mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 10:13 
Cytuj  
Postaram sie w krótki i nieskomplikowany sposób przedstawić najbardziej skomplikowane i rzadko opisywane zagadanienia dotyczące tankowania.
Nie bede koncentrował sie na pullach i utrzymywaniu aggro bo było na ten temat 1000 topiców (najlepszy podstawowy guide jaki znam został napisany przez mojego kolege i znajduje sie tu:
http://forums-en.wow-europe.com/thread. ... #post11832)

1. Tank musi reagowac szybko. Potrzebuje makr:

"Taunt"
This macro checks for defensive stance - GetShapeshiftFormInfo(2) - If in stance it casts taunt, if not it swaps the stance.

/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(2); if isActive then CastSpellByName("Taunt()"); else CastSpellByName("Defensive Stance()"); end;

Blow
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(1); if isActive then CastSpellByName("Mocking Blow(Rank 5)"); else CastSpellByName("Battle Stance()"); end;

Intercept
/script texture,name,isActive,isCastable = GetShapeshiftFormInfo(3); if isActive then CastSpellByName("Intercept(Rank 3)"); else CastSpellByName("Berserker Stance()"); end;

2. Jeśli instance w których gra nie moga być określone jako - dla niego - łatwe. Potrzebuje builda:

Arms Talents - 31 points
Deflection - rank 5/5
Improved Rend - rank 3/3
Tactical Mastery - rank 5/5
Improved Overpower - rank 2/2
Anger Management - rank 1/1
Deep Wounds - rank 3/3
Impale - rank 2/2
Sweeping Strikes - rank 1/1
Mace Specialization - rank 5/5
Improved Hamstring - rank 3/3
Mortal Strike - rank 1/1

Fury Talents - 5 points
Cruelty - rank 5/5

Protection Talents - 15 points
Shield Specialization - rank 5/5
Anticipation - rank 5/5
Improved Shield Block - rank 1/3
Defiance - rank 4/5

3. Tank potrzebuje kilku modów:

CT_RaidAssist:
http://www.curse-gaming.com/mod.php?addid=694
Koniecznie właczona opcja w Misc Option pokazywania targetu targetu MT. Dzięki temu tank wie czy jeszcze trzyma agro czy mog gryzie juz tego co stoi obok.

Sheep Defender
http://www.curse-gaming.com/mod.php?addid=661
Powoduje wyjście z walki (wyłącza atak) jeśli uderzymy owce, sapa, moba w pułapce, etc. Drugie zaatakowanie nie jest blokowane. Mod chroni przed przypadkowym złamaniem owcy itp.

Titan Panel [AggroAlert]
http://www.curse-gaming.com/mod.php?addid=1471
Mod podobny do funkcji która opisałem przy CT Raid ale działa nawet w party.


4. Tank musi mieć porządny komputer, porządne łacze i porządny UI:

Screen Zerg Stance http://www.deshroom.etak.pl/temp/wow2.jpg

Screen Defense Stance http://www.deshroom.etak.pl/temp/defense.jpg

Screen Battle Stance http://www.deshroom.etak.pl/temp/bat.jpg

5. Kilka tipów:
- zawsze graj w Defense Stance, bo powoduje więcej agro
- używaj tarczy, nie jesteś dmg dealerem, masz przeżyć
- zawsze puluj, pull polega na pociągnięciu moba w tył, czyli jak pulujesz to strzelasz i nie idziesz do przodu - wcale. niby proste a jednak ...
- naważniejsze statsy tanka to w kolejności: stamina, defense, armor
- podczas tankowania nie grasz żeby coś zabić, jedyne co masz robić to chronić Priesta i innych Casterów Nikt nie powinien cie assystować dzięki czemu możesz swobodnie zmieniac targety i Tautować.

Powodzenia

PS. pytania i uwagi mile widziane. prosze nie zróbcie tu śmietnika :wink:
Jestem dość doświadczonym tankiem ale nie wiem jeszcze wszystkiego. tankowałem całe MC, Onyxie i mam 18 epiców wiec coś tam wiem i widziałem 8)


_________________
psn


Ostatnio edytowano 16 wrz 2005, 10:56 przez Deshroom, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 10:21 
Cytuj  
No no moze podczepimy to gdzies ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 10:37 
Cytuj  
hmm... tylko chcialem powiedziec, ze to wszystko ladnie pieknie ale np. pullowanie w random grupie wyglada zazwyczaj tak:
Strzelam, czekam na moby, a co robia casterzy? Shamani wala shocki a magowie nukuja. Gdzie moje Aggro? ;)


_________________
.

*

Posty: 126
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 10:42 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
hmm... tylko chcialem powiedziec, ze to wszystko ladnie pieknie ale np. pullowanie w random grupie wyglada zazwyczaj tak:
Strzelam, czekam na moby, a co robia casterzy? Shamani wala shocki a magowie nukuja. Gdzie moje Aggro? ;)


