mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 32
Dołączył(a): 14.07.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 11:59 
Cytuj  
Na dzien dzisiejszy jedyna moja postacia w WoWie jest warlock na 51lvlu, jak sprawuje sie ta klasa w PvP chyba kazdy wie... A ze kilka dni temu skonczyla mi sie subskrypcja to zaczalem zadawac sobie pytanie czy jezeli przedluze czas grania czy jest sens wogole wracac do mojego warlocka i wylevelowac go do 60tego levelu a potem cieszyc sie end-game. Stad rodzi sie moje pytanie do znacznie bardziej doswiadczonych graczy niz ja :) a mianowicie jaka jest rola/przydatnosc warlocka w teamie/raidzie po 60tce? Skoro ta klasa jest (prawdopodobnie) najslabsza klasa w PvP to moze chociaz w PvE sprawuje sie dobrze?

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 12:03 
Cytuj  
Mishima napisał(a):
Na dzien dzisiejszy jedyna moja postacia w WoWie jest warlock na 51lvlu, jak sprawuje sie ta klasa w PvP chyba kazdy wie... A ze kilka dni temu skonczyla mi sie subskrypcja to zaczalem zadawac sobie pytanie czy jezeli przedluze czas grania czy jest sens wogole wracac do mojego warlocka i wylevelowac go do 60tego levelu a potem cieszyc sie end-game. Stad rodzi sie moje pytanie do znacznie bardziej doswiadczonych graczy niz ja :) a mianowicie jaka jest rola/przydatnosc warlocka w teamie/raidzie po 60tce? Skoro ta klasa jest (prawdopodobnie) najslabsza klasa w PvP to moze chociaz w PvE sprawuje sie dobrze?


Lol

Naucz sie grac warlockiem, warlock jest jedna z silniejszych psotaci w pvp jak i rowniez przydatniejszych w endgame.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 12:07 
Cytuj  
no niestety, na 40 luda w MC max 4 warlocków - głównie na potrzeby addów garra.
faktycznie bardzo słaba klasa w PvP ale jeślijesteś alliantem to dobra wiadomośc taka ze WOTF znerfowane do 5 sek. bedziesz mógł sobie postraszyć :wink:


_________________
psn

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 12:16 
Cytuj  
ostatnio bardzo czesto wykozystujemy warlockow - np dochodzimy do majordomo i jak juz nam nie chce sie go zabijac - to zostawiamy w tym miejscu z 2 warlockow + 3-4 ludzi
na drugi dzien jak idziemy do MC na majordomo i ragnarosa - to sie teleportuje cala brygade zabija major domo - potem wszycy robia leerrroooyyy jjjeennnkkiinnss - wchodzimy duchami do MC i przebijamy sie do ranganora :wink:


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 13:25 
Cytuj  
warlock bardzo dobrze daje sobie radę, mozliwe że jest to klasa trudna, ale Sinerate (warlock od nas z gildii) daje wciry każdemu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 13:58 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
faktycznie bardzo słaba klasa w PvP


Yuber na stormscale jakos ma rank 1 i honor tabard.. :)


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 14:02 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
warlock bardzo dobrze daje sobie radę, mozliwe że jest to klasa trudna, ale Sinerate (warlock od nas z gildii) daje wciry każdemu.


prawie niezaleznie do speca, zalezy to, czy ma shardy, czy nie. Bez shardow, nawet zeby peta miec, to tak nieciekawie. Z shardami... całkiem miło. Tylko mała przyjemnosc 2h grindowac shardy, zeby godzine pograc.

Z demonology, mozna rogue przezyc na prawie samych dotach.


