych graczy nie da sie zrobic wiekszosci misji, questy w explorable areas to inna sprawa (ale tylko na poczatku). Crafting to zbieranie itemow do craftowania i wykonanie danego przedmiotu u crafter NPC. Handel jak handel. Stoisz w ktoryms z districtow i spamujesz WTB/WTS :) Nie ma mozliwosci wrzucenia przedmiotu na aukcje jak w SWG czy WoW...

3. Narazie trwa ciągle bata - prawda? Widziałem na polskich sklepach on-line że można zamówić gre, a będzie dostępna pod koniec czerwca... Prawda/Fałsz ?

Falsz. Premiera gry odbyla sie ponad miesiac temu, tylko w Polsce mamy takie opoznienie...

4. Prosze o kilka zdań ogółem o GW graczy którzy obecnie grają. Może ktoś pokusi się o małe porównanie GW vs WoW (lub podobnego mmorpg'a):
- grafika
- grywalność (zarówno solo jak i party-play)
- poziom questów, rozbudowanie craftingu, handel.


Jesli chodzi o grafike, to chyba najlepiej bedzie, jak obejrzysz sobie screeny... Gdybym mial sie pokusic o porownanie, to powiedzialbym, ze GW - w odroznieniu od WoW - nie wyglada jak kanciasty Shrek.

Grywalnosc... Rozgrywka jest bardziej dynamiczna, nie polega na kampieniu jakiegos spota w oczekiwaniu na spawn jakiegos potworka. Party zbiera sie latwiej (przynajmniej do misji), bo w outpostach sa zazwyczaj osoby chetne do robienia tej samej misji co ty.

Questy wg mnie sa ciekawsze niz te w WoW. W niektorych trzeba podsluchac jakas rozmowe, w innych cos znalezc, jeszcze inne sa takie jak w WoW - trzeba zabic costam i nazbierac jakichs dropow.

Czy ktoś dysponuje najnowszymi screenami? Interesuje mnie widok taki jaki macie w grze na bieżąco - bez pozbywania się pasków i okienek.
Pozdrawiam serdecznie.


Soulless postnal przeciez swieze screeny z interfejsem. Ale masz 2 ode mnie...

Obrazek

Obrazek

Niestety podczas robienia screenow wylacza sie FSAA, ktore mam normalnie podczas gry aktywne.

*

Posty: 135
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 18:38 
Cytuj  
hm... oki czyli ze znalezieniem ludzie do questu nie ma zbyt duzego problemu?
kim/czym są te " henchmany"?
czy żeby dostać jakiegoś questa to trzeba miec odpowiedni poziom??
Wiem że gra jest częściowo darmowa bo nie trzeba płacić abonamentu wystarczy pójść na sklepową półkę i zakupić egzemplarz gry - ale gdzieś czytałem że się płaci za dodatkowe rzeczy i nie wiem czy to będą updaty czy dodatki (tj. Noc Kruka do Gothic II - który trzeba będzie zakupić w sklepie)? I pytanie czy jakbym nie kupił tych dodatków to czy będę mógł dalej grać z tymi co takowe dodatki zakupili?

Post pogmatwany :) mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi :P


_________________
" Rób co chcesz niczego nie żałuj chciałes wybrałeś ej w dup* mnie pocałuj wiesz? "

PFK

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 18:56 
Cytuj  
Marciol napisał(a):
hm... oki czyli ze znalezieniem ludzie do questu nie ma zbyt duzego problemu?
kim/czym są te " henchmany"?
czy żeby dostać jakiegoś questa to trzeba miec odpowiedni poziom??
Wiem że gra jest częściowo darmowa bo nie trzeba płacić abonamentu wystarczy pójść na sklepową półkę i zakupić egzemplarz gry - ale gdzieś czytałem że się płaci za dodatkowe rzeczy i nie wiem czy to będą updaty czy dodatki (tj. Noc Kruka do Gothic II - który trzeba będzie zakupić w sklepie)? I pytanie czy jakbym nie kupił tych dodatków to czy będę mógł dalej grać z tymi co takowe dodatki zakupili?