A nie mozesz im powiedziec co maja robic, a czego nie gdy Ty pullujesz ? Jesli sie wylamuja i nie reaguja na upomnienia to opuszczasz grupe bo to nie ma sensu. Przynajmniej ja tak robie

Pozdrowka

***

Posty: 675
Dołączył(a): 4.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 10:42 
Cytuj  
thx Desh, przyda się, właśnie zaczynam bawić sie warkiem :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 10:52 
Cytuj  
Skjaldar-->zawsze mowie ale zazwyczaj nigdy mnie nie sluchaja, wychodze wtedy jak mnie zaczynaja opieprzac gdy to w ogole nie byla moja wina... juz nie mowie jak zaczyna pullowac na raz mag, hunter i woj ;)


_________________
.

*

Posty: 126
Dołączył(a): 10.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 10:56 
Cytuj  
No to wtedy najlepiej olac taka grupe imo - po co nerwy trawic na takich typkow... Zestresowany tank = nieefektywny tank ;P

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:09 
Cytuj  
Deshroom--> w defensive stance masz jakby jakies macro - "aggro", ale co to dokladnie jest? :)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:12 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Deshroom--> w defensive stance masz jakby jakies macro - "aggro", ale co to dokladnie jest? :)
komendą /rs (w CT Raid) wyświetlam reszcie raidu ze zainicjowałem aggro na mobie i mogą otworzyć ogień. na środku ekranu wyświetla się:
I HAVE AGGRO .... ATTACK !!!!


_________________
psn

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:19 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
hmm... tylko chcialem powiedziec, ze to wszystko ladnie pieknie ale np. pullowanie w random grupie wyglada zazwyczaj tak:
Strzelam, czekam na moby, a co robia casterzy? Shamani wala shocki amagowie nukuja. Gdzie moje Aggro? ;)
Jest na to rozwiązanie, nie uzywasz taunta tylko dajesz im zginąc, stań sobie z boku i patrz jak giną,w razie jak beda mieli pretensje powiedz im w czym problem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:27 
Cytuj  
DirectC napisał(a):
Highlander napisał(a):
hmm... tylko chcialem powiedziec, ze to wszystko ladnie pieknie ale np. pullowanie w random grupie wyglada zazwyczaj tak:
Strzelam, czekam na moby, a co robia casterzy? Shamani wala shocki amagowie nukuja. Gdzie moje Aggro? ;)
Jest na to rozwiązanie, nie uzywasz taunta tylko dajesz im zginąc, stań sobie z boku i patrz jak giną,w razie jak beda mieli pretensje powiedz im w czym problem.
dokładnie, ból uczy :]


_________________
psn

*

Posty: 52
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:33 
Cytuj  
ja tylko dodam, że trzeba myśleć i pamiętac o corner pullach kiedy trzeba:)). Wczoraj na Majordomo jeden z druidów zmuszony był do offtankowania jednego z warriorów - akurat nie było w raidzie żadnego z tankadinów. Po pomyślnie zakończnej walce puszcza mi tella - qrcze nie myślałem, że to tankowanie to taka ciężka robota:)). Jakoś tak od tazu lepiej się zrobiło - teraz przynajmniej część druidów będzie inaczej na nas, biednych tanków patrzyła...Aha i jeszcze jedno...trzeba nauczyć ludzi aby nie uciekali od tanka jak mają aggro...nic bardziej nie irytuje jak offtankowywanie dwóch elite'ów na 60 levelu i gonienie z nimi na plecach za 3 bo jakiś hunter/mag ucieka - szczególnie blink roolz:P

*

Posty: 57
Dołączył(a): 18.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:35 
Cytuj  
Dzieki Desh - tego mi bylo trzeba. Co prawda nie jestem pewny do kona tego builda. Czy czasem nie powinienem isc bardziej w Protection by byc dobrym tankiem ale sprawdze twoj przyklad
TY

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:40 
Cytuj  
kotos napisał(a):
Dzieki Desh - tego mi bylo trzeba. Co prawda nie jestem pewny do kona tego builda. Czy czasem nie powinienem isc bardziej w Protection by byc dobrym tankiem ale sprawdze twoj przyklad
TY
żeby byc dobrym tankiem nie potrzebujesz Protection wogóle. Jedyne co się liczy w Protection to ilośc generowanego aggro. Jeśli trzymasz moba bez kłopotu nie potrzebujesz Protection, jeśli masz kłopoty potrzebujesz Defiance.
Ten build jest taki specjalnie, bo oczywiście każdy może wpakować wszystkie talenty w Protection ale ten build skierowany jest do osób grających na serwerach PvP - nie czyni z nich gimpów.