Ostatnio edytowano 14 lip 2005, 14:04 przez psk, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 14:02 
Cytuj  
Mishima w end instancjach to do banishowania elementali, przywolywania ludzi (jak np. ktos wyjdzie) no i jesli masz warlocka po stronie alliance to do podnoszenia party po wipe

ps. grajac warlockiem masz jeszcze jeden + nie ma ich za wielu wiec szybciej uskladasz seta


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 14:06 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
ps. grajac warlockiem masz jeszcze jeden + nie ma ich za wielu wiec szybciej uskladasz seta


tier1/2 moze, dreadmista? zapomnij. :(

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 14:08 
Cytuj  
psk napisał(a):
tier1/2 moze, dreadmista? zapomnij. :(


no coz wczoraj robiac q na bwl nam wypadlo boe z dreadmista i nikt nie chcial wiec zostalo w mobie jeden koles sie wrocil co by do banku wrzucic bo szkoda zostawiac w mobie kilkadziesiat g


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 14:14 
Cytuj  
u nas wypadają BOE w MC same fellhearty dla warlocka od 3 runów... jakaś komedia :/

***

Posty: 670
Dołączył(a): 3.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 14:14 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
psk napisał(a):
tier1/2 moze, dreadmista? zapomnij. :(

no coz wczoraj robiac q na bwl nam wypadlo boe z dreadmista i nikt nie chcial wiec zostalo w mobie jeden koles sie wrocil co by do banku wrzucic bo szkoda zostawiac w mobie kilkadziesiat g


Bo oba BOE sa cieniutkie.

Gorzej z czapką, shouldersami, chestem - na to, zanim jeszcze "dostępny" (tj. pozyskiwalny ;) był tier1 i tier2, kampowała połowa cloth userów róznych klas.

emesio


_________________
Emesio, UD mage Balnazaar EU http://wow.allakhazam.com/profile.html?631397 (retired)
Emesio, UD mage Shattered Hand US http://wow.allakhazam.com/profile.html?240771 (retired)
Emesio, UD mage Frostmane EU (aka NE rogue bez profilu i też retired)

****

Posty: 1125
Dołączył(a): 2.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 14:21 
Cytuj  
warlock ma 3 BOE (rare itmes)


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 14:22 
Cytuj  
@emesio chyba u ciebie w gildii u nas kazdy ma przypisanego seta i moze dopiero rollowac jak dana klasa nie potrzebuje...

...random party to wiadomo ze roznie jest chociaz master loot rozwiazuje ta sprawe


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 14:43 
Cytuj  
nasz gildia fabianek nigdy nie robiła UBRS/Scholo/Stratholme itp. tzn. nigdy nie było raidów gildowych dla lootu do tych instanców. No przynajmniej od kiedy my tam jesteśmy a to około 3miesiące.

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 14:47 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Deshroom napisał(a):
faktycznie bardzo słaba klasa w PvP


Yuber na stormscale jakos ma rank 1 i honor tabard.. :)
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

***

Posty: 677
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 15:54 
Cytuj  
roball napisał(a):
Ale to jest dowodem ze jak ktos potrafi grac warlockiem to miecie jak szalony, rzuci mi doty i nie zdazy mnie nikt healnac i juz leze. Do tego soul link i inne przejebane rzeczy.. warlock to zdecydowanie jedna z lepszych klas do PVP


jedyny problem, to to, ze przynajmniej do ostatniego patcha, najlepszy spec do pvp, to jeden z gorszych do high-end instancji.

Bo po patchu... +60 all resists? hoho, Ragnaros, ide po ciebie :P


Posty: 32
Dołączył(a): 14.07.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 16:03 
Cytuj  
ludzie nie zartujcie sobie... jak klasa ktora swa sile opiera na DoTach oraz na summonach moze byc jedna z silniejszych klas PvP? Akurat ta dziedzina w WoWie jest niezwykle intensywna i szybka czyli zupelnie przeciwstawna do tego jaki jest warlock, nie stwierdzilem ze dobry warlock nie jest w stanie wygrac z innymi klasami, stwierdzam jedynie ze to w jaki sposob ta klasa zostala zaprojektowana nie pozawala jej byc najsilniejsza postacia PvP, zreszta nie o tym chcialem tutaj dyskutowac a o udziale oraz przydatnosci tej klasy w teamie


Posty: 48
Dołączył(a): 14.07.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 16:53 
Cytuj  
Gram w sporej, jak na bloodhoof, gildii (około 80 x 60lvl) i dopiero teraz ludzie zaczynają doceniać rolę locka.

