mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 89
Dołączył(a): 26.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 19:13 
Cytuj  
Musze Ci powiedziec, ze nie ma w miningu niczego gorszego od wlasnie lvlowania troche powyzej 100. Po dotarciu do 125 zaczyna sie mining Ironu :)) ktorego jest na swiecie mnustwo! Szukanie Tinu, ktory jako jedyny poze podbic lvl bywa niezle wkurzajace. Slyszalem, ze sporo tinu znalezc mozna w jaskiniach w Arathi/Wetlands, ale ja skupilem sie na Darkshore (mimo bycia po stronie Hordy). Jazda wzdloz wschodniej granicy zazwyczaj dostarczala mi ogromna ilosc copperu i zawsze kilka tunow. Dodatkowo mozna sie lekko i przez chwile podciagnac kupujac na AH Silver Ore i smeltujac je.

Jesli chodzi o wydobywanie, pozwolcie, ze powklejam troche teorii:


Jakie gemy wypadaja z jakich vainow:
bo pozniej zarabia sie praktycznie tylko na krysztalach..


Copper - Malachite, Shadowgem, Tigerseye
Tin - Jade, Shadowgem, Lesser Moonstone, Moss Agate, Blood Shard(tylko w barrensach na questa))
Silver - Shadowgem, Lesser Moonstone, Moss Agate
Iron - Aquamarine, Jade, Lesser Moonstone, Citrine
Gold - Jade, Lesser Moonstone, Citrine
Mithril - Aquamarine, Citrine, Black Vitriol, Star Ruby
Truesilver - Aquamarine, Citrine, Star Ruby
Dark Iron - Black Diamond, Blood of the Mountain, Black Vitriol
Small Thorium - Large Opal, Blue Sapphire, Star Ruby, Black Vitriol, Huge Emerald, Azerothian Diamond
Rich Thorium - Arcane Crystal, Azerothian Diamond, Blue Sapphire, Huge Emerald, Large Opal, Star Ruby

Komentarz: zauwazylem, ze srednio przy wydobyciu 70 thorium ore trafiaja sie 2 Arcane Crystale i kilka pomniejszych. Oczywiscie zdazaja sie wyjatki :) kilka dni temu pierwszy vain z ktorego kopalem zawieral 2 krysztaly :) wiec 4 Thorium ore i juz 2 krysztaly. No ale takie juz prawa statystyki ;)


Skile potrzebne do kopania okreslonych vainow:

Copper 1
Tin 65
Incendicite 65
Silver 75
Lesser Bloodstone 75
Iron 125
Indurium 150
Gold 155
Mithril 175
Dark Iron 230
Truesilver 230
Small Thorium 250
Rich Thorium 275


Co sie z czym zamienia:
(chodzi o to, ze w miejscach, gdzie zazwyczajpojawia sie thorium- czasem zamiast niegoznalezc mozemy Truesilver)

Copper
Tin/Silver
Iron/Gold
Mithril/Truesilver/Gold(?)
Thorium/Truesilver


Ok. Teraz Dodatkowe miejsca wydobywania mithrilu.
IMO najlepszym miejscem na swiecie do kopania ironu i mithrilu sa Badlandsy. I tu hordziaki maja spora przewage, poniewz maja fly-point i nie musza zapieprzac z Loch Modan :)

W moim wypadku badlandsy wygladaja tak:

Obrazek

gdzie
Obrazek - Iron Ore

Obrazek - Mithril Ore

Zazwyczaj przylatujac do badlands jechalem do elementali na polnoc (lekko wschod), dalej na wschod do smoczkow - tamwiele mithrilu zazwyczaj, zjazd na poludnie i wzdloz gor na zachod zajezdzajac do wszystkich wyzynek, okrazajac 2 gory przed ogrami i konczac w ich jaskini. Stamtad do miasteczka na polnocy i jezeli mialem jeszcze ochote, to kolejne kuleczko. Zazwyczaj szybko mi sie konczylo miejsce w plecaku i spadalem do Ogri (plecaczki 14s).


Pewnie, ze jest kilka innych miejsc, gdzie mozna pominingowac, kiedy znudza sie bedlandsy (zakladam, ze bedzie to na etapie mithrilu, a nie ironu ;)):

- rafa za Stormgarde. Dobrze jest sie wyposazyc w cos co pomoze dluzej utrzymac sie pod woda (potion, laska, odpowiednia rasa czy klasa) i wydobywac

- kopalnie Alterac Mountains (tam gdzie mozna znalezc nie-elite ogry) w liczbie 2 <-> kopalnia w Hillsbard Foothils. Zazwyczaj jezdzilem od jednej - objazdido drugiej.