Osobiście wciąż gram jako Arms/Fury. Licze że bede miał lada dzień ósmą cześć seta MIght z bonusem do aggro :wink:


_________________
psn

****

Posty: 1375
Dołączył(a): 23.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:44 
Cytuj  
kac napisał(a):
ja tylko dodam, że trzeba myśleć i pamiętac o corner pullach kiedy trzeba:)). Wczoraj na Majordomo jeden z druidów zmuszony był do offtankowania jednego z warriorów - akurat nie było w raidzie żadnego z tankadinów. Po pomyślnie zakończnej walce puszcza mi tella - qrcze nie myślałem, że to tankowanie to taka ciężka robota:)). Jakoś tak od tazu lepiej się zrobiło - teraz przynajmniej część druidów będzie inaczej na nas, biednych tanków patrzyła...Aha i jeszcze jedno...trzeba nauczyć ludzi aby nie uciekali od tanka jak mają aggro...nic bardziej nie irytuje jak offtankowywanie dwóch elite'ów na 60 levelu i gonienie z nimi na plecach za 3 bo jakiś hunter/mag ucieka - szczególnie blink roolz:P
U nas druidzi bez problemow tankują addy na majordomo :P

*

Posty: 57
Dołączył(a): 18.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:49 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
kotos napisał(a):
Ten build jest taki specjalnie, bo oczywiście każdy może wpakować wszystkie talenty w Protection ale ten build skierowany jest do osób grających na serwerach PvP - nie czyni z nich gimpów.

Osobiście wciąż gram jako Arms/Fury. Licze że bede miał lada dzień ósmą cześć seta MIght z bonusem do aggro :wink:


Ok. Chetnie to sprawdze.
Obecnie mam build w wiekszosic i na protection (staram sie byc dobrym tankiem) a ze gram na PVP to faktem jest ze dostaje od kazdego z innej frakcji kto przypadkiem przechodzi.

Czy zerg=berserk stance?

**
Avatar użytkownika

Posty: 382
Dołączył(a): 13.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:56 
Cytuj  
Nie uzywasz wogole Deshroom czegos takiego jak Intimidating Shout ? Wydaje mi sie ze okrzyk ten umiejetnie wykorzystywana moze byc jeszcze jednym sposobem na zwrocenie uwagi moba na tanka. Nie zawsze przeciez zfearowane moby stanowia zagrozenie.

Przepraszam ale zżera mnie ciekawosc, a autentycznie nie wiem, te przyciski z 3 kompletami itemkow to sa te Twoej szybkie przełaczniki zmiany ekwipunku czy też służy to czemuś innemu?


_________________
Maiori Cede

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:57 
Cytuj  
najlepszy Prot build jaki udało mi sie wymyśleć. Kontrowersyjne jest Tactical Mastery ale nie da sie inaczej pociągnąć talentów. Prawdopodobnie wkrótce go wypróbuje (nigdy nie grałem bez 31 w arms :wink: )

Warrior Talents
Minimum Required Level: 60
Required Talent Points: 51

Arms Talents - 18 points
Deflection - rank 5/5
Improved Rend - rank 3/3
Tactical Mastery - rank 5/5
Deep Wounds - rank 3/3
Impale - rank 2/2


Protection Talents - 33 points
Shield Specialization - rank 5/5
Anticipation - rank 5/5
Improved Bloodrage - rank 2/2
Iron Will - rank 5/5
Last Stand - rank 1/1
Improved Shield Block - rank 1/3
Defiance - rank 5/5
Improved Taunt - rank 2/2
Concussion Blow - rank 1/1
One-Handed Weapon Specialization - rank 5/5
Shield Slam - rank 1/1


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 308
Dołączył(a): 17.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 12:06 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
- zawsze puluj, pull polega na pociągnięciu moba w tył, czyli jak pulujesz to strzelasz i nie idziesz do przodu - wcale. niby proste a jednak ...


Racja, ale czy pullowania casterow nie pozostawic lepiej magowi z improved counterspell? Brat ma maga i w scholo wiekszosc casterow zawsze on pulluje, bardzo to przyspiesza rozgrywke.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 12:09 
Cytuj  
Madas napisał(a):
Deshroom napisał(a):
- zawsze puluj, pull polega na pociągnięciu moba w tył, czyli jak pulujesz to strzelasz i nie idziesz do przodu - wcale. niby proste a jednak ...


Racja, ale czy pullowania casterow nie pozostawic lepiej magowi z improved counterspell? Brat ma maga i w scholo wiekszosc casterow zawsze on pulluje, bardzo to przyspiesza rozgrywke.
oczywiście to świetna metoda. Jak robimy Barona w cztery osoby Directc puluje 70% mobów.

Jeśli jest "ciasno" zawsze na countera bo zaagruje się pół instansu - nie pisałem o tym żeby nie komplikować pojęcia PULL :wink:


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.