Pomijając już sporą przydatność zdejmowania elementali, przywoływanie gości, Soulstone, Healthstone, bloodpact portównywalny tylko z PW:F priesta, warlock właściwie nigdy nie wyjeżdża poza manę w dużych raidach (czy to via darkpact czy przez lifetap + leczenie/bandaże/drain life), więc może bezustannie młócić podczas gdy magowie są już poza mana i muszą pić albo zajmują się czyszczeniem raidu, a rouge nie może się zbliżyć ze względu na różne 'area effects', co zresztą często wypycha warlocków bardzo wysoko w dmgstatsach.

Co do shardów, to nie rozumiem problemu; ja mogę zacząć MC bez żadnego, a skończyć z pełnym backpackiem, zupełnie nie koncentrując się na ich zbieraniu, więc to kwestia korzystania z okazji i pewnego ogrania. Zresztą te same uwagi tyczą się pvp, gdzie ograny lock może naprawdę srogo wymiatać -- na ten przykład nawet nie pamiętam kiedy przegrałem 1v1 z magiem ;], chociaż tu pewnie można się bronić, że dobry gracz zagra dobrze każdą klasą ;)

Miałem, nie powiem, trochę problemów z solowaniem na niższych levelach, ale to raczej przez nieznajomość klasy, bo w tej chwili jestem w stanie farmować Noxious Glade (hehe, w ponad połowie drogi do exalted z AD ;]) bez zatrzymywania (z VW, odyzskując hp przez drain life, siphon life, health funnel).

A już zupełnie piękną rzeczą jest, co już ktoś napisał, ilość warlockowych dropów w MC, których jest najwięcej, a zwykle lockowie to najmniej liczna klasa w raidzie, mrrr. ;) -- chociaż to akurat mogło się zmienić w 1.6, bo wielu graczy na to narzekało, a patch rzecze "The loot tables in Molten Core have been revised slightly". Zresztą warlock to jedna z najmniej licznych klas na każdym realmie.

http://wow.allakhazam.com/profile.html?169055


Posty: 48
Dołączył(a): 14.07.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2005, 16:59 
Cytuj  
A, żeby nie było, że nie poczuwam się do bycia ``support class`` ;] -- to co robią Curse of Shadows (-75 res arcane/shadow) i Curse of the Elements (-75 res fire/frost) rzucane jednocześnie przez dwóch locków z ogólnym dmg przy graniu w MC jest po prostu niesamowite. Nie wspominając o Curse of Doom na offtankowane moby ;] czy Curse of Recklessness zapobiegające uciekaniu mobów (genialne w scarlet bastion).

A co do kolegi, który napisał, że siła warlocka to doty; warlock wbrew pozorom wcale nienajgorzej młóci shadowboltami, szczególnie w połaczeniu z CoS - wystarczy obejrzeć statystyki choćby z jakiegoś raidu strath/scholo/brs, szczególnie przy jakimś dobry buildzie (np. Shadow Mastery/Ruin).

A fear+doty, a poźniej ponowny fear i dobijanie shadowboltami/death coil/shadowburn, to jedna z bardzo dobrych taktyk w 1v1.

Jedyny naprawdę bezsensowny czar Soul Fire, który zwykle robi niewiele więcej zniszczenia niż shadowbolt, bo zwykle nie ma sensu rozwijąć w talentach obrażen od ognia, a rzuca się go 6 sekund. Ogólnie pójście w Destruction powyżej 21 punktów (powyżej Ruin) i rozwijanie czarów z ognia wydaje się bez sensu -- przy debuff limicie na 8 Immolate jest szybko czyszczone, więc wszystkie punkty rozwijające ten czar (łącznie z Conflagrate) to imho strata. A znów Searing Pain ma użytek tylko w pvp, bo generuje zbyt dużo aggro.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.