- Shimmering Flat w 1000n, a dokladniej jaskinia z insektami.

- Chared Valley - tam czesto pozna znalezc caly przekroj mineralkow DO Mithrilu wlacznie.

* podobno Tanaris, Searging Gorge, The Hinderlands tez maja spore zasoby Mithrilu, ale albo mialem pecha, albo zly czas wybralem albo nie wiem co, ale wjatkowo malo tam wydobylem :\



Jesli chodzi o Thorium to sam mininguje w miejscu w ktorym tylko moja klasa moze to robic skutecznie. Ale duzo pozytywnych opini slyszalem o Burning Steppsach, EPL, czasem jakies thorium znajdzie sie w Azsharze, Winterspring czy Silithiusie.


mam nadzieje, ze to sie komus przyda.


p.s. ahya - Dark Iron jeszcze troche czasu mozna farmowac w BRD, latwo dostepne 6 respawnpointow. Jezeli jest ktos zainteresowany, to moge je opisac. Niestety (dla wydobywaczy ;)) w 1.7 wprowadza ograniczenie 5 unikatowych instancji na godzine, wiec bedzie przerabane. Pocieszeniem bedzie tylko to, ze zacznie sie pojawiac w Burning Steppsach i w SG. Ceny pewnie spadna, bo bedzie bardziej "ogolnodostepny" :(

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2005, 22:57 
Cytuj  
Co do miningu i gather'a to czy ma ktos link'a do pliku ze zlozami Ore (dodaje sie je do savedvariables.lua przez pewiem programik) do Gather'a ?
Mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi ;] i gz za poradnik.

*

Posty: 89
Dołączył(a): 26.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2005, 02:56 
Cytuj  
Pewnie chodzi Ci o Gatherbook: http://worldofwarcraft.filefront.com/fi ... book;43406[/url]

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2006, 22:15 
Cytuj  
Sorry, ze odgrzewam stary temat, ale teraz przypadkiem znalazlem :P
O Gatherbooka mi chodzilo, tyle, ze o plik z danymi. Gatherbook tylko go aplikuje do Gatherea

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2006, 07:13 
Cytuj  
nie chce sie samemu szukac co :p

edit:
http://ui.worldofwar.net/ui.php?id=1473
http://www.dslreports.com/forum/remark, ... ~mode=flat
http://gather.reet.org/

przejrzalem (jak to sie pisze?) tylko pobieznie, mod i cala database nie jest juz chyba dalej rozwijany, ale w #3 linku sa databse z treasure chest's, herbs i mining's.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2006, 15:31 
Cytuj  
Kiedys szukalem i po pol godziny znalazlem ;P Wczoraj mi sie nie chcialo :>

Ale ty dla Ciebie, bede wiedzial gdzie szukac fadeleaf etc. ;]

**

Posty: 241
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2006, 20:36 
Cytuj  
moglibyscie cos o dark iron napisac??
np. gdzie zbierac, ile skilla potrzeba itp. (slyszalem, ze jest jakis q na dark iron to prawda??)

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 06:49 
Cytuj  
^^ w brd,bs a skilla nie wiem 300? a quest to jest na przetapianie ore na bary anie na zbieranie.


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 07:49 
Cytuj  
Na pewno nie 300. AFAIR to jakies ~250. Sporo mozesz uzbierac biegajac po burning steppes.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 07:56 
Cytuj  
SG czyli Searing Gorge? I tam niby jest czesciej niz w BS? Chyba jakies zarty. W SG to jest mithril, a DI jakie tam znalazlem to mozge policzyc na palcach jednego reki. Natomiast w BS po dwoch godzinach jezdzenia mam okolo 20-30 DI ore. Czesto wiecej niz Thorium.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 08:01 
Cytuj  
najlatwiej sie kopie DI w oczyszczonym MC :)


_________________
Nie mam pomyslu na signature

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 08:29 
Cytuj  
lutus napisał(a):
najlatwiej sie kopie DI w oczyszczonym MC :)


W rzeczy samej, tylko że np. w mojej gildii jest tak, że dyżurny oficer górnik kopie to dla banku gildii a nam pachołkom nie wolno :P
Za to potem jak ktoś zgłasza zaptorzebowanie na konkretną ilość DI na konkretny item, to dostaje darmo, jeśli dotował bank gildii np. przedmiotami zielonymi czy niebieskimi na shardy albo innymi materiałami typu runecloth czy skóry.
Widziałem w Burning Steppes przypadkiem jedno miejsce z żyłą DI, jaskinia ogrów we wschodniej części regionu


_________________
O.o

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 08:36 
Cytuj  
Brodaty napisał(a):
W rzeczy samej, tylko że np. w mojej gildii jest tak, że dyżurny oficer górnik kopie to dla banku gildii a nam pachołkom nie wolno :P


hahaha :] przeciez to ma jakis respawn to co dyzurny gornik siedzi w mc 24h/dobe?