Post pogmatwany :) mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi :P


Nie zdarzylo mi sie jeszcze czekac dluzej niz kilka minut na skompletowanie teamu do wykonania misji. No chyba ze o barbarzynskiej u nas porze typu 7 rano :D
Henchmen - ludzie do wynajecia - jak nie ma graczy, albo jak nie chcesz isc z nimi, to klikasz na stojacego gdzies henchmana i dodajesz go do teamu - szybko, za darmo, konkretnie wiedzac ktory do czego - warrior, healer, ranger, cultist, protector itp.
Tak - potem maja wychodzic dodatki i wypada je kupic. Z tym ze jak nie kupisz to nadal mozesz grac z tymi samymi ludzmi na starych miejscach, na pewno pojawi sie czesc darmowych updatow. Ale jak w dodatku pojawia sie na przyklad nowe obszary, to oczywiscie juz ich nie odwiedzisz. Jak tam beda crafterzy od nowych zbroi to sobie takiej nie zafundujesz bo zbroje nie sa handlowalne - kazda jest dopasowywana przez platnerza do twojej postaci i pasuje tylko na nia.


_________________
Obrazek

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 19:21 
Cytuj  
Ja jeszcze dodam, ze mimo tego, ze gra jest darmowa, to caly czas devsi pracuja nad usprawnieniami, usuwaniem bugow i utrudnianiem zycia cheaterom wypuszczajac coraz to nowe patche. Patche aplikowane sa w zasadzie bezbolesnie - nie musza wylaczac serwerow itp. Update notes masz tu.

*

Posty: 135
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 19:28 
Cytuj  
Nie no patche to muszą wydawać ;) bo jakby mieli wydawać je tak jak wspomniane dodatki no to dzięki :> płacić za błąd twórców gry. A do teamu to prawie zawsze są zagraniczniludzie prawda? I czy te npc do wynajęcia są dobrzy i można ich zastąpić ludźmi?
aha i jak jestes w party na jakims bossie to czy exp sie dzieli np. w party jest 5 osob a boss daje 10k expa to kazdy dostaje po 2k tak? I czy tak samo jest z npc :) ?
I czy bardzo potrzebny cd key? Jest potrzebny do logowania? Czy tylko do instalacji?


_________________
" Rób co chcesz niczego nie żałuj chciałes wybrałeś ej w dup* mnie pocałuj wiesz? "

PFK

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 19:41 
Cytuj  
Dzięki konrador za tak szczegółową odpowiedź :-)
Mam jeszcze jedno pytanko:
- Jak ma się sprawa z serverami? Widziałem na twoich screenach w lewym górnym rogu napis "...American District 3" / Czy to jest amerykański server? Ta wersja którą można dostać w naszym (zacofanym) kraju od 30 czerwca stoi na jakimś EUROPEAN SERVER?

Hmm, troche namieszałem. Chodzi mi taką sprawe jak jest z WoW, są servy Amerykańskie, oddzielnie dla Europy i dla państw skośnookich... W GW jest podobnie?

P.S. Jeszcze raz dziękuje za poprzednią odpowiedź.
Pozdrawiam.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 cze 2005, 20:24 
Cytuj  
Nie no patche to muszą wydawać

Ale jeszcze sie chyba nie spotkalem, zeby ktos do nie-mmo patchowal tak duzo i tak czesto.

A do teamu to prawie zawsze są zagraniczniludzie prawda?

No raczej...

I czy te npc do wynajęcia są dobrzy i można ich zastąpić ludźmi?

Hmm, z henchmanami gra sie slabo, ale powiedzialbym, ze AI NPC-ow zabieranych na misje znacznie przewyzsza IQ przecietnego gracza GW, niestety :[

Jak ma się sprawa z serverami?

Na poczatku chyba zostajesz przypisany automatycznie do strefy, w ktorej kupiles GW. Takze Polska powinna byc defaultowo przypisana do strefy EU i po utworzeniu postaci bedziesz hasal po European districtach. Europejskie districty podzielone sa na districty (afair) hiszpanskie, angielskie, niemieckie i francuskie, zeby nie bylo burdelu z jezykami, jak to bylo na poczatku, przed wprowadzeniem takiego podzialu. Pomiedzy districtami europejskimi mozesz sie swobodnie poruszac, poza tym mozesz sie przeniesc w dowolnym momencie do districtow miedzynarodowych (international), w ktorych bedziesz mogl spotkac sie z graczami z innych stref (American i pewnie Korean). W opcjach konta piec razy (chociaz mieli zmienic na 4 - zmienili?) mozesz zmienic strefe, w ktorej sie znajdujesz (do wyboru American i European) - dotyczy to calego konta i wszystkich postaci

*

Posty: 120
Dołączył(a): 16.09.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 10:44 
Cytuj  
Mieli zmienic bo ja mialem wtope i zostalem na amerykanskim, ale musze przyznac ze chlopaki robia dobra robote bo napisalem do nich i przeniesli mnie z powrotem na euro

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.