Cytuj:
Za to potem jak ktoś zgłasza zaptorzebowanie na konkretną ilość DI na konkretny item, to dostaje darmo, jeśli dotował bank gildii np. przedmiotami zielonymi czy niebieskimi na shardy albo innymi materiałami typu runecloth czy skóry.


a tak zapytam a jak sie zglasza zapotrzebowanie na konkretna ilosc DI na konkretna reputacje np. Exalted? :] (bo wiesz pare tys. golda dochodu droga nie chodzi*)

* - dotyczy szczegolnie nowych servow :]


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 09:02 
Cytuj  
@Fab
Dyżurny górnik zbiera DI tylko podczas rajdów MC i gildiowych wypadów grupowych do BRD i takich tam.
Oczywiste jest, że reputację odpowiednią to ma gildiowy kowal i inni rzemieślnicy i to oni robią przedmioty wg zamówienia. Zamawiający dostarcza normalnie dostępne składniki, natomiast DI, core leather, fiery cores, etc. brane są z gildiowego banku.
Często się zdarza, że tego typu rzadkie składniki ludzie z gildii zamiast sprzedać na AH to wysyłają do gildiowego muła. No bo jak ktoś ma dobry sprzęt, szybkiego mounta i nie jest chciwy to czemu ma nie pomóc kolegom z gildii?


_________________
O.o

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 09:21 
Cytuj  
U nas caly DI idzie na craftowanie DI seta dla tankow, wiec narazie nie ma szans:)


_________________
http://rince.mybrute.com/

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 09:25 
Cytuj  
Brodaty napisał(a):
@Fab
Dyżurny górnik zbiera DI tylko podczas rajdów MC i gildiowych wypadów grupowych do BRD i takich tam.


Niom i po takim raidzie, po 3h od raidu jak na przyklad wyczyscicie w srode, co 3h mozna sobie wejsc do tego save'a i pozbierac dodatkowy DI, a nie sadze zeby to robil gildiowy master gornik:)


_________________
Nie mam pomyslu na signature

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 09:43 
Cytuj  
dokladnie :]


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 11:11 
Cytuj  
No tak czy siak tankowie dostają sprzęty z tego DI w sumie prawie darmo. Większy lol jest jak taki tank ubrany przez gildię idzie do innej gildii, co się zdarzyło niestety. To jest dopiero ninjitsu.
Ja tam jestem górnik amator, z DI to nic dla mnie nikt nie może chyba zrobić, więc mnie to za bardzo nie interesuje de facto.


_________________
O.o

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 11:48 
Cytuj  
Brodaty napisał(a):
No tak czy siak tankowie dostają sprzęty z tego DI w sumie prawie darmo. Większy lol jest jak taki tank ubrany przez gildię idzie do innej gildii, co się zdarzyło niestety. To jest dopiero ninjitsu.


a tam za 3-4 miechy bedziesz na to inaczej patrzyl.

a moge zapytac co to znaczy "prawie darmo" bo prawie robi duza roznice :]

Cytuj:
Ja tam jestem górnik amator, z DI to nic dla mnie nikt nie może chyba zrobić, więc mnie to za bardzo nie interesuje de facto.


http://www.wow-europe.com/en/info/basic ... endor.html

popatrz na zabawki na revered, exalted. Na starych servach to juz nie ma wiekszego znaczenia ale na mlodych to sa zaje... zabawki.Szczegolnie buty za exalted.

A enchant za revered nadal sie sprzedaje jak swieze buły, corehound belt to nadal najlepszy +healing belt ingame (mimo posiadania t2 belta nadal go uzywam :] )


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2006, 13:05 
Cytuj  
No np. podobają mi się Chromatic Gauntlets, to od gildii dostanę darmo składniki z MC, natomiast łuski, skórę i mleko pajęcze (czy co to jest, nie chce mi się szukać poprawnego tłumaczenia) muszę dostarczyć sam. Rękawiczki zrobi gildiowy rzemieślnik nie pobierając za to opłaty.
Kopię rudy bo przerabiam sobie na naboje, nie farmuję rud bo to nudne, na moim poziomie wyposażenia (raczej liche), jeden wypad na Wyrmthalaka albo DM rekompensuje naprawę sprzętu 0-100%.
Sami wiecie że górnictwo można chyba wyćwiczyć w kilka dni, mi to zajęło juz 2 tygodnie - po prostu nie chce mi się łazić za tymi żyłami, a na gold nie narzekam


_________________
O.o